Göteborgs Friidrottsförbund
ÅRSSTATISTIK 2001
Sammanställd av Per Crona.
Medvinds- och inomhusresultat har ej medtagits annat än då det
speciellt angivits. Något resultat har säkert gått min näsa förbi,
hör av er i så fall!
                                  
MÄN
60m inomhus
Christofer Sandin-79       Mölndals AIK            6.82
Daniel Nunez-78            Ullevi FK               6.83
Robert Kronberg-76         IF Kville               6.84
Peter Ahl-80               Ullevi FK               6.87
Conny Malm-75              Ullevi FK               6.87
Elvir Rakovic-79           Ullevi FK               6.98
100 m
Mikael Ahl-78              Ullevi FK              10.47
Christofer Sandin-79       Mölndals AIK           10.51
Daniel Nunez-78            Ullevi FK              10.77
Johan Hed-80               Mölndals AIK           10.78
Peter Ahl-80               Ullevi FK              10.84
Peter Johansson-81         Ullevi FK              10.85
Rafael Askros-81           Ullevi FK              10.90
Elvir Rakovic-79           Ullevi FK              10.96
Robert Kronberg-76         IF Kville              11.08
Peter Wigren-80            Ullevi FK              11.22
200 m
Christofer Sandin-79       Mölndals AIK           21.22
Johan Hed-80               Mölndals AIK           21.63
Peter Johansson-81         Ullevi FK              21.88
Daniel Nunez-78            Ullevi FK              21.96
Elvir Rakovic-79           Ullevi FK              22.10
Peter Ahl-80               Ullevi FK              22.10
Robert Kronberg-76         IF Kville              22.46
Daniel Karakas-83          Angereds IS            22.89
Peter Wigren-80            Ullevi FK              23.04
Magnus Willesson-75        Lerum Friidrott        23.07
Medvind
Mikael Ahl-78              Ullevi FK              21.21
Inomhus
Peter Ahl-80              Ullevi FK              22.07
400 m
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK         49.54
Daniel Karakas-83          Angereds IS            50.51
Michael Nilson-83          Angereds IS            50.99
Mikael Tapio-76            Ullevi FK              51.42
Andreas Sigurdsson-81      IFK Göteborg           51.45
Tobias Lundvall-77         Sävedalens AIK         51.50
Oscar Jansson-75           Ullvi FK               51.86
Christoffer Thomée-82      Sävedalens AIK         51.95
Peter Wigren-80            Ullevi FK              51.95
Thomas Johansson-81        Sävedalens AIK         52.57
800 m
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK       1.52.08
Tobias Lundvall-77         Sävedalens AIK       1.52.95
Thomas Johansson-81        Sävedalens AIK       1.55.28
Robert Samuelsson-75       IF Kville            1.56.60
Mikael Lindberg-83         Kongahälla AIK       1.57.29
Michael Nilsson-83         Angereds IS          1.57.57
Jacob Gustavsson-84        Ullevi FK            1.58.04
Anders Soovik-76           Mölndals AIK         2.01.06
Michel Megherbi-80         IF Kville            2.01.77
Per Skoog-83               Sävedalens AIK       2.01.80
Inomhus
Robert Samuelsson-75       IF Kville            1.56.06
1500 m
Tobias Lundvall-77         Sävedalens AIK       3.46.95
Thomas Johansson-81        Sävedalens AIK       3.57.80
Mikael Larsson-79          Sävedalens AIK       3.59.47
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK       3.59.66
Erik Petersson-80          Mölndals AIK         4.04.00
Johan Wettergren-75        IF Kville            4.04.54
Jacob Gustavsson-84        Ullevi FK            4.06.85
Anders Soovik-76           Mölndals AIK         4.07.17
Robert Samuelsson-75       IF Kville            4.09.51
John Gustafsson-75         Ullevi FK            4.09.80
Inomhus
Mikael Lindberg-83         Kongahälla AIK       4.03.21
1 engelsk mile
Tobias Lundvall-77         Sävedalens AIK       4.16.69
Robert Samuelsson-75       IF Kville            4.25.19
John Gustafsson-75         Ullevi FK            4.37.82
3000 m
Tobias Lundvall-77         Sävedalens AIK       8.31.49
Erik Petersson-80          Mölndals AIK         8.34.13
Johan Wettergren-75        IF Kville            8.38.60
Anders Soovik-76           Mölndals AIK         8.58.48
Daniel Tidholm-81          Sävedalens AIK       9.04.95
Satnam Sing-74             Mölndals AIK         9.10.65
Inomhus
Erik Petersson-80          Mölndals AIK         8.26.56
Mikael Larsson-79          Sävedalens AIK       8.56.15
5000 m
Erik Petersson-80          Mölndals AIK        14.31.98
Anders Soovik-76           Mölndals AIK        15.03.73
Daniel Ruderfelt-75        FK Herkules         15.05.98
Johan Faskunger-73         Mölndals AIK        15.28.04
Daniel Tidholm-81          Sävedalens AIK      15.43.08
Mikael Larsson-79          Sävedalens AIK      15.44.62
Jacob Gustavsson-84        Ullevi FK           15.47.96
Thomas Johansson-81        Sävedalens AIK      15.59.29
Benjamin Hailemariam       Mölndals AIK        16.02.04
Tommy Bäckström-58         Solvikingarna       16.10.00
10000 m
Tobias Lundvall-77         Sävedalens AIK       31,19,3
Erik Petersson-80          Mölndals AIK        31.37.06
Jonas Hagelin-74           Mölndals Aik         31,42,3
Mikael Larsson-79          Sävedalens AIK      32.20.15
Anders Soovik-76           Mölndals AIK        32.24.31
Johan Faskunger-73         Mölndals AIK        32.42.22
Anders Sundholm-77         Mölndals AIK         33,14,4
Tommy Bäckström-58         Solvikingarna        33,18,2
Stefan Johansson-68        Solvikingarna        33,42,8
Per Lilja-61               IF Kville            34,08,4
Halvmaraton
Jonas Hagelin-74           Mölndals AIK         1.07.27
Anders Soovik-76           Mölndals AIK         1.11.06
Johan Faskunger-73         Mölndals AIK         1.12.10
Biniam Hailemariam-65      Mölndals AIK         1.12.56
Daniel Ruderfelt-75        FK Herkules          1.13.46
Fernando Dinis-71          Mölndals AIK         1.13.49
Mikael Hermansson-70       Sävedalens AIK       1.15.09
Ted Ås-72                  Triathlon Väst       1.15.33
Satnam Sing                Mölndals AIK         1.16.20
Stefan Johansson-68        Solvikingarna        1.16.56
Maraton
Mikael Hermansson-70       Sävedalens AIK       2.38.01
Tommy Bäckström-58         Solvikingarna        2.40.50
Stefan Johansson-68        Solvikingarna        2.43.13
Helge Köster-72            Mölndals AIK         2.47.51
Stefan Kimming-65          SKF FIK              2.49.03
Federico Hernandez-68 Solvikingarna 2.50.54 Fernando Dinis-71 Mölndals AIK 2.52.34 Åge Nielsen Ale 90 IK 2.54.17
Andreas Vahé-76 Ale 90 IK 2.55.30
Bengt Lagergren-50 Ale 90 IK 2.56.12 Häck 110 m Robert Kronberg-76 IF Kville 13.35 Rafael Askros-81 Ullevi FK 14.27 Jakob Falkbring-77 Mölndals AIK 14.96 Oscar Hed-79 Mölndals AIK 15.21 Oscar Jansson-75 Ullevi FK 15.41 Alhaji Jeng-81 Örgryte IS 15.43 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 15.46 Yannick Tregaro-78 Örgryte IS 16.11 Mikael Tapio-76 Ullevi FK 16.11 Peter Häll-76 Sävedalens AIK 16.89
Häck 400 m
Fredrik Wållgren-70        Mölndals AIK           54.66
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK         57.41
Peter Pipkorn-79           Ullevi FK              61.09
Måns Åkerberg-73           IF Kville              62.64
Alexander Fässberg-83      Mölndals AIK           64.08
Lars Diechle-69            Sävedalens AIK         64.15
Hinder 3000 m
Johan Wettergren-75        IF Kville            9.19.09
Erik Petersson-80          Mölndals AIK         9.19.43
John Gustavsson-75         Ullevi FK            9.43.14
Anders Soovik-76           Mölndals AIK         9.50.63
Michel Megherbi-80         IF Kville           10.26.01
Johan Sävestrand-83        Sävedalens AIK      10.36.98
Höjdhopp
Christian Olsson-80        Örgryte IS              2.21
Ola Carlsson-75            Örgryte IS              2.17
Thomas Bipella-84          Örgryte IS              2.12
Yannick Tregaro-78         Örgryte IS              2.10
Joel  Spolén-83            Örgryte IS              2.08
Mathias Grundberg-75       Ullevi FK               2.06
Christer Johansson-82      Örgryte IS              2.04
Ousainou Mbye-80           Örgryte IS              2.04
Martin Eriksson-83         Örgryte IS              2.02
Christoffer Thomée-82      Sävedalens AIK          2.00
Emil Belfrage-82           Ullevi FK               2.00
Inomhus
Andreas Block-73           Ullevi FK               2.11
Christer Johansson-82      Örgryte IS              2.07
Ousainou Mbye-80           Örgryte IS              2.05
Martin Eriksson-83         Örgryte IS              2.04
Johan Malm-84              Örgryte IS              2.01
Stavhopp
Oscar Janson-75            Ullevi FK               5.62
Alhaji Jeng-81             Örgryte IS              5.49
Viktor von Bothmer-78      Ullevi FK               5.20
Henrik Hallenbo-78         Lerum Friidrott         5.20
Deniz Mahshid-80           Örgryte IS              5.12
Alexander Igelström-74     Ullevi FK               4.95
Reine Eklund-77            Örgryte IS              4.85
Henrik Weisbach-79         IFK Göteborg            4.80
Mikael Tapio-76            Ullevi FK               4.80
Yilmaz Mahshid-79          Örgryte IS              4.30
Inomhus
Alexander Igelström-74     Ullevi FK               5.00
Längdhopp
Mattias Lageskog-73        Ullevi FK               7.42
Tommy Ivarsson-84          Mölndals AIK            7.06
Anders Sjöström-83         Mölndals AIK            7.03
Christoffer Thomée-82      Sävedalens AIK          6.97
Oscar Jansson-75           Ullevi FK               6.78
Daniel Abrahamsson-82      Sävedalens AIK          6.77
Alexander Arlbrant-84      Ullevi FK               6.60
Dennis Acson-81            Örgryte IS              6.59
Mikael Tapio-76            Ullevi FK               6.52
Thomas Bipella-84          Örgryte IS              6.52
Inomhus
Alexander Arlbrant-84      Ullevi FK               6.64
Medvind
Tommy Ivarsson-84          Mölndals AIK            7.08
Daniel Abrahamsson-82      Sävedalens AIK          6.84
Tresteg
Christian Olsson-80        Örgryte IS             17.49
Elvir Rakovic-79           Ullevi FK              15.54
Conny Malm-75              Ullevi FK              15.27
Magnus Skoglund-75         Örgryte IS             15.20
Ousainou Mbye-80           Örgryte IS             15.11
Yannick Tregaro-78         Örgryte IS             15.00
Lars Hedman-67             Ullevi FK              14.93
Martin Eriksson-83         Örgryte IS             14.79
Anders Sjöström-83         Mölndals AIK           14.77
Daniel Abrahamsson-82      Sävedalens AIK         14.12
Inomhus
Conny Malm-75              Ullevi FK              15.96
Yannick Tregaro-78         Örgryte IS             15.05
Haldur Rohtla-76           Örgryte IS             15.00
Medvind
Yannick Tregaro-78         Örgryte IS             15.12
Daniel Abrahamsson-82      Sävedalens AIK         14.25
Kula
Stefan Blomqvist-65        Örgryte IS             19.00
Håkan Andersson-76         Ullevi FK              17.55
Anders Axlid-66            Ullevi FK              16.25
Mats Laamanen-72           Sävedalens AIK         16.18
Magnus Lohse-84            Mölndals AIK           14.77
Philip Åman-77             IF Kville              14.06
Christer Björkander-83     Lerum Friidrott        13.34
Christian Ehrenborg-83     Mölndals AIK           13.09
Oscar Jansson-75           Ullevi FK              13.01
Christoffer Thomée-82      Sävedalens AIK         12.71
Inomhus
Anders Axlid-66            Ullevi FK              16.58
Philip Åman-77             IF Kville              14.91
Christer Björkander-83     Lerum Friidrott        13.49
Diskus
Mats Laamanen-72           Sävedalens AIK         51.66
Anders Axlid-66            Ullevi FK              48.11
Philip Åman-77             IF Kville              46.98
Håkan Andersson-76         Ullevi FK              44.84
Christian Ehrenborg-83     Mölndals AIK           40.46
Christer Björkander-83     Lerum Friidrott        37.74
Christoffer Thomée-82      Sävedalens AIK         36.76
Daniel Malmström-83        Ullevi FK              36.61
Mikael Tapio-76            Ullevi FK              36.47
Oscar Jansson-75           Ullevi FK              35.86
Slägga
Tomas Sjöström-70          Ullevi FK              65.99
Henrik Hallenbo-78         Lerum Friidrott        46.64
Daniel Korhonen-76         IF Kville              45.37
Christer Björkander-83     Lerum Friidrott        42.84
Magnus Lohse-84            Mölndals AIK           40.87
Anders Hedberg-66          Sävedalens AIK         35.68
Henrik Balkander-79        Lerum Friidrott        35.55
Erik Winerö-78             Lerum Friidrott        35.52
Philip Åman-77             IF Kville              34.86
Emil Guldbrandsen-80       Lerum Friidrott        30.46
Spjut
Magnus Lohse-84            Mölndals AIK           57.91
Christoffer Thomée-82      Sävedalens AIK         57.28
Ulf Peterson               Mölndals AIK           53.80
Mikael Tapio-76            Ullevi FK              52.51
Philip Åman-77             IF Kville              46.98
Oscar Jansson-75           Ullevi FK              46.10
Michael Eriksson-74        Mölndals AIK           45.98
Henrik Balkander-79        Lerum Friidrott        45.85
Erik Winerö-78             Lerum Friidrott        44.98
Torbjörn Palm-71           Sävedalens AIK         44.00
Tiokamp
Christoffer Thomée-82      Sävedalens AIK         6.968
Oscar Jansson-75           Ullevi FK              6.940
Mikael Tapio-76            Ullevi FK              6.786
Henrik Hamnebo-76          IF Kville              5.558
4 x 100 m
Ullevi FK                  Seniorer               40.90
Mölndals AIK               Seniorer               41.52
Mölndals AIK               M22                    41.64
Ullevi FK                  M22                    41.78
IF Kville                  Seniorer               44.86
Sävedalens AIK             Seniorer               46.15
Ullevi FK                  P16                    46.28
4 x 800 m
Solvikingarna              Lag 1                8.45.54
Majornas IK                                     8.48.26
Solvikingarna              Veteraner            9.42.52
4 x 1500 m
Solvikingarna              Lag 1               19.32.71
Solvikingarna              Lag 2               19.49.31
KVINNOR
60 m inomhus
Annika Amundin-77          Ullevi FK               7.39
Lena Berntsson-78          Ullevi FK               7.42
Linda Storkull-79          Ullevi FK               7.65
Mfon Etim-85               Angereds IS             7.77
Charlotta Wanhainen-73     Ullevi FK               7.77
Malin Norman-81            Mölndals AIK            7.89
100 m
Annika Amundin-77          Ullevi FK              11.53
Lena Berntsson-78          Ullevi FK              11.83
Linda Storkull-79          Ullevi FK              11.97
Lena Melin-72              Ullevi FK              12.12
Mfon Etim-85               Angereds IS            12.13
Charlotta Wanhainen-73     Ullevi FK              12.29
Emma Salomonsson-84        Mölndals AIK           12.30
Beatrice Dahlgren-79       Mölndals AIK           12.31
Sofie Andersson-81         IF Kville              12.50
Malin Norman-81            Ullevi FK              12.57
Medvind
Lena Melin-72              Ullevi FK              12.09
Charlotta Wanhainen-73 Ullevi FK 12.12
Sofie Andersson-81 IF Kville 12.36 Katrin Larsson-84 Göteborgs KIK 12.56
200 m
Annika Amundin-77          Ullevi FK              23.64
Lena Melin-72              Ullevi FK              24.36
Beatrice Dahlgren-79       Mölndals AIK           24.55
Linda Storkull-79          Ullevi FK              24.94
Lena Berntsson-78          Ullevi FK              24.98
Emma Salomonsson-84        Mölndals AIK           25.25
Charlotta Wanhainen-73     Ullevi FK              25.90
Madelaine Forsberg-83 Göteborgs KIK 26.22 Paulina Orell-81 Ullevi FK 26.26 Inomhus Mfon Etim-85 Angereds IS 25.20 Malin Norman-81 Ullevi FK 25.51 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 26.21
Medvind Beatrice Dahlgren-79 Mölndals AIK 24.54
Paulina Orell-81 Ullevi FK 25.65
Charlotta Wanhainen-73 Ullevi FK 25.75
300 m
Beatrice Dahlgren-79       Mölndals AIK           38.58
Sara Trané-85              Götborgs KIK           42.55
Karin Ahl-86               Ullevi FK              43.78
400 m
Beatrice Dahlgren-79       Mölndals AIK           53.92
Lena Melin-72              Ullevi FK              55.92
Sara Trané-85              Göteborgs KIK          58.40
Paulina Orell-81           Ullevi FK              59.20
Amy Quinones-84 Göteborgs KIK 60.51 Lotta Fougberg-85 Göteborgs KIK 60.98 Sara Mangs-75 Angreds IS 62.38 Cecilia Holmbom-86 Mölndals AIK 62.61 Inomhus Lotta Fougberg-85 Göteborgs KIK 59.10 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 59.42
800 m
Cecilia Holmbom-86         Mölndals AIK         2.17.47
Pernilla Sävestrand-86     Sävedalens AIK       2.17.94
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK       2.20.01
Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 2.20.42 Ida Hansson-86 IF Kville 2.23.82 Carina Persson-87 Sävedalens AIK 2.24.34 Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 2.25.33 Sofia Lilja-88 IF Kville 2.26.51 Jennie Mattsson-61 IF Kville 2.27.18 Mikaela Bernhardsson-86 Göteborgs KIK 2.27.91 Inomhus Pernilla Sävestrand-86 Kongahälla AIK 2.14.14 Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 2.19.65
1500 m
Pernilla Sävestrand-86     Sävedalens AIK       4.37.77
Christin Johansson-78      IF Kville            4.47.41
Jennie Mattsson-61         IF Kville            4.54.58
Cecilia Holmbom-86         Mölndals AIK         5.03.34
Erika Wallengren-75        Mölndals AIK         5.04.59
Sofia Bernestål-86         Sävedalens AIK       5.05.33
Astrid Gillenius-82        Mölndals AIK         5.11.28
Sara Trané-85              Göteborgs KIK        5,13,4m
Inomhus
Pernilla Sävestrand-86     Sävedalens AIK       4.32.20
Sofia Bernestål-86         Sävedalens AIK       4.50.19
Cecilia Holmbom-86         Mölndals AIK         4.57.19
Karin Schön-62             IF Kville            4.58.06
Paula Wass-8               IF Kville            5.09.52
3000 m
Christin Johansson-78      IF Kville           10.10.19
Karin Schön-62             IF Kville           10.30.84
Erika Wallengren-75        Mölndals AIK        11.01.78
Lotta Legernes-62          Ullevi FK           11.09.69
Susanna Wiström-78         Mölndals AIK        11.09.98
Paula Wass-68              IF Kville           11.30.53
Inomhus
Christin Johansson-78      IF Kville           10.06.73
Karin Schön-62             IF Kville           10.16.52
Erika Wallengren-75        Mölndals AIK        10.39.08
Paula Wass-68              IF Kville           10.41.97
5000 m
Christin Johansson-78      IF Kville           17.23.98
Karin Schön-62             IF Kville           17.26.54
Susanna Wiström-78         Mölndals AIK        18.26.39
Lotta Legernes-62          Ullevi FK           18.31.94
Jennie Mattson-61          IF Kville           18.35.43
Paula Wass-68 IF Kville 18.40.51 Eleonor Öström-59 IF Kville 18.55.24
10000 m
Karin Schön-62             IF Kville           35.12.65
Christin Johansson-78      IF Kville            37,23,2
Charlotte Lindstedt-66     Solvikingarna        43,04,3
Jenny Notfjäll-75 Sävedalens AIK 43,44,3 Marie Öresjö-76 Solvikingarna 43,47,6
Lena Linder-49 Solvikingarna 45,29,0
Halvmaraton
Karin Schön-62             IF Kville            1.19.08
Susanna Wiström-78         Mölndals AIK         1.27.55
Eleonor Öström-59          IF Kville            1.28.09
Christin Johansson-78 IF Kville 1.28.18 Jennie Mattsson-61 IF Kville 1.28.49 Paula Wass-68 IF Kville 1.29.23 Clary Cameras-64 IF Kville 1.30.11 Linda Andersson-82 IF Kville 1.31.01 Susanne Andersson-78 Göteborg 1.31.33 Inger Roos-68 Solvikingarna 1.32.48
Maraton
Karin Schön-62             IF Kville            2.42.27
Eleonor Öström-59 IF Kville 3.02.11 Jennie Mattsson-61 IF Kville 3.08.36 Linda Andersson-82 IF Kville 3.14.51 Jenny Notfjäll-75 Sävedalens AIK 3.28.46 Malin Andersson-70 Solvikingarna 3.36.14
Häck 100 m
Lena Melin-72              Ullevi FK              14.34
Paula Preisner-83          Ullevi FK              14.61
Paulina Orell-81           Ullevi FK              14.96
Roseline Olomina-78        Göteborgs KIK          15.40
Sara Westman-76 Ullevi FK 15.51 Sara Mangs-75 Angereds IS 15.77 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 15.82 Tina Samuelsson-86 Mölndals AIK 16.44 Medvind Lena Melin-72 Ullevi FK 14.19 Sara Westman-76 Ullevi FK 15.06
Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 15.15
Johanna Rönner-82 Ullevi FK 15.58
Sara Mangs-75 Angereds IS 15.61
Häck 400 m
Lena Melin-72              Ullevi FK              58.39
Paulina Orell-81           Ullevi FK              61.91
Sara Trané-85              Göteborgs KIK          62.39
Sara Mangs-75              Angereds IS            66.14
Emilia Möller-84           Mölndals AIK           74.98
3000m hinder
Christin Johansson-78      IF Kville           10.45.55
Höjdhopp
Emma Green-84              Ullevi FK               1.82
Sara Brankell-81           Mölndals AIK            1.73
Ebba Jungmark-87           Mölndals AIK            1.60
Paulina Orell-81           Ullevi FK               1.60
Rebecka Eliasson-85        Örgryte IS              1.56
Jenny Kågebäck-79          Ullevi FK               1.55
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK               1.52
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK          1.50
Sofie Andersson-81         IF Kville               1.50
Louise Lundin-87           Göteborgs KIK           1.50
Inomhus
Sara Brankell-81           Mölndals AIK            1.74
Louise Lundin-87           Göteborgs KIK           1.53
Veronica Gulldén-84        Lerum Friidrott         1.52
Stavhopp
Veronica Fridén-83         Mölndals AIK            3.61
Louise Landqvist-83        Göteborgs KIK           3.55
Helena Ahxner-81           Mölndals AIK            3.50
Annika Berntsson-76        Ullevi FK               3.40
Louise Lundin-87           Göteborgs KIK           3.30
Emma Josefsson-81          IF Kville               3.28
Sara Josefsson-84          IF Kville               3.20
Linnea W-Holmgren-80       Ullevi FK               3.05
Inomhus
Annika Berntsson-76        Ullevi FK               3.65
Sara Josefsson-84          IF Kville               3.25
Längdhopp
Erica Johansson-74         Mölndals AIK            6.87
Sara Brankell-81           Mölndals AIK            5.94
Sofie Andersson-81         IF Kville               5.84
Helena Rönner-80           Ullevi FK               5.75
Anna Zachrisson-82         Ullevi FK               5.59
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK           5.50
Anna Larsson-78            Ullevi FK               5.46
Katrin Larsson-84          Göteborgs KIK           5.44
Paulina Orell-81           Ullevi FK               5.32
Charlotta Ceder-W-73       Ullevi FK               5.17
Medvind
Helena Rönner-80           Ullevi FK               5.99
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK           5.63
Inomhus
Sara Brankell-81           Mölndals AIK            6.03
Helena Rönner-80           Ullevi FK               5.95
Sofie Andersson-81         IF Kville               5.85
Tresteg
Anna Wiberger-82           Mölndals AIK           13.13
Sara Brankell-81           Mölndals AIK           13.11
Laine Rohtla-72            Örgryte IS             12.88
Helena Rönner-80           Ullevi FK              12.80
Mfon Etim-85               Angereds IS            12.63
Desirée Carlberg.76        Ullevi FK              12.59
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK          12.24
Sofie Andersson-81         IF Kville              11.88
Amy Quinones-84            Göteborgs KIK          11.77
Tuni Baraka-85             Göteborgs KIK          11.75
Medvind
Sara Brankell-81           Mölndals AIK           13.29
Sofie Andeersson-81        IF Kville              11.93
Inomhus Tuni Baraka-85 Göteborgs KIK 12.02
Kula
Linda Nestorsson-75        Ullevi FK              16.13
Caroline Höglund-85        Mölndals AIK           10.27
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK          10.17
Rosaline Olomina-78        Göteborgs KIK           9.98
Arijana Mustafi-85         Angereds IS             9.50
Carina Söderman-64         Göteborgs KIK           9.49
Nadja Paulamäki-85         Angereds IS             9.33
Anna Zachrisson-82         Ullevi FK               8.88
Veronica Gulldén-84        Lerum Friidrott         8.58
Inomhus
Linda Nestorsson-75        Ullevi FK              16.39
Diskus
Anna Söderberg-73          Ullevi FK              59.19
Linda Nestorsson-75        Ullevi FK              51.52
Caroline Höglund-85        Mölndals AIK           37.51
Arijana Mustafa-85         Angereds IS            37.27
Lisa Johansson-86          Ullevi FK              31.84
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK         28.44
Idah Hellgren-85           Ullevi FK              28.13
Merja Moilanen-83          Mölndals AIK           26.90
Karolina Pedersen-87       Göteborgs KIK          26.25
Carina Söderman-64         Göteborgs KIK          25.18
Slägga
Anna Söderberg-73          Ullevi FK              55.15
Linda Nestorsson-75        Ullevi FK              50.74
Anna Zachrisson-82         Ullevi FK              45.89
Merja Moilanen-83          Mölndals AIK           42.52
Caroline Höglund-85        Mölndals AIK           38.73
Idah Hellgren-85           Ullevi FK              34.49
Lisa Johansson-86          Ullevi FK              33.92
Veronica Gulldén-84        Lerum Friidrott        26.73
Ida Zackrisson-86          Göteborgs KIK          26.39
Karolina Pedersen-87       Göteborgs KIK          23.33
Spjut
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK          41.34
Anna Karlsson-87           Sävedalens AIK         39.05
Anneli Odén-77             Ullevi FK              38.30
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK         32.00
Annika Nyberg-85           Mölndals AIK           31.96
Lisa Ledenvall-85          Göteborgs KIK          29.94
Sanna Naumanen-83          Angereds IS            28.46
Linda Gustafsson-84        Angereds IS            27.17
Veronica Gulldén-84        Lerum Friidrott        27.05
Carina Söderman-64         Göteborgs KIK          27.01
Sjukamp
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK          4.611
4 x 100 m
Ullevi FK                  Seniorer               45.72
FIG Göteborg               F18                    49.21
Göteborgs KIK              F18                    49.25
Ullevi FK                  F18                    49.59
Mölndals AIK               K22                    50.07
4 x 400 m
Ullevi FK                  Seniorer             3.49.88
4 x 800 m
Sävedalens AIK             F14                 10.07.22
Solvikingarna              Seniorer            11.08.59
3 x 1500 m
Sävedalens AIK             F15                 15.48.15
Solvikingarna              Seniorer            17.46.33
Pojkar 18
100 m
Anders Sjöström-83         Mölndals AIK           11.32
Daniel Karakas-84          Angereds IS            11.49
Charlie Sundin-83          Ullevi FK              11.55
Daniel Malmström-83        Ullevi FK              11.64
Mattias Argirakis-84       Angereds IS            11.67
Martin Eriksson-83         Örgryte IS             11.90
Michael Nilson-83          Angereds IS            11.90
Jonas Kullberg-84          IF Kville              11.92
Andreas Andersson-84       Örgryte IS             12.13
Medvind
Anders Sjöström-83         Mölndals AIK           11.11
Daniel Karakas-84          Angereds IS            11.16
200 m
Daniel Karakas-83          Angereds IS            22.89
Martin Eriksson-83         Örgryte IS             23.74
Michael Nilson-83          Angereds IS            23.77
Tommy Ivarsson-84          Mölndals AIK           24.04
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK         24.05
Soran Omar-84              Angereds IS            24.39
Timo Ritola-83             IF Kville              25.08
Lucas Jacobsson-83         Lerum Friidrott        25.38
Per Skoog-83               Sävedalens AIK         25.93
300 m
Daniel Malmström-83        Ullevi FK              39.90
400 m
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK         49.54
Daniel Karakas-83          Angereds IS            50.51
Michael Nilson-83          Angereds IS            50.99
Soran Omar-84              Angereds IS            53.96
Per Skoog-83               Sävedalens AIK         55.74
Timo Ritola-83             IF Kville              55.91
Daniel Malmström-83        Lerum Friidrot         59.27
800 m
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK       1.52.08
Mikael Lindberg-83         Kongahälla AIK       1.57.29
Michael Nilsson-83         Angereds IS          1.57.57
Jacob Gustavsson-84        Ullevi FK            1.58.04
Per Skoog-83               Sävedalens AIK       2.01.80
Kristoffer Thorsson-84     Kongahälla AIK       2.03.78
Johan Sävestrand-83        Sävedalens AIK       2.04.94
Soran Omar-84              Angereds IS          2.05.26
Andrei Popovic-83          Mölndals AIK         2.05.43
Lukas Jacobsson-83         Sävedalens AIK       2.06.29
1500 m
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK       3.59.66
Jacob Gustavsson-84        Ullevi FK            4.06.85
Mikael Lindberg-83         Kongahälla AIK       4.11.55
Johan Sävestrand-83        Sävedalens AIK       4.12.43
Per Skoog-83               Sävedalens AIK       4.15.53
Kristoffer Thorsson-84     Kongahälla AIK       4.21.55
Daniel Malmström-83        Ullevi FK            4.59.98
5000 m
Jacob Gustavsson-84        Ullevi FK           15.47.96
Per Skoog-83               Sävedalens AIK      16.43.17
Häck 110 m (100 cm)
Mansoor Jallow-83          Ullevi FK              15.44
Daniel Malmström-83        Ullevi FK              15.72
Häck 300 m (91 cm)
Mansoor Jallow-83          Ullevi FK              40.53
Hinder 2000 m
Mikael Bergbrant-83        Sävedalens AIK       5.56,9m
Mikael Lindberg-83         Kongahälla AIK       6.01.15
Johan Sävestrand-83        Sävedalens AIK       6.19.58
Kristoffer Thorsson-84     Kongahälla AIK       7.09.76
Höjd
Thomas Bipella-84          Örgryte IS              2.12
Joel Spolén-83             Örgryte IS              2.08
Martin Eriksson-83         Örgryte IS              2.02
Johan Malm-84              Örgryte IS              1.90
Daniel Malmström-83        Ullevi FK               1.90
Alexander Fässberg-83      Mölndals AIK            1.85
Stav
Joakim Norman-84           Mölndals AIK            4.23
Daniel Malmström-83        Ullevi FK               3.76
Längd
Tommy Ivarsson-84          Mölndals AIK            7.06
Anders Sjöström-83         Mölndals AIK            7.03
Alexander Arlbrant-84      Ullevi FK               6.60
Thomas Bipella-84          Örgryte IS              6.52
Daniel Malmström-83        Ullevi FK               6.50
Joel Spolén-83             Örgryte IS              6.37
Martin Eriksson-83         Örgryte IS              6.33
Tresteg
Martin Eriksson-83         Örgryte IS             14.79
Anders Sjöström-83         Mölndals AIK           14.77
Charlie Sundin-83          Ullevi FK              13.59
Johan Malm-84              Örgryte IS             13.84
Joel Spolén-83             Örgryte IS             13.51
Kula (6.25 kg)
Magnus Lohse-84            Mölndals AIK           16.36
Christer Björkander-83     Lerum Friidrott        15.41
Christian Ehrenborg-83     Mölndals AIK           14.87
Daniel Malmström-83        Ullevi FK              11.89
Carlos Olea-86             Angereds IS             8.08
Diskus (1.75 kg)
Magnus Lohse-84            Mölndals AIK           44.37
Christer Björkander-83     Lerum Friidrott        43.87
Christian Ehrenborg-83     Mölndals AIK           42.21
Daniel Malmström-83        Ullevi FK              37.97
Slägga (6.25 kg)
Christer Björkander-83     Lerum Friidrott        47.65
Magnus Lohse-84            Mölndals AIK           40.87
Niklas Brännström-83       Ullevi FK              38.17
Christian Ehrenborg-83     Mölndals AIK           28.87
Spjut (800)
Magnus Lohse-84            Mölndals AIK           57.91
Ulf Peterson               Mölndals AIK           53.80
Christer Björkander-83     Lerum Friidrott        43.25
Daniel Malmström-83        Ullevi FK              39.99
Tiokamp
Daniel Malmström-83        Ullevi FK              5.881
4 x 100 m
FIG Göteborg                                      44.93
3 x 800 m
Sävedalens AIK                                  6.04.00
Flickor 18
100 m
Emma Salomonsson-84        Mölndals AIK           12.30
Paula Preisner-83          Ullevi FK              12.87
Katrin Larsson-84          Göteborgs KIK          12.95
Nanna Sacko Nilsen-84      Göteborgs KIK          12.98
Emma Green-84              Ullevi FK              12.99
Mikaela Bernhardsson-86 Göteborgs KIK 13.66 Josefin Falkevi-84 Göteborgs KIK 14.23
200 m
Emma Salomonsson-84        Mölndals AIK           25.25
Madelaine Forsberg-83      Göteborgs KIK          26.22
Amy Quinones-84            Göteborgs KIK          26.56
Katrin Larsson-84 Göteborgs KIK 26.62
Mikaela Bernhardsson-86 Göteborgs KIK 26.91

400 m Amy Quinones-84 Göteborgs KIK 60.51
800 m
Mikaela Bernhardsson-86    Göteborgs KIK        2.27.91
Emma Jones-84              Ullevi FK            2.40.69
Häck 100 m (84 cm)
Paula Preisner-83          Ullevi FK              14.61
Mikaela Bernhardsson-86    Göteborgs KIK          15.82
Häck 300 m (76)
Madelaine Forsberg-83      Göteborgs KIK          44.98
Emilia Möller-84           Mölndals AIK           52.30
Höjd
Emma Green-84              Ullevi FK               1.82
Mikaela Bernhardsson-86    Göteborgs KIK           1.49
Stav
Veronica Fridén-83         Mölndals AIK            3.61
Louise Landqvist-83        Göteborgs KIK           3.55
Sara Josefsson-84          IF Kville               3.20
Längd
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK           5.50
Katrin Larsson-84          Göteborgs KIK           5.44
Josefin Falkevi-84         Göteborgs KIK           4.66
Amy Quinones-84            Göteborgs KIK           4.60
Tove Aprea-84              Göteborgs KIK           4.37
Tresteg
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK          12.24
Amy Quinones-84            Göteborgs KIK          11.77
Hanna Thedros-84           Göteborgs KIK          10.90
Amanda Kaså-83             Ullevi FK              10.62
Katrin Larsson-84          Göteborgs KIK          10.61
Kula (4 kg)
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK          10.17
Veronica Gulldén-84        Lerum Friidrott         8.58
Diskus (1 kg)
Merja Moilanen-83          Mölndals AIK           26.90
Veronica Gulldén-84        Lerum Friidrott        20.27
Slägga (4 kg)
Merja Moilanen-83          Mölndals AIK           42.52
Veronica Gulldén-84        Lerum Friidrott        26.73
Spjut (600)
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK          41.34
Sanna Naumanen-83          Angereds IS            28.46
Linda Gustafsson-84        Angereds IS            27.17
Veronica Gulldén-84        Lerum Friidrott        27.05
Sjukamp
Mikaela Bernhardsson-84    Göteborgs KIK          4.611
4 x 100 m
FIG Göteborg               F18                    49.21
Göteborgs KIK              F18                    49.25
Ullevi FK                  F18                    49.59
Stafett 1000 m
Ullevi FK                  F18                  2.21.15
Göteborgs KIK              Lag 1                2.21.31
Göteborgs KIK              Lag 2                2.32.45
3 x 800 m
Sävedalens AIK             F18                  7.05.47
Pojkar 16
100 m
Sandro Karlsfred-86        Ullevi FK              11.70
Alexander Ljungblom-85     Ullevi FK              11.95
Maximilian Löfgren-86      Mölndals AIK           12.01
Johan Kristiansson-86      Klubblös               12.10
Martin Jungmark-85         IF Kville              12.11
Johan Eklund-86            Mölndals AIK           12.11
Oscar Andersson-85         Ullevi FK              12.16
Christoffer Höglund-85     Ullevi FK              12.17
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott        12.25
Johan Tobiasson-86         Ullevi FK              12.40
200 m
Sandro Karlsfred-86        Ullevi FK              23.52
Johan Eklund-85            Mölndals AIK           24.02
Martin Jungmark-85         IF Kville              24.35
Johan Tobiasson-86         Ullevi FK              24.37
Christoffer Höglund-85     Ullevi FK              24.67
John Svensson-86           Angereds IS            26.12
Afshin Karimian-86         Örgryte IS             26.48
Sebastian Van Reis-86      Mölndals AIK           26.49
300 m
Johan Eklund-85            Mölndals AIK           37.84
Martin Jungmark-85         IF Kville              38.24
Afshin Karimian-86         Örgryte IS             41.14
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott        42.83
400 m
Johan Eklund-85            Mölndals AIK           54.44
800 m
Peter Gustafsson-86        Ullevi FK            2.05.16
Jörgen Ekdahl-86           Lerum Friidrott      2.07.94
Johan Eklund-85            Mölndals AIK         2.08.25
Fredrik Johansson-85       Ullevi FK            2.09.19
Pontus Persson-86          Sävedalens AIK       2,11,8m
Daniel Bengtsson-86        Sävedalens AIK       2.11.87
Sebastian Van Reis-86      Mölndals AIK         2.14.94
Joakim Arvidsson-85        Angereds IS          2.17.24
Christoffer Rosén-86       Mölndals AIK         2.17.50
Johan Tobiasson-86         Ullevi FK            2.19.16
1500 m
Daniel Bengtsson-86        Sävedalens AIK       4.33.50
Joachim Arvidsson-85       Angereds IS          4.41.80
3000 m
Fredrik Johansson-85       Ullevi FK            9.21.25
Peter Gustafsson-86        Ullevi FK            9.29.07
Jörgen Ekdahl-86           Lerum Friidrott      9.53.72
Daniel Bengtsson-86        Sävedalens AIK      10,00,0m
Pontus Persson-86          Sävedalens AIK      10,00,2m
William Lind-85            Sävedalens AIK      10.32.64
Häck 110 m (91 cm)
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott        16.10
Häck 300 m (76)
Alexander Ljungblom-85     Ullevi FK              40.87
Maximilian Löfgren-86      Mölndals AIK           42.63
Johan Tobiasson-86         Ullevi FK              43.84
Christoffer Rosén-86       Mölndals AIK           46.29
Afshin Karimian-86         Örgryte IS             46.37
Hinder 1500 m
Daniel Bengtsson-86        Sävedalens AIK       4.57.80
William Lind-85            Sävedalens AIK       5.13.63
Höjd
Daniel Linder-85           Ullevi FK               1.84
Robert Jörgensen-85        Örgryte IS              1.75
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott         1.70
Stav
Rasmus Tjärndal-85         Ullevi FK               4.00
Anjin Dahlhöjd-86          Örgryte IS              3.92
Johannes Fredriksson-85    Ullevi FK               3.83
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott         3.68
Längd
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott         6.15
Martin Jungmark-85         IF Kville               6.11
Johan Tobiasson-86         Ullevi FK               6.04
Alexander Ljungblom-85     Ullevi FK               5.97
Sandro Karlsfred-86        Ullevi FK               5.71
Daniel Linder-85           Ullevi FK               5.35
Tresteg
Alexander Ljungblom-85     Ullevi FK              13.49
Johan Tobiasson-86         Ullevi FK              12.59
Martin Jungmark-85         IF Kville              12.43
Daniel Linder-85           Ullevi FK              12.27
Staffan Gustafsson-85      Ullevi FK              11.60
Kula (5.5 kg)
Mikael Norén-86            Ullevi FK              12.86
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott        11.98
Diskus (1,5 kg)
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott        33.02
Mikael Norén-86            Ullevi FK              29.97
Magnus Elf-86              Lerum Friidrott        27,35
Spjut (600)
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott        46.10
Mikael Norén-86            Ullevi FK              39.98
Joakim Thomée-85           Sävedalens AIK         38.93
Joakim Arvidsson-85        Angereds IS            31.47
Sandro Karlsfred-86        Ullevi FK              29.10
Johan Tobiasson-86         Ullevi FK              28.71
Niokamp
Jonatan Falk-86            Lerum Friidrott        6.011
4 x 100 m
Ullevi FK                  P16                    45.48
3 x 800 m
Mölndals AIK               P16                  7.09.92
Sävedalens AIK             P16                  7.16.82
Flickor 16
100 m
Mfon Etim-85               Angereds IS            12.13
Louise Eliasson-85         Mölndals AIK           13.19
Karin Ahl-86               Ullevi FK              13.25
Emelie Flander-86          Angereds IS            13.38
Rebecca Gustafsson-85      Ullevi FK              13.41
Louise Eliasson-85         Mölndals AIK           13.41
Cecilia Jansson-85         Göteborgs KIK          13.46
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK         13.79
Sharon Abraham-86          Ullevi FK              13.84
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK         13.99
200 m
Sara Trané-85              Göteborgs KIK          26.52
Karin Ahl-86               Ullevi FK              26.98
Emelie Flander-86          Angereds IS            27.52
Louise Eliasson-85         Mölndals AIK           27.86
Lotta Fougberg-85          Göteborgs KIK          27.87
Cecilia Jansson-85         Göteborgs KIK          27.88
Cecilia Holmbom-86         Mölndals AIK           28.39
Stefanie Najafi-85         Ullevi FK              29.01
Lucie Andersson-85         Mölndals AIK           30.20
300 m
Sara Trané-85              Götborgs KIK           42.55
Karin Ahl-86               Ullevi FK              43.78
Emelie Andrén-85           Ullevi FK              43.91
800 m
Cecilia Holmbom-86         Mölndals AIK         2.17.47
Pernilla Sävestrand-86     Sävedalens AIK       2.17.94
Sofia Bernestål-86         Sävedalens AIK       2.20.42
Ida Hansson-86             IF Kville            2.23.82
Lotta Fougberg-85          Göteborgs KIK        2.29.45
2000 m
Pernilla Sävestrand-86     Sävedalens AIK       6.26.35
Ida Hansson-86             IF Kville            7.13.77
Häck 100 m (76 cm)
Jenny Batz-85              Angereds IS            15.44
Karin Ahl-86               Ullevi FK              15.54
Tina Samuelsson-85         Mölndals AIK           16.03
Häck 300 m (76 cm)
Sara Trané-85              Götborgs KIK           43.55
Jenny Batz-85              Angereds IS            46.13
Emelie Andrén-85           Ullevi FK              46.94
Lotta Fougberg-85          Göteborgs KIK          47.17
Karin Ahl-86               Ullevi FK              48.40
Cecilia Holmbom-86         Mölndals AIK           48.80
Sophia Wennerbeck-85       Örgryte IS             51.54
Yordabel Abraham-86        Ullevi FK              52.97
Hinder 1500m
Pernilla Sävestrand-86     Sävedalens AIK       5.12.17
Sofia Bernestål-86         Sävedalens AIK       5.24.49
Höjd
Rebecka Eliasson-85        Örgryte IS              1.56
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK          1.50
Jenny Baatz-85             Angereds IS             1.43
Cecilia Johansson-86       Ullevi FK               1.43
Yordabel Abraham-86        Ullevi FK               1.42
Susanne Pettersson-85      Götborgs KIK            1.40
Rebecka Pantzar-86         Mölndals AIK            1.37
Tuni Baraka-85             Göteborgs KIK           1.35
Yordabel Abraham-85        Ullevi FK               1.35
Lisa Ledenvall-85          Göteborgs KIK           1.30
Stav
Louise Carlred-85          Ullevi FK               2.80
Yordabel Abraham-86        Ullevi FK               2.75
Åsa Wilén-86               IF Kville               2.57
Längdhopp
Rebecca Gustafsson-85      Ullevi FK               4.93
Cecilia Jansson-85         Göteborgs KIK           4.74
Karin Ahl-86               Ullevi FK               4.74
Tuni Baraka-85             Göteborgs KIK           4.61
Stefanie Najafi-85         Ullevi FK               4.60
Sophia Wennerbeck-85       Örgryte IS              4.60
Hanna Andersson-85         Göteborgs KIK           4.49
Yordabel Abraham-86        Ullevi FK               4.48
Emma Jones-85              Ullevi FK               4.19
Tresteg
Mfon Etim-85               Angereds IS            12.63
Tuni Baraka-85             Göteborgs KIK          11.75
Anna Otterstedt-85         Ullevi FK              11.32
Jenny Baatz-85             Angereds IS            11.11
Sofia Wennerbeck-85        Örgryte IS             10.69
Yordabel Abraham-86        Ullevi FK              10.57
Rebecka Eliasson-85 Örgryte IS 10.32
Hanna Andersson-85 Göteborgs KIK 9.71 Ida Zackrisson-86 Göteborgs KIK 9.59
Kula (3 kg)
Caroline Höglund-85        Mölndals AIK           12.88
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK         11.69
Idah Hellgren-85           Ullevi FK              11.69
Nadja Paulamäki-85         Angereds IS            11.09
Arijana Mustafa-85         Angereds IS            10.67
Lisa Johansson-86          Ullevi FK              10.15
Annika Pipkorn-86          Sävedalens AIK          9.22
Susanne Pettersson-85      Götborgs KIK            9.06
Sara Trané-85              Göteborgs KIK           8.93
Diskus (1 kg)
Caroline Höglund-85        Mölndals AIK           37.51
Arijana Mustafa-85         Angereds IS            34.71
Lisa Johansson-86          Ullevi FK              31.84
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK         28.44
Idah Hellgren-85           Ullevi FK              28.13
Annika Pipkorn-86          Sävedalens AIK         22.30
Sandra Andersson-86        Sävedalens AIK         22.03
Karin Ivarsson-86          Sävedalens AIK         21.87
Ida Zackrisson-86          Göteborgs KIK          19.99
Annika Nyberg-85           Mölndals AIK           19.71
Slägga (3 kg)
Caroline Höglund-85        Mölndals AIK           45.20
Lisa Johansson-86          Ullevi FK              44.09
Idah Hellgren-85           Ullevi FK              42.65
Nadja Paulamäki-85         Angereds IS            36.54
Elin Töllborg-86           Angereds IS            28.70
Ida Zackrisson-86          Göteborgs KIK          27.58
Annika Nyberg-85 Mölndals AIK 27.55 Arijana Mustafa-85 Angereds IS 27.47
Christine Marttila-86 Angereds IS 21.52
Spjut (600)
Annica Beckman-86          Sävedalens AIK         32.00
Annika Nyberg-85           Mölndals AIK           31.96
Lisa Ledenvall-85          Göteborgs KIK          29.94
Annika Pipkorn-86          Sävedalens AIK         26.90
Sandra Andersson-86        Sävedalens AIK         26.42
Sharon Abraham-86          Ullevi FK              25.38
Susanne Pettersson-85      Götborgs KIK           22.93
Elin Töllborg-86           Angereds IS            20.26
Sjukamp
Tuni Baraka-85             Göteborgs KIK          3.650
Pojkar 14
80 m
Kwame Amoateng-87          Ullevi FK               9.48
Richard Hunyadi-87         Örgryte IS              9.87
Carl-Johan Bergström-87    Ullevi FK              10.49
Sebastian Höglin-Tordén-87 Ullevi FK              10.58
Erik André-87              Sävedalens AIK         10.65
Joakim Olsson-87           Kongahälla AIK         10.65
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg           10.85
Björn Jellback-87          Ullevi FK              10.81
Fredrik Haraldsson-87      Kongahälla AIK         10.98
Magnus Gustafsson-87 Ullevi FK 11.02
200 m
Richard Hunyadi-87         Örgryte IS             26.00
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg           26.36
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK              26.48
Björn Jellback-87          Ullevi FK              26.89
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg           27.23
Fredrik Haraldsson-87      Kongahälla AIK         27.26
Magnus Gustafsson-87       Ullevi FK              27.33
Kristoffer Hagstedt-87     Ullevi FK              27.41
Sebastian Höglin-Tordén-87 Ullevi FK              27.44
Erik André-87              Sävedalens AIK         27.48
800 m
Fredrik Haraldsson-87      Kongahälla AIK       2.09.34
Emil Ryberg-87             Ullevi FK            2.14.08
Robin Höglund-87           Lerum Friidrott      2.17.48
Björn Jellback-87 Ullevi FK 2.19.54 Kristoffer Hagstedt-87 Ullevi FK 2.19.64 Robert Lind-87 Sävedalens AIK 2.26.90 Erik André-87 Sävedalens AIK 2.28.12 Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 2,30,9m Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 2.34.15
2000 m
Emil Ryberg-87             Ullevi FK            6.20.49
Kristoffer Hagstedt-87     Ullevi FK            6.29.70
Robin Höglund-87           Lerum Friidrott      6.52.59
Häck 80 m (84 cm)
Erik André-87              Sävedalens AIK         12.52
Björn Jellback-87          Ullevi FK              12.92
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg           12.94
Ajdin Slijivar-87          Ullevi FK              12.95
Pontus Thomée-87           Lerum Friidrott        13.60
Magnus Gustavsson-87       Ullevi FK              13.71
Kristoffer Hagstedt-87     Ullevi FK              13.74
Henrik Danielsson-87       Örgryte IS             13.77
Emil Ryberg-87             Ullevi FK              15.40
Fabian Willskytt-87        IF Kville              15.98
Höjd
Johan Jacobsson-87         Ullevi FK               1.71
Pontus Thomée-87           Lerum Friidrott         1.61
Carl-Johan Bergström-87    Ullevi FK               1.61
Björn Jellback-87          Ullevi FK               1.61
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg            1.61
Emil Ryberg-87             Ullevi FK               1.52
Kristoffer Hagstedt-87     Ullevi FK               1.49
Erik André-87              Sävedalens AIK          1.48
Fredrik Haraldsson-87      Kongahälla AIK          1.47
Fabian Willskytt-87        IF Kville               1.45
Stav
Emil Ryberg-87             Ullevi FK               2.60
Henrik Danielsson-87       Örgryte IS              2.58
Längd (zon)
Kwame Amoateng-87          Ullevi FK               6.05
Björn Jellback-87          Ullevi FK               5.72
Richard Hunyadi-87         Örgryte IS              5.63
Ajdin Slijivar-87          Ullevi FK               5.53
Erik André-87              Sävedalens AIK          5.51
Sebastian Höglin-Tordén-87 Ullevi FK               5.44
Johan Jacobsson-87         Ullevi FK               5.25
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg            5.21
Carl-Johan Bergström-87    Ullevi FK               5.18
Kristoffer Hagstedt-87     Ullevi FK               4.97
Tresteg (zon)
Kwame Amoateng-87          Ullevi FK              12.66
Johan Jacobsson-87         Ullevi FK              11.50
Erik André-87              Sävedalens AIK         11.35
Richard Hunyadi-87         Örgryte IS             11.31
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg           11.30
Kristoffer Hagstedt-87     Ullevi FK              11.09
Fredrik Haraldsson-87      Kongahälla AIK         10.75
Kula (4 kg)
Pontus Thomée-87           Lerum Friidrott        11.05
Erik André-87              Sävedalens AIK          9.36
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg            9.12
Richard Hunyadi-87         Örgryte IS              8.90
Björn Jellback-87          Ullevi FK               8.89
Kristoffer Hagstedt-87     Ullevi FK               8.52
Fredrik Haraldsson-87      Kongahälla AIK          8.34
Emil Ryberg-87             Ullevi FK               8.01
Diskus (1.0 kg)
Pontus Thomée-87           Lerum Friidrott        36.41
Henrik Danielsson-87 Örgryte IS 22.17
Slägga (4 kg)
Sebastian Höglin-Tordén-87 Ullevi FK              33.10
Robin Höglund-87           Lerum Friidrott        19.26
Spjut
Pontus Thomée-87           Lerum Friidrott        44.72
Erik André-87              Sävedalens AIK         34.63
Richard Hunyadi-87         Örgryte IS             33.13
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg           28.08
Emil Ryberg-87             Ullevi FK              28.39
Björn Jellback-87          Ullevi FK              27.66
Daniel Sundholm-87         Ullevi FK              25.95
Fredrik Haraldsson-87      Kongahälla AIK         25.34
Sexkamp
Pontus Thomée-87           Lerum Friidrott        3.566
Björn Jellback-87          Ullevi FK              3.676
Erik André-87              Sävedalens AIK         3.537
Marcus Larsson-87          IFK Göteborg           3.289
Kristoffer Hagstedt-87     Ullevi FK              2.819
Emil Ryberg-87             Ullevi FK              2.812
Fredrik Haraldsson-87      Kongahälla AIK         2.608
Richard Hunyadi-87         Örgryte IS             2.553
4 x 80 m
Mölndals AIK                                      41.11
IFK Göteborg                                      42.15
Lerum Friidrott                                   42.21
Ullevi FK                                         42.69
Örgryte IS                                        44.85
3 x 800 m
Ullevi FK                                       8.08.69
Angereds IS                                     8.39.94
Flickor 14
80 m
Therese Bohlen-Kinn-87     Ullevi FK              10.54
Emma Jungmark-87           IF Kville              10.84
Lisa Trané-87              Göteborgs KIK          11.00
Julia Håkansson-87         IF Kville              11.04
Caroline Melander-87       Mölndals AIK           11.22
Amelia Gatica-A-87         Kongahälla AIK         11.22
Cecilia Dumbuya-87 Angereds IS 11.24 Klara Juteus-87 Kongahälla AIK 11.25 Elisabeth Peterson-87 Mölndals AIK 11.51 Emelie Corneliusson-87 Mölndals AIK 11.54
200 m
Therese Bohlen-Kinn-87     Ullevi FK              27.51
Emma Jungmark-87           IF Kville              27.75
Lisa Trané-87              Göteborgs KIK          27.92
Julia Håkansson-87         IF Kville              28.02
Caroline Melander-87       Mölndals AIK           29.03
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK         29.15
Martina Wahnström-87       Ullevi FK              29.99
Cecilia Dumbuya-87         Lerum Friidrott        30.52
Linda Tivong-87            Ullevi FK              30.99
800 m
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK       2.20.01
Carina Persson-87          Sävedalens AIK       2.24.34
Daniela Sultan Amorin-87   Göteborgs KIK        2.35.40
Hanna Hultman-87           Sävedalens AIK       2.39.55
Ebba Jungmark-87           Mölndals AIK         2.41.08
Åsa Johnsson-87            Kongahälla AIK       2.42.88
Johanna Nyberg-87 Mölndals AIK 2.46.45 Martina Wahnström-87 Ullevi FK 2.46.82 Elin Hamrefors-87 Sävedalens AIK 2.48.17 Marie Palm-87 IF Kville 2.48.20
2000 m
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK       6.49.60
Carina Persson-87          Sävedalens AIK       6.53.96
Hanna Hultman-87           Sävedalens AIK       7.32.23
Marie Palm-87              IF Kville            7.39.77
Elin Hamrefors-87          Sävedalens AIK       8,26,4m
Häck 80 m (76 cm)
Martina Wahnström-87       Ullevi FK              12.89
Caroline Melander-87       Mölndals AIK           13.08
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK              13.20
Julia Håkansson-87         IF Kville              13.40
Louise Lundin-87           Göteborgs KIK          13.62
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK         13.98
Ebba Jungmark-87           Mölndals AIK           14.00
Klara Jutéus-87            Kongahälla AIK         14.26
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK         15.14
Åsa Johnsson-87            Kongahälla AIK         15.43
Höjd
Ebba Jungmark-87           Mölndals AIK            1.60
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK               1.52
Martina Wahnström-87       Ullevi FK               1.46
Louise Lundin-87           Göteborgs KIK           1.45
Karin Svanberg-87          Ullevi FK               1.42
Cecilia Fihn-87            Göteborgs KIK           1.40
Åsa Johnsson-87            Kongahälla AIK          1.40
Caroline Melander-87       Mölndals AIK            1.40
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK          1.37
Klara Jutéus-87            Kongahälla AIK          1.34
Stav
Louise Lundin-87           Göteborgs KIK           3.30
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK               2.90
Längd
Lisa Trané-87              Göteborgs KIK           4.98
Emma Jungmark-87           IF Kville               4.84
Therese Bohlen-Kinn-87     Ullevi FK               4.79
Julia Håkansson-87         IF Kville               4.72
Caroline Melander-87       Mölndals AIK            4.70
Åsa Johnsson-87            Kongahälla AIK          4.62
Linda Truong-87            Ullevi FK               4.59
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK               4.55
Ebba Jungmark-87           Mölndals AIK            4.49
Daniela Sultan Amorin-87   Göteborgs KIK           4.48
Tresteg (zon)
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK              10.58
Martina Wahnström-87       Ullevi FK              10.34
Lisa Trané-87              Göteborgs KIK          10.13
Amelia Gatica-A-87         Kongahälla AIK          9.83
Anna Kihlgren-87           Kongahälla AIK          9.67
Åsa Johansson-87           Kongahälla AIK          9.55
Daniela Sultan Amorin-87   Göteborgs KIK           9.49
Julia Håkansson-87         IF Kville               9.20
Linda Truong-87            Ullevi FK               9.09
Karin Svanberg-87          Ullevi FK               8.75
Kula (3)
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK         10.54
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK              10.46
Cecilia Dumbuya-87         Lerum Friidrott         9.69
Caroline Melander-87       Mölndals AIK            9.54
Karin Höglund-87           Mölndals AIK            9.35
Ingela Lindqvist-87        Sävedalens AIK          8.94
Karolina Pedersen-87       Göteborgs KIK           8.88
Johanna Nyberg-87          Mölndals AIK            7.44
Amelia Gatica-A-87         Kongahälla AIK          7.42
Martina Wahnström-87 Ullevi FK 7.38
Diskus (0.6 kg)
Anna Carlsson-87           Sävedalens AIK         34.54
Karolina Pedersen-87       Göteborgs KIK          31.69
Karin Höglund-87           Mölndals AIK           31.04
Cecilia Dumbuya-87         Lerum Friidrott        27.29
Ingela Lindqvist-87        Sävedalens AIK         22.41
Johanna Nyberg-87          Mölndals AIK           17.97
Slägga (3 kg)
Karin Höglund-87           Mölndals AIK           30.22
Karolina Pedersen-87       Göteborgs KIK          29.06
Elisabeth Peterson-87      Mölndals AIK           23.59
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK              22.54
Johanna Nyberg-87          Mölndals AIK           21.35
Emma Jungmark-87           IF Kville              20.86
Cecilia Dumbuya-87         Lerum Friidrott        20.53
Julia Håkansson-87         IF Kville              19.28
Karin Svanberg-87          Ullevi FK              17.33
Spjut (400)
Anna Carlsson-87           Sävedalens AIK         42.28
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK         28.13
Karin Höglund-87           Mölndals AIK           25.91
Martina Wahnström-87       Ullevi FK              22.99
Ingela Lindqvist-87        Sävedalens AIK         22.23
Karolina Pedersen-87       Göteborgs KIK          21.85
Caroline Melander-87       Mölndals AIK           20.88
Sanna Hagelin-87           Ullevi FK              20.87
Elisabeth Peterson-87      Mölndals AIK           20.11
Åsa Johnsson-87            Kongahälla AIK         19.56
Sexkamp
Johanna Ahlm-87            Sävedalens AIK         3.920
Martina Wahnström-87       Ullevi FK              3.514
Caroline Melander-87       Mölndals AIK           3.101
Ebba Jungmark-87           Mölndals AIK           2.928
Åsa Johnsson-87            Kongahälla AIK         2.496
Klara Jutéus-87            Kongahälla AIK         2.059
Anna Kihlgren-87           Kongahälla AIK         1.850
4 x 80 m
Göteborgs Kvinnliga IK                            43.60
Mölndals AIK                                      44.49
IF Kville                                         44.96
Kongahälla AIK                                    45.12
Ullevi FK 45.14
3 x 800 m
Kongahälla AIK                                  8.22.47
Angereds IS                Lag 1                9.13.89
Angereds IS                Lag 2               10.05.74
Pojkar 13
80 m
Marcus Uussalu-88          Mölndals AIK           10.35
Jonas Hilmersson-88        Ullevi FK              10.51
Emil Predan-88             Mölndals AIK           10.81
Lars Jarnefjord-88         Lerum Friidrott        10.82
Dennis Nydahl-88           Mölndals AIK           10.85
Hannes Kaminsky-88         Ullevi FK              10.96
Mikael Zäll-88             Ullevi FK              11.00
Torbjörn Carlsson-88       IFK Göteborg           11.16
Philip Sköldborg-88        Ullevi FK              11.26
Nils Nilsson-88            Sävedalens AIK         11.27
800 m
Lars Jarnefjord-88         Lerum Friidrott      2.23.28
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott      2.26.32
Marcus Uussalu-88          Mölndals AIK         2.33.68
Jonas Wiberg-88            Ullevi FK            2.34.50
Emil Predan-88             Mölndals AIK         2.34.79
Joakim Johansson-88        Örgryte IS           2.35.59
Fredrik Estelius-88 Mölndals AIK 2.39.55 Mikael Zäll-88 Ullevi FK 2.41.30 Johan Roth-88 Ullevi FK 2.43.58 Glenn Westin-88 Lerum Friidrott 2.51.78
2000 m
John Eliasson-89           Sävedalens AIK       7.20.26
Joakim Johansson-88        Örgryte IS           7.48.90
Häck 80 m (84 cm)
Marcus Uussalu-88          Mölndals AIK           12.27
Mikael Zäll-88             Ullevi FK              12.55
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott        13.65
Jonas Wiberg-88            Ullevi FK              13.69
Emil Predan-88             Mölndals AIK           14.43
Marcus Eliasson-88         Örgryte IS             15.09
Lars Jarnefjord-88         Lerum Friidrott        15.21
Johan Roth-88              Ullevi FK              16.12
Torbjörn Carlsson-88       IFK Göteborg           16.62
Höjd
Mikael Zäll-88             Ullevi FK               1.61
Johan Roth-88              Ullevi FK               1.55
Emil Predan-88             Mölndals AIK            1.52
Marcus Uussalu-88          Mölndals AIK            1.49
Lars Jarnefjord-88         Lerum Friidrott         1.46
Marcus Eliasson-88         Örgryte IS              1.44
Fredrik Johannesson-88     IF Kville               1.43
Hannes Kaminsky-88         Ullevi FK               1.40
Nils Nilsson-88            Ullevi FK               1.40
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott         1.40
Stav
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott         2.30
Pontus Norman-88           Mölndals AIK            2.00
Längd (zon)
Marcus Uussalu-88          Mölndals AIK            5.39
Mikael Zäll-88             Ullevi FK               5.22
Emil Predan-88 Mölndals AIK 5.20
Lars Jarnefjord-88 Lerum Friidrott 5.07 Andreas Melin-88 Lerum Friidrott 4.94 Torbjörn Carlsson-88 IFK Göteborg 4.82 Jonas Hilmersson-88 Ullevi FK 4.78 Kalle Boustedt-88 IFK Göteborg 4.77 Johan Roth-88 Ullevi FK 4.70 Dennis Nydahl-88 Mölndals AIK 4.67
Tresteg (zon)
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott        10.85
Mikael Zäll-88             Ullevi FK              10.68
Kalle Boustedt-88 IFK Göteborg 10.46 Carl Dahllöf-88 Örgryte IS 10.13 Niclas Fagersson-88 IFK Göteborg 10.06 Jonas Wiberg-88 Ullevi FK 9.93 Johan Roth-88 Ullevi FK 9.77 Joakim Johansson-88 Örgryte IS 9.56 Torbjörn Carlsson-88 IFK Göteborg 9.38 Marcus Eliasson-88 Örgryte IS 9.30
Kula (4 kg)
Lars Jarnefjord-88         Lerum Friidrott        11.48
Mikael Zäll-88             Ullevi FK               9.65
Marcus Uussalu-88          Mölndals AIK            9.34
Johan Roth-88              Ullevi FK               9.23
Carl Dahllöf-88            Örgryte IS              8.64
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott         7.91
Emil Predan-88             Mölndals AIK            7.79
Joakim Johansson-88        Örgryte IS              5.19
Marcus Eliasson-88         Örgryte IS              5.11
Diskus (1.0 kg)
Mikael Zäll-88             Ullevi FK              35.92
Egil Ramsten-88            Majornas IK            15.27
Slägga (4 kg)
Mikael Zäll-88             Ullevi FK              30.58
Lars Jarnefjord-88         Lerum Friidrott        26.55
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott        19.50
Daniel Falk-88             Lerum Friidrott        14.57
Glenn Westin-88            Lerum Friidrott        12.36
Spjut (600)
Carl Dahllöf-88            Örgryte IS             34.97
Mikael Zäll-88             Ullevi FK              33.83
Marcus Uussalu-88          Mölndals AIK           31.89
Lars Jarnefjord-88         Lerum Friidrott        29.69
Johan Roth-88              Ullevi FK              25.19
Torbjörn Carlsson-88       IFK Göteborg           24.69
Lasse Lundin-88            Ullevi FK              23.77
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott        23.74
Kalle Boustedt-88          IFK Göteborg           20.42
Emil Predan-88             Mölndals AIK           18.43
Sexkamp
Marcus Uussalu-88          Mölndals AIK           3.485
Mikael Zäll-88             Ullevi FK              3.423
Lars Jarnefjord-88         Lerum Friidrott        3.103
Andreas Melin-88           Lerum Friidrott        2.735
Emil Predan-88             Mölndals AIK           2.474
Johan Roth-88              Ullevi FK              2.351
Marcus Eliasson-88         Örgryte IS             1.151
Joakim Johansson-88        Örgryte IS             1.068
Flickor 13
80 m
Linda Gustavsson-88        Mölndals AIK           10.82
Caroline Reichenberg-88    Ullevi FK              10.83
Hanna Nilsson-88           Mölndals AIK           11.07
Sandra Ljung-88            IF Kville              11.47
Caroline Jansson-88        Göteborgs KIK          11.66
Malin Ebbinge-88           Ullevi FK              11.67
Catherine Marttila-88      Angereds IS            11.68
Petra Andersson-88         Ullevi FK              11.71
Malin Kilander-88          Mölndals AIK           11.86
Rebecka Fihn-88            Göteborgs KIK          11.94
200 m
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK          27.95
Caroline Reichenberg-88    Ullevi FK              28.60
Sandra Ljung-88            IF Kville              30.12
800 m
Sofia Lilja-88             IF Kville            2.26.51
Sandra Ljung-88            IF Kville            2.35.85
Petra Andersson-88         Ullevi FK            2.40.99
Alexandra Rehn-88          Ullevi FK            2.41.57
Camilla Jernberg-88        Sävedalens AIK       2.42.06
Sara Sundqvist-88          Sävedalens AIK       2.44.63
Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 2.46.15 Tove Bengtsson-88 Sävedalens AIK 2.47.67 Julia Selander-88 Ullevi FK 2.52.63 Caroline Jansson-88 Göteborgs KIK 2.52.98
2000 m
Sofia Lilja-88             IF Kville            6.53.23
Camilla Andersson-90       Kongahälla AIK       7.09.27
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK       7.23.61
Alexandra Rehn-88          Ullevi FK            7.39.43
Camilla Jernberg-88        Sävedalens AIK       7.41.00
Sandra Ljung-88            IF Kville            7.42.07
Petra Andersson-88         Ullevi FK            7.44.65
Tove Bengtsson-88          Sävedalens AIK       7.56.51
Julia Selander-88          Ullevi FK            7.59.99
Häck 80 cm (84 cm)
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK          13.16
Sara André-88              Sävedalens AIK         13.70
Linnea Sjöberg-88          Ullevi FK              14.45
Petra Andersson-88         Ullevi FK              15.75
Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 15.86
Caroline Jansson-88 Göteborgs KIK 16.72
Höjd
Linnea Sjöberg-88          Ullevi FK               1.46
Sara André-88              Sävedalens AIK          1.43
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK           1.38
Rebecka Fihn-88            Göteborgs KIK           1.34
Jennie Olsson-88           IFK Göteborg            1.31
Adelina Karlsson-88        Kongahälla AIK          1.26
Caroline Jansson-88 Göteborgs KIK 1.25 Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 1.24 Lina Kollberg-88 Göteborgs KIK 1.24 Hanin Zweiter-88 Angereds IS 1.15
Stav
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK           2.80
Sara Klevell-88            Göteborgs KIK           2.40
Linda Wilén-88             IF Kville               2.40
Jennie Olsson-88           IFK Göteborg            2.20
Längd
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK           5.05
Caroline Reichenberg-88    Ullevi FK               4.67
Malin Ebbinge-88           Ullevi FK               4.65
Lina Kollberg-88           Göteborgs KIK           4.37
Malin Kilander-88          Mölndals AIK            4.30
Hanna Nilsson-88           Mölndals AIK            4.19
Caroline Jansson-88        Göteborgs KIK           4.15
Sara Klevell-88            Göteborgs KIK           4.15
Petra Andersson-88         Ullevi FK               4.10
Caroline Jansson-88        Göteborgs KIK           4.08
Tresteg (zon)
Malin Ebbinge-88           Ullevi FK              10.15
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK           9.53
Sara André-88              Sävedalens AIK          9.05
Lina Kollberg-88           Göteborgs KIK           8.97
Dorna Behdadi-88           Lerum Friidrott         7.98
Carolina Schelander-88     Lerum Friidrott         7.29
Saina Behdadi-88           Lerum Friidrott         7.20
Kula (3)
Malin Kilander-88          Mölndals AIK            8.93
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK           8.80
Adelina Karlsson-88        Kongahälla AIK          8.13
Petra Andersson-88         Ullevi FK               7.31
Sara André-88              Sävedalens AIK          6.58
Elsa Gatica-A-88 Kongahälla AIK 6.25
Louise Stevander-88 Kongahälla AIK 5.72
Diskus (0.6 kg)
Linda Wilén-88             IF Kville              26.95
Sara Klevell-88            Göteborgs KIK          24.84
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK          22.75
Lina Kollberg-88           Göteborgs KIK          20.34
Sara André-88              Sävedalens AIK         18.44
Jennie Olsson-88           IFK Göteborg           18.05
Slägga (3 kg)
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK          23.16
Sara Klevell-88            Göteborgs KIK          17.24
Dorna Behdadi-88           Lerum Friidrott        14.80
Spjut (400)
Linda Wilén-88             IF Kville              30.63
Adelina Karlsson-88        Kongahälla AIK         25.67
Sara Klevell-88            Göteborgs KIK          22.59
Fanny Berglund-88          Göteborgs KIK          21.91
Hanin Zueiter-88           Angereds IS            20.43
Catherine Martilla-88      Angereds IS            19.97
Petra Andersson-88         Ullevi FK              19.70
Lina Kollberg-88           Göteborgs KIK          18.31
Sara André-88              Sävedalens AIK         17.85
Elsa Gatica-Arvidsson-88   Kongahälla AIK         14.82
Sexkamp
Sara André-88              Sävedalens AIK         2.343
Petra Andersson-88         Ullevi FK              2.196
Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 1.995
Pojkar 12
60 m
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK               7.99
William Swärdh-89          Lerum Friidrott         8.70
Jesper Berggren-89 Sävedalens AIK 8.78 Long Voong-90 Angereds IS 8.84 Erik Collin-89 Ullevi FK 8.94 Viktor Stevander-90 Kongahälla AIK 8.93 Erik Lindahl-90 Örgryte IS 8.97 Fredrik Ravantti-89 Ullevi FK 9.00
Johannes Mattsson-89 Angereds IS 9.10 Jens Esping-89 Ullevi FK 9.21
800 m
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK            2.24.84
John Eliasson-89           Sävedalens AIK       2.29.12
Linus Lagergren-89 Ale 90 IK 2.31.42
Viktor Stevander-90 Konghälla AIK 2.32.20
Rasmus Ottersten-89 Sävedalens AIK 2,33,7m Jesper Berggren-89 Sävedalens AIK 2.36.43 Mattis Berglund-90 Örgryte IS 2.37.55 Sarab Karim-91 Angereds IS 2,38,7m William Swärdh-89 Lerum Friidrott 2.39.64 Erik Olsson-89 Örgryte IS 2.41.78
Häck 60 m
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK              10.20
Mattis Berglund-90         Örgryte IS             11.25
Viktor Stevander-90        Konghälla AIK          11.70
Jesper Berggren-89         Sävedalens AIK         11.81
William Swärdh-89 Lerum Friidrott 11.85
Mattis Berglund-90 Örgryte IS 11.86 Erik Carlström-89 Örgryte IS 12.16 Fredrik Ravantti-89 Ullevi FK 12.29 Erik Lindahl-90 Örgryte IS 12.73
Martin Buller-90 Mölndals AIK 12.86
Höjd
Jesper Berggren-89         Sävedalens AIK          1.40
Erik Carlström-89          Örgryte IS              1.38
John Eliasson-89           Sävedalens AIK          1.38
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK               1.36
Erik Hansson-90            IF Kville               1.31
Johan Andreasson-90        Mölndals AIK            1.31
Adam Pettersson-90         Mölndals AIK            1.30
Oskar Rybo-89              IF Kville               1.27
Johannes Mattsson-89       Angereds IS             1.27
Anders Lindström-89        Lerum Friidrott         1.27
Alexander Åkerberg-90      IFK Göteborg            1.27
Stav
Adam Johansson-89          Mölndals AIK            1.60
Längd (zon)
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK               5.55
Viktor Stevander-90        Konghälla AIK           4.75
Jesper Berggren-89         Sävedalens AIK          4.72
Erik Collin-89             Ullevi FK               4.67
John Eliasson-89           Sävedalens AIK          4.60
Johannes Mattsson-89       Angereds IS             4.56
Erik Lindahl-90            Örgryte IS              4.40
Fredrik Nydahl-89          Ullevi FK               4.40
William Swärdh-89 Lerum Friidrott 4.35 Fredrik Ravantti-89 Ullevi FK 4.32
Tresteg (zon)
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK              11.46
Long Voong-90              Angereds IS             9.58
Jens Esping-89             Ullevi FK               9.57
Jesper Berggren-89         Sävedalens AIK          9.49
Viktor Stevander-90        Kongahälla AIK          9.49
William Swärdh-89          Lerum Friidrott         9.26
Erik Olsson-89             Örgryte IS              8.94
Erik Lindahl-90            Örgryte IS              8.89
Jonas Lindgren-89          Kongahälla AIK          8.81
Fredrik Ravantti-89        Ullevi FK               8.62
Kula (3)
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK              11.26
William Swärdh-89          Lerum Friidrott         8.15
Jens Esping-89             Ullevi FK               7.89
Linus Lagergren-89         Ale 90 IK               7.78
Simon Karlsfred-89         Ullevi FK               7.68
Long Voong-90              Angereds IS             7.61
Jesper Berggren-89         Sävedalens AIK          7.35
Martin Olsson-90 IF Kville 7.30
Adam Johansson-89 Mölndals AIK 6.61 Fredrik Ravantti-89 Ullevi FK 6.51 Ahmed Salih-90 Angereds IS 6.51
Diskus (0.6 kg)
Martin Buller-90           Mölndals AIK           21.76
Adam Johansson-89          Mölndals AIK           19.92
Jesper Berggren-89         Sävedalens AIK         19.25
Mattis Berglund-90         Örgryte IS             17.70
Erik Olsson-89             Örgryte IS             17.38
Johan Andreasson-90        Mölndals AIK           17.18
Anton Carlansson-90        Kongahälla AIK         15.31
Benjamin Alavi-89          Örgryte IS             13.39
Spjut (400 gr)
Joni Kortinen-89           Bergsjöns Finska F     33.95
Mika Kyllönen-89           Bergsjöns Finska F     33.29
Jesper Berggren-89 Sävedalens AIK 29.00 Sarab Karim-91 Angereds IS 28.66 Adam Johansson-89 Mölndals AIK 26.97 Anton Carlansson-90 Kongahälla AIK 26.90 Jonas Lindgren-89 Kongahälla AIK 24.30
Michael Huynh-89 Angereds IS 24.11 Mikael Bernadini-89 Angereds IS 23.74 Martin Buller-89 Mölndals AIK 22.63
Femkamp
Jesper Otterstedt-89       Ullevi FK              4.708
John Eliasson-89           Sävedalens AIK         3.452
William Swärdh-89          Lerum Friidrott        3.409
Viktor Stevander-90        Konghälla AIK          3.143
Linus Lagergren-89         Ale 90 IK              3.069
Mattis Berglund-90         Örgryte IS             2.959
Erik Lindahl-90            Örgryte IS             2.717
Eric Carlström-89          Örgryte IS             2.577
Erik Olson-89              Örgryte IS             2.545
5 x 60m
Örgryte IS                                        44.06
3 x 800m
Ullevi FK                                       8.11.12
Kongahälla AIK                                  8.14.54
Angereds IS                Lag 1                8.28.54
Örgryte IS                                      8.29.00
Sävedalens AIK                                  8.49.07
Angereds IS                Lag 2               10.22.32
Flickor 12
60 m
Izehi Ileso-89             Angereds IS             8.68
Kajsa Sterner-89           Ullevi FK               8.86
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK          8.86
Ayda Mashouf-89            Angereds IS             8.88
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott         8.91
Lovisa Nilsson-89          Ullevi FK               9.01
Karin Larsson-90           Ullevi FK               9.06
Linnéa Svensson-89         Lerum Friidrott         9.07
Mimmi Maupoix-90           Ullevi FK               9.08
Therese Andersson-89       Lerum Friidrott         9.12
800 m
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK       2.25.36
Camilla Andersson-90       Kongahälla AIK       2.34.09
Hanna Reimertz-90          Kongahälla AIK       2.44.73
Lovisa Nilsson-89          Ullevi FK            2.46.11
Lisa Sonesson-89           Ullevi FK            2.48.23
Louise Junkers-89          Sävedalens AIK       2.49.35
Sofie Lönnqvist-90 Göteborgs KIK 2.49.87
Michelle Lundin-90 Sävedalens AIK 2.51.12 Veronika Vestin-89 Mölndals AIK 2.52.80 Linda Luts-89 Ullevi FK 2.53.46
Häck 60 m (76cm)
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK         11.24
Saija Kontio-89            Angereds IS            11.83
Kajsa Sterner-89           Ullevi FK              11.84
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott        12.10
Rebecca Leissner-89        Ullevi FK              12.26
Isabelle Bensryd-90        Lerum Friidrott        13.00
Marte Jarnefjord-90        Lerum Friidrott        13.26
Camilla Andersson-90       Kongahälla AIK         13.30
Emma Bergersson-90 Göteborgs KIK 13.31 Anna-Maria Litzén-90 Mölndals AIK 13.34
Höjd
Saija Kontio-89            Angereds IS             1.35
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK          1.35
Sofie Lönnqvist-90         Göteborgs KIK           1.33
Mari Klaup-90              Angereds IS             1.32
Rebecca Leissner-89        Ullevi FK               1.32
Emma Bergersson-90         Göteborgs KIK           1.31
Åse Thorsen-89             Lerum Friidrott         1.30
Therese Holmqvist-89       Angereds IS             1.30
Stina Ekholm-89            Ullevi FK               1.29
Jessica Andersen-89        Angereds IS             1.26
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott         1.26
Stina Ekholm-89            Ullevi FK               1.26
Amanda Streijffert-89      IFK Göteborg            1.26
Sanne Bergström-89         Majornas IK             1.26
Sofie Bäcklund-89          Kongahälla AIK          1.26
Stav
Kajsa Sterner-89           Ullevi FK               1.70
Längd (zon)
Ayda Mashouf-89            Angereds IS             4.30
Stina Ekholm-89            Ullevi FK               4.28
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK          4.28
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott         4.28
Izehi Ileso-89             Angereds IS             4.27
Linnea Svensson-89         Lerum Friidrott         4.19
Camilla Andersson-90       Kongahälla AIK          4.17
Alexandra Axell-89 Lerum Friidrott 4.15 Lovisa Nilsson-89 Ullevi FK 4.15 Ida Lindskog-90 Lerum Friidrott 4.10
Tresteg (zon)
Stina Ekholm-89            Ullevi FK               9.51
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK          9.48
Stina Ekholm-89            Ullevi FK               8.97
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott         8.91
Ayda Mashouf-89            Angereds IS             8.88
Mikaela Laurén-90          Ullevi FK               8.66
Isabelle Bensryd-90        Lerum Friidrott         8.57
Lisa Sonesson-89           Ullevi FK               8.55
Camilla Andersson-90       Kongahälla AIK          8.37
Sofie Lönnqvist-90         Göteborgs KIK           7.99
Kula (2 kg)
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK         10.81
Therese Holmqvist-89       Angereds IS             9.95
Mari Klaup-90              Angereds IS             9.42
Saija Kontio-89            Angereds IS             8.80
Alexandra Axell-89         Lerum Friidrott         8.31
Ayda Mashouf-89            Angereds IS             8.21
Delijah Ntuve-89           Angereds IS             8.19
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott         8.02
Linnea Svensson-89         Lerum Friidrott         8.02
Linda Bernhardsson-89      Angereds IS             7.74
Diskus (0.6)
Rebecka Höglund-90         Mölndals AIK           20.12
Sofia Nyberg-89            Mölndals AIK           18.69
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott        17.65
Isabelle Bensryd-90        Lerum Friidrott        16.99
Sofia Nyberg-89            Mölndals AIK           15.87
Rebecka Höglund-90         Mölndals AIK           15.64
Janna Klein-90             Lerum Friidrott        15.39
Delaijah Ntuve-89          Angereds IS            15.39
Therese Holmqvist-89       Angereds IS            15.22
Therese Andersson-89       Lerum Friidrott        15.18
Spjut (400)
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK         33.20
Perina Shojaei-89          Angereds IS            22.04
Therese Holmqvist-89       Angereds IS            20.98
Mari Klaup-90              Angereds IS            19.79
Sofia Nyberg-89            Mölndals AIK           18.37
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott        18.05
Linda Göransson-90         Lerum Friidrott        17.86
Linnea Svensson-89         Lerum Friidrott        16.57
Ida Gustavsson-89          Lerum Friidrott        16.55
Perina Arzil-89            Angereds IS            16.37
Femkamp
Pernilla Ahlm-89           Sävedalens AIK         4.031
Mia Callenberg-89          Lerum Friidrott        3.378
Alexandra Axell-89         Lerum Friidrott        3.311
Linnea Svensson-89         Lerum Friidrott        3.177
Camilla Andersson-90       Kongahälla AIK         2.983
Rebecca Leissner-89        Ullevi FK              2.864
Hanna Reimertz-90          Kongahälla AIK         2.560
Cecilia Persson-90         Lerum Friidrott        2.558
Emma Bergersson-90         Göteborgs KIK          2.485
Therese Andersson-89       Lerum Friidrott        2.424
5 x 60 m
Lerum Friidrott            Lag 1                  42.11
Lerum Friidrott            Lag 2                  45.66
Göteborgs KIK              Lag 1                  46.34
Angereds IS                                       47.73
Göteborgs KIK              Lag 2                  48.63
3 x 800 m
Sävedalens AIK                                  8.33.23
Mölndals AIK                                    8.43.98
Ullevi FK                                       8.45.19
Angereds IS                                    10.02.94
Angereds IS                Lag 2               11.14.35