INDEX :: NYHETER :: JAN 18 2001

<< tidigare
senare >>

Göteborgsbästa inomhus

 


Nu föreligger den slutliga inomhusstatistiken för inomhussäsongen. Antalet resultat per gren varierar då jag inte har tid att sitta och forska i resultatlistor utan endast tar med resultat som är lätt tillgängliga för mig.
Uppenbarligen stör detta några människors krav på exakt rättvisa, men så får det bli. Jag har endast en begränsad tid att lägga på den här hemsidan.
Självfallet tar jag dock emot kompletteringar med tacksamhet!

Män
60m Christofer Sandin-79 Mölndals AIK
6.82
Daniel Nunez-78 Ullevi FK
6.83
Robert Kronberg-76 IF Kville
6.84
Peter Ahl-80 Ullevi FK
6.87
Conny Malm-75 Ullevi FK
6.87
  Elvir Rakovic-79 Ullevi FK
6.98
 
200m Christoffer Sandin-79 Mölndals AIK
21.84
  Peter Ahl-80 Ullevi FK
22.07
  Elvir Rakovic-79 Ullevi FK
22.62
  Peter Wigren-80 Ullevi FK
23.68
  Michael Nilsson-83 Angereds IS
23.70
 
400m ´Mikael Bergbrandt-83 Sävedalens AIK
50.61
  Michael Nilsson-83 Angereds IS
51.49
  Robert Samuelsson-75 IF Kville
52.31
  Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK
52.43
  Daniel Karakas-84 Angereds IS
52.63
 
800m Tobias Lundvall-77 Sävedalens AIK
1.55.92
Robert Samuelsson-75 IF Kville
1.56.06
  Mikael Larsson-79 Sävedalens AIK
1,57,8m
  Thomas Johansson-81 Sävedalens AIK
1.58.29
  Mikael Lindberg-83 Kongahälla AIK
1.58.71
 
1500m Tobias Lundvall-77 Sävedalens AIK
3.55.11
Mikael Lindberg-83 Kongahälla AIK
4.03.21
Thomas Johansson-81 Sävedalens AIK
4.03.39
  Per Skoog-83 Sävedalens AIK
4.15.73
  Johan Sävestrand-83 Sävedalens AIK
4.16.53
 
3000m Erik Pettersson-80 Mölndals AIK
8.26.56
Johan Wettergren-75 IF Kville
8.54.47
  Mikael Larsson-79 Sävedalens AIK
8.56.15
  Joakim Engström-82 Kongahälla AIK
9.21.34
  Stefan Johansson-68 Solvikingarna
9.23.80
 
Häck 60m Robert Kronberg-76 IF Kville
7.54
Rafael Askros-81 Ullevi FK
8.09
  Jakob Falkbring-77 Mölndals AIK
8.26
Oscar Hed-79 Mölndals AIK
8.64
Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK
8.78
 
Höjd Christian Olsson-80 Örgryte IS
2.20
  Ola Carlsson-75 Örgryte IS
2.13
  Andreas Block-73 Ullevi FK
2.11
  Yannick Tregaro-78 Örgryte IS
2.08
Christer Johansson-82 Örgryte IS
2.07
  Thomas Bipella-84 Örgryte IS
2.05
  Ousainou Mbye-80 Örgryte IS
2.05
  Martin Eriksson-83 Örgryte IS
2.04
  Johan Malm-84 Örgryte IS
2.01
  Emil Belfrage-82 Ullevi FK
1.98
  Joel Spolén-83 Örgryte IS
1.97
 
Stav Alhaji Jeng-81 Örgryte IS
5.40
Viktor von Bothmer-78 Ullevi FK
5.20
  Alexander Igelström-74 Ullevi FK
5.00
  Henrik Hallenbo-78 Lerum Friidrott
4.85
  Henrik Weisbach-79 IFK Göteborg
4.80
Deniz Mahshid-80 Örgryte IS
4.80
Mikael Tapio-76 Ullevi FK
4.74
Linus Lindroth-75 Örgryte IS
4.74
 
Längd Anders Sjöström-83 Mölndals AIK
6.82
Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK
6.78
  Alexander Arlbrant-84 Ullevi FK
6.64
  Martin Eriksson-83 Örgryte IS
6.50
Tommy Ivarsson-84 Mölndals AIK
6.37
 
Tresteg Christian Olsson-80 Örgryte IS
16.51
Conny Malm-75 Ullevi FK
15.96
  Elvir Rakovic-79 Ullevi FK
15.32
Magnus Skoglund-75 Örgryte IS
15.19
  Yannick Tregaro-78 Örgryte IS
15.05
  Haldur Rohtla-76 Örgryte IS
15.00
  Anders Sjöström-83 Mölndals AIK
14.77
  Martin Eriksson-83 Örgryte IS
14.67
  Ousainou Mbye-80 Örgryte IS
14.55
 
Kula Stefan Blomqvist-65 Örgryte IS
17.57
Anders Axlid Ullevi FK
16.58
  Philip Åman-77 IF Kville
14.91
Mats Laamanen-72 Sävedalens AIK
14.83
  Magnus Lohse-84 Mölndals AIK
13.87
Christer Björkander-83 Lerum Friidrott
13.49
       
Femkamp Christoffer Thomée-82 Sävedalens AIK
4.807
Henrik Hamnebo-76 IF Kville
4.317
Kvinnor
60m Annika Amundin-77 Ullevi FK
7.39
Lena Berntsson-78 Ullevi FK
7.42
  Linda Storkull-79 Ullevi FK
7.65
  Mfon Etim-85 Angereds IS
7.77
  Charlotta Wanhainen-73 Ullevi FK
7.77
  Malin Norman-81 Ullevi FK
7.89
 
200m Annika Amundin-77 Ullevi FK
24.15
Lena Berntsson-78 Ullevi FK
25.03
  Mfon Etim-85 Angereds IS
25.20
  Malin Norman-81 Ullevi FK
25.51
Mikaela Bernhardsson-84 GKIK
26.21
 
400m Lena Melin-72 Ullevi FK
56.09
Charlotta Fougberg-85 GKIK
59.10
  Mikaela Bernhardsson-84 GKIK
59.42
Sara Trané-85 GKIK
59.65
 
800m Pernilla Sävestrand-86 Sävedalens AIK
2.14.14
  Johanna Ahlm-87 Sävedalens AIK
2.19.65
  Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK
2.22.49
  Cecilia Holmbom-86 Mölndals AIK
2.28.56
  Carina Persson-87 Sävedalens AIK
2.29.20
 
1500m Pernilla Sävestrand-86 Sävedalens AIK
4.32.20
  Sofia Bernestål-86 Sävedalens AIK
4.50.19
Cecilia Holmbom-86 Mölndals AIK
4.57.19
  Karin Schön-62 IF Kville
4.58.06
  Paula Wass-68 IF Kville
5.09.52
 
3000 m Christin Johansson-78 IF Kville
10.06.73
Karin Schön-62 IF Kville
10.16.52
Erica Wallengren-75 Mölndals AIK
10.39.08
Paula Wass-68 IF Kville
10.41.97
       
Häck 60m Sara Westman-76 Ullevi FK
8.92
Lena Berntsson-78 Ullevi FK
8.98
  Sara Brankell-81 Mölndals AIK
9.09
  Roseline Olomina-78 Göteborgs KIK
9.28
  Sara Trané-85 Göteborgs KIK
9.39
 
Höjd Emma Green-84 Ullevi FK
1.80
  Sara Brankell-81 Mölndals AIK
1.74
Ebba Jungmark-87 Mölndals AIK
1.55
  Louise Lundin-87 Göteborgs KIK
1.53
Veronica Gulldén-84 Lerum Friidrott
1.52
       
Stav Annika Berntsson-76 Ullevi FK
3.65
Veronica Fridén-83 Mölndals AIK
3.45
  Helena Ahxner-81 Mölndals AIK
3.40
  Emma Josefsson-81 IF Kville
3.28
  Sara Josefsson-84 IF Kville
3.25
       
Längd Sara Brankell-81 Mölndals AIK
6.03
Helena Rönner-80 Ullevi FK
5.95
Sofie Andersson-81 IF Kville
5.85
Anna Zachrisson-82 Ullevi FK
5.53
  Sara Trané-85 Göteborgs KIK
5.45
 
Tresteg Sara Brankell-81 Mölndals AIK
12.89
  Helena Rönner-80 Ullevi FK
12.46
Desirée Carlberg-76 Ullevi FK
12.44
  Mfon Etim-85 Angereds IS
12.34
  Laine Rohtla-72 Örgryte IS
12.31
Mikaela Bernhardsson-84 Göteborgs KIK
12.06
Tuni Baraka-85 Göteborgs KIK
12.02
Maria Berggren-82 Ullevi FK
11.95
Sofie Andersson-81 IF Kville
11.80
 
Kula Linda Nestorsson-75 Ullevi FK
16.39
 
Femkamp Mikaela Bernhardsson-84 GKIK
3.390
 
 


Bakom varje framgångsrik aktiv står en duktig tränare...


...eller i vissa fall ligger!