INDEX :: TÄVLINGAR :: STATISTIK :: INNE 1999

Inomhus 1999 Göteborg

MÄN
60 m
Niklas Sjöstrand-76           IF Kville             6.78
Conny Malm-75                 Ullevi FK             6.87
Daniel Nunez-78               Ullevi FK             6.90
Peter Ahl-80                  Ullevi FK             6.93
Robert Kronberg-76            IF Kville             6.96
200 m
Niklas Sjöstrand-76           IF Kville             21.60
Michael Eriksson-74           Mölndals AIK          22.42
Peter Ahl-80                  Ullevi FK             22.52
Elvir Rakovic-79              Ullevi FK             22.58
Niklas Wallenlind-68          Mölndals AIK          22.59
400 m
Niklas Wallenlind-68          Mölndals AIK          48.33
Fredrik Wållgren-70           Mölndals AIK          49.32
Kristian Dahlén-80            IF Kville             52.30
Lars Gustavsson-81            Mölndals AIK          53.26
800 m
Tobias Lundvall-77            Sävedalens AIK        1.55.82
Robert Samuelsson-75          IF Kville             1.55.83
Stefan Strand-75              IF Kville             1.58.13
Kristian Dahlén-80            IF Kville             1.58.65
Mikael Larsson-79             Sävedalens AIK        1.59.72
1500 m
Jonas Hagelin-74              Mölndals AIK          3.52.17
Tobias Lundvall-77            Sävedalens AIK        3.52.86
Mikael Larsson-79             Sävedalens AIK        4.01.33
Thomas Johansson-81           Sävedalens AIK        4.03.73
Johan Wettergren-75           IF Kville             4.08.02
3000 m
Jonas Hagelin-74              Mölndals AIK          8.18.62
Tobias Lundvall-77            Sävedalens AIK        8.28.69
Erik Pettersson-80            Mölndals AIK          8.51.85
Johan Wettergren-75           IF Kville             8.55.12
Anders Trygg-75               Sävedalens AIK        9.02.04
5000 m
Jonas Hagelin-74              Mölndals AIK          14.36.55
Häck 60m
Jakob Falkbring-77            Mölndals AIK          8.18
Oscar Jansson-75              Ullevi FK             8.39
Henrik Balkander-79           Lerum Friidrott       8.48
Peter Pipkorn-79              Ullevi FK             8.52
Christian Olsson-80           Örgryte IS            8.66
Höjd
Ola Carlsson-75               Örgryte IS            2.17
Daniel Johansson-73           IF Kville             2.15
Andreas Block-73              Örgryte IS            2.14
Christian Olsson-80           Örgryte IS            2.12
Yannick Tregaro-78            Örgryte IS            2.07
Stav
Patrik Kristiansson-77        Örgryte IS            5.52
Oscar Jansson-75              Ullevi FK             5.35
Henrik Hallenbo-78            Lerum Friidrott       5.18
Alhaji Jeng-80                Örgryte IS            5.02
Linus Lindroth-75             Örgryte IS            5.02
Längd
Henrik Schandorff-77          IFK Göteborg          6.95
Oscar Jansson-75              Ullevi FK             6.65
Henrik Balkander-79           Lerum Friidrott       6.61
Christian Olsson-80           Örgryte IS            6.41
Daniel Malmström-83           Lerum Friidrott       6.38
Tresteg
Conny Malm-75                 Ullevi FK             16.04
Kristian WeeTom-74            Örgryte IS            15.88
Christian Olsson-80           Örgryte IS            15.68
Lars Hedman-67                Ullevi FK             15.52
Pierre Andersson-67           IF Kville             15.28
Haldur Rohtla-76              Örgryte IS            15.03
Kula
Anders Axlid-66               Ullevi FK             17.02
Christer Hagberg-74           Ullevi FK             15.30
Oscar Jansson-75              Ullevi FK             12.83
Henrik Balkander-79           Lerum Friidrott       12.43
Henrik Hallenbo-78            Lerum Friidrott       12.32
Sjukamp
Henrik Balkander-79           Lerum Friidrott       5.114
KVINNOR
60 m
Annika Amundin-77             Ullevi FK             7.46
Erica Johansson-74            Mölndals AIK          7.63
Sofia Larsson-83              Mölndals AIK          7.70
Linda Storkull-78             Mölndals AIK          7.71
Lena Berntsson-76             Ullevi FK             7.73
200 m
Annika Amundin-77             Ullevi FK             24.51
Beatrice Dahlgren-79          Mölndals AIK          24.72
Lena Melin-72                 Ullevi FK             25.25
Helena Rönner-80              Ullevi FK             25.33
Lena Berntsson-76             Ullevi FK             25.50
400 m
Beatrice Dahlgren-79          Mölndals AIK          55.61
Frida Svensson-70             Mölndals AIK          55.65
Lena Melin-72                 Ullevi FK             56.70
Helena Rönner-80              Ullevi FK             58.48
Erica Christiansson-79        Ullevi FK             59.04
800 m
Anna Behn-79                  IF Kville             2.16.87
Agneta Eiving-79              IF Kville             2.22.00
Sara Trané-85                 Sävedalens AIK        2.24.06
Maria Svensson-83             Göteborgs KIK         2.25.13
Charlotta Ottersten-85        Sävedalens AIK        2.25.19
1500 m
Anna Behn-79                  IF Kville             4.54.43
Magdalena Ottersten-85        Sävedalens AIK        4.59.26
Pernilla Sävestrand-86        Sävedalens AIK        5.00.1m
Agneta Eiving-79              IF Kville             5.02.02
Maria Svensson-83             Göteborgs KIK         5.04.00
3000 m
Cecilia Jeverstam-76          Mölndals AIK          10.10.44
Karin Schön-62                IF Kville             10.22.02
Jessica Bolgerth-77           IF Kville             10.38.37
5000 m
Cecilia Jeverstam-76          Mölndals AIK          17.00.68
Gabriella Dahlgren-76         Mölndals AIK          18.52.82
Häck 60m
Lena Melin-72                 Ullevi FK             8.78
Frida Svensson-70             Mölndals AIK          8.89
Isabelle Österberg-80         IF Kville             9.24
Sara Brankell-81              Mölndals AIK          9.29
Sofie Anefors-79              Ullevi FK             9.36
Höjd
Sara Brankell-81              Mölndals AIK          1.73
Emma Green-84                 Ullevi FK             1.68
Anna Wiberger-82              Mölndals AIK          1.68
Jenny Kågebäck-79             Ullevi FK             1.67
Veronica Gulldén-84           Lerum Friidrott       1.64
Stav
Sandra Ribba-77               Örgryte IS            3.42
Annika Berntsson-76           Ullevi FK             3.41
Emma Josefsson-81             IF Kville             3.40
Therese Anefors-83            Örgryte IS            3.35
Anja Rozman-80                Örgryte IS            3.30
Längd
Erica Johansson-74            Mölndals AIK          6.69
Helena Rönner-80              Ullevi FK             6.06
Sofie Andersson-81            IF Kville             5.82
Anna Folino-79                IF Kville             5.58
Laine Rohtla-72               Örgryte IS            5.57
Tresteg
Anna Wiberger-82              Mölndals AIK          12.48
Laine Rohtla-72               Örgryte IS            12.32
Maria Berggren-82             Göteborgs KIK         12.09
Desirée Carlberg-76           Mölndals AIK          11.99
Mikaela Bernhardsson-84       Göteborgs KIK         11.45
Kula
Anna Söderberg-73             Ullevi FK             16.05
Linda Nestorsson-75           Ullevi FK             15.06
Kajsa Lindskog-78             Göteborgs KIK         13.54
Malin Andersson-82            Mölndals AIK          11.41
Sara Lidman-81                Kongahälla AIK        10.66