INDEX :: TÄVLINGAR :: STATISTIK :: UTE 2000

Utomhus 2000 Göteborg

Statistiken är liksom tidigare år sammanställd av Per Crona. 
Den gör på intet sätt anspråk på att vara 100%, varför jag mer
än gärna tar emot kompletteringar och korrigeringar. Det är
ofta som arrangörer av friidrottstävlingar inte gör sig besväret
att skicka resultatlistan till distriksförbunden, varför inte
alla resultat kommit mig till del. Medvindsresultat och inomhusresultat har ej medtagits annat än då
detta speciellt angivits (endast seniorer). Vidare har ej medtagits
resultat från någon Skoltävling frånsett Skol-SM.
MÄN 60m inomhus Mikael Ahl-78 Ullevi FK 6.73 Daniel Nunez-78 Ullevi FK 6.86 Christoffer Sandin-79 Mölndals AIK 6.87 Robert Kronberg-76 IF Kville 6.89 Peter Ahl-80 Ullevi FK 6.90 Conny Malm-75 Ullevi FK 6.98 Niklas Sjöstrand-76 IF Kville 7.06 Jonas Fermfelt-80 Ullevi FK 7.08 Ming Le-81 Ullevi FK 7.10 100 m Mikael Ahl-78 Ullevi FK 10.62 Daniel Nunez-78 Ullevi FK 10.67 Christoffer Sandin-79 Mölndals AIK 10.69 Conny Malm-75 Ullevi FK 10.76 Peter Ahl-80 Ullevi FK 10.78 Ming Le-81 Ullevi FK 11.12 Johan Hed-80 Mölndals AIK 11.15 Jonas Fermfelt-80 Ullevi FK 11.16 Elvir Rakovic-79 Ullevi FK 11.17 Oscar Hed-79 Mölndals AIK 11.22 150 m Christofer Sandin-79 Mölndals AIK 16.00 Johan Hed-80 Mölndals AIK 16.57 Daniel Nunez-78 Ullevi FK 16.93 Thomas Greiner-77 IF Kville 17.34 Magnus Willesson-75 Lerum Friidrott 17.46 200 m Mikael Ahl-78 Ullevi FK 21.38 Christoffer Sandin-79 Mölndals AIK 21.66 Daniel Nunez-78 Ullevi FK 21.97 Peter Ahl-80 Ullevi FK 21.97 Johan Hed-80 Mölndals AIK 22.14 Peter Fredriksson-74 Mölndals AIK 22.63 Elvir Rakovic-79 Ullevi FK 22.84 Oscar Hed-79 Mölndals AIK 22.89 Ming Le-81 Ullevi FK 22.92 400 m Johan Hed-80 Mölndals AIK 48.48 Peter Fredriksson-74 Mölndals AIK 50.23 Fredrik Wållgren-70 Mölndals AIK 50.41 Mikael Bergbrant-83 Sävedalens AIK 50.42 Tobias Lundvall-77 Sävedalens AIK 50.68 Peter Ahl-80 Ullevi FK 50.79 Michael Nilsson-83 Angereds IS 51.82 Michael Rubinstein-82 Ullevi FK 52.16 Andreas Sigurdsson-81 IFK Göteborg 52.36 Stefan Strand-75 IF Kville 52.39 800 m Tobias Lundvall-77 Sävedalens AIK 1.52.13 Mikael Bergbrant-83 Sävedalens AIK 1.54.77 Stefan Strand-75 IF Kville 1.55.76 Robert Samuelsson-75 IF Kville 1.56.45
Jakob Gustavsson-84 Ullevi FK 1.56.45 Thomas Johansson-81 Sävedalens AIK 1.57.86
Mikael Larsson-79 Sävedalens AIK 1.58.82 Magnus Warberg-73 IF Kville 1.59.56 Michael Nilsson-83 Angereds IS 1.59.39 Inomhus Mikael Larsson-79 Sävedalens AIK 1.57.79 Johan Wettergren-75 IF Kville 1.59.12 1500 m Tobias Lundvall-77 Sävedalens AIK 3.47.28 Thomas Johansson-81 Sävedalens AIK 3.58.52 Nicklas Källmén-75 Mölndals AIK 4.00.64 Mikael Larsson-79 Sävedalens AIK 4.00.65 Mikael Bergbrant-83 Sävedalens AIK 4.05.99 Robert Samuelsson-75 IF Kville 4.08.65 Per Skoog-83 Sävedalens AIK 4.10.14 Anders Soovik-76 Kongahälla AIK 4.10.34 John Gustafsson-75 Ullevi FK 4.11.69 Anders Trygg-75 Sävedalens AIK 4.13.08 Inomhus Anders Soovik-76 Kongahälla AIK 4,06,8m 3000 m Tobias Lundvall-77 Sävedalens AIK 8.27.27 Nicklas Källmén-75 Mölndals AIK 8.31.25 Anders Soovik-76 Kongahälla AIK 8.48.77 John Blixt-76 IF Kville 9.07.93 John Gustafsson-75 Ullevi FK 9.20.39 Mikael Lindberg-83 Kongahälla AIK 9.20.73 Inomhus Johan Wettergren-75 IF Kville 8.40.75 Jan Stenson-59 IF Kville 9.00.35 5000 m Jonas Hagelin-74 Mölndals AIK 14.21.19 Erik Petersson-80 Mölndals AIK 15.03.72 Thomas Johansson-81 Sävedalens AIK 15.25.69 Mikael Larsson-79 Sävedalens AIK 15.35.99 Anders Soovik-76 Kongahälla AIK 15.38.70 Mikael Lindberg-83 Kongahälla AIK 15.51.18 Fernando Dinis-71 Mölndals AIK 16.04.23 John Gustafsson-75 Ullevi FK 16.09.37 Tommy Bäckström-68 Solvikingarna 16,14,9m Jan Stenson-59 IF Kville 16.20.46 10000 m Jonas Hagelin-74 Mölndals AIK 29.42.65 Peter Tefke-66 Ale 90 IK 32,01,2m Satnam Singh-76 Mölndals AIK 32,57,9m Stefan Johansson-68 Solvikingarna 33,37,2m Tommy Bäckström-61 Solvikingarna 33,41,7m Joakim Engström-82 Kongahälla AIK 33,47,7m Helge Köster-72 Mölndals AIK 33,48,2m Ted Ås-72 Traithlon Väst 33,54,2m Jens Claesson-82 Majornas IK 33,56,0m Arto Rautiainen-68 Ullevi FK 33,57,9m Halvmaraton Jonas Hagelin-74 Mölndals AIK 1.06.55 Peter Tefke-66 Ale 90 IK 1.10.06 Anders Soovik-76 Kongahälla AIK 1.10.24 Biniam Hailemariam-65 Mölndals AIK 1.12.51 Fernando Dinis Mölndals AIK 1.12.55 Stefan Johansson-68 Solvikingarna 1.13.58 Maraton Johan Faskunger-76 Mölndals AIK 2.34.25 Peter Tefke-66 Ale 90 IK 2.35.41 Sveinn Ernstsson-67 Mölndals AIK 2.41.12 Mikael Hermansson Göteborg 2.43.06 Tommy Bäckström-61 Solvikingarna 2.44.08
Patrik Nyström-70 Solvikingarna 2.45.47
Stefan Johansson-68 Solvikingarna 2.48.04 Kaj Hedborg-59 Solvikingarna 2.56.58
Anders Trygg-75 Sävedalens AIK 2.58.44 Häck 110 m Robert Kronberg-76 IF Kville 13.36 Jakob Falkbring-77 Mölndals AIK 14.81 Rafael Askros-81 Ullevi FK 14.90 Fredrik Wållgren-70 Mölndals AIK 15.37 Henrik Balkander-79 Lerum Friidrott 15.96 Yannick Tregaro-78 Örgryte IS 16.41 Henrik Hamnebo-76 IF Kville 17.49 Medvind Rafael Askros-81 Ullevi FK 14.62 Jakob Falkbring-77 Mölndals AIK 14.67 Häck 400 m Fredrik Wållgren-70 Mölndals AIK 52.98 Mansor Jallow-83 Ullevi FK 62.98 Hinder 3000 m Johan Wettergren-75 IF Kville 9.11.05 Anders Trygg-75 Sävedalens AIK 9.48.37 Robert Samuelsson-75 IF Kville 9,52,0m Anders Soovik-76 Kongahälla AIK 9.57.62
Johan Blixt-76 IF Kville 10,09,5m Bjarne Bäcklund-68 Ullevi FK 10.10.48 Joakim Engström-82 Kongahälla AIK 10,11,4m Satnam Singh Gill-71 Mölndals AIK 10.16.70 Arto Rautiainen-68 Ullevi FK 10,29,3m Fernando Dinis-71 Mölndals AIK 10,39,3m Höjdhopp Christian Olsson-80 Örgryte IS 2.20 Ola Carlsson-75 Örgryte IS 2.17 Andreas Block-73 Ullevi FK 2.10 Christer Johansson-82 Örgryte IS 2.06 Joel Spolén-83 Örgryte IS 2.04 Martin Eriksson-83 Örgryte IS 2.02 Yannick Tregaro-78 Örgryte IS 2.01 Johan Malm-84 Örgryte IS 1.96 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 1.93 Oscar Carlborg-79 Ullevi FK 1.92 Thomas Bipella-84 Örgryte IS 1.91 Faruk Ademovic-83 Örgryte IS 1.90 Inomhus Christian Olsson-80 Örgryte IS 2.22 Yannick Tregaro-78 Örgryte IS 2.02 Faruk Ademovic-83 Örgryte IS 1.94 Thomas Bipella-84 Örgryte IS 1.93 Stavhopp Patrik Kristiansson-77 Örgryte IS 5.70 Oscar Jansson-75 Ullevi FK 5.55 Viktor von Bothmer-78 Ullevi FK 5.45 Alhaji Jeng-81 Örgryte IS 5.40 Henrik Hallenbo-78 Lerum Friidrott 5.27 Alexander Igelström-76 Ullevi FK 5.10 Linus Lindroth-75 Örgryte IS 4.90 Henrik Weisbach-79 IFK Göteborg 4.65 Mikael Tapio-76 Ullevi FK 4.60 Deniz Mahshid-80 Örgryte IS 4.56 Inomhus Linus Lindroth-75 Örgryte IS 5.05 Henrik Weisbach-79 IFK Göteborg 4.93 Deniz Mahshid-80 Örgryte IS 4.60 Längdhopp Mattias Lageskog-73 Ullevi FK 7.50 Jerry Riutta-70 Ullevi FK 7.01 Magnus Skoglund-75 Örgryte IS 7.01 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 6.81 Tommy Ivarsson-84 Mölndals AIK 6.77 Anders Sjöström-83 Mölndals AIK 6.62 Alexander Arlbrant-84 Ullevi FK 6.61 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 6.56 Inomhus Christian Haar-74 Ullevi FK 7.15 Tresteg Christian Olsson-80 Örgryte IS 16.97 Magnus Skoglund-75 Örgryte IS 15.83 Conny Malm-75 Ullevi FK 15.82 Lars Hedman-67 Ullevi FK 15.82 Yannick Tregaro-78 Örgryte IS 15.13 Christian Haar-74 Ullevi FK 15.13 Elvir Rakovic-79 Ullevi FK 14.99 Anders Sjöström-83 Mölndals AIK 14.77 Martin Eriksson-83 Örgryte IS 14.32 Daniel Abrahamsson-82 Sävedalens AIK 14.16 Alen Rakovic-82 Ullevi FK 14.05 Inomhus Christian Haar-74 Ullevi FK 15.30 Haldur Rohtla-76 Örgryte IS 15.09 Pierre Andersson-67 IF Kville 15.00 Medvind Conny Malm-75 Ullevi FK 15.89 Haldur Rohtla-76 Örgryte IS 15.30 Elvir Rakovic-79 Ullevi FK 15.19 Kula Stefan Blomqvist-65 Örgryte IS 19.04
Anders Axlid-66 Ullevi FK 17.84 Mats Laamanen-72 Sävedalens AIK 15.71 Gunnar Axlid-70 Ullevi FK 15.16 Magnus Lohse-84 Mölndals AIK 13.55 Philip Åman-77 Ullevi FK 13.49 Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 13.03 Henrik Balkander-79 Lerum Friidrott 12.48 Billy Tornström-68 Lerum Friidrott 12.07 Peter Tomasson-81 Mölndals AIK 11.71 Inomhus Christer Hagberg-74 Ullevi FK 16.85 Philip Åman-77 Ullevi FK 13.83 Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 13.33 Diskus Stefan Blomqvist-65 Örgryte IS 53.67 Christer Hagberg-74 Ullevi FK 50.50 Mats Laamanen-72 Sävedalens AIK 50.22 Philip Åman-77 Ullevi FK 44.47 Magnus Lohsé-84 Mölndals AIK 40.29 Gunnar Axlid-70 Ullevi FK 39.88 Mikael Tapio-76 Ullevi FK 39.64 Peter Tomasson-81 Mölndals AIK 36.09 Henrik Balkander-79 Lerum Friidrott 36.00 Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 35.01 Slägga Tomas Sjöström-70 Ullevi FK 66.21 Fredrik Folkesson-68 Ullevi FK 58.95 Stefan Blomqvist-65 Örgryte IS 55.72
Christer Falk-66 Lerum Friidrott 40.73
Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 39.65 Philip Åhman-77 Ullevi FK 36.38 Anders Hedberg-66 Sävedalens AIK 34.78 Emil Guldbrandsen-80 Lerum Friidrott 31.54
Erik Winerö-78     Lerum Friidrott 31.49 Erik Hallenbo-83 Lerum Friidrott 31.02 Spjut Andreas Kohn-78 IF Kville 55.42 Magnus Lohse-84 Mölndals AIK 55.42 Henrik Balkander-79 Lerum Friidrott 54.53 Andreas Thomée-81 Sävedalens AIK 53.71 Christer Hagberg-74 Ullevi FK 52.98 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 51.30 Stefan Blomqvist-65 Örgryte IS 50.98
Mikael Tapio-76 Ullevi FK 50.85
Ulf Petterson-84 Mölndals AIK 49.40 Billy Tornström-68 Lerum Friidrott 49.20 Tiokamp Henrik Balkander-79 Lerum Friidrott 6.512 Fredrik Wållgren-70 Mölndals AIK 6.162 Lars Diechle-69 Sävedalens AIK 4.910 Robert Pettersson-66 Sävedalens AIK 4.094 4 x 100 m Ullevi FK Seniorer 40.98 Ullevi FK M22 41.35 Mölndals AIK Seniorer 42.69 Ullevi FK P18 46.26 Sävedalens AIK Seniorer 46.99 Ullevi FK P16 47.29 Sävedalens AIK P18 48.32 4 x 400 m Sävedalens AIK Seniorer 3.55.55 KVINNOR 60 m inomhus Annika Amundin-77 Ullevi FK 7.42 Lena Berntsson-78 Ullevi FK 7.44 Mfon Etim-85 Angereds IS 7.74 Lotta Vöcks-74 Ullevi FK 7.77 Yamu Jagne-83 Angereds IS 7.85 Sara Westman-76 Ullevi FK 7.85 Nanna Sacko Nilsen-84 Göteborgs KIK 7.85 100 m Annika Amundin-77 Ullevi FK 11.58 Erica Johansson-74 Mölndals AIK 11.95 Lena Berntsson-78 Ullevi FK 11.99 Mfon Etim-85 Angereds IS 12.20 Linda Storkull-79 Mölndals AIK 12.22 Lotta Vöcks-74 Ullevi FK 12.32 Lena Melin-72 Ullevi FK 12.33 Yamu Jagne-83 Angereds IS 12.42 Malin Norman-81 Mölndals AIK 12.56 Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 12.57 Medvind Lena Berntsson-78 Ullevi FK 11.90
Yamu Jagne-83 Angereds IS 12.21 Lena Melin-72 Ullevi FK 12.25 150 m Frida Näsman-78 Mölndals AIK 18.52 Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 19.32 Emma Green-84 Ullevi FK 19.64 200 m Annika Amundin-77 Ullevi FK 23.62 Lena Melin-72 Ullevi FK 24.31 Lena Berntsson-78 Ullevi FK 24.47 Frida Näsman-78 Mölndals AIK 24.75 Beatrice Dahlgren-79 Mölndals AIK 25.01 Mfon Etim-85 Angereds IS 25.04 Frida Svensson-70 Mölndals AIK 25.18 Malin Norman-81 Mölndals AIK 25.23 Yamu Jagne-83 Angereds IS 25.84 Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 26.00 Inomhus Beatrice Dahlgren-79 Mölndals AIK 25.00 Emma Green-84 Ullevi FK 26.02 Medvind Frida Näsman-78 Mölndals AIK 24.72 300 m Frida Näsman-78 Mölndals AIK 39.64 Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 42.06 Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 42.69 400 m Beatrice Dahlgren-79 Mölndals AIK 55.62 Frida Näsman-78 Mölndals AIK 55.66 Frida Svensson-70 Mölndals AIK 56.94 Lena Melin-72 Ullevi FK 58.56 Charlotta Fougberg-85 Göteborgs KIK 58.97 Lena Berntsson-78 Ullevi FK 59.48 Helen Tedeholm-78 Mölndals AIK 59.81 Sara Trané-85 Göteborgs KIK 60.31 Sara Mangs-75 Sävedalens AIK 61.86 Sara Bernestål-83 Sävedalens AIK 62.88 Inomhus Frida Svensson-70 Mölndals AIK 56.63 800 m Pernilla Sävestrand-86 Sävedalens AIK 2.17.70 Sara Trané-85 Göteborgs KIK 2.20.12 Cecilia Holmbom-86 Mölndals AIK 2.20.76 Sara Bernestål-83 Sävedalens AIK 2.22.34 Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 2.22.65 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 2.22.78 Charlotta Fougberg-85 Göteborgs KIK 2,23,7m Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 2.23.94 Helen Tedeholm-78 Mölndals AIK 2.24.19 Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 2.27.35 1500 m Pernilla Sävestrand-86 Sävedalens AIK 4.42.38 Jessica Franzén-76 IF Kville 4.57.37 Lotta Olofsson-70 Majornas IK 5.08.79 Helen Tedeholm-78 Mölndals AIK 5.18.47 Inomhus Christin Johansson-78 IF Kville 4.39.46 3000 m Karin Schön-62 IF Kville 10.19.16 Cecilia Jeverstam-76 Mölndals AIK 10.31,6m
Pernilla Sävestrand-86 Sävedalens AIK 10.43.05 Christin Johansson-78 IF Kville 10.44,7m
Lotta Legernes-62 Ullevi FK 10,47,9m
Eleonor Öström-59 IF Kville 11.02.91 Paula Wass-68 IF Kville 11.15.97 Lola Arnarsdottir-69 Majornas IK 11.29.90 Sandra Södergårds-84 Sävedalens AIK 11.34.99 Inomhus Christin Johansson-78 IF Kville 10,02,6m Cecilia Jeverstam-76 Mölndals AIK 10.17.77 5000 m Cecilia Jeverstam-76 Mölndals AIK 17.59.85 Karin Schön-62 IF Kville 18,05,6m Christin Johansson-78 IF Kville 18.11.51 Jessica Bolgerth-77 Örgryte IS 18,30,7m
Lotta Legernes-62 Ullevi FK 18.35.31 Lotta Olofsson-70 Majornas IK 18,52,3m
Eleonor Öström-59 IF Kville 18,55,2m Erika Wallengren-75 Mölndals AIK 19.14.97
Lola Arnardottir-69 Majornas IK 19.40.45 Lena Linder-49 Solvikingarna 20,45,2m Inomhus Cecilia Jeverstam-76 Mölndals AIK 17.56.55 10000 m Cecilia Jeverstam-76 Mölndals AIK 36.29.49 Karin Schön-62 IF Kville 36.45.99 Paula Wass-68 IF Kville 38,20,9m Eleonor Öström-59 IF Kville 38,57,6m Lola Arnardottir-69 Majornas IK 40,06,2m Lotta Olofsson-70 Majornas IK 40,57,6m Lena Linder-49 Solvikingarna 42,08,1m
Inger Roos-68 Solvikingarna 43,50,2m
Halvmaraton Jessica Bolgerth-77 IF Kville 1.19.26 Karin Schön-62 IF Kville 1.21.00 Ulrika Janemo-66 IF Kville 1.23.53
Paula Wass-68 IF Kville 1.24.07
Eleonor Öström-59 IF Kville 1.26.09
Clary Cameras-65 IF Kville 1.29.58 Maraton Karin Schön-62 IF Kville 2.52.04 Eleonor Öström-59 IF Kville 3.08.53 Ulla Heggeman-56 Örgryte IS 3.36.37
Jenny Notfjäll-75 Sävedalens AIK 3.39.06
Häck 100 m Frida Svensson-70 Mölndals AIK 14.23 Lena Melin-72 Ullevi FK 14.26 Paula Preisner-83 Ullevi FK 15.26 Sara Mangs-75 Angereds IS 16.43 Laine Rohtla-72 Örgryte IS 16.70 Madeleine Forsberg-83 Göteborgs KIK 16.88
Johanna Rönner-82 Ullevi FK 17.33 Häck 400 m Frida Svensson-70 Mölndals AIK 56.94 Lena Melin-72 Ullevi FK 58.56 Sara Trané-85 Göteborgs KIK 63.98 Sara Mangs-75 Angereds IS 67.69 Hanna Kensfors-82 Göteborgs KIK 67.84 2000m hinder Pernilla Sävestrand-86 Sävedalens AIK 7.33.65 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 7.52.47 3000m hinder Jessica Bolgerth-77 IF Kville 11,32,3m Christin Johansson-78 IF Kville 11,41,6m Eleonor Öström-59 IF Kville 12,16,4m Höjdhopp Emma Green-84 Ullevi FK 1.73 Sara Brankell-81 Mölndals AIK 1.68 Rebecca Leidstedt-87 Lerum Friidrott 1.58 Lucie Andersson-85 Mölndals AIK 1.56 Veronica Gulldén-84 Lerum Friidrott 1.55 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 1.53 Jenny Baatz-85 Angereds IS 1.53 Ebba Jungmark-87 Mölndals AIK 1.50 Caroline Melander-87 IF Kville 1.50 Inomhus Emma Green-84 Ullevi FK 1.75 Veronica Gulldén-84 Lerum Friidrott 1.63 Lucie Andersson-85 Mölndals AIK 1.57 Laine Rohtla-72 Örgryte IS 1.55 Stavhopp Annika Berntsson-76 Ullevi FK 3.50 Sandra Ribba-77 Örgryte IS 3.45 Emma Josefsson-81 IF Kville 3.40 Louise Landqvist-83 Göteborgs KIK 3.30 Anja Rozman-80 Örgryte IS 3.30 Veronica Fridén-83 Mölndals AIK 3.28 Helena Ahxner-81 Mölndals AIK 3.21 Sara Josefsson-84 IF Kville 3.20 Therese Anefors-83 Örgryte IS 3.00 Inomhus Annika Berntsson-76 Ullevi FK 3.53 Sandra Ribba-77 Örgryte IS 3.48 Anja Rozman-80 Örgryte IS 3.33 Helena Ahxner-81 Mölndals AIK 3.25 Längdhopp Erica Johansson-74 Mölndals AIK 6.99 Helena Rönner-80 Ullevi FK 5.98 Sofie Andersson-81 IF Kville 5.79 Sara Brankell-81 Mölndals AIK 5.79
Anna Wiberger-82 Mölndals AIK 5.66 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 5.64 Sara Trané-85 Göteborgs KIK 5.54 Charlotta Vöcks-74 Ullevi FK 5.54
Laine Rohtla-72 Örgryte IS 5.51 Yamu Jagne-83 Angereds IS 5.28 Inomhus Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 5.69 Anna Wiberger-82 Mölndals AIK 5.68 Charlotta Vöcks-74 Ullevi FK 5.62
Anja Ödman-82 Ullevi FK 5.45 Susanna Rahm-82 Göteborgs KIK 5.37 Medvind Erica Johansson-74 Mölndals AIK 7.04 Laine Rohtla-72 Örgryte IS 5.76 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 5.71 Tresteg Anna Wiberger-82 Mölndals AIK 13.10 Laine Rohtla-72 Örgryte IS 12.80 Sara Brankell-81 Mölndals AIK 12.64 Maria Berggren-82 Ullevi FK 12.25 Helena Rönner-80 Ullevi FK 12.24 Desirée Carlberg-76 Ullevi FK 12.07 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 12.03 Mfon Etim-85 Angereds IS 12.00 Adiam Thedros-82 Göteborgs KIK 11.86 Charlotta Vöcks-74 Ullevi FK 11.76 Inomhus Anna Wiberger-82 Mölndals AIK 13.11 Sara Brankell-81 Mölndals AIK 12.67 Helena Rönner-80 Ullevi FK 12.45 Desirée Carlberg-76 Ullevi FK 12.28 Kula Linda Nestorsson-75 Ullevi FK 16.46 Malin Andersson-82 Mölndals AIK 11.17 Carina Söderman-64 Göteborgs KIK 9.70 Yamu Jagne-83 Angereds IS 9.23 Carolin Höglund-85 Mölndals AIK 9.13 Angelica Arvidsson-80 Göteborgs KIK 8.87 Inomhus Malin Andersson-82 Mölndals AIK 11.22 Yamu Jagne-83 Angereds IS 10.12 Merja Moilanen-83 Mölndals AIK 10.06 Diskus Anna Söderberg-73 Ullevi FK 62.91 Linda Nestorsson-75 Ullevi FK 52.00 Malin Andersson-82 Mölndals AIK 39.75 Caroline Höglund-85 Mölndals AIK 33.78 Angelica Arvidsson-80 Göteborgs KIK 31.69 Slägga Anna Söderberg-73 Ullevi FK 58.97 Linda Nestorsson-75 Ullevi FK 50.34 Merja Moilanen-83 Mölndals AIK 40.15 Caroline Höglund-85 Mölndals AIK 31.97 Spjut Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 39.79 Linda Gustafsson-84 Angereds IS 34.95 Annika Nyberg-85 Mölndals AIK 32.14 Linda Nestorsson-75 Ullevi FK 31.26
Sanna Naumanen-83 Angereds IS 31.13 Doreen Nagawa-82 Ullevi FK 29.64 Sara Brankell-81 Mölndals AIK 29.27 Lisa Ledenvall-85 Göteborgs KIK 28.51 4 x 100 m Ullevi FK Seniorer 45.83 Mölndals AIK Seniorer 47.66 Ullevi FK F16 49.48 GKIK F18 49.91 Ullevi FK K22 50.00 Ullevi FK F18 50.52 4 x 400 m GKIK K22 4.19.81 Sävedalens AIK Lag 1 4.30.28 Sävedalens AIK Lag 2 4.53.07 3 x 800 m Sävedalens AIK Lag 1 10.03.49 Sävedalens AIK Lag 2 10.38.49 Pojkar 18 100 m Mikael Wigren-82 Ullevi FK 11.66 Anders Sjöström-83 Mölndals AIK 11.71 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 11.78 Alen Rakovic-82 Ullevi FK 11.97 Charlie Sundin-83 Ullevi FK 11.97 Daniel Abrahamsson-82 Sävedalens AIK 11.99 Mohittin Korter-83 IF Kville 12.00 Martin Strömberg-82 Ullevi FK 12.03 Michael Nilsson-83 Angereds IS 12.13 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 12.24 200 m Michael Rubinstein-82 Ullevi FK 23.94 Mikael Wigren-82 Ullevi FK 24.20 Michael Nilsson-83 Angereds IS 24.49 Mansor Jallow-83 Ullevi FK 24.72 Martin Strömberg-82 Ullevi FK 24.90 Martin Eriksson-83 Örgryte IS 25.11 Christopher Westdahl-82 Lerum Friidrott 25.04 Johan Schäfer-82 Ullevi FK 25.75 Jonatahn Porat-82 Sävedalens AIK 25.87 Timo Ritola-83 IF Kville 26.30 300 m Michael Rubinstein-82 Ullevi FK 37.52 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 38.77 Christopher Westdahl-82 Lerum Friidrott 39.66 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 40.21 Daniel Abrahamsson-82 Sävedalens AIK 41.79 400 m Mikael Bergbrant-83 Sävedalens AIK 50.42 Michael Nilsson-83 Angereds IS 51.82 Michael Rubinstein-82 Ullevi FK 52.16 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 54.41
Christopher Westdahl-82 Lerum Friidrott 55.27 Johan Schäfer-82 Ullevi FK 56.55 800 m Mikael Bergbrant-83 Sävedalens AIK 1.54.77 Michael Nilsson-83 Angereds IS 1.59.39 Mikael Lindberg-82 Kongahälla AIK 2.00.82 Michael Rubinstein-82 Ullevi FK 2.01.86 Per Skoog-83 Sävedalens AIK 2.03.54 Joakim Engström-82 Kongahälla AIK 2.07.26 Andreas Petersson-82 Kongahälla AIK 2.08.25
Johan Sävestrand-83 Sävedalens AIK 2.10.00 Johan Schäfer-82 Ullevi FK 2.11.01 Andrei Popovici-83 Mölndals AIK 2.12.37 1500 m Mikael Bergbrant-83 Sävedalens AIK 4.05.99 Per Skoog-83 Sävedalens AIK 4.10.14 Michael Nilsson-83 Angereds IS 4.18.51 Mikael Lindberg-82 Kongahälla AIK 4.21.17 Jens Claesson-82 Majornas IK 4.27.52 Lucas Jacobsson-83 Lerum Friidrott 4.32.98 Andreas Petersson-82 Kongahälla AIK 4.40.40
Joakim Engström-82 Kongahälla AIK 4.40.56
Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 4.42.23
Mohamud Omar Ullevi FK 4.48.69
5000 m Mikael Lindberg-83 Kongahälla AIK 15.51.18 Joakim Engström-82 Kongahälla AIK 16.27.98 Jens Claesson-82 Majornas IK 16.30.79 Johan Sävestrand-83 Sävedalens AIK 16.50.72 Per Skoog-83 Sävedalens AIK 17.28.55 Mohamoud Omar-83 Ullevi FK 18.30.17 Pontus Fernström-82 Ullevi FK 19.26.59 Häck 110 m (100 cm) Mansor Jallow-83 Ullevi FK 15.35 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 15.62 Alen Rakovic-82 Ullevi FK 15.86 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 17.03 Häck 300 m (91 cm) Mansor Jallow-83 Ullevi FK 39.89 Mikael Bergbrant-83 Sävedalens AIK 40.43 Christopher Westdahl-82 Lerum Friidrott 46.17 Mohittin Kortev-83 IF Kville 47.43 Hinder 2000 m Mikael Bergbrant-83 Sävedalens AIK 5.55.85 Mikael Lindberg-83 Kongahälla AIK 6.16.08 Joakim Engström-82 Kongahälla AIK 6.32.44 Johan Sävestrand-83 Sävedalens AIK 6.41.95 Höjd Christer Johansson-82 Örgryte IS 2.06 Joel Spolén-83 Örgryte IS 2.04 Martin Eriksson-83 Örgryte IS 2.02 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 1.93 Faruk Ademovic-83 Örgryte IS 1.90 Emil Belfrage-82 Ullevi FK 1.90 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 1.85 Alexander Fässberg-83 Mölndals AIK 1.75 Kristoffer Larsson-83 Kongahälla AIK 1.75
Christian Nygård-82 Örgryte IS 1.70 Stav Erik Hallenbo-83 Lerum Friidrott 3.85 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 3.73 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 3.38 Joel Spolén-83 Örgryte IS 3.10 Christian Nygård-82 Örgryte IS 3.00 Längd Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 6.81 Anders Sjöström-83 Mölndals AIK 6.62 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 6.56 Daniel Abrahamsson-82 Sävedalens AIK 6.38 Christian Nygård-82 Örgryte IS 6.26 Martin Eriksson-83 Örgryte IS 6.25 Mohittin Kourter-83 IF Kville 6.16 Charlie Sundin-83 Ullevi FK 6.15
Joel Spolén-83 Örgryte IS 5.93 Medvind Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 6.91 Anders Sjöström-83 Mölndals AIK 6.72 Martin Eriksson-83 Örgryte IS 6.30 Tresteg Anders Sjöström-83 Mölndals AIK 14.77 Martin Eriksson-83 Örgryte IS 14.32 Daniel Abrahamsson-82 Sävedalens AIK 14.16 Alen Rakovic-82 Ullevi FK 14.05 Joel Spolén-83 Örgryte IS 13.90 Christian Nygård-82 Örgryte IS 13.70 Charlie Sundin-83 Ullevi FK 13.44 Christer Johansson-82 Örgryte IS 13.34 Alexander Fässberg-83 Mölndals AIK 12.40 Kula (6.25 kg) Christian Ehrenborg-83 Mölndals AIK 15.50 Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 14.18 Niklas Brännström-83 Ullevi FK 13.13 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 12.94 Martin Strömberg-82 Ullevi FK 12.81 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 12.49 Martin Eriksson-83 Örgryte IS 10.41 Christian Nygård-82 Örgryte IS 10.20 Joel Spolén-83 Örgryte IS 8.98 Daniel Abrahamsson-82 Sävedalens AIK 8.73 Diskus (1.75 kg) Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 41.82 Christian Ehrenborg-83 Mölndals AIK 38.07 Martin Strömberg-82 Ullevi FK 38.00 Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 35.03
Niklas Brännström-83 Ullevi FK 30.56 Slägga (6.25 kg) Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 44.21 Erik Hallenbo-83 Lerum Friidrott 33.80 Christopher Westdahl-82 Lerum Friidrott 17.75

Spjut (800) Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 51.90 Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 40.25 Alen Rakovic-82 Ullevi FK 40.24 Mohamud Omar-83 Ullevi FK 39.85 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 39.45 Christian Nygård-82 Örgryte IS 37.31 Erik Hallenbo-83 Lerum Friidrott 33.92
Joel Spolén-83 Örgryte IS 33.80 Tiokamp Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK 6.161 Daniel Malmström-83 Lerum Friidrott 5.662 Christer Björkander-83 Lerum Friidrott 3.486 Christopher Westdahl-82 Lerum Friidrott 3.126 4 x 100 m Friidrottsgymnasiet 45.07 Sävedalens AIK 48.32 IF Kville 50.24 3 x 800m Sävedalens AIK 6.29.53 Kongahälla AIK 6.30.80 Flickor 18 100 m Yamu Jagne-83 Angereds IS 12.42 Anja Ödman-82 Ullevi FK 12.93 Emma Gustafsson-83 Mölndals AIK 13.17 Louise Landqvist-83 Göteborgs KIK 13.19 Madelaine Forsberg-83 Göteborgs KIK 13.30 200 m Yamu Jagne-83 Angereds IS 25.84 Madelaine Forsberg-83 Göteborgs KIK 26.72 Johanna Rönner-82 Ullevi FK 27.07 400 m Sara Bernestål-83 Sävedalens AIK 62.88
Jenny Törnberg-82 IF Kville 66.59
800 m Sara Bernestål-83 Sävedalens AIK 2.22.34 Häck 100 m (84 cm) Paula Preisner-83 Ullevi FK 15.26 Madelaine Forsberg-83 Göteborgs KIK 16.88
Johanna Rönner-82 Ullevi FK 17.33 Häck 300 m (76) Hanna Kensfors-82 Göteborgs KIK 44.64 Madelaine Forsberg-83 Göteborgs KIK 46.72 Johanna Rönner-82 Ullevi FK 49.27 Höjd Inga resultat! Stav Louise Landqvist-83 Göteborgs KIK 3.30 Veronika Fridén-83 Mölndals AIK 3.28 Therese Anefors-83 Örgryte IS 3.00 Sandra Elfast-83 Mölndals AIK 2.20 Filiz Mahshid-82 IFK Göteborg 2.20 Längd Anna Wiberger-82 Mölndals AIK 5.66 Yamu Jagne-83 Angereds IS 5.28 Adiam Thedros-82 Göteborgs KIK 4.72 Louise Pettersson-82 Göteborgs KIK 4.72 Sanna Naumanen-83 Angereds IS 4.53 Tresteg Anna Wiberger-82 Mölndals AIK 13.10 Maria Berggren-82 Ullevi FK 12.25 Adiam Thedros-82 Göteborgs KIK 11.86 Anja Ödman-82 Ullevi FK 11.71 Doreen Nagawa-82 Ullevi FK 11.20 Johanna Rönner-82 Ullevi FK 10.69 Amanda Kaså-83 Ullevi FK 10.35 Beatrice Fihn-82 Göteborgs KIK 10.17 Kula (4 kg) Malin Andersson –82 Mölndals AIK 11.17 Yamu Jagne-83 Angereds IS 9.23 Diskus (1 kg) Malin Andersson –82 Mölndals AIK 39.75 Slägga (4 kg) Merja Moilanen-83 Mölndals AIK 40.15 Spjut (600) Sanna Naumanen-83 Angereds IS 31.13 Doreen Nagawa-82 Ullevi FK 29.64 Merja Moilanen-83 Mölndals AIK 24.50 4 x 100 m Göteborgs Kvinnliga IK 49.91 Friidrottsgymnasiet 49.99 Ullevi FK 50.52 Mölndals AIK 52.25 Stafett 1000 m Göteborgs Kvinnliga IK 2.21.93 Pojkar 16 100 m Mattias Argirakis-84 Angereds IS 11.53 Tommy Ivarsson-84 Mölndals AIK 11.65 Johan Strandberg-84 Örgryte IS 11.71 Oscar Andersson-85 Ullevi FK 11.95 Alexander Arlbrant-84 Ullevi FK 12.08 Daniel Karakas-84 Angereds IS 12.14 Jonas Kullberg-84 IF Kville 12.38 Martin Ljungmark-85 IF Kville 12.41 Andreas Andersson-84 Örgryte IS 12.42 Alexander Ljungblom-85 Ullevi FK 12.57 200 m Daniel Karakas-84 Angereds IS 24.12 Alexander Arlbrant-84 Ullevi FK 24.40 Mattias Argirakis-84 Angereds IS 24.65 Johan Strandberg-84 Örgryte IS 24.75 Jonas Kullberg-84 IF Kville 25.16 Erik Fridh-84 Sävedalens AIK 25.20 Martin Jungmark-85 IF Kville 25.22 Alexander Ljungblom-85 Ullevi FK 25.38 300 m Daniel Karakas-84 Angereds IS 37.99 Alexander Arlbrant-84 Ullevi FK 38.30 Mattias Argirakis-84 Angereds IS 38.77 Soran Omar-84 Angereds IS 40.02 400 m Daniel Karakas-84 Angereds IS 53.64 Soran Omar-84 Angereds IS 55.35 800 m Jacob Gustafsson-84 Ullevi FK 1.56.45 Soran Omar-84 Angereds IS 2.04.85 Kristoffer Thorsson-84 Kongahälla AIK 2.08.52 Akram Mustafa-85 Angereds IS 2.11.73 Henrik Sönnergren-84 Sävedalens AIK 2.13.48 1500 m Kristoffer Thorsson-84 Kongahälla AIK 4.36.35
Henrik Sönnergren-84 Sävedalens AIK 4.42.48 3000 m Kristoffer Thorsson-84 Kongahälla AIK 10.02.54 Häck 110 m (91 cm) Andreas Andersson-84 Örgryte IS 17.49 Häck 300 m (76) Akram Mustafa-85 Angereds IS 42.42 Alexander Ljungblom-85 Ullevi FK 42.79 Johan Strandberg-84 Örgryte IS 44.25 Andreas Andersson-84 Örgryte IS 45.41 Alexander Arlbrant-84 Ullevi FK 46.04 Henrik Sönnergren-84 Sävedalens AIK 46.11 Mansoor Phanivong-84 Örgryte IS 47.28 John-Rickard Kullvik-84 Örgryte IS 48.24 Daniel Bengtsson-86 Sävedalens AIK 49.03 Lars Svensson-84 Angereds IS 49.36 Hinder 1500 m Jörgen Ekdahl-86 Lerum Friidrott 5.15.01 Höjd Johan Malm-84 Örgryte IS 1.96 Thomas Bipella-84 Örgryte IS 1.91 Daniel Linder-85 Ullevi FK 1.76 Stav Joakim Norman-84 Mölndals AIK 3.85 Rasmus Tjärndal-85 Ullevi FK 3.50 Johannes Fredriksson-85 Ullevi FK 3.30 Längd Tommy Ivarsson-84 Mölndals AIK 6.77 Alexander Arlbrant-84 Ullevi FK 6.61 Thomas Bipella-84 Örgryte IS 6.15 Alexander Ljungblom-85 Ullevi FK 5.76 Martin Jungmark-85 IF Kville 5.68 Daniel Karakas-84 Angereds IS 5.62 Andreas Andersson-84 Örgryte IS 5.51 Daniel Linder-85 Ullevi FK 5.42 Martin Alvefelt-85 IF Kville 5.25 Staffan Gustafsson-85 Ullevi FK 5.15 Tresteg Alexander Ljungblom-85 Ullevi FK 12.69 Alexander Arlbrant-84 Ullevi FK 12.62 Daniel Linder-85 Ullevi FK 12.02 Staffan Gustafsson-85 Ullevi FK 12.00 Martin Jungmark-85 IF Kville 11.96 Jonas Kullberg-84 IF Kville 11.56 Kula (5.5 kg) Magnus Lohse-84 Mölndals AIK 16.71 Tommy Ivarsson-84 Mölndals AIK 11.46 Diskus (1,5 kg) Magnus Lohse-84 Mölndals AIK 44.29 Slägga (5½ kg) Magnus Lohse-84 Mölndals AIK 46.13 Ulf Peterson-84 Mölndals AIK 38.12 Spjut (600) Magnus Lohse-84 Mölndals AIK 60.42 Ulf Peterson-84 Mölndals AIK 55.92 Mattias Argirakis-84 Angereds IS 44.60 Joakim Thomée-85 Sävedalens AIK 44.44 4 x 100 m Ullevi FK 47.29 Flickor 16 100 m Mfon Etim-85 Angereds IS 12.20 Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 12.57 Nanna Sacko-Nilsen-84 Göteborgs KIK 12.65 Emma Green-84 Ullevi FK 12.70 Idah Hellgren-85 Ullevi FK 12.95
Anna Otterstedt-85 Ullevi FK 12.99 Emelie Andrén-85 Ullevi FK 13.16 Rebecca Gustafsson-85 Ullevi FK 13.25 Sara Trané-85 Göteborgs KIK 13.41 Louise Eliasson-85 Mölndals AIK 13.42 Medvind Emma Green-84 Ullevi FK 12.47
Nanna Sacko-Nilsen-84 Göteborgs KIK 12.54 200 m Mfon Etim-85 Angereds IS 25.04 Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 26.00 Emma Green-84 Ullevi FK 26.26 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 26.46
Emelie Andrén-85 Ullevi FK 26.47 Sara Trané-85 Göteborgs KIK 26.57
Rebecka Gustafsson-85 Ullevi FK 27.52 Louise Eliasson-85 Mölndals AIK 27.85 Jenny Baatz-85 Angereds IS 28.51 300 m Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 42.06 Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 42.69 800 m Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 2.20.12 Charlotta Fougberg-85 Göteborgs KIK 2,23,7m Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 2.23.94 Maria Carlsson-84 Sävedalens AIK 2.38.47 Lucie Andersson-85 Mölndals AIK 2,39,5m 2000 m Sandra Södergårds-84 Sävedalens AIK 7.13.51 Häck 100 m (76 cm) Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 14.84 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 14.91 Jenny Baatz-85 Angereds IS 15.81 Häck 300 m (76 cm) Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 44.20 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 45.26 Charlotta Fougberg-85 Göteborgs KIK 46.24 Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 47.62 Emelie Andrén-85 Ullevi FK 48.25 Jenny Baatz-85 Angereds IS 49.43
Amy Quinones-84 Göteborgs KIK 50.83 Josefin Falkevi-84 Göteborgs KIK 51.01 Höjd Emma Green-84 Ullevi FK 1.73 Lucie Andersson-85 Mölndals AIK 1.56 Veronica Gulldén-84 Lerum Friidrott 1.55 Jenny Baatz-85 Angereds IS 1.53 Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 1.53 Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 1.47 Lisa Ledenvall-85 Göteborgs KIK 1.45 Stav Sara Josefsson-84 IF Kville 3.20 Louise Carlred-85 Ullevi FK 2.20 Längdhopp Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 5.64 Sara Trané-85 Göteborgs KIK 5.54 Tuni Baraka-85 Göteborgs KIK 5.19 Emma Green-84 Ullevi FK 5.15 Nanna Sacko-Nilsen-84 Göteborgs KIK 5.15 Mfon Etim-85 Angereds IS 5.12 Katrin Larsson-84 Göteborgs KIK 5.11 Anna Otterstedt-85 Ullevi FK 5.06 Amy Quinones-84 Göteborgs KIK 5.04 Rebecca Gustafsson-85 Ullevi FK 4.95 Tresteg Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 12.03 Mfon Etim-85 Angereds IS 12.00 Susanne Pettersson-85 Göteborgs KIK 11.42 Amy Quinones-84 Göteborgs KIK 11.37 Anna Otterstedt-85 Ullevi FK 11.23 Jenny Baatz-85 Angereds IS 11.18
Hanna Thedros-84 Göteborgs KIK 11.14 Tuni Baraka-85 Göteborgs KIK 11.11 Lisa Ledenvall-85 Göteborgs KIK 10.42 Kula (3 kg) Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 11.76 Caroline Höglund-85 Mölndals AIK 11.72 Idah Hellgren-85 Ullevi FK 11.11 Linda Gustafsson-84 Angereds IS 9.83 Nadja Paulamäki-85 Angereds IS 9.78 Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 9.25 Annika Nyberg-85 Mölndals AIK 8.56 Arijana Mustafi-85 Angereds IS 8.37 Michelle Hansson-84 Göteborgs KIK 7.76 Diskus (1 kg) Caroline Höglund-85 Mölndals AIK 33.78 Arijana Mustafi-85 Angereds IS 29.61 Sabell Jagne-84 Angereds IS 27.62 Nadja Paulamäki-85 Angereds IS 25.02 Helene Landqvist-85 Göteborgs KIK 22.33 Caroline Sinkko-84 Angereds IS 21.72 Slägga (3 kg) Caroline Höglund-85 Mölndals AIK 40.00
Veronica Gulldén-84 Lerum Friidrott 27.05 Annika Nyberg-85 Mölndals AIK 25.95 Spjut (600) Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 39.79 Linda Gustafsson-84 Angereds IS 34.95 Annika Nyberg-85 Mölndals AIK 32.14 Lisa Ledenvall-85 Göteborgs KIK 28.51 Caroline Sinkko-84 Angereds IS 26.54 Emma Salomonsson-84 Mölndals AIK 24.44 Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 22.18 Sjukamp Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK 5.606 Sara Trane´-85 Göteborgs KIK 4.933 4 x 100 m Ullevi FK 49.48 Göteborgs KIK 51.47 Pojkar 14 80 m Sandro Karlsfred-86 Ullevi FK 9.99 Johan Eklund-86 Mölndals AIK 10.02 Olle Samuelsson-86 Ullevi FK 10.43 Jom Huynh-86 Angereds IS 10.54 Afshin Karimin-86 IFK Göteborg 10.76 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 10.84 Mikael Norén-86 Ullevi FK 10.91 Abdi Jama-86 Angereds IS 11.26 Sebastian van Reis-86 Mölndals AIK 11.47 200 m Sandro Karlsfred-86 Ullevi FK 24.73 Johan Eklund-86 Mölndals AIK 25.20 Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 26.25 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 26.37 Olle Samuelsson-86 Ullevi FK 26.66 Afshin Karimin-86 IFK Göteborg 26.89 Jom Huynh-86 Angereds IS 27.46 Sebastian van Reis-86 Mölndals AIK 28.31 800 m Johan Eklund-86 Mölndals AIK 2.08.68 Jörgen Ekdahl-86 Lerum Friidrott 2.10.89 Daniel Bengtsson-86 Lerum Friidrott 2.17.59 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 2.18.80 Abdifatah Jama-86 Angereds IS 2.20.85 Pontus Persson-86 Sävedalens AIK 2.28.41 Robin Granqvist-86 Lerum Friidrott 2.35.02 Olle Salomonsson-86 Ullevi FK 2.35.59 Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 2.37.61 2000 m Jörgen Ekdahl-86 Lerum Friidrott 6.18.22 Daniel Bengtsson-86 Lerum Friidrott 6.37.53 Johan Tobiasson-86 Utby IK 6.49.53 Abdi Jama-86 Angereds IS 7.04.42 Pontus Persson-86 Sävedalens AIK 7.04.49 Häck 80 m (84 cm) Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 11.78 Robin Granqvist-86 Lerum Friidrott 14.23 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 16.28 Höjd Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 1.65 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 1.62 Robin Granqvist-86 Lerum Friidrott 1.58 Sandro Karlsfred-86 Ullevi FK 1.55 Mikael Schrempf-86 Ullevi FK 1.38 Stav Anjin Dahlhöjd-86 Örgryte IS 3.15 Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 2.90 Alexander Berg-86 Örgryte IS 2.61 Anton Brink-86 Örgryte IS 2.40 Längd (zon) Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 5.96 Sandro Karlsfred-86 Ullevi FK 5.65 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 5.43 Jom Huyn-86 Angereds IS 5.09 Johan Eklund-86 Mölndals AIK 4.85 Robin Granqvist-86 Lerum Friidrott 4.84 Afshin Karimin-86 IFK Göteborg 4.58 Tresteg (zon) Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 11.36 Robin Granqvist-86 Lerum Friidrott 10.64 Afshin Karimin-86 IFK Göteborg 10.49 John Svensson-86 Angereds IS 10.31 Jom Huyn-86 Angereds IS 10.28 Alexander Gee-86 Angereds IS 9.18 Mikael Schrempf-86 Ullevi FK 9.13 John Svensson-86 Angereds IS 9.07 Kula (4 kg) Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 12.86 Michael Norén-86 Ullevi FK 12.66 Robin Granqvist-86 Lerum Friidrott 8.75 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 7.60 Diskus (1.0 kg) Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 31.65 Mikael Norén-86 Ullevi FK 28.10 Magnus Elf-86 Lerum Friidrott 26.87 Slägga (4 kg) Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 30.42 Mikael Norén-86 Ullevi FK 28.04 Spjut Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 39.77 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 27.09 Alexander Gee-86 Angereds IS 22.02 Robin Granqvist-86 Lerum Friidrott 18.95 Jom Huynh-86 Angereds IS 18.35 Sexkamp Jonatan Falk-86 Lerum Friidrott 4.245 Johan Tobiasson-86 Ullevi FK 2.856 Robin Granqvist-86 Lerum Friidrott 2.585 4 x 80 m 3 x 800 m Lerum Friidrott 7.03.76 Mölndals AIK 7.07.80 Ullevi FK / Angereds IS 7.28.18 Flickor 14 80 m Emelie Flander-86 Angereds IS 10.69 Marie Fridén-86 Ullevi FK 10.96 Karin Ahl-86 Ullevi FK 10.97 Karin Franzén-86 Kongahälla AIK 11.14 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 11.35 Tina Samuelsson-86 Mölndals AIK 11.37 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 11.43 Anna Jansson-86 Lerum Friidrott 11.76 Sanna Källström-86 Sävedalens AIK 11.85 Yordabel Abraham-86 Ullevi FK 12.06 200 m Emelie Flander-86 Angereds IS 27.95 Karin Ahl-86 Ullevi FK 28.06 Karin Franzén-86 Kongahälla AIK 28.53 Marie Fridén-86 Ullevi FK 28.69 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 28.75 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 28.85 Cecilia Holmbom-86 Mölndals AIK 28.95 Annica Beckman-86 Sävedalens AIK 29.20 Sanna Källström-86 Sävedalens AIK 30.21 Ida Zackrisson-86 Göteborgs KIK 30.57 800 m Pernilla Sävestrand-86 Sävedalens AIK 2.17.70 Cecilia Holmbom-86 Mölndals AIK 2.20.76 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 2.22.78 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 2.27.52 Ida Hansson-86 IF Kville 2.33.72 Louise Alfbecker-86 Göteborgs KIK 2.43.96 Tina Samuelsson-86 Mölndals AIK 2.44.32 Yordabel Abraham-86 Ullevi FK 2.50.96 Anna Jansson-86 Lerum Friidrott 2.58.01 2000 m Pernilla Sävestrand-86 Sävedalens AIK 6.34.53 Cecilia Holmbom-86 Mölndals AIK 6.52.02 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 6.55.15 Ida Hansson-86 IF Kville 7.08.56 Häck 80 m (76 cm) Karin Ahl-86 Ullevi FK 12.73 Tina Samuelsson-86 Mölndals AIK 12.95 Yordabel Abraham-86 Ullevi FK 14.14 Lisa Johansson-86 Ullevi FK 14.33 Anna Jansson-86 Lerum Friidrott 14.72 Louise Alfbecker-86 Göteborgs KIK 14.81 Caroline Relesjö-86 Lerum Friidrott 14.89 Annica Beckman-86 Sävedalens AIK 14.93 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 15.24 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 15.38 Höjd Annica Beckman-86 Sävedalens AIK 1.49 Cecilia Johansson-86 Ullevi FK 1.47 Anna Jansson-86 Lerum Friidrott 1.46 Tina Samuelsson-86 Mölndals AIK 1.44 Lisa Johansson-86 Ullevi FK 1.42 Yordabel Abraham-86 Ullevi FK 1.37 Karin Ivarsson-86 Sävedalens AIK 1.37 Louise Alfbecker-86 Göteborgs KIK 1.34 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 1.31 Åsa Wilén-86 IF Kville 1.30 Stav Åsa Willén-86 IF Kville 2.30 Yordabel Abraham-86 Ullevi FK 2.20 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 2.01 Längd Maria Fridén-86 Ullevi FK 5.09 Karin Ahl-86 Ullevi FK 4.80 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 4.74 Klara Algurén-86 Göteborgs KIK 4.70 Tina Samuelsson-86 Mölndals AIK 4.66 Annica Beckman-86 Sävedalens AIK 4.59 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 4.55 Yordabel Abraham-86 Ullevi FK 4.41 Caroline Relesjö-86 Lerum Friidrott 4.39 Matilda Grundberg-86 Göteborgs KIK 4.38 Ida Zackrisson-86 Göteborgs KIK 4.38 Tresteg (zon) Louise Alfbecker-86 Göteborgs KIK 10.47 Karin Ahl-86 Ullevi FK 10.09 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 10.04 Ida Zackrisson-86 Göteborgs KIK 9.90 Matilda Grundberg-86 Göteborgs KIK 9.56 Yordabel Abraham-86 Ullevi FK 9.43 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 9.42 Sandra Andersson-86 Sävedalens AIK 9.12 Miriam Thedros-86 Göteborgs KIK 8.57 Kula (3) Annica Beckman-86 Sävedalens AIK 11.49 Lisa Johansson-86 Ullevi FK 10.26 Annika Pipkorn-86 Sävedalens AIK 9.90 Tina Samuelsson-86 Mölndals AIK 8.48 Anna Svensson-86 Sävedalens AIK 8.15 Ida Zackrisson-86 Göteborgs KIK 8.07 Anna Jansson-86 Lerum Friidrott 7.88 Elin Töllborg-86 Angereds IS 7.49 Louise Alfbecker-86 Göteborgs KIK 7.45 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 7.32 Diskus (0.6 kg) Annica Beckman-86 Sävedalens AIK 38.93 Annika Pipkorn-86 Sävedalens AIK 30.93 Lisa Johansson-86 Ullevi FK 29.86 Ida Zackrisson-86 Göteborgs KIK 28.26 Karin Ivarsson-86 Sävedalens AIK 28.08 Sandra Andersson-86 Sävedalens AIK 25.39 Karin Ahl-86 Ullevi FK 24.33 Anna Svensson-86 Sävedalens AIK 23.62 Elin Töllborg-86 Angereds IS 23.42 Åsa Willén-86 IF Kville 22.47 Slägga (3 kg) Lisa Johansson-86 Ullevi FK 26.33
Åsa Willén-86 IF Kville 21.69 Elin Töllborg-86 Angereds IS 20.49 Ida Zackrisson-86 Göteborgs KIK 17.46 Ellinor Doverbo-86 Göteborgs KIK 12.79 Spjut (400) Anna Svensson-86 Sävedalens AIK 34.37 Annika Pipkorn-86 Sävedalens AIK 32.31 Annica Beckman-86 Sävedalens AIK 32.03 Sandra Andersson-86 Sävedalens AIK 30.13 Lisa Johansson-86 Ullevi FK 29.70 Åsa Wilén-86 IF Kville 29.32
Sharon Abraham-86 Ullevi FK 28.15 Sanna Källström-86 Sävedalens AIK 26.13 Karin Ivarsson-86 Sävedalens AIK 23.25 Elin Töllborg-86 Angereds IS 20.25 Sexkamp Annica Beckman-86 Sävedalens AIK 3.322 Tina Samuelsson-86 Mölndals AIK 3.245 Sharon Abraham-86 Ullevi FK 3.029 Åsa Willén-86 IF Kville 2.928 Lisa Johansson-86 Ullevi FK 2.881 Louise Alfbecker-86 Göteborgs KIK 2.850 Anna Jansson-86 Lerum Friidrott 2.728 Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK 2.629 Karin Ahl-86 Ullevi FK 2.618 Yordabel Abraham-86 Ullevi FK 2.615 4 x 80 m Göteborgs Kvinnliga IK 43.63 Ullevi FK Lag 1 43.95 Ullevi FK Lag 2 44.19 Kongahälla AIK 44.88 Sävedalens AIK 45.18 Lerum Friidrott 45.61 3 x 800 m Sävedalens AIK 7.43.91 Kongahälla AIK 8.35.99 Pojkar 13 80 m Rickard Hunyadi-87 IFK Göteborg 10.16 Patrick Abika-87 Sävedalens AIK 10.74 Erik André-87 Sävedalens AIK 11.12 Christian Duarte-87 Ullevi FK 11.27 Teo Abreu-87 Ullevi FK 11.39 Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 11.60 David Vickhoff-87 Ullevi FK 11.70 Magnus Gustafsson-87 Ullevi FK 11.74 Kristoffer Hagstedt-87 Ullevi FK 11.75 Daniel Sundholm-87 IF Kville 12.03 200 m Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 29.78 Henrik Danielsson-87 Örgryte IS 29.97 800 m Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 2.19.54 Sarwar Mustafa-87 Angereds IS 2.23.51 Robin Höglund-87 Lerum Friidrott 2.23.78 Emil Ryberg-87 Ullvi FK 2.28.22 Kristoffer Hagstedt-87 Ullevi FK 2.30.58 Erik André-87 Sävedalens AIK 2.33.47 Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 2.40.86 Sean Samhadana-87 Ullevi FK 2.44.72 Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 2.50.31 2000 m Robin Höglund-87 Lerum Friidrott 6.42.59 Emil Ryberg-87 Ullevi FK 6.42.90 Kristoffer Hagstedt-87 Ullevi FK 6.59.91 Mohammed Bashir-87 Ullevi FK 7.05.14
Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 7.30.84 Häck 80 m (84 cm) Erik André-87 Sävedalens AIK 13.07 Henrik Danielsson-87 Örgryte IS 13.72 Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 14.88 Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 15.04 Magnus Gustafsson-87 Ullevi FK 15.77 Christian Duarte-87 Ullevi FK 15.88 Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 16.06 Emil Ryberg-87 Ullevi FK 16.45 Johan Envall-87 Angereds IS 17.74 Höjd Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 1.52 Ajdin Slji-87 Ullevi FK 1.51 Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 1.49 Kristoffer Hagstedt-87 Ullevi FK 1.36
Martin Walleräng-87 Ullevi FK 1.35 Erik André-87 Sävedalens AIK 1.35 Emil Ryberg-87 Ullevi FK 1.34 Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 1.32 Stav Emil Ryberg-87 Ullevi FK 2.41 Henrik Danielsson-87 Örgryte IS 2.35 Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 2.21 Längd (zon) Patrick Abika-87 Sävedalens AIK 5.39 Rickard Hunyadi-87 IFK Göteborg 5.17 Erik André-87 Sävedalens AIK 5.10 Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 4.65 Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 4.61 Christian Duarte-87 Ullevi FK 4.61 Teo Abreu-87 Ullevi FK 4.53 Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 4.48 Tresteg (zon) Patrick Abika-87 Sävedalens AIK 10.65 Rickard Hunyadi-87 IFK Göteborg 10.52 Erik André-87 Sävedalens AIK 10.39 Pontus Thomée-87 Sävedalens AIK 10.17 Emil Ryberg-87 Ullevi FK 9.10 Johan Envall-87 Angereds IS 8.31 Kula (4 kg) Patrick Abika-87 Sävedalens AIK 9.66 Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 9.24 Jeremy Lindqvist-87 Lerum Friidrott 8.58 Erik André-87 Sävedalens AIK 7.92 Chirwam Amin-87 Ullevi FK 7.41 Henrik Danielsson-87 Örgryte IS 7.19 Emil Ryberg-87 Ullevi FK 7.10 Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 6.90 Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 6.77 Diskus (1.0 kg) Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 29.27 Emil Ryberg-87 Ullevi FK 19.83 Christoffer Hagstedt-87 Ullevi FK 19.67 Spjut (600) Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 39.17 Erik André-87 Sävedalens AIK 30.49 Emil Ryberg-87 Ullevi FK 27.00 Jeremy Lindqvist-87 Lerum Friidrott 26.80 Daniel Sundholm-87 IF Kville 24.60 Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 24.31
Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 23.17 Henrik Danielsson-87 Örgryte IS 23.02
Johan Envall-87 Angereds IS 20.80 Sexkamp Erik André-87 Sävedalens AIK 2.717 Pontus Thomée-87 Lerum Friidrott 2.624 Fredrik Haraldsson-87 Kongahälla AIK 2.073 Marcus Larsson-87 IFK Göteborg 2.017 Flickor 13 80 m Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 11.20 Therese Bohlen-Kinn-87 Ullevi FK 11.22 Susanne Forsberg-87 Göteborgs KIK 11.23 Caroline Melander-87 Mölndals AIK 11.30 Emma Jungmark-87 Mölndals AIK 11.35 Lisa Trané-87 Göteborgs KIK 11.31 Cecilia Dumbuya-87 Lerum Friidrott 11.40 Amelia Gatica-87 Kongahälla AIK 11.52 Rebecca Leidstedt-87 Lerum Friidrott 11.67 Martina Wahnström-87 Ullevi FK 11.73 200 m Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 28.24 Lisa Trané-87 Göteborgs KIK 29.12 Susanne Forsberg-87 Göteborgs KIK 29.38 Anna Carlsson-87 Sävedalens AIK 30.37 Carolina Pedersen-87 Göteborgs KIK 31.41 800 m Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 2.22.65 Carina Persson-87 Sävedalens AIK 2.29.31 Daniella Sultan-87 Göteborgs KIK 2.39.54 Åsa Johnsson-87 Kongahälla AIK 2.43.18
Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 2.47.94 Ebba Jungmark-87 Mölndals AIK 2.49.41 Daniela Covarrubias-87 Angereds IS 2.51.86 Johanna Nyberg-87 Mölndals AIK 2.52.87
Anna Kihlgren-87 Kongahälla AIK 2.55.50 Madeleine Lindgren-87 Kongahälla AIK 2.55.59
2000 m Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 6.57.14 Carina Persson-87 Sävedalens AIK 7.04.40 Daniela Sultan-87 Göteborgs KIK 8.01.96 Hanna Hultman-87 Lerum Friidrott 8.08.83 Häck 80 cm (84 cm) Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 13.27 Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 13.55 Caroline Melander-87 Mölndals AIK 14.15 Åsa Johnsson-87 Kongahälla AIK 14.73 Louise Lundin-87 Göteborgs KIK 14.79 Martina Wahnström-87 Ullevi FK 15.42 Anna Kihlgren-87 Kongahälla AIK 15.76 Madeleine Lindgren-87 Kongahälla AIK 16.10 Ebba Jungmark-87 Mölndals AIK 16.17 Linda Ekman-87 Ullevi FK 17.16 Höjd Rebecka Leidstedt-87 Lerum Friidrott 1.58 Ebba Jungmark-87 IF Kville 1.50 Caroline Melander-87 Mölndals AIK 1.50 Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 1.46 Anna Carlsson-87 Sävedalens AIK 1.42 Martina Wahnström-87 Ullevi FK 1.38 Amelia Gatica-87 Kongahälla AIK 1.37 Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 1.34 Åsa Johnsson-87 Kongahälla AIK 1.34 Emma Ljungmark-87 IF Kville 1.33 Stav Louise Lundin-87 Göteborgs KIK 2.61 Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 2.35 Längd Caroline Melander-87 Mölndals AIK 4.78 Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 4.72 Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 4.68 Louise Lundin-87 Göteborgs KIK 4.68 Martina Wahnström-87 Ullevi FK 4.65 Cecilia Lindblad-87 Göteborgs KIK 4.62 Lisa Trane´-87 Göteborgs KIK 4.57 Anna Carlsson-87 Sävedalens AIK 4.52 Daniella Sultan-87 Göteborgs KIK 4.50 Susanne Forsberg-87 Göteborgs KIK 4.43 Tresteg (zon) Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 10.14 Susanne Forsberg-87 Göteborgs KIK 9.93 Martina Wahnström-87 Ullevi FK 9.63 Lisa Trané-87 Göteborgs KIK 9.46 Daniela Sultan-87 Göteborgs KIK 9.30 Amelia Gatica-87 Kongahälla AIK 9.23 Carolina Pedersen-87 Göteborgs KIK 8.77 Åsa Johnsson-87 Kongahälla AIK 8.67 Therese Nordström-87 Lerum Friidrott 8.49 Kula (3) Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 9.86 Anna Carlsson-87 Sävedalens AIK 9.25 Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 8.41 Cecilia Dumbuya-87 Lerum Friidrott 8.06 Caroline Melander-87 Mölndals AIK 7.90 Karin Höglund-87 Mölndals AIK 7.58 Amelia Gatica-87 Kongahälla AIK 7.47
Johanna Nyberg-87 Mölndals AIK 7.25
Karolina Pedersén-87 Göteborgs KIK 6.88 Ingela Lindqvist-87 Sävedalens AIK 6.49 Diskus (0.6 kg) Anna Carlsson-87 Sävedalens AIK 32.80 Karin Höglund-87 Mölndals AIK 25.17 Caroline Pedersen-87 Göteborgs KIK 23.89 Emma Jungmark-87 IF Kville 19.70 Clara Lycke-87 Sävedalens AIK 19.16 Ingela Ljungqvist-87 Sävedalens AIK 18.34 Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 17.78 Madeleine Lindgren-87 Kongahälla AIK 15.59 Slägga (3 kg) Karin Höglund-87 Mölndals AIK 25.90 Johanna Nyberg-87 Mölndals AIK 25.05 Daniela Covarrubias-87 Angereds IS 22.60 Karin Höglund-87 Mölndals AIK 14.28 Spjut (400) Anna Carlsson-87 Sävedalens AIK 38.84 Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 27.71 Karin Höglund-87 Mölndals AIK 24.45 Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 21.67 Johanna Nyberg-87 Mölndals AIK 21.01 Daniella Covarrubias-87 Angereds IS 20.82 Ingela Lindqvist-87 Sävedalens AIK 19.45 Lisa Trane´-87 Göteborgs KIK 18.53 Åsa Johnsson-87 Kongahälla AIK 18.02 Elisabeth Petersson-87 Mölndals AIK 17.12 Sexkamp Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK 3.888 Sanna Hagelin-87 Ullevi FK 3.379 Anna Carlsson-87 Sävedalens AIK 3.291 Rebecka Leidstedt-87 Lerum Friidrott 3.235 Caroline Melander-87 Mölndals AIK 2.358 Ebba Jungmark-87 Mölndals AIK 2.266 Åsa Johnsson-87 Kongahälla AIK 2.242 Anna Kihlgren-87 Kongahälla AIK 1.921 Karolina Pedersén-87 Göteborgs KIK 1.835 Lisa Trane´-87 Göteborgs KIK 1.775 Pojkar 12 60 m Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 8.33 Emil Predan-88 Mölndals AIK 8.37 Lars Jarnefjord-88 Lerum Friidrott 8.56 Niclas Fagersson-88 IFK Göteborg 8.91 Daniel Falk-88 Lerum Friidrott 8.98 Jonas Wiberg-88 Ullevi FK 9.00 Andreij Abreu-89 Ullevi FK 9.01 Viktor Stevander-90 Kongahälla AIK 9.02 Mattias Flander-88 Angereds IS 9.02 Anders Larsson-88 Kongahälla AIK 9.06
Mikael Zäll-88 Ullevi FK 9.06 800 m Lars Jarnefjord-88 Lerum Friidrott 2.30.52 John Eliasson-89 Sävedalens AIK 2.33.53 Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 2.33.61 Viktor Stevander-90 Kongahälla AIK 2.39.50
Anders Larsson-88 Kongahälla AIK 2.40.75
Jonas Wiberg-88 Ullevi FK 2.43.55 Jesper Berggren-89 Sävedalens AIK 2.43.58 Emil Predan-88 Mölndals AIK 2.44.65 Jonas Lindgren-89 Kongahälla AIK 2.45.34
Niclas Fagersson-88 IFK Göteborg 2.45.42

Häck 60 m Mikael Zäll-88 Ullevi FK 10.26 Emil Predan-88 Mölndals AIK 10.31 Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 10.49 Daniel Falk-88 Lerum Friidrott 10.60 Jonas Wiberg-88 Ullevi FK 10.91 Torbjörn Carlsson-88 IFK Göteborg 12.06 Jesper Berggren-89 Sävedalens AIK 12.10 Jonas Lindgren-89 Kongahälla AIK 12.40 John Eliasson-89 Sävedalens AIK 12.56 Höjd Emil Predan-88 Mölndals AIK 1.51 Daniel Falk-88 Lerum Friidrott 1.49 Mikael Zäll-88 Ullevi FK 1.45 Lars Jarnefjord-88 Lerum Friidrott 1.40 Jonas Lindgren-89 Kongahälla AIK 1.40 Marcus Eliasson-88 Örgryte IS 1.35 Pontus Norman-88 Mölndals AIK 1.32 Jesper Berggren-89 Sävedalens AIK 1.31 Anders Larsson-89 Kongahälla AIK 1.31 Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 1.31 Stavhopp Andreas Melin-88 Lerum Friidrott 1.81 Jens Gustafsson-88 Lerum Friidrott 1.81 Längd (zon) Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 5.09 Emil Predan-88 Mölndals AIK 4.71 Lars Jarnefjord-88 Lerum Friidrott 4.64 Mikael Zäll-88 Ullevi FK 4.55 Jonas Wiberg-88 Ullevi FK 4.49 Jesper Berggren-89 Sävedalens AIK 4.27 Daniel Falk-88 Lerum Friidrott 4.41 Torbjörn Carlsson-88 IFK Göteborg 4.41 Kalle Boustedt-88 IFK Göteborg 4.40 Viktor Stevander-90 Kongahälla AIK 4.39 Tresteg (zon) Mikael Zäll-88 Ullevi FK 10.44
Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 10.19 Jonas Wiberg-88 Ullevi FK 9.27 Jonas Lindgren-89 Kongahälla AIK 9.10 Johannes Mattsson-89 Angereds IS 9.04 Kalle Boustedt-88 IFK Göteborg 8.82 Torbjörn Carlsson-88 IFK Göteborg 8.68 Marcus Eliasson-87 Örgryte IS 8.42 Kula (3) Lars Jarnefjord-88 Lerum Friidrott 10.67 Mikael Zäll-88 Ullevi FK 10.34 Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 9.93 Pontus Norman-88 Mölndals AIK 7.97 Torbjörn Carlsson-88 IFK Göteborg 7.73 Daniel Falk-88 Lerum Friidrott 7.68 Kalle Boustedt-88 IFK Göteborg 7.33 Emil Predan-88 Mölndals AIK 7.32 Andreas Melin-88 Lerum Friidrott 7.21 Jonas Eliasson-89 Mölndals AIK 6.90 Diskus (0.6 kg) Mikael Zäll-88 Ullevi FK 41.91
Lars Jarnefjord-88 Lerum Friidrott 28.23 Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 26.21 Jonas Eliasson-89 Mölndals AIK 15.99 Spjut (400 gr) Mikael Zäll-88 Ullevi FK 32.54 Thorbjörn Carlsson-88 IFK Göteborg 24.02 Jonas Lindgren-89 Kongahälla AIK 23.00 Kalle Boustedt-88 IFK Göteborg 21.97 Anders Larsson-89 Kongahälla AIK 19.50 Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 18.97 Arvid Johansson-89 Lerum Friidrott 18.77 Magnus Alkroth-89 Örgryte IS 18.13 Niclas Fagersson-88 IFK Göteborg 17.83 Simon Ekberg-89 Lerum Friidrott 17.48 Femkamp Jesper Otterstedt-89 Ullevi FK 4.088 Lars Jarnefjord-88 Lerum Friidrott 4.011 Emil Predan-88 Mölndals AIK 3.666 Daniel Falk-88 Lerum Friidrott 3.249 John Eliasson-89 Sävedalens AIK 2.897 Niclas Fagersson-88 IFK Göteborg 2.897 Torbjörn Carlsson-88 IFK Göteborg 2.882 Viktor Stevander-90 Kongahälla AIK 2.622 Anders Larsson-89 Kongahälla AIK 2.609 Andreas Melin-88 Lerum Friidrott 2.607 Kalle Boustedt-88 IFK Göteborg 2.579 3 x 800m Ullevi FK 8.47.35 Flickor 12 60 m Linda Gustavsson-88 Mölndals AIK 8.34 Caroline Reichenberg-88 Ullevi FK 8.80 Rebecka Fihn-88 Göteborgs KIK 8.90 Malin Ebbinge-88 Ullevi FK 8.91 Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 8.95 Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 8.95 Linnea Svensson-89 Lerum Friidrott 8.98 Catherine Marttila-88 Angereds IS 9.00 Sofia Lilja-88 IF Kville 9.02 Kajsa Sterner-89 Ullevi FK 9.09 600 m Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 1.47.71 800 m Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 2.27.35 Sofia Lilja-88 IF Kville 2.36.69 Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 2.39.76 Sara Sundqvist-88 Sävedalens AIK 2.45.61 Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 2.48.67 Camilla Jernberg-88 Sävedalens AIK 2.49.72 Alexandra Rehn-88 Ullevi FK 2.51.39 Camilla Andersson-90 Kongahälla AIK 2.52.13 Frida Hjerpe-88 Kongahälla AIK 2.53.90 Jili Amini-88 Angereds IS 2.55.32 Häck 60 m Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 10.59 Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 11.13 Sara André-88 Sävedalens AIK 11.26 Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 11.59 Rebecka Fihn-88 Göteborgs KIK 11.61 Rebecka Leissner-89 Ullevi FK 12.24 Linnea Sjöberg-88 Ullevi FK 12.34 Karin Moen-89 Ullevi FK 12.66 Lina Kollberg-88 Göteborgs KIK 12.90 Lovisa Nilsson-89 Ullevi FK 13.68 Höjd Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 1.36 Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 1.35 Linnea Sjöberg-89 Ullevi FK 1.33 Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 1.32 Linda Wilén-88 IF Kville 1.31 Sara André-88 Sävedalens AIK 1.31 Sara Hallberg-88 Lerum Friidrott 1.30 Joline Höglund-88 Lerum Friidrott 1.25 Linda Gustafsson-88 Mölndals AIK 1.25 Sofia Lilja-88 IF Kville 1.25 Stav Linda Wilén-88 IF Kville 2.01 Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 1.71 Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 1.71 Jennie Olsson-88 IFK Göteborg 1.51 Längd (zon) Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 4.62 Caroline Reichenberg-88 Ullevi FK 4.47 Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 4.45 Malin Ebbinge-88 Ullevi FK 4.37 Linda Gustafsson-88 Mölndals AIK 4.34
Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 4.33 Diana Eriksson-88 Örgryte IS 4.30 Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 4.29 Rebecka Fihn-88 Göteborgs KIK 4.22
Linnea Svensson-89 Lerum Friidrott 4.10 Tresteg (zon) Malin Ebbinge-88 Ullevi FK 9.53 Rebecka Fihn-88 Göteborgs KIK 9.31 Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 9.08 Lina Kollberg-88 Göteborgs KIK 9.05 Linda Wilén-88 IF Kville 8.91 Linnea Svensson-89 Lerum Friidrott 8.52 Jessica Andersen-89 Angereds IS 8.41 Linnea Sjöberg-88 Ullevi FK 8.15 Frida Hjärpe-88 Kongahälla AIK 8.09 Elin Persson-89 Göteborgs KIK 7.74 Kula (2 kg) Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 9.04 Linda Wilén-88 IF Kville 8.88 Linnea Wilhelmsson-88 Kongahälla AIK 8.87 Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 8.54 Rebecka Fihn-88 Göteborgs KIK 8.37 Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 8.19 Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 8.13 Catherine Marttila-88 Angereds IS 7.94 Fabiola Olofsson-88 Lerum Friidrott 7.92 Caroline Jansson-88 Lerum Friidrott 7.86 Diskus (0.6) Jili Amini-88 Angereds IS 20.68 Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 19.70 Therese Holmqvist-89 Angereds IS 19.62 Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 19.05 Catherine Marttila-88 Angereds IS 18.44 Rebecka Fihn-88 Göteborgs KIK 17.86 Lina Kollberg-88 Göteborgs KIK 16.97 Sofia Nyberg-89 Mölndals AIK 15.61 Jennie Olsson-88 IFK Göteborg 15.33 Spjut (400) Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 26.25
Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 23.35
Linda Wilén-88 IF Kville 21.01 Emelie Gustavsson-88 Angereds IS 20.83
Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 19.65 Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 18.93 Sara André-88 Sävedalens AIK 18.34 Frida Hjerpe-88 Kongahälla AIK 16.95 Lina Kollberg-88 Göteborgs KIK 15.84 Jessica Andersen-89 Angereds IS 15.39 Femkamp Pernilla Ahlm-89 Sävedalens AIK 3.909 Adelina Karlsson-88 Kongahälla AIK 3.263 Sara Klevell-88 Göteborgs KIK 3.261 Fanny Berglund-88 Göteborgs KIK 3.223 Rebecka Fihn-88 Göteborgs KIK 3.172 Sara André-88 Sävedalens AIK 2.887 Sara Sundqvist-88 Sävedalens AIK 2.694 Stina Ekholm-89 Ullevi FK 2.551 Frida Hjerpe-88 Kongahälla AIK 2.413 Louise Stevander-88 Kongahälla AIK 2.186 5 x 60 m Göteborgs KIK Lag 1 43.73 Kongahälla AIK 44.14 Angereds IS 47.69 Göteborgs KIK Lag 2 49.85 Ullevi FK 50.12 3 x 800 m Kongahälla AIK 8.28.65 Sävedalens AIK 8.38.25 Ullevi FK 9.08.87 Göteborgs KIK 9.14.68