GFIF UTOMHUSSTATISTIK 2006
uppdaterad 1 november
Kompletteringar och korrigeringar emottages tacksamt på per.crona@gfif.se
Män P19 P17 P15  P14  P13  P12  P11  Kvinnor F19  F17  F15  F14  F13  F12  F11
M 100m
Christofer Sandin		79 Mölndals AIK			10.65   10.49w
Robert Kronberg			76 IF Kville			10.84
Daniel Norgren			90 IF Kville			11.02
Jonas Hilmersson		88 Ullevi FK			11.08
Rafael Askros			81 Ullevi FK			11.17
Robert Bagge			82 Mölndals AIK			11.20
Carl Dahlöf			88 Ullevi FK			11.21
*Ragnar Frosti Frostasson	82 Ullevi FK / Island		11.31
Jesper Berggren			89 Sävedalens AIK		11.40
Nils Nilsson 88 Sävedalens AIK 11.40 Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 11.48 M 150m
Christofer Sandin 79 Mölndals AIK 16.09
Daniel Norgren 90 IF Kville 16.72 Jonas Hilmersson 88 Ullevi FK 16.92
Carl Dahllöf 88 Ullevi FK 17.19
John Svensson 86 IF Kville 17.44 Simon Johansson 90 Ullevi FK 17.47 Peter Wigren 80 Ullevi FK 17.54
M 200m
Christofer Sandin 79 Mölndals AIK 21.43 Daniel Norgren 90 IF Kville 22.24 *Ragnar Frosti Frostasson 82 Ullevi FK / Island 22.70 Jonas Hilmersson 87 Ullevi FK 22.80 Nils Nilsson 88 Sävedalens AIK 22.97 Elias Amado 86 Ullevi FK 23.03 Fabian Wilskytt 87 IF Kville 23.24 William Svärd 89 Ullevi FK 23.42 Eric Lindahl 90 Örgryte IS 23.51 John Svensson 86 IF Kville 23.53
Peter Wigren 80 Ullevi FK 23.78 23.52i M 300m Daniel Norgren 90 IF Kville 35.68 Peter Wigren 80 Ullevi FK 36.77
Jonas Hilmersson 88 Ullevi FK 37.17 Jonathan Moonen 88 Ullevi FK 37.68 Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 37.72 M 400m *Ragnar Frosti Frostasson 82 Ullevi FK / Island 49.54 Daniel Norgren 90 IF Kville 49.57 Oscar Edman 90 Sävedalens AIK 50.73 Peter Wigren 80 Ullevi FK 51.69 Elias Amado 86 Ullevi FK 51.82 Fabian Willskytt 87 IF Kville 51.92 Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 51.96
John Eliasson 89 Sävedalens AIK 52.83 Jonathan Moonen 88 Ullevi FK 52.95 Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 53.03 Jonatan Malka 88 IF Kville 53.26
M 800m
*Björn Margeirsson 79 Örgryte IS / Island 1.49.41 Jacob Gustafsson 84 Ullevi FK 1.49.45 Mohammed Bashir 87 Ullevi FK 1.52.49 Oskar Edman 90 Sävedalens AIK 1.54.03 Mikael Bergbrant                83 Sävedalens AIK 1.55.92
John Eliasson 89 Sävedalens AIK 1.55.99 Tobias Lundvall 77 Sävedalens AIK 1.56.72
Björn Johansson 86 Ullevi FK 1.57.10 Robin Höglund 87 Lerum Friidrott 1.58.58 Johan Strand 87 Ullevi FK 1.59.37 Kristoffer Thorsson 84 Kongahälla AIK 1.59.78 1,59,0m

M 1500m

Jacob Gustafsson 84 Ullevi FK 3.48.38
Michael Öhman 79 Sävedalens AIK 3.51.90 Tobias Lundvall 77 Sävedalens AIK 3.52.12 Fredrik Johansson 85 Ullevi FK 4.03.74 John Eliasson 89 Sävedalens AIK 4.04.64 Kristoffer Thorsson 84 Kongahälla AIK 4.04.94 Eric Senorski 89 Örgryte IS 4.07.61 Johan Strand 87 Ullevi FK 4.07.76 Jonas Legernes 91 Ullevi FK 4.08.02 Erik Petersson 80 Mölndals AIK 4.08.09 Dan-Eric Archer 84 Sävedalens AIK 4.08.58 *Björn Margeirsson 79 Örgryte IS / Island 3.48.00i
M 3000m
Michael Öhman 79 Sävedalens AIK 8,27,5m Erik Petersson 80 Mölndals AIK 8.42.92 Dan-Eric Archer 84 Sävedalens AIK 8,48,0m Eric Senorski 89 Örgryte IS 8.53.73 Fredrik Johansson 85 Ullevi FK 8,57,5m Jonas Legernes 91 Ullevi FK 9.01.72 Erik Karlsson 81 Sävedalens AIK 9,03,7m Anders Soovik 76 Mölndals AIK 9.08.58
Thomas Johansson 81 Sävedalens AIK 8.27.03i
Tobias Lundvall 77 Sävesdalens AIK 8.42.88i
Daniel Tidholm 81 Sävedalens AIK 8.55.10i
Marcus Millegård 85 Sävedalens AIK 8.59.28i
M 5000m
Erik Petersson 80 Mölndals AIK 14.39.94 Markus Torgeby 76 Ullevi FK 14.53.36 Fredrik Johansson 85 Ullevi FK 15.12.14 Dan-Eric Archer 84 Sävedalens AIK 15.16.90
Erik Karlsson 81 Sävedalens AIK 15.17.82 Abdisalam Hassan 86 Ullevi FK 16.06.40
Anders Hansson 63 Solvikingarna 16.11.76
Joakim Röstlund 81 Solvikingarna 16.56.44
M 10000m
Erik Petersson 80 Mölndals AIK 30.57.69
Johan Sundkvist 78 Sävedalens AIK 32,40,4m Göran Sander 67 Solvikingarna 33,46,9m Anders Hansson 63 Solvikingarna 35,40,5m
Andreas Magnusson 74 Solvikingarna 35,51,8m Jonas Carlsson 71 Solvikingarna 36,09,2m
Joakim Röstlund 81 Solvikingarna 36,45,1m
Tomas Lindh 65 Solvikingarna 37,35,3m Jörgen Feltenby 67 Solvikingarna 37,40,3m Klas Östbye 74 Solvikingarna 37,50,0m
M Halvmaraton
Markus Torgeby			76 Ullevi FK			1.07.57
Dan-Erik Archer 84 Lerum Friidrott 1.09.47
*Antti Parjanne 82 IFK Göteborg / Finland 1.11.50 Anders Soovik 76 Mölndals AIK 1.12.06
Fredrik Johansson 85 Ullevi FK 1.12.17
Mathias Borg 85 Ullevi FK 1.12.36
Göran Sander 67 Solvikingarna 1.13.11
Joakim Engström 82 Kongahälla AIK 1.14.19
Joel Strömberg 83 Göteborg 1.14.32
Mikael Hermansson 70 Sävedalens AIK 1.15.25
Jonny Johansson 77 Solvikingarna 1.15.56
M Maraton
Johan Sundkvist			78 Sävedalens AIK		2.35.37
Patrik Nyström			70 Mölndals AIK			2.40.25
Göran Sander 63 Solvikingarna 2.43.23 Fredrik Grönqvist 76 Sävedalens AIK 2.45.08 Johan Lundahl 78 Sävedalens AIK 2.45.14 Kristoffer Sideby 72 Ullevi FK 2.48.27 Jonas Carlsson 71 Solvikingarna 2.49.52 Thomas Rennemo 72 Ullevi FK 2.52.04 Anders Hansson 63 Solvikingarna 2.55.24 Jonny Johansson 77 Solvikingarna 2.55.29
M 110m häck
Robert Kronberg 76 IF Kville 13.52 Rafael Askros 81 Ullevi FK 14.65 14.54w Dennis Acson 81 Örgryte IS 14.76 14.70w
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 14.99 Henrik Balkander 79 Lerum Friidrott 15.84 Andreas Andersson 84 Sävedalens AIK 16.57
Lars Diechle 69 Sävedalens AIK 19.11
M 400m häck Marcus Uusssalu 88 Mölndals AIK 57.75
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 58.30 Kristoffer Hagstedt Ullevi FK 63.15 Daniel Bengtsson 86 Sävedalens AIK 64.04
Lars Diechle 69 Sävedalens AIK 64.56
Björn Hellgren 82 Högsbo AIK 66.28
M 2000m hinder
Mattias Borg			85 Ullevi FK			6.00.02
Erik Senorski			89 Örgryte IS			6.06.00
Daniel Bengtsson		86 Sävedalens AIK		6.09.62

M 3000m hinder
Mattias Borg			85 Ullevi FK			9.28.98
Daniel Bengtsson        	86 Sävedalens AIK		9.59.52
Anders Soovik 76 Mölndals AIK 9.59.66
Joakim Engström 82 Kongahälla AIK 10.11.02 Erik Karlsson 81 Sävedalens AIK 10.26.38
M Höjd 
Joel Spolén			83 Örgryte IS			2.22
Thomas Bipella 84 Örgryte IS 2.10 Oskar Persson 88 Ullevi FK 1.95 Oskar Rybo 89 IF Kville 1.94 Marcus Larsson 87 IFK Göteborg 1.93 2.01i Jonatan Carbe 90 Örgryte IS 1.90
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 1.90 Pontus Norman 88 Mölndals AIK 1.89 William Svärd 89 Ullevi FK 1.88 Stephan Larsson 90 Ullevi FK 1.85
Ola Carlsson 75 Örgryte IS 2.06i
Mattias Grundberg 75 Ullevi FK 2.00i
M Stav Alhaji Jeng 80 Örgryte IS 5.80 Gustaf Hultgren 83 Örgryte IS 5.56 Oscar Janson 75 Ullevi FK 5.55 Deniz Mahshid 80 Örgryte IS 5.18 Reine Eklund 77 Örgryte IS 4.81 Alexander Igelström 74 Ullevi FK 4.81 *Geir-Ove Rasmussen 80 Örgryte IS / Norge 4.80 4.82i Rasmus Tjärndal 85 Ullevi FK 4.80 Mikael Tapio 76 Ullevi FK 4.68 4.85i Joakim Norman 84 Mölndals AIK 4.51 *Torben Mainz 81 Örgryte IS / Tyskland 4.45 Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 4.40
M Längd Christian Olsson 80 Örgryte IS 7.46 Robert Bagge 82 Mölndals AIK 7.41 Marcus Larsson 87 IFK Göteborg 6.85 7.10w 7.20i Torbjörn Carlsson 88 IFK Göteborg 6.57 Alen Rakovic 82 Ullevi FK 6.55 William Svärd 89 Ullevi FK 6.53 6.78i Sebastian Axell 91 Lerum Friidrott 6.28
Henrik Balkander 78 Lerum Friidrott 6.28
Erik Green 86 Örgryte IS 6.86i
Jonatan Falk 86 Lerum Friidrott 6.79i
M Tresteg
Christian Olsson 80 Örgryte IS 17.67 Anton Andersson 81 Örgryte IS 15.63 16.36w Anders Sjöström 83 Mölndals AIK 15.63 Martin Eriksson 83 Örgryte IS 15.60 Sebastian Lindén 83 Mölndals AIK 15.25 Joel Spolén 83 Örgryte IS 15.01
William Svärd 89 Ullevi FK 14.33 Daniel Falk 88 Lerum Friidrott 14.19 14.50w 14.31i
Alexander Ljungblom 85 Ullevi FK 13.98 Mattias Flander 88 Ullevi FK 13.76
Alen Rakovic 82 Ullevi FK 14.30i
Niclas Fagersson 88 IFK Göteborg 14.11i
M Kula 7.26 kg Magnus Lohse 83 Mölndals AIK 19.18 Stefan Blomqvist 65 Örgryte IS 18.92 Christian Ehrenborg 83 Mölndals AK 16.88 17.06i Anders Axlid 66 Ullevi FK 16.06 Philip Åman 77 Ullevi FK 14.59 15.19i Christer Björkander 83 Lerum Friidrott 14.51 Christoffer Thomée 82 Sävedalens AIK 13.59 Jonas Lohse 87 Mölndals AIK 13.30 Gunnar Axlid 70 Ullevi FK 13.12 15.12i Daniel Korhonen 76 IF Kville 12.31
M Diskus 2.0 kg Christian Ehrenborg 83 Mölndals AK 53.73
Magnus Lohse 83 Mölndals AIK 50.93 Philip Åman 77 Ullevi FK 50.39 Anders Axlid 66 Ullevi FK 45.78 Christer Björkander 83 Lerum Friidrott 42.40 Lars Jarnefjord 88 Ullevi FK 42.09 Christoffer Thomée 82 Sävedalens AIK 39.04
Gunnar Axlid 70 Ullevi FK 38.76 Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 37.30 Henrik Balkander 79 Lerum Friidrott 35.62
M Slägga 7.26 kg
Magnus Lohse 83 Mölndals AIK 51.80 Daniel Korhonen 76 IF Kville 50.18 Christian Ehrenborg 83 Mölndals AK 48.30 Christer Björkander 83 Lerum Friidrott 44.68 Anders Axlid 66 Ullevi FK 44.46 Sebastian Höglin-Thordén 87 Ullevi FK 43.77
Gunnar Axlid 70 Ullevi FK 39.07 Philip Åman 77 Ullevi FK 38.38 Henrik Balkander 79 Lerum Friidrott 36.04
Christer Falk 66 Lerum Friidrott 34.38
M Spjut 800 gr
Jonas Lohse 87 Mölndals AIK 66.42 Pontus Thomée 87 Lerum Friidrott 63.90 Joni Kaartinen 89 Bergsjöns Finska F 57.68 Magnus Lohse 83 Mölndals AIK 56.72 Ulf Petersson 84 Mölndals AIK 56.72 Mika Kyllönen 89 Bergsjöns Finska F 49.08 Calle Ström 91 Sävedalens AIK 47.12 Sebastian Axell 91 Lerum Friidrott 46.22 Emil Predan 88 Mölndals AIK 46.10 Christian Ehrenborg 83 Mölndals AK 45.67

M Castorama
Anders Axlid 66 Ullevi FK 2.894
Philip Åman 77 Ullevi FK 2.763
Christer Björkander 83 Lerum Friidrott 2.761 Daniel Korhonen 76 IF Kville 2.498
Pontus Thomée 87 Lerum Friidrott 2.330 Gunnar Axlid 70 Ullevi FK 2.296
Lars Jarnefjord 88 Ullevi FK 2.229
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 2.131
Sebastian Axell 91 Lerum Friidrott 2.102 Henrik Balkander 79 Lerum Friidrott 2.086
M Tiokamp
Henrik Balkander 78 Lerum Friidrott 6.152
M 4x100m
Ullevi FK Seniorer 42.83
Ullevi FK P19 43.13
Mölndals AIK Seniorer 43.50
Ullevi FK P17 45.27 Sävedalens AIK M22 46.51
Mölndals AIK P15 46.80
Örgryte IS P17 lag 1 47.28
Örgryte IS P15 47.67
Örgryte IS P17 lag 2 47.78
M 4x400m IF Kville P19 3.31.19 M 4x800m
Örgryte IS P19 8.36.38
M 4x1500m
Sävedalens AIK 16.18.08
P19 100m
Jonas Hilmersson 88 Ullevi FK 11.08 Carl Dahlöf 88 Ullevi FK 11.21
Nils Nilsson 88 Sävedalens AIK 11.40 Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 11.48 Daniel Falk 88 Lerum Friidrott 11.50 Fabian Willskytt 87 IF Kville 11.50 David Vickoff 87 Ullevi FK 11.81 Niclas Ohlsson 87 Mölndals AIK 11.82 Henrik Grundström 88 Ullevi FK 11.89 Mattias Flander 88 Ullevi FK 11.89
P19 200m Jonas Hilmersson 87 Ullevi FK 22.80 Nils Nilsson 88 Sävedalens AIK 22.97 Fabian Wilskytt 87 IF Kville 23.24 Niclas Ohlsson 87 Mölndals AIK 24.06 Jonathan Moonen 88 Ullevi FK 24.11 Tobias Ljungberg 87 Ullevi FK 24.29 Henrik Grundström 88 Ullevi FK 24.37 Jonatan Malka 88 IF Kville 24.60 David Vickoff 87 Ullevi FK 24.61 Fredrik Haraldsson 88 Kongahälla AIK 25.00
P19 400m Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 51.96 Jonathan Moonen 88 Ullevi FK 52.95 Fabian Willskytt 87 IF Kville 51.92 Jonatan Malka 88 IF Kville 53.26 Viktor Kjellin 88 Mölndals AIK 54.75 Niclas Ohlsson 87 Mölndals AIK 56.92
P19 800m
Mohammed Bashir			87 Ullevi FK			1.52.49
Robin Höglund			87 Lerum Friidrott		1.58.58
Johan Strand			87 Ullevi FK			1.59.33
Joakim Johansson		88 Örgryte IS			2.00.94
Emil Ryberg			87 Ullevi FK			2.02.09
Mikael Ekman			88 Ullevi FK			2.02.98
Viktor Kjellin			88 Mölndals AIK			2.03.20
Jonatan Malka			88 IF Kville			2.06.26
Viktor Lindberg			88 Ullevi FK			2.14.93
Kristian Kumpumäki 88 Ullevi FK 2.17.89
P19 1500m
Johan Strand 87 Ullevi FK 4.07.76 Emil Ryberg 87 Ullevi FK 4.11.98 Viktor Kjellin 88 Mölndals AIK 4.13.28
Joakim Johansson 88 Örgryte IS 4.17.41
Joakim Ström 88 Sävedalens AIK 5.05.52
P19 3000m
Joakim Johansson		88 Örgryte IS			9.50.59

P19 5000m

P19 110m häck (100 cm)
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 14.60 Jonathan Gren 88 Örgryte IS 17.40 Pontus Thomée 88 Lerum Friidrott 18.09
P19 300m häck (91 cm)
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 38.83 Marcus Uussalu 88 Mölndals AIK 39.32 Jonathan Gren 88 Örgryte IS 44.10
P19 2000m hinder
Emil Ryberg 87 Ullevi FK 6.28.47
P19 Höjd
Oskar Persson 88 Ullevi FK 1.95 Marcus Larsson 87 IFK Göteborg 1.93
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 1.90
Pontus Norman 88 Mölndals AIK 1.89
Fabian Willskytt 87 IF Kville 1.75 Oscar Andersson 88 Örgryte IS 1.73
P19 Stav
Josua Gustafsson		88 Ullevi FK			4.40
P19 Längd
Marcus Larsson 87 IFK Göteborg 6.85
Torbjörn Carlsson 88 IFK Göteborg 6.57 Kalle Boustedt 88 IFK Göteborg 6.26 Niklas Fagersson 88 Ullevi FK 6.22 Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 5.99 Erik André 87 Sävedalens AIK 5.90
Fredrik Haraldsson 87 Kongahälla AIK 5.81
P19 Tresteg
Daniel Falk			88 Lerum Friidrott		14.19
Mattias Flander 88 Ullevi FK 13.76 Nicklas Fagersson 88 Ullevi FK 13.70
Oscar Andersson 88 Örgryte IS 11.52 Christopher Lindberg 88 IF Kville 11.27
P19 Kula 6.0 kg
Jonas Lohse			87 Mölndals AIK			14.39
Josua Gustafsson		88 Ullevi FK			13.02
Pontus Thomée			88 Lerum Friidrott		12.32
P19 Diskus 1.75 kg
Lars Jarnefjord 88 Ullevi FK 46.79 Mikael Zäll 88 Ullevi FK 42.08 Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 38.94 Jonathan Gren 88 Örgryte IS 38.93
Pontus Thomée 88 Lerum Friidrott 36.16
P19 Slägga 6.0 kg
Sebastian Höglin 87 Ullevi FK 55.98
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 36.27 Pontus Thomée 88 Lerum Friidrott 23.63
P19 Spjut 800 gr
Jonas Lohse 87 Mölndals AIK 66.42
Emil Predan 88 Mölndals AIK 46.10 Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 36.91
Kalle Boustedt 88 IFK Göteborg 35.16
Christoffer Lindberg 88 IF Kville 34.64
Pontus Norman 88 Mölndals AIK 31.00
Jonas Hilmersson 88 Ullevi FK 30.82
Jonathan Malka 88 IF Kville 26.17
P19 Tiokamp
Josua Gustafsson 88 Ullevi FK 6.569
P19 4x100m
Ullevi FK 43.13
P19 4x400m
IF Kville 3.31.19
P19 3x800m    

P17 100m 
Daniel Norgren 90 IF Kville 11.02 Jesper Berggren 89 Sävedalens AIK 11.40
Afra Noubarzadeh 89 Ullevi FK 11.45 Fredrik Nydahl 89 Ullevi FK 11.58 Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 11.64 Erik Lindahl 90 Örgryte IS 11.77 Viktor Sundin do Rosario 90 Ullevi FK 11.78 Martin Perkhed 90 Ullevi FK 11.90 Simon Johansson 90 Ullevi FK 11.92 Christoffer Bierich 89 Ullevi FK 11.92
P17 200m Daniel Norgren 90 IF Kville 22.24 William Svärd 89 Ullevi FK 23.42 Eric Lindahl 90 Örgryte IS 23.51 Jonathan Asker 90 Örgryte IS 23.77 Jesper Berggren 89 Sävedalens AIK 23.90 Simon Johansson 90 Ullevi FK 23.96 Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 24.01 Robin Eriksson Göbel 89 IF Kville 24.05 Martin Perkhed 90 Ullevi FK 24.08 Fredrik Nydahl 89 Ullevi FK 24.29 Viktor Sundin do Rosario 90 Ullevi FK 24.45
P17 300m
Jonathan Carbe			90 Örgryte IS			37.72
Andy Sharew			90 Örgryte IS			39.35
Anton Gyllensten		90 Örgryte IS			39.63
Michael Skalenius 90 Örgryte IS 40.92
P17 400m
Daniel Norgren 90 IF Kville 49.57
Oscar Edman 90 Sävedalens AIK 50.73 John Eliasson 89 Sävedalens AIK 52.83 Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 53.03 Robin Eriksson-Göbel 89 IF Kville 53.36
Anton Carlansson 90 Kongahälla AIK 54.46
Erik Ljungkvist 89 Sävedalens AIK 55.49 Andy Sharew 90 Örgryte IS 56.43
P17 800m
Oskar Edman			90 Sävedalens AIK		1.54.03
John Eliasson			89 Sävedalens AIK		1.55.99
Eric Senorski			89 Örgryte IS			2.00.31
Mattias Berglund		90 Örgryte IS			2.01.01
Anton Carlansson		90 Kongahälla AIK		2.02.71
David Johansson			90 Kongahälla AIK		2.03.18
Robin Magnusson			89 Sävedalens AIK		2.03.70
Alexander Palm			89 IF Kville			2.04.91
Jonas Rappu			90 Kongahälla AIK		2.05.84
Erik Ljungkvist			89 Sävedalens AIK		2.07.40   2,07,1m
P17 1500m John Eliasson 89 Sävedalens AIK 4.04.64
Eric Senorski 89 Örgryte IS 4.07.61 Oskar Edman 90 Sävedalens AIK 4.15.57 David Johansson 90 Kongahälla AIK 4.16.47 Anton Wendesten 89 Sävedalens AIK 4.20.95 Anton Carlansson 90 Kongahälla AIK 4.21.17 Jonas Rappu 90 Kongahälla AIK 4.24.20 Andreas Åkesson 90 Örgryte IS 4.29.61
Christoffer Ljungné 90 Ullevi FK 4.34.46 Patrik Lilja 90 Sävedalens AIK 4.41.40
P17 3000m
Erik Senorski			89 Örgryte IS			 8.53.73
Oscar Edman			90 Sävedalens AIK		 9.26.18
Linus Lagergren			89 Sävedalens AIK		 9.51.25
Magnus Larsson			90 Mölndals AIK			10.14.59
Eric Olsson			89 Sävedalens AIK		10.15.11
Andreas Åkesson			90 Örgryte IS			10.19.57
Patrik Lilja			90 Sävedalens AIK		10.44.86
P17 110m häck 91 cm
Julius Haight			89 Örgryte IS			15.67
Jonathan Carbe			90 Örgryte IS			16.01
Anton Gyllensten		90 Örgryte IS			17.37
P17 300m häck 84 cm
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 39.98 Anton Gyllensten 90 Örgryte IS 44.55
P17 2000m hinder
Erik Senorski			89 Örgryte IS			6.06.00
David Johansson			90 Kongahälla AIK		6.32.75
Anton Carlansson		90 Kongahälla AIK		6.35.41
Jonas Rappu			90 Kongahälla AIK		6.48.23
Eric Olsson			89 Sävedalens AIK		6.49.93
Christoffer Ljungné		90 Ullevi FK			7,11,8m
Patrik Lilja 90 Sävedalens AIK 7,33,3m Robin Eriksson Göbel 89 IF Kville 7.52.31
P17 Höjd
Oskar Rybo			89 IF Kville			1.94
Jonatan Carbe			90 Örgryte IS			1.90
William Svärd			89 Ullevi FK			1.88
Stephan Larsson			90 Ullevi FK			1.85
Julius Haight			89 Örgryte IS			1.84
Oscar Nygren			89 Sävedalens AIK		1.77
Filip Olsson Lagerstedt		90 Mölndals AIK			1.70
Anton Gyllensten		90 Örgryte IS			1.67
Erik Olsson			89 Örgryte IS			1.65
Daniel Persson			90 Mölndals AIK			1.65
P17 Stav
Johan Ramberg			89 Örgryte IS			4.34
Anton Gyllensten		90 Örgryte IS			3.90
Viktor Fröberg			90 IF Kville			3.22
P17 Längd
William Svärd 89 Ullevi FK 6.53 Jesper Berggren 89 Sävedalens AIK 6.20
Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 6.08 Daniel Persson 90 Mölndals AIK 6.06 Andy Sharew 90 Örgryte IS 5.97 Erik Olsson 89 Örgryte IS 5.89 Julius Haight 89 Örgryte IS 5.83 Patrik Nilsson 90 Ullevi FK 5.81 Oskar Rybo 89 IF Kville 5.80 Afra Noubarzadeh 89 Ullevi FK 5.77 Viktor Stevander 90 Kongahälla AIK 5.77
P17 Tresteg William Svärd 89 Ullevi FK 14.33 Fredrik Nydahl 90 Ullevi FK 13.66 Jonathan Carbe 90 Örgryte IS 13.22 Erik Olsson 89 Örgryte IS 13.04 Anton Gyllensten 90 Örgryte IS 13.01 Mattias Niklasson 89 Kongahälla AIK 12.85 Jesper Berggren 89 Sävedalens AIK 12.70 Michael Skalenius 90 Örgryte IS 12.40 Johan Sjölin 89 Sävedalens AIK 12.22 Viktor Stevander 90 Kongahälla AIK 12.14
P17 Kula 5.0 kg
Carl Melin 89 Mölndals AIK 12.59 Christoffer Bierich 89 Ullevi FK 12.43 Anton Carlansson 90 Kongahälla AIK 10.53 Julius Haight 89 Örgryte IS 10.11 Erik Olsson 89 Örgryte IS 10.08 David Johansson 90 Kongahälla AIK 9.15 Anton Gyllensten 90 Örgryte IS 8.79 Jonas Rappu 90 Kongahälla AIK 8.00
P17 Diskus 1.5 kg
Christoffer Bierich 89 Ullevi FK 39.09 Tobias Reimertz 89 Kongahälla AIK 38.87
Anton Carlansson 90 Kongahälla AIK 27.87 Johan Björnstad 90 Ullevi FK 19.64
Viktor Fröberg 90 IF Kville 18.47
P17 Slägga 5.0 kg
Johan Björnstad			90 Ullevi FK			33.69 
P17 Spjut 700 gr
Joni Kaartinen 89 Bergsjöns Finska F 66.10 Mika Kyllönen 89 Bergsjöns Finska F 56.39
Eemu Ranta 89 Bergsjöns Finska F 47.62 Erik Olsson 89 Örgryte IS 43.22
Robin Eriksson-Göbel 89 IF Kville 39.53
Anton Carlansson 90 Kongahälla AIK 37.37
Robin Johnsson 89 Ullevi FK 34.26
P17 Tiokamp
Anton Gyllensten		90 Örgryte IS			5.384
P17 4x100m
Ullevi FK 45.27
Örgryte IS Lag 1 47.28
Örgryte IS Lag 2 47.78
P17 Stafett 1000m
Sävedalens AIK 2.01.92 Örgryte IS Lag 1 2.06.24
Örgryte IS Lag 2 2.10.40
P17 3x800m
Sävedalens AIK Lag 1 5.54.01
Sävedalens AIK Lag 2 6.41.14
P15 100m
David Sennung 91 Ullevi FK 11.56 Henning Elofsson 91 Örgryte IS 11.93 Sebastian Axell 91 Lerum Friidrott 12.26 David Sunnemar 91 Örgryte IS 12.28 Filip Isaksson 91 Ullevi FK 12.32 Mattias Abulu 91 Ullevi FK 12.42 Fredrik Nyhlén 91 Mölndals AIK 12.59 Magnus Ballander-Andersson 91 Mölndals AIK 12.73 Carl Fredrik Sjöland 91 Sävedalens AIK 12.98 Karanta Fatti 91 Ullevi FK 13.14

P15 200m
Sebastian Axell 91 Lerum Friidrott 24.19 Eric Wensberg 91 Sävedalens AIK 24.54 David Sunnemar 91 Örgryte IS 25.09 Sebastian Nordström-Årnbäck 91 Mölndals AIK 25.47 Magnus Ballander-Andersson 91 Mölndals AIK 25.54 Mattias Abulu 91 Ullevi FK 25.83 Jonas Legernes 91 Ullevi FK 26.20 Carl Fredrik Sjöland 91 Sävedalens AIK 26.80 Daniel Senger 91 Majornas IK 27.29 P15 300m
Magnus Ballander-Andersson 91 Mölndals AIK 39.05 Calle Ström 91 Sävedalens AIK 39.35 David Sunnemar 91 Örgryte IS 39.64 Fredrik Nyhlén 91 Mölndals AIK 40.76
Sebastian Nordström 91 Mölndals AIK 42.28 P15 400m Eric Wensberg 91 Sävedalens AIK 53.30
P15 800m
Jonas Legernes			91 Ullevi FK			2.02.43
Erik Wensberg			91 Sävedalens AIK		2.04.64
Magnus Ballander-Andersson	91 Mölndals AIK			2.09.90
Anton Rosdahl			91 Sävedalens AIK		2.10.33
Magnus Andersson		91 Mölndals AIK			2.10.58
Johan Lund			91 Sävedalens AIK		2.10.99
Sebastian Axell			91 Lerum Friidrott		2.12.47
Niclas Woodbridge		91 IFK Göteborg			2.21.79
Oskar Simann			91 Majornas IK			2.22.04
Jakob Aronsson			91 Lerum Friidrott		2.23.82
P15 1500m
Jonas Legernes			91 Ullevi FK			4.08.02
Johan Lund			91 Sävedalens AIK		4.43.37
Anton Rosdahl			91 Sävedalens AIK		4.47.62
Niclas Woodbridge		91 IFK Göteborg			4.48.19
Oskar Simann 91 Majornas IK 4.53.02 P15 2000m Jonas Legernes 91 Ullevi FK 5.43.49 Niclas Woodbridge 91 IFK Göteborg 6.36.69 Oskar Simann 91 Majornas IK 6.48.06 Anton Rosdal 91 Sävedalens AIK 6.50.56 Marcus Waerne 91 Kongahälla AIK 7.18.31 Adriano de Feola 91 IFK Göteborg 8.27.43
P15 3000m
Jonas Legernes			91 Ullevi FK			9.01.72

P15 100m häck 84 cm
Sebastian Axell 91 Lerum Friidrott 14.82 Filip Isaksson 91 Ullevi FK 15.15 Richard Fröjendahl 91 Mölndals AIK 15.94 Filip Magnusson 91 Sävedalens AIK 16.44 Magnus Ballander-Andersson 91 Mölndals AIK 16.78
Carl-Fredrik Sjöland 91 Sävedalens AIK 19.11
P15 300m häck 76 cm
Filip Magnusson 91 Sävedalens AIK 49.05
Carl-Fredrik Sjöland 91 Sävedalens AIK 50.55
Niclas Woodbridge 91 IFK Göteborg 50.59 P15 1500m hinder
Jonas Legernes 91 Ullevi FK 4.27.33 Johan Lund 91 Sävedalens AIK 4.55.00 Anton Rosdahl 91 Sävedalens AIK 4.56.24
Niclas Woodbridge 91 IFK Göteborg 5.22.03
P15 Höjd
Karanta Fatti			91 Ullevi FK			1.74
Sebastian Nordström-Årnbäck	91 Mölndals AIK			1.69
Jakob Aronsson			91 Lerum Friidrott		1.67
Sebastian Axell			91 Lerum Friidrott		1.67
Rickard Fröjendahl		91 Mölndals AIK			1.65
Mattias Abulu			91 Ullevi FK			1.63
Magnus Ballander-Andersson	91 Mölndals AIK			1.57
Anton Belfrage			91 Mölndals AIK			1.50
Adriano de Feola		91 IFK Göteborg			1.45		
P15 Stav
Sebastian Axell			91 Lerum Friidrott		4.24
Jakob Aronsson			91 Lerum Friidrott		2.43
P15 Längd
Sebastian Axell			91 Lerum Friidrott		6.28
Henning Elofsson		91 Örgryte IS			6.23  6.28w
Mattias Abulu			91 Ullevi FK			5.94
David Sennung			91 Ullevi FK			5.86
Magnus Ballander-Andersson	91 Mölndals AIK			5.80
Fredrik Nyhlén			91 Mölndals AIK			5.27
Sebastian Nordström-Å		91 Mölndals AIK			5.23
Richard Fröjendahl		91 Mölndals AIK			4.97
Filip Magnusson			91 Sävedalens AIK		4.94
Anton Belfrage			91 Mölndals AIK			4.90
P15 Tresteg
Mattias Abulu			91 Ullevi FK			12.62
Henning Elofsson 91 Örgryte IS 12.13
Calle Ström 91 Sävedalens AIK 11.74
Filip Magnusson 91 Sävedalens AIK 10.33
P15 Kula 4.0 kg
Calle Ström 91 Sävedalens AIK 15.21 Sebastian Axell 91 Lerum Friidrott 14.89 Karanta Fatti 91 Ullevi FK 11.65 Jakob Aronsson 91 Lerum Friidrott 9.65
P15 Diskus 1.0 kg
Sebastian Axell 91 Lerum Friidrott 51.64 Calle Ström 91 Sävedalens AIK 50.51 Jakob Aronsson 91 Lerum Friidrott 32.44
Magnus Ballander A 91 Mölndals AIK 27.72
P15 Slägga 4.0 kg
Sebastian Axell			91 Lerum Friidrott		36.11
Mikael Reichler			91 Ullevi FK			32.43
Johan Björnstad 91 Ullevi FK 24.39
P15 Spjut 600 gr
Calle Ström			91 Sävedalens AIK		60.78
Sebastian Axell			91 Lerum Friidrott		50.11
Jakob Aronsson			91 Lerum Friidrott		35.71
Magnus Ballander-Andersson 91 Mölndals AIK 35.56 Jonas Legernes 91 Ullevi FK 33.78 Rickard Albers 91 Mölndals AIK 33.75
Mattias Abulu 91 Ullevi FK 33.25 Mattias Sabel 91 Lerum Friidrott 25.67
P15 Åttakamp
Sebastian Axell			91 Lerum Friidrott		7.176
Jakob Aronsson			91 Lerum Friidrott		5.038
P15 4x100m
Mölndals AIK Lag 1 46.80
Örgryte IS 47.67
Mölndals AIK Lag 2 51.14
Sävedalens AIK 51.95
P15 3x800m
Sävedalens AIK 6.33.79
P14 100m  			GM 12.60
Pontus Otterstedt		92 Ullevi FK			11.72
Robin Espinoza			92 Mölndals AIK			12.00
Desmond Manu			92 IF Kville			12.29
Hampus Andersson		92 Ullevi FK			12.34
Anders Norgren 92 IF Kville 12.51 Viktor Broo 92 Sävedalens AIK 12.69 Magnus Malmberg 92 Ullevi FK 13.25
Anton Hilmersson 92 Ullevi FK 13.31
Glenn Alenbrink 92 IF Kville 13.43
Anton Hilmersson 92 Ullevi FK 13.49
P14 200m Anders Norgren 92 IF Kville 25.07 P14 300m   GM 42.00
Desmond Manu 92 IF Kville 38.00 Pontus Otterstedt 92 Ullevi FK 38.33 Anders Norgren 92 IF Kville 39.83 Viktor Broo 92 Sävedalens AIK 41.70 Magnus Malmberg 92 Ullevi FK 42.40 Simon Gyllensten 92 Örgryte IS 43.14 Filip Gyllensten 92 Örgryte IS 43.50
Johan Knape 92 Kongahälla AIK 44.90
Malcolm Granberg 92 Sävedalens AIK 45.20
P14 800m      			GM 2.19.00
Desmond Manu			92 IF Kville			2.07.22
Bernhard Brundin		92 Sävedalens AIK		2.09.61
Arwid Erixon			92 Mölndals AIK			2.12.00
Oscar Andreasson		92 Sävedalens AIK		2.18.28
Björn Hammar			92 Sävedalens AIK		2.19.08
Mikael Wåhlin			92 Sävedalens AIK		2.22.70
Teo Nädele			92 Sävedalens AIK		2.23.86
Filip Gyllensten		92 Örgryte IS			2.25.84
Simon Gyllensten		92 Örgryte IS			2.27.22
Theodor Backman			92 Sävedalens AIK		2.27.39
P14 2000m        GM 6.50.00 Bernhard Brundin 92 Sävedalens AIK 6.08.84 Arvid Erixon 92 Mölndals AIK 6.22.47 Oscar Andreasson 92 Sävedalens AIK 6.25.22 Björn Hammar 92 Sävedalens AIK 6.27.69 Mikael Wåhlin 92 Sävedalens AIK 6.59.84
Gabriel Glänte 92 Ullevi FK 7.40.22
P14 100m häck 84 cm      	GM 16.80
Mahyar Noghani 92 Ullevi FK 14.54 Johan Larsson 92 Ullevi FK 15.99 Sadeeh Mbye 92 Örgryte IS 16.19 Viktor Broo 92 Sävedalens AIK 16.72 Simon Gyllensten 92 Örgryte IS 17.15 Filip Gyllensten 92 Örgryte IS 17.97
Carl-Fredrik Sjöland 92 Sävedalens AIK 18.90
P14 300m häck 76 cm       	GM 48.00
Viktor Broo			92 Sävedalens AIK		47.94
Gabriel Glänte			92 Ullevi FK			52.38
P14 1500m hinder   
Björn Hammar			92 Sävedalens AIK		5.02.09
Filip Johansson			92 Sävedalens AIK		5.33.41
P14 Höjd			GM 1.55
Pontus Otterstedt		92 Ullevi FK			1.76
Viktor Broo			92 Sävedalens AIK		1.73
Robin Espinoza			92 Mölndals AIK			1.61
Sadeeh Mbye			92 Örgryte IS			1.60
Filip Gyllensten		92 Örgryte IS			1.59
Mahyar Noghani			92 Ullevi FK			1.59
Johan Larsson			92 Ullevi FK			1.55
Andreas Petersson		92 Örgryte IS			1.50
Ziggy Ganestam			92 Majornas IK			1.50
Bernhard Brundin		92 Sävedalens AIK		1.48
P14 Stav           		GM 2.40
Simon Gyllensten		92 Örgryte IS			3.83
Filip Gyllensten		92 Örgryte IS			3.28
Alexander Bensryd		92 Lerum Friidrott		2.70
Viktor Broo			92 Sävedalens AIK		2.03
P14 Längd      			GM 5.10
Pontus Otterstedt		92 Ullevi FK			6.27
Robin Espinoza			92 Mölndals AIK			6.17
Mahyar Noghani			92 Ullevi FK			5.52
Sadeeh Mbye			92 Örgryte IS			5.39
Viktor Broo			92 Sävedalens AIK		5.33
Andreas Pettersson		92 Örgryte IS			5.20
Filip Gyllensten		92 Örgryte IS			4.97
Simon Gyllensten		92 Örgryte IS			4.96
Glenn Alenbrink 92 IF Kville 4.91 Johan Knape 92 Kongahälla AIK 4.74
P14 Tresteg    			GM 10.50
Sadeeh Mbye			92 Örgryte IS			12.03
Mahyar Noghani			92 Ullevi FK			11.91
Andreas Petersson		92 Örgryte IS			11.72
Viktor Broo			92 Sävedalens AIK		10.95
Johan Larsson			92 Ullevi FK			10.82
Joel Hilmersson			92 Ullevi FK			 9.70
Ziggy Ganestam 92 Majornas IK 9.41
P14 Kula 4.0 kg			GM 10.10
Anton Hilmersson		92 Ullevi FK			10.44
Viktor Broo			92 Sävedalens AIK		 9.47
Malcolm Granberg		92 Sävedalens AIK		 9.02
Hampus Andersson		92 Ullevi FK			 8.95
Sadeeh Mbye			92 Örgryte IS			 7.95
Niklas Bardin			92 Kongahälla AIK		 7.95
Carl-Fredrik Sjöland		92 Sävedalens AIK		 7.84
Bernhard Brundin		92 Sävedalens AIK		 7.65
Simon Gyllensten		92 Örgryte IS			 7.47
Filip Gyllensten		92 Örgryte IS			 6.82
P14 Diskus 1.0 kg 		GM 26.00
Niklas Bardin 92 Ullevi FK 33.57 Anton Hilmersson 92 Ullevi FK 31.33 Viktor Broo 92 Sävedalens AIK 25.55 Hampus Andersson 92 Ullevi FK 24.02 Simon Gyllensten 92 Örgryte IS 20.17 Filip Gyllensten 92 Örgryte IS 19.92
Sadeeh Mbye 92 Örgryte IS 18.86
Bernhard Brundin 92 Sävedalens AIK 14.82
P14 Slägga 4.0 kg             	GM 24.00
Niklas Bardin			92 Kongahälla AIK		29.24
P14 Spjut 600 gr             	GM 30.00
Robin Espinoza			92 Mölndals AIK			36.51
Viktor Broo			92 Sävedalens AIK		33.15
Simon Gyllensten		92 Örgryte IS			30.49
Niklas Bardin			92 Kongahälla AIK		30.23
Uula Ranta			92 Bergsjöns Finska Förening	27.75
Filip Gyllensten		92 Örgryte IS			27.05
Malcolm Granberg 92 Sävedalens AIK 21.62
P14 Åttakamp
Viktor Broo			92 Sävedalens AIK		4.053
Simon Gyllensten		92 Örgryte IS			3.876
Filip Gyllensten		92 Örgryte IS			3.684
P13 80m  			GM 10.90
*Adrien Book			93 Ullevi FK 			10.29
Oskar Persson			93 Ullevi FK			10.34
Jakob Leo			93 Mölndals AIK			10.50
Joakim Adolfsson		93 Kongahälla AIK		10.84
Martin Astner			93 Ullevi FK			10.94
Vilhelm Niklasson		93 Sävedalens AIK		11.12
Henrik Orrebrant		93 Ullevi FK			11.24
Johan Lindahl			93 Örgryte IS			11.26
Adam Arvidsson			93 Ullevi FK			11.73
Felix Johnsson			93 Mölndals AIK			11.89
Anton Hallin			93 Örgryte IS			12.08
P13 200m      			GM 28.10
*Adrien Book			93 Ullevi FK			26.14
Oskar Persson			93 Ullevi FK			26.22
Jakob Leo			93 Mölndals AIK			26.31
Joakim Adolfsson		93 Kongahälla AIK		27.12
Wilhelm Sjöland			93 Sävedalens AIK		27.60
Martin Astner			93 Ullevi FK			28.27
Adam Arvidsson			93 Ullevi FK			28.84
Henrik Orrebrant		93 Ullevi FK			28.86
Axel Engvall			93 Ullevi FK			28.93
Oscar Waldner			93 Sävedalens AIK		29.49
P13 600m    			GM 1.46.00 
Jakob Leo			93 Mölndals AIK			1.34.12
Jakob Rockmyr			93 Lerum Friidrott		1.36.15
Vilhelm Niklasson		93 Sävedalens AIK		1.44.52
Alexander Lötvall		93 Mölndals AIK			1.45.72
Rickard Karlsson		93 Mölndals AIK			1.46.06
Oscar Waldner			93 Sävedalens AIK		1.46.19
Adam Arvidsson			93 Ullevi FK			1.51.69
Albin Olsson			93 Kongahälla AIK		1.53.79
Victor Kaleta			93 Sävedalens AIK		1.55.99
Daniel Byman			93 Mölndals AIK			1.58.30

P13 800m Jakob Rockmyr 93 Lerum Friidrott 2.16.29 Adam Arvidsson 93 Ullevi FK 2.31.62
Oscar Waldner 93 Sävedalens AIK 2.40.53
P13 1500m   			GM 5.00.00
Jakob Rockmyr			93 Lerum Friidrott		4.58.91
Alexander Lötvall		93 Mölndals AIK			5.13.15
Daniel Byhman			93 Mölndals AIK			5.57.73
P13 60m häck 76 cm        	GM 10.70
Martin Astner			93 Ullevi FK			 9.90
Johan Lindahl			93 Örgryte IS			10.27
Henrik Orrebrant		93 Ullevi FK			10.48
Joakim Adolfsson		93 Kongahälla AIK		10.65
Victor Kaleta			93 Sävedalens AIK		10.77
Jakob Rockmyr			93 Lerum Friidrott		10.86
Oscar Waldner			93 Sävedalens AIK		11.31
Erik Liberg			93 Sävedalens AIK		11.36
Carl Senorski			93 Örgryte IS			12.26
Jonathan Börnell		93 Lerum Friidrott		12.63
P13 1500m hinder   
P13 Höjd			GM 1.44
Oskar Persson 93 Ullevi FK 1.62 Victor Kaleta 93 Sävedalens AIK 1.60 Axel Engvall 93 Ullevi FK 1.50 Oscar Waldner 93 Sävedalens AIK 1.50 Jesper Borg 93 Lerum Friidrott 1.49 Erik Liberg 93 Sävedalens AIK 1.47 Joakim Adolfsson 93 Kongahälla AIK 1.45 Jonathan Börnell 93 Lerum Friidrott 1.43 Johannes Nilsson 93 Mölndals AIK 1.42 Johan Lindahl 93 Örgryte IS 1.41 Jakob Rockmyr 93 Lerum Friidrott 1.40 August Larsson 93 Sävedalens AIK 1.40
Martin Astner 93 Ullevi FK 1.40
P13 Stav 			GM 2.10
Viktor Moen			93 Ullevi FK			2.90
Johan Ehlinger			93 Mölndals AIK			2.65
P13 Längd zon GM 4.75
*Adrien Book 93 Ullevi FK 5.51 Oskar Persson 93 Ullevi FK 5.24 Axel Engvall 93 Ullevi FK 5.00 Victor Kaleta 93 Sävedalens AIK 4.96 Joakim Adolfsson 93 Kongahälla AIK 4.93 Jakob Rockmyr 93 Lerum Friidrott 4.82 Vilhelm Niklasson 93 Sävedalens AIK 4.79 Oscar Waldner 93 Sävedalens AIK 4.68 Johan Lindahl 93 Örgryte IS 4.65 Wilhelm Sjöland 93 Sävedalens AIK 4.61 Adam Arvidsson 93 Ullevi FK 4.59
P13 Tresteg zon  		GM 9.80
Daniel Zäll			93 Ullevi FK			11.02
Wilhelm Sjöland			93 Sävedalens AIK		10.12
Jakob Leo			93 Mölndals AIK			 9.77
Oscar Waldner 93 Sävedalens AIK 9.56
Erik Liberg 93 Sävedalens AIK 9.20
Johannes Nilsson 93 Mölndals AIK 8.65
Daniel Byhman 93 Mölndals AIK 8.61
P13 Kula 3.0 kg     		GM 9.90
Daniel Zäll			93 Ullevi FK			12.65
*Adrien Book			93 Ullevi FK			12.34
Vilhelm Niklasson		93 Sävedalens AIK		11.29
Linus Uddh			93 Mölndals AIK			10.31
Wilhelm Sjöland			93 Sävedalens AIK		 9.46
Jonathan Börnell		93 Lerum Friidrott		 9.26
Victor Kaleta			93 Sävedalens AIK		 9.25
Jakob Rockmyr			93 Lerum Friidrott		 9.05
Joakim Adolfsson		93 Kongahälla AIK		 8.90
Oscar Waldner			93 Sävedalens AIK		 8.62
Erik Liberg			93 Sävedalens AIK		 8.36
P13 Diskus 0.6 kg     		GM 24.00
Daniel Zäll			93 Ullevi FK			45.37
*Adrien Book			93 Ullevi FK			29.08
Erik Liberg			93 Sävedalens AIK		27.88
Per Andersson 93 Kongahälla AIK 22.55
Wilhelm Sjöland 93 Sävedalens AIK 22.08
Linus Uddh 93 Mölndals AIK 21.77 Oscar Waldner 93 Sävedalens AIK 21.00 Johan Lindahl 93 Örgryte IS 17.25
P13 Slägga 3.0 kg    		GM 21.00
Johan Ehlinger			93 Mölndals AIK			25.66
Per Andersson 93 Kongahälla AIK 21.30
Oscar Waldner 93 Sävedalens AIK 17.84
Erik Liberg 93 Sävedalens AIK 16.91
P13 Spjut 400 gr    		GM 31.00
Linus Uddh			93 Mölndals AIK			37.91
Albin Olsson			93 Kongahälla AIK		37.07
Vilhelm Niklasson		93 Sävedalens AIK		34.48
Johan Ehlinger			93 Mölndals AIK			34.33
Per Andersson 93 Kongahälla AIK 32.19 Erik Liberg 93 Sävedalens AIK 31.74 Gustav Ström 93 Sävedalens AIK 29.07 Lucas Persson 93 Mölndals AIK 28.72 August Larsson 93 Sävedalens AIK 28.57
Wilhelm Sjöland 93 Sävedalens AIK 28.14
P13 Boll 300 gr
Jonathan Börnell		93 Lerum Friidrott		34.42
Erik Liberg			93 Sävedalens AIK		33.84
Victor Kaleta			93 Sävedalens AIK		30.05
Jakob Rockmyr			93 Lerum Friidrott		29.86
Oscar Waldner			93 Sävedalens AIK		25.78
Jesper Borg			93 Lerum Friidrott		23.59
P13 Femkamp
Jakob Rockmyr			93 Lerum Friidrott		4.324
Victor Kaleta			93 Sävedalens AIK		3.719
Oscar Waldner			93 Sävedalens AIK		3.395
Jonathan Börnell		93 Lerum Friidrott		3.047
Erik Liberg			93 Sävedalens AIK		2.897
Jesper Borg			93 Lerum Friidrott		2.563
P13 4x80m
Sävedalens AIK 44.17
Mölndals AIK 44.30
P13 stafett 1000m P13 3x600m
Mölndals AIK 5.23.56
P12 80m Anton E Larsson 94 Ullevi FK 11.11 Hampus Börjesson 94 Sävedalens AIK 11.37 William Knape 94 Kongahälla AIK 11.47 Alexander Erlandsson 94 Ullevi FK 11.66 Anton P Larsson 94 Ullevi FK 11.73 Victor Ivarsson-Riquelme 94 Majornas IK 11.77 Elias Sandegård 94 Ullevi FK 12.16 Alexander Bernhardsson 94 Kongahälla AIK 12.22 Fabian Blomberg 94 IFK Göteborg 12.30 Felix Magnusson 94 Sävedalens AIK 12.35 P12 200m
Anton E Larsson 94 Ullevi FK 27.30 Hampus Börjesson 94 Sävedalens AIK 29.33 William Knape 94 Kongahälla AIK 29.54 Alexander Bernhardsson 94 Kongahälla AIK 30.63
P12 600m
Felix Jeske-Magnusson		94 Sävedalens AIK		1.45.40
Christoffer Palmqvist		94 Mölndals AIK			1.46.49
Hampus Börjesson		94 Sävedalens AIK		1.49.02
Alexander Erlandsson		94 Ullevi FK			1.51.06
Axel Kasperowski		94 Mölndals AIK			1.51.51
Pontus Ahlstedt			94 Lerum Friidrott		1.52.36
Anton Kauppila			94 Mölndals AIK			1.55.40
Joel Eriksson			94 Lerum Friidrott		1.57.28
Simon Johansson			94 Kongahälla AIK		1.58.61
Hampus Corneliusson		94 Lerum Friidrott		2.00.14
P12 800m
Alexander Erlandsson		94 Ullevi FK			2.37.97
Simon Johansson 94 Kongahälla AIK 2.43.69
P12 1500m Felix Jeske-Magnusson 94 Sävedalens AIK 5.18.71 Pontus Ahlstedt 94 Lerum Friidrott 5.21.32 Antin Kauppila 94 Mölndals AIK 5.30.95
P12 60m häck 76 cm
Anton E Larsson			94 Ullevi FK			10.32
Axel Nordén			94 Sävedalens AIK		11.79
Fredrik Kjellberg		94 Mölndals AIK			12.37
Pontus Ahlstedt			94 Lerum Friidrott		12.65
Hampus Corneliusson		94 Lerum Friidrott		13.01
Joel Eriksson			94 Lerum Friidrott		13.20
P12 Höjd
Anton E Larsson 94 Ullevi FK 1.64 Johan Sponås 94 Ullevi FK 1.38 Axel Nordén 94 Sävedalens AIK 1.38 Felix Jeske-Magnusson 94 Sävedalens AIK 1.35 Victor Ivarsson-Riquelme 94 Majornas IK 1.33 Axel Ahlqvist 94 Majornas IK 1.30 Hampus Corneliusson 94 Lerum Friidrott 1.28 Anton Kaupilla 94 Mölndals AIK 1.28 Alexander Erlandsson 94 Ullevi FK 1.25 Nils Franck 94 Ullevi FK 1.25
P12 Stav
Anders Andreasson		94 Mölndals AIK			2.52
P12 Längd zon
Anton E Larsson 94 Ullevi FK 5.09
Felix Jeske-Magnusson 94 Sävedalens AIK 4.41 Victor Ivarsson Riquelme 94 Majornas IK 4.41 Anton P Larsson 94 Ullevi FK 4.40 Nils Franck 94 Ullevi FK 4.37 Hampus Börjesson 94 Sävedalens AIK 4.34 William Knape 94 Kongahälla AIK 4.28 Alexander Bernhardsson 94 Kongahälla AIK 4.23 Mårten Bengtsson 94 Ullevi FK 4.11 Elias Sandegård 94 Ullevi FK 4.09
Axel Vilborg 94 Sävedalens AIK 4.09
P12 Tresteg zon
P12 Kula 3.0 kg
Felix Jeske-Magnusson		94 Sävedalens AIK		9.45
Anton E Larsson			94 Ullevi FK			9.04
Rasmus Holm			94 Lerum Friidrott		8.68
David Borgvall			94 Mölndals AIK			8.49
Rasmus Holm			94 Lerum Friidrott		7.97
Anton P Larsson			94 Ullevi FK			7.89
Fredrik Ström			94 Mölndals AIK			7.57
Axel Nordén			94 Sävedalens AIK		6.95
Axel Vilborg			94 Sävedalens AIK		6.80
Nils Franck			94 Ullevi FK			6.73
P12 Diskus 0.6 kg
Fredric Jonsson			94 GIF Manhem			23.43
David Borgvall			94 Mölndals AIK			21.00
Tor Simmons			94 Mölndals AIK			18.85
Felix Jeske-Magnusson		94 Sävedalens AIK		16.10
P12 Slägga 3.0 kg
P12 Spjut 400 gr
Felix Jeske-Magnusson		94 Sävedalens AIK		28.73
Rasmus Holm			94 Lerum Friidrott		28.21
Axel Nordén			94 Sävedalens AIK		27.81
Anders Andreasson		94 Mölndals AIK			26.05
David Borgvall			94 Mölndals AIK			23.52
Anton Kaupiila			94 Mölndals AIK			22.86
Matz Larsson			94 Mölndals AIK			18.58
P12 Boll 300 gr
Joel Eriksson			94 Lerum Friidrott		32.79
Hampus Corneliusson		94 Lerum Friidrott		27.02
Pontus Ahlstedt			94 Lerum Friidrott		23.19
P12 Femkamp
Hampus Corneliusson		94 Lerum Friidrott		2.650
Joel Eriksson			94 Lerum Friidrott		2.562
Pontus Ahlstedt			94 Lerum Friidrott		2.469
P11 60m
Gustav Rönnberg 95 Mölndals AIK 8.92 Kevin Fankl 95 Kongahälla AIK 8.97 Adam Larsson 95 Sävedalens AIK 9.02 David Kappelin 95 Örgryte IS 9.15 Linus Dahl 95 Kongahälla AIK 9.18 Tarik Voljevica 96 Ullevi FK 9.24 Jakob Theil 95 Sävedalens AIK 9.45 Dennis Forsman 95 Sävedalens AIK 9.54 Noa Aggeborn 95 Ullevi FK 9.57
Esa Hiltonen 96 Bergsjöns Finska Förening 9.65

P11 200m
Gustav Rönnberg 95 Mölndals AIK 30.08
Elias Källén 95 Sävedalens AIK 32.82
Esa Hiltunen 96 Bergsjöns Finska Förening 32.99 Hjalmar Thunberg 95 Sävedalens AIK 33.98
Oskar Hallberg 96 Kongahälla AIK 34.01 Jonathan Wallman 97 Kongahälla AIK 34.77 Tobias Dahlgren 96 Lerum Friidrott 35.19 Gustaf Sparrevik 95 Lerum Friidrott 35.57
Arvid Christensen 96 Kongahälla AIK 36.98
Fabian Burman 98 Kongahälla AIK 37.18 P11 600m Elias Källén 95 Sävedalens AIK 1.52.55 Johan Christiansson 95 Örgryte IS 1.54.58 Linus Dahl 95 Mölndals AIK 1.55.65 Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 1.56.56 Tarik Voljevica 96 Ullevi FK 1.58.64 Olof Simann 95 Majornas IK 1.58.75 Jonathan Larsson 96 Sävedalens AIK 2.00.00 Carl Ivarsson 96 Lerum Friidrott 2.00.51 Hjalmar Thunberg 95 Sävedalens AIK 2.01.69 Viktor Fingal 96 Sävedalens AIK 2.02.70 Gustav Rönnberg 95 Mölndals AIK 2.04.01
P11 60m häck 76 cm
Linus Dahl 95 Mölndals AIK 12.03
Kevin Fankl 95 Kongahälla AIK 12.71
Gustav Liberg 95 Sävedalens AIK 12.81
Marcus Christensson 95 Sävedalens AIK 14.01
P11 Höjd
Teodor Söderberg 95 Ullevi FK 1.42 Gustav Liberg 95 Sävedalens AIK 1.40 Noah Aggeborn 95 Ullevi FK 1.36 Linus Dahl 95 Mölndals AIK 1.35 Kevin Fankl 95 Kongahälla AIK 1.32 Elias Källén 95 Sävedalens AIK 1.30 Filip Andersson 95 Ullevi FK 1.25 Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 1.24 Gustav Rönnberg 95 Mölndals AIK 1.22 Edvin Engberg 96 Sävedalens AIK 1.20
Hjalmar Thunberg 95 Sävedalens AIK 1.20 Victor Fingal 96 Sävedalens AIK 1.20
Ludvig Mybeck 95 Sävedalens AIK 1.20
P11 Längd zon
Kevin Fankl			95 Kongahälla AIK		4.50
Gustav Rönnberg			95 Mölndals AIK			4.33
Noa Aggeborn			95 Ullevi FK			4.27
Jakob Teil			95 Sävedalens AIK		4.24
Adam Larsson			95 Sävedalens AIK		4.19
Teodor Söderberg		95 Ullevi FK			4.08
Elias Källén			95 Sävedalens AIK		4.04
Linus Dahl			95 Mölndals AIK			4.01
David Kappelin			95 Örgryte IS			4.00
Carl Ivarsson			96 Lerum Friidrott		3.86
P11 Kula  2.0 kg
Gustav Liberg			95 Sävedalens AIK		8.96
Andreas Höglund			96 Mölndals AIK			8.38
David Borgvall			95 Kongahälla AIK		7.64
Tobias Dahlgren			96 Lerum Friidrott		7.61
Ludvig Mybeck			95 Sävedalens AIK		7.49
Esa Hiltonen			96 Bergsjöns Finska Förening	7.21
Simon Laneby			96 Sävedalens AIK		7.16
Max Ringström			95 Mölndals AIK			7.07
Linus Dahl			95 Mölndals AIK			7.02
Elias Källén			95 Sävedalens AIK		7.01

P11 Diskus 600 gr
P11 Spjut 400 gr
Esa Hiltunen			96 Bergsjöns Finska F		29.49
Jimi Kaartinen			96 Bergsjöns Finska F		26.31
Gustaf Sparrevik		95 Lerum Friidrott		22.65
David Borgvall 95 Mölndals AIK 19.37 Gustav Liberg 95 Sävedalens AIK 18.34 Kevin Fankl 95 Kongahälla AIK 17.33 Carl Ivarsson 96 Lerum Friidrott 16.14 Elias Källén 95 Sävedalens AIK 16.71
P11 Boll 150 gr
Kevin Fankl			95 Kongahälla AIK		43.18
Hannes Westberg			95 Lerum Friidrott		34.28
Hjalmar Thunberg		95 Sävedalens AIK		33.88
Andreas Höglund			96 Mölndals AIK			33.80
Gustav Rönnberg			95 Mölndals AIK			32.94
Gustav Liberg			95 Sävedalens AIK		30.47
Linus Dahl			95 Sävedalens AIK		28.43
Carl Ivarsson			96 Lerum Friidrott		27.26
P11 Femkamp
Gustav Rönnberg			95 Mölndals AIK			3.024
Gustav Liberg			95 Sävedalens AIK		2.545
Hjalmar Thunberg		95 Sävedalens AIK		2.508
Hannes Westberg			95 Lerum Friidrott		2.073
Carl Ivarsson			96 Lerum Friidrott		2.038

P11 5x60m
K 100m
Emma Green 84 Örgryte IS 11.58 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi FK 12.22 Lena Berntsson 78 Ullevi FK 12.23 12.21w Emma Salomonsson 84 Mölndals AIK 12.46 Linda Luts 89 Ullevi FK 12.53 Erika Brandt 92 Mölndals AIK 12.61 Linnea Söderström 91 Ullevi FK 12.78 Hanna Nilsson 88 Ullevi FK 12.82
Linnea Rodås 90 Ullevi FK 12.83 Moa Larsson 85 Ullevi FK 12.86 K 150m Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi FK 18.56 Linda Luts 89 Ullevi FK 19.27 Linnea Söderström 91 Ullevi FK 19.51 Hanna Nilsson 88 Ullevi FK 19.73
K 200m Emma Green 84 Örgryte IS 23.02 Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi FK 24.71 Beatrice Dahlgren 79 Mölndals AIK 24.83 Emma Salomonsson 84 Mölndals AIK 25.66 Linda Luts 90 Ullevi FK 26.21 Carolina Jansson 88 Göteborgs KIK 26.57 Hanna Nilsson 88 Ullevi FK 26.63 Linnea Söderström 91 Ullevi FK 26.72 26.19i Ulrika Nyhlén 93 Mölndals AIK 26.79 Josefine Dahlqvist 88 IF Kville 26.91
Emma Jungmark 87 IF Kville 26.27i
Emilia Niklasson 91 Sävedalens AIK 26.32i
K 400m
Beatrice Dahlgren 79 Mölndals AIK 53.33 Emma Green 84 Örgryte IS 54.95 Caroline Janson 88 Göteborgs KIK 58.91 Lovisa Lind 91 Kongahälla AIK 59.28
Hanna Nilsson 88 Ullevi FK 59.41 Amanda Brundin 90 Sävedalens AIK 60.87 59.89i Amy Quinones 84 Göteborgs KIK 61.00 Karin Fasth 86 Ullevi FK 61.09 Mary Alenbratt 90 Kongahälla AIK 61.16 Johanna Sandén 89 Sävedalens AIK 61.38
Linda Luts 89 Ullevi FK 59.57i

K 800m
Sara Trané 85 Mölndals AIK 2.11.54
Lovia Lind 91 Kongahälla AIK 2.15.09 Johanna Sandén 89 Sävedalens AIK 2.15.14 Amanda Brundin 90 Sävedalens AIK 2.15.49 Mary Alenbratt 90 Kongahälla AIK 2.15.82 Maria Jangsten 89 Sävedalens AIK 2.16.11 Karin Fasth 86 Ullevi FK 2.19.24 Karin Dahlöf 87 Mölndals AIK 2.19.45 Sofia Lilja 88 Sävedalens AIK 2.19.48 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalens AIK 2.19.73
K 1500m 
Christin Johansson 78 IF Kville 4.24.96 Johanna Sandén 89 Sävedalens AIK 4.36.71 Pernilla Sävestrand 86 Sävedalens AIK 4.38.23 Lovisa Lindh 91 Kongahälla AIK 4.41.90 Mary Alenbratt 90 Kongahälla AIK 4.42.07 4.39.74i Katarina Johansson 71 IF Kville 4.44.34 Kajsa Gustafsson 90 Sävedalens AIK 4.45.40 Cecilia Jeverstam 76 Mölndals AIK 4.45.83 Dorothea Isaksson 76 IF Kville 4.46.20 Karin Dahlöf 87 Mölndals AIK 4.47.88
K 3000m
Christin Johansson		78 IF Kville			 9.02.33
Cecilia Jeverstam		76 Mölndals AIK			10.01.45
Katarina Johansson		71 IF Kville			10.05.85
Johanna Sandén			89 Sävedalens AIK		10.08.14
Dorothea Isaksson		76 IF Kville			10.09.91    10.02.18i 
Cecilia Jeverstam		76 Mölndals AIK			10.23.94
Kajsa Gustafsson		90 Sävedalens AIK		10.29.18
Sofia Bernestål			86 Sävedalens AIK		10.35.12
Karin Svensson 90 Ullevi FK 11.00.16
Sofie Adolfsson 89 Mölndals AIK 11.07.52
Charlotte Olofsson 70 IF Kville 10.15.09i
K 5000m
Christin Johansson 78 IF Kville 16.50.80 Dorothea Isaksson 76 IF Kville 17.32.89 Cecilia Jeverstam 76 Mölndals AIK 17.46.68 Viktoria Hansson 88 Lerum Friidrott 18.21.71 Karin Schön 62 IF Kville 18.38.51 Annika Kihlström 74 Solvikingarna 19,24,8m Elisabeth Sundeman 65 Solvikingarna 19,25,6m Charlotte Ardfors 80 Solvikingarna 19,33,2m Sofie Adolfsson 89 Mölndals AIK 19.45.74
Cecilia Lindström 80 Solvikingarna 19,51,7m
K 10000m
Viktoria Hansson 88 Lerum Friidrott 36.12.13 Cecilia Jeverstam 76 Mölndals AIK 36.32.49
K Halvmaraton

Karin Schön 62 IF Kville 1.20.49
Viktoria Hansson 88 Lerum Friidrott 1.21.04
Cecilia Fager 75 IF Kville 1.22.09
Therese Hagersjö 77 Göteborg 1.24.08
Monica Magnusson 68 Mölndals AIK 1.26.09
Elisabeth Sundeman 65 Solvikingarna 1.26.14
Cecilia Lindström 80 Solvikingarna 1.26.49
Paula Wass 68 IF Kville 1.27.46
Charlotte Ardfors 80 Solvikingarna 1.28.06
Annika Kihlström 74 Solvikingarna 1.28.07
K Maraton
Karin Schön 62 IF Kville 2.50.51 Therese Hagersjö 77 Göteborg 2.57.16 Mia Larsson 81 IF Kville 3.14.15 Elisabeth Sundeman 65 Solvikingarna 3.25.53 Charlotte Ardfors 80 Solvikingarna 3.35.30 Maria Gistafsson 71 FK Herkules 3.39.40 Lisbeth Persson 62 Göteborg 3.44.18
Kerstin Wagerfors 57 Ale 90 IK 3.46.48
Charlotta Lindgren 76 Göteborg 3.50.57
Anna Alphonce 70 Göteborg 3.58.52
K Häck 100m Moa Larsson 85 Ullevi FK 14.93 Sara Brankell 81 Mölndals AIK 15.40 Petra Andersson 88 Ullevi FK 15.61 Annie Brickman 91 Kongahälla AIK 18.47 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK 19.03 K Häck 400m Sara Trané 85 Mölndals AIK 61.07 Izehi Ileso 89 Ullevi FK 69.92 Alinne Andersson 91 Mölndals AIK 77.94 K Hinder 1500m
Kajsa Gustafsson 90 Sävedalens AIK 5.07.95 Hanna Erlandsson 91 Sävedalens AIK 5.11.78
Anna Stenbäck Ullevi FK 5.18.62 Maria Jangsten 89 Sävedalens AIK 5.21.65 Elin Borglund 91 Ullevi FK 5.22.26
Katarina Johansson 71 IF Kville 5.30.45 Karin Dahllöf 87 Mölndals AIK 5.31.01 Emma Dahl 91 Ullevi FK 5.37.00 K 3000m hinder
Christin Johansson 78 IF Kville 9.40.90
Pernilla Sävestrand 86 Sävedalens AIK 11.44.98 K Höjd
Emma Green 84 Örgryte IS 1.92 1.96i Ebba Jungmark 87 Mölndals AIK 1.84 1.85i
Angelica Johansson 83 Örgryte IS 1.80 Stina Ekholm 89 Ullevi FK 1.75 Linnea Warvne 91 Ullevi FK 1.72 Adina Engström 90 Mölndals AIK 1.71 Jenny Fridström 91 Göteborgs KIK 1.67 *Mari Klaup 90 Örgryte IS / Estland 1.67 1.68i Malin Dijner 90 Mölndals AIK 1.63 1.68i Amanda Klöv 92 Ullevi FK 1.62 Rebecka Eliasson 85 Örgryte IS 1.62 1.71i
Åse Thorsen 89 Lerum Friidrott 1.68i
K Stav
Hanna-Mia Persson		78 Örgryte IS			4.35    4.40i
Maria Rendin			82 Örgryte IS			4.30
Fanny Berglund			88 Göteborgs KIK		3.80    4.01i
Martina Wahnström		87 Ullevi FK			3.80
Cecilia Janson			85 Göteborgs KIK		3.60
Cecilia Horak			90 Sävedalens AIK		3.57    3.59i
Malin Dahlström			89 Göteborgs KIK		3.50
Sara Klevell			88 Göteborgs KIK		3.35
Frida Engström			90 Mölndals AIK			3.20
Louise Staffas			90 Ullevi FK			3.10
Yordabel Abraham 86 Ullevi FK 3.50i
K Längd
Sara Brankell 81 Mölndals AIK 5.95 6.04i
Sofie Andersson 81 IF Kville 5.77 Erika Brandt 92 Mölndals AIK 5.53 Doreen Nagawa 82 Ullevi FK 5.40 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK 5.40 Ekanem Etim 92 Ullevi FK 5.39 Maria Augutis 90 Ullevi FK 5.29 Emilia Niklasson 91 Sävedalens AIK 5.26 Izehi Ileso 89 Ullevi FK 5.18 Alexandra Axell 89 Lerum Friidrott 5.13 Linnea Aruvald 90 Sävedalens AIK 5.13 Mikaela Laurén 90 Ullevi FK 5.13
K Tresteg
Emma Green 84 Örgryte IS 13.16 13.69i
Sara Brankell 81 Mölndals AIK 13.01 13.30w Izehi Ileso 89 Ullevi FK 12.65 Maria Augutis 90 Ullevi FK 12.32 Martina Wahnström 87 Ullevi FK 12.17 Doreen Nagawa 82 Ullevi FK 12.12 12.18i Sara Sköldin 85 IF Kville 12.11 Mfon Etim 85 Ullevi FK 12.08 Kajsa Levin 83 Mölndals AIK 12.06 12.40i Ebba Jungmark 87 Mölndals AIK 11.96 K Kula 4.0 kg
Linda Nestorsson 75 Ullevi FK 16.06
Anna Söderberg 73 Ullevi FK 13.71 Maria Pettersson 77 Ullevi FK 13.38 Veronica Karlsson 80 Ullevi FK 13.14 Anna-Karin Svensson 81 Ullevi FK 12.84 12.95i Adelina Karlsson 88 Kongahälla AIK 11.58 Karin Höglund 87 Mölndals AIK 10.77 11.20i
Petra Andersson 88 Ullevi FK 9.84
Karolina Pedersen 87 Ullevi FK 9.70
Mia Callenberg 89 Lerum Friidrott 9.67
K Diskus 1.0 kg Anna Söderberg 73 Ullevi FK 64.00 Maria Pettersson 77 Ullevi FK 54.19
Veronica Karlsson 80 Ullevi FK 51.75 Linda Nestorsson 75 Ullevi FK 48.65 Anna-Karin Svensson 81 Ullevi FK 47.55 Karolina Pedersen 87 Ullevi FK 41.52 Rebecka Holmqvist 89 Mölndals AIK 37.49 Emma Johannesson 84 Ullevi FK 36.48 Alexandra Axell 89 Lerum Friidrott 35.42 Elin Töllborg 86 Ullevi FK 34.53
K Slägga 4.0 kg
Karolina Pedersen 87 Ullevi FK 62.19
Emma Johannesson 84 Ullevi FK 58.17
Ida Fälted 85 Ullevi FK 52.67 Anna Söderberg 73 Ullevi FK 48.68 Emma Jones 85 Ullevi FK 48.65 *Adalheidur M Vigfusdottir 82 Örgryte IS / Island 46.97 Anna Zachrisson 82 Ullevi FK 46.91
Linda Nestorsson 75 Ullevi FK 44.27
Veronica Karlsson 80 Ullevi FK 40.94 Maria Augutis 90 Ullevi FK 39.96
Anna-Karin Svensson 81 Ullevi FK 38.18
K Spjut 600 gr *Mari Klaup 90 Örgryte IS / Estland 38.12 Linnea Aruvald 90 Sävedalens AIK 37.39 Angelica Roos 89 Mölndals AIK 35.94 Veronica Karlsson 80 Ullevi FK 35.32 Karin Ivarsson 86 Sävedalens AIK 34.43 Alexandra Axell 89 Lerum Friidrott 33.01
Anna Söderberg 73 Ullevi FK 31.68 Linda Nestorsson 75 Ullevi FK 30.85 Petra Andersson 88 Ullevi FK 30.41
K Castorama Anna Söderberg 73 Ullevi FK 3.407 Linda Nestorsson 75 Ullevi FK 3.141
Veronica Karlsson 80 Ullevi FK 3.044
Karolina Pedersen 87 Ullevi FK 2.652
Anna-Karin Svensson 81 Ullevi FK 2.643 Alexandra Axell 89 Lerum Friidrott 2.320 *Adalheidur M Vigfusdottir 82 Örgryte IS / Island 2.287 Anna Zachrisson 82 Ullevi FK 2.189 Mia Callenberg 89 Lerum Friidrott 2.045 Petra Andersson 88 Ullevi FK 1.937 K Sjukamp Petra Andersson 88 Ullevi FK 4.177 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK 3.210 K 4x100m Ullevi FK F19 48.56 Ullevi FK F17 48.92 Ullevi FK Seniorer 49.30 Mölndals AIK Seniorer 49.74 Lerum Friidrott F17 50.66 Mölndals AIK F15 50.79
Kongahälla AIK F15 51.32 Göteborgs KIK F15 52.54 Kongahälla AIK F19 52.71 Göteborgs KIK Seniorer 53.71 K 4x400m
K 4x800m
Sävedalens AIK F17 9.27.23
K 3x1500m
Sävedalens AIK F17 14.36.36
Ullevi FK F15 15.25.02
F19 100m Therese Bohlén-Kinn 87 Ullevi FK 12.22 Hanna Nilsson 88 Ullevi FK 12.82
Caroline Janson 88 Göteborgs KIK 13.25 Josefine Dahlqvist 88 IF Kville 13.34
Emma Jungmark 87 IF Kville 13.37 Karin Wennerbeck 88 Örgryte IS 13.45
Pernilla Olsson 88 IFK Göteborg 13.45
Caroline Reichenberg 88 Örgryte IS 13.72
Lina Kollberg 88 Göteborgs KIK 13.99
F19 200m
Therese Bohlén-Kinn		87 Ullevi FK			24.71
Carolina Jansson		88 Göteborgs KIK		26.57
Hanna Nilsson			88 Ullevi FK			26.63
Josefine Dahlqvist		88 IF Kville			26.91
Petra Andersson			88 Ullevi FK			27.07
Josefine Dahlqvist		88 IF Kville			27.25
Karin Wennerbeck		88 Örgryte IS			27.65
Jenny Pellnor			88 Örgryte IS			28.24
Sara Klevell			88 Göteborgs KIK		28.30
F19 400m
Caroline Janson 88 Göteborgs KIK 58.91
Hanna Nilsson 88 Ullevi FK 59.41 Sofia Lilja 88 Sävedalens AIK 62.79 Karin Dahlöf 87 Mölndals AIK 63.35 Jenny Pellnor 88 Örgryte IS 63.71
Nathalie Gyllenhammar 88 Sävedalens AIK 64.01
F19 800m Karin Dahlöf 87 Mölndals AIK 2.19.45 Sofia Lilja 88 Sävedalens AIK 2.19.48 Caroline Janson 88 Göteborgs KIK 2.19.76 Nathalie Gyllenhammar 88 Sävedalens AIK 2.24.33 Sofie Adolfsson 89 Mölndals AIK 2.29.89 Petra Andersson 88 Ullevi FK 2.36.58 Sofia Lund 88 Sävedalens AIK 2.46.46 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK 2.51.17
F19 1500m
Karin Dahlöf 87 Mölndals AIK 4.47.88 Nathalie Gyllenhammar 88 Sävedalens AIK 4.59.40 Sofia Lilja 88 Sävedalens AIK 5.05.51 Sofia Lund 88 Sävedalens AIK 5.47.09
F19 3000m
Nathalie Gyllenhammar		88 Sävedalens AIK		11.09.19
Tove Bengtsson			88 Sävedalens AIK		11.46.33
F19 100m häck 84 cm
Petra Andersson			88 Ullevi FK			15.61
Sara Klevell			88 Göteborgs KIK		19.03
F19 300m häck 76 cm
F19 2000m hinder
Karin Dahlöf 87 Mölndals AIK 7.20.56
F19 Höjd
Ebba Jungmark			87 Mölndals AIK			1.80
Åse Lundin			88 Göteborgs KIK		1.58
Lina Byberg			87 Kongahälla AIK		1.55
Petra Andersson			88 Ullevi FK			1.50
Sara Klevell			88 Göteborgs KIK		1.46
F19 Stav
Fanny Berglund			88 Göteborgs KIK		3.80
Martina Wahnström		87 Ullevi FK			3.80
Sara Klevell			88 Göteborgs KIK		3.35
F19 Längd
Caroline Reichenberg		88 Örgryte IS			5.02
Petra Andersson			88 Ullevi FK			4.99
Sara Klevell			88 Göteborgs KIK		4.22
Josefine Dahlqvist 88 IF Kville 4.16
F19 Tresteg
Martina Wahnström		87 Ullevi FK			12.17
Ebba Jungmark			87 Mölndals AIK			11.96
Åse Lundin			88 Göteborgs KIK		11.26
Kristin Augutis			88 Ullevi FK			10.22
F19 Kula 4.0 kg
Adelina Karlsson 88 Kongahälla AIK 11.58 Karin Höglund 87 Mölndals AIK 10.84 Petra Andersson 88 Ullevi FK 9.69 Sara Klevell 88 Göteborgs KIK 8.85
F19 Diskus 1.0 kg
Karolina Pedersen		87 Ullevi FK			38.48
Adelina Karlsson		88 Kongahälla AIK		28.50
F19 Slägga 4.0 kg
Karolina Pedersen 87 Ullevi FK 62.19 Karin Höglund 87 Mölndals AIK 32.48
F19 Spjut 600 gr
Petra Andersson			88 Ullevi FK			30.41
Sara Klevell			88 Göteborgs KIK		24.48
F19 Sjukamp
Petra Andersson			88 Ullevi FK			4.177
Sara Klevell			88 Göteborgs KIK		3.210
F19 4x100m
Ullevi FK 48.56
F19 Stafett 1000m
F19 3x800m
Sävedalens AIK 7.16.93
F17 100m Linda Luts 90 Ullevi FK 12.53 Linnea Rodås 90 Ullevi FK 12.83 Angelica Roos 89 Mölndals AIK 12.96 Karin Moen 89 Ullevi FK 13.06 Maria Augutis 90 Ullevi FK 13.10 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK 13.26 Anna Borg 89 Göteborgs KIK 13.29 Mimmi Maupoix 90 Ullevi FK 13.35 Linnea Aruvald 90 Sävedalens AIK 13.37 Madelene Lenhagen 89 Mölndals AIK 13.45
F17 200m
Linda Luts			90 Ullevi FK			26.21
Linnea Svensson			89 Lerum Friidrott		27.14
Malin Dahlström			89 Göteborgs KIK		27.16
Linnea Aruvald			90 Sävedalens AIK		27.36
Mia Callenberg			89 Lerum Friidrott		27.66
Alexandra Axell			89 Lerum Friidrott		27.75
Amanda Brundin			90 Sävedalens AIK		27.79
Jessika Andersson		90 Mölndals AIK			27.94
Pauliina Hult			90 IF Kville			28.24
*Mari Klaup			90 Örgryte IS / Estland		28.85
Linda Bergh			89 Ullevi FK			29.34
F17 400m
Amanda Brundin			90 Sävedalens AIK		60.87
Mary Alenbratt			90 Kongahälla AIK		61.16
Johanna Sandén			89 Sävedalens AIK		61.38
Maria Jangsten			89 Sävedalens AIK		62.70
Alexandra Axell			89 Lerum Friidrott		63.95
F17 800m
Johanna Sandén			89 Sävedalens AIK		2.15.14
Amanda Brundin			90 Sävedalens AIK		2.15.49
Mary Alenbratt			90 Kongahälla AIK		2.15.82
Maria Jangsten			89 Sävedalens AIK		2.16.11
Kajsa Gustafsson		90 Sävedalens AIK		2.21.61
Karin Svensson			90 Ullevi FK			2.25.40
Sofie Adolfsson			89 Mölndals AIK			2.28.29
Emma Torberntsson		90 Kongahälla AIK		2.29.62
Camilla Andersson		90 Kongahälla AIK		2.31.99
Alexandra Axell			89 Lerum Friidrott		2.34.15
F17 1500m
Johanna Sandén			89 Sävedalens AIK		4.36.71
Mary Alenbratt			90 Kongahälla AIK		4.42.07
Kajsa Gustafsson		90 Sävedalens AIK		4.45.40
Amanda Brundin			90 Sävedalens AIK		4.51.04
Maria Jangsten			89 Sävedalens AIK		4.57.00
Karin Svensson			90 Ullevi FK			4.59.85
Sofie Adolfsson			89 Mölndals AIK			5.01.06
F17 3000m
Johanna Sandén			89 Sävedalens AIK		10.08.14
Kajsa Gustafsson		90 Sävedalens AIK		10.29.18
Karin Svensson			90 Ullevi FK			11.00.16
Sofie Adolfsson			89 Mölndals AIK			11.07.52

F17 100m häck 76 cm
Malin Dahlström			89 Göteborgs KIK		15.15
Mia Callenberg			89 Lerum Friidrott		16.26
Alexandra Axell			89 Lerum Friidrott		16.82
Linnea Rodås			90 Ullevi FK			16.90
*Mari Klaup			90 Örgryte IS / Estland		16.99
Linnea Aruvald 90 Sävedalens AIK 17.85
F17 300m häck 76 cm
Izehi Ileso 89 Ullevi FK 45.20 Linda Luts 89 Ullevi FK 46.00 Alexandra Axell 89 Lerum Friidrott 46.68 Anna Borg 89 Göteborgs KIK 48.06
Linnea Svensson 89 Lerum Friidrott 50.06
F17 1500m hinder
Kajsa Gustafsson		90 Sävedalens AIK		5.07.95
Maria Jangsten			89 Sävedalens AIK		5.21.65
Camilla Andersson		90 Kongahälla AIK		5.40.29
F17 Höjd
Stina Ekholm			89 Ullevi FK			1.75
Adina Engström			90 Mölndals AIK			1.71
*Mari Klaup			90 Örgryte IS / Estland		1.67
Malin Dijner			90 Mölndals AIK			1.63
Annika Hultqvist		90 Mölndals AIK			1.56
Lina Byberg			89 Kongahälla AIK		1.50
Frida Engström			90 Mölndals AIK			1.50
Malin Dahlström			89 Göteborgs KIK		1.49
Sofie Bäcklund 89 Kongahälla AIK 1.47
Maria Tägtgård 89 Kongahälla AIK 1.47
Linnea Aruvald 90 Sävedalens AIK 1.47
F17 Stav
Cecilia Horak			90 Sävedalens AIK		3.57
Malin Dahlström			89 Göteborgs KIK		3.50
Frida Engström			90 Mölndals AIK			3.20
Louise Staffas			90 Ullevi FK			3.10
F17 Längd
Malin Dahlström			89 Göteborgs KIK		5.40
Maria Augutis			90 Ullevi FK			5.29
Izehi Ileso			89 Ullevi FK			5.18
Alexandra Axell			89 Lerum Friidrott		5.13
Linnea Aruvald			90 Sävedalens AIK		5.13
Mikaela Laurén			90 Ullevi FK			5.13
Karin Larsson			90 Ullevi FK			5.12
Linnea Rodås			90 Ullevi FK			5.12
Anna Borg			89 Göteborgs KIK		5.07
Linda Luts			89 Ullevi FK			5.01
F17 Tresteg
Izehi Ileso 89 Ullevi FK 12.65 Maria Augutis 90 Ullevi FK 12.32 Mikaela Laurén 90 Ullevi FK 11.65
Karin Larsson 90 Ullevi FK 11.54 Caroline Hellgren 89 IF Kville 11.21 Mia Callenberg 89 Lerum Friidrott 10.95 Anna Larsson 90 Ullevi FK 10.47 Alexandra Adabugday 90 Ullevi FK 10.34 Madelein Olsson 90 Ullevi FK 10.16
Annika Hultqvist 90 Mölndals AIK 9.93
F17 Kula 3.0 kg
Rebecka Holmqvist		89 Mölndals AIK			12.79
Alexandra Axell			89 Lerum Friidrott		12.37
Mia Callenberg			89 Lerum Friidrott		12.05
*Mari Klaup			90 Örgryte IS / Estland		11.80
Linnea Aruvald			90 Sävedalens AIK		 9.83
Hanna Reimertz			90 Kongahälla AIK		 8.97
Nina Westerlund			90 Kongahälla AIK		 8.76
Malin Dahlström			89 Göteborgs KIK		 8.57
Anna Johansson			89 Ullevi FK			 7.97
F17 Diskus 1.0 kg
Rebecka Holmqvist		89 Mölndals AIK			37.49
Alexandra Axell			89 Lerum Friidrott		35.42
Therese Andersson		89 Lerum Friidrott		31.74
Therese Norén			90 Ullevi FK			27.98
Cecilia Svensson		89 Ullevi FK			27.72
Josefin Dahlberg		90 Göteborgs KIK		27.34
Mia Callenberg			89 Lerum Friidrott		26.88
Therese Holmqvist		89 Ullevi FK			24.11
Anna Johansson			89 Ullevi FK			19.29
Cecilia Persson			90 Lerum Friidrott		19.26
			
F17 Slägga 4.0 kg
Maria Augutis 90 Ullevi FK 39.96
Jennie Glarbjerg 90 Ullevi FK 36.33 Ida Nyassi 90 Göteborgs KIK 35.36 Madeleine Olsson 90 Ullevi FK 29.29 Alexandra Axell 89 Lerum Friidrott 28.18 Jennie Glarbjerg 90 Ullevi FK 36.33 Mia Callenberg 89 Lerum Friidrott 25.37 Anna Johansson 89 Ullevi FK 17.49
F17 Spjut 600 gr *Mari Klaup 90 Örgryte IS / Estland 38.12 Linnea Aruvald 90 Sävedalens AIK 37.39 Angelica Roos 89 Mölndals AIK 35.94 Alexandra Axell 89 Lerum Friidrott 33.36 Therese Holmqvist 89 Ullevi FK 28.48 Hanna Reimertz 90 Kongahälla AIK 25.67 Mia Callenberg 89 Lerum Friidrott 24.19 Malin Dahlström 89 Göteborgs KIK 18.79
F17 Sjukamp
Alexandra Axell			89 Lerum Friidrott		4.830
Linnea Aruvald			90 Sävedalens AIK		4.286
Mia Callenberg			89 Lerum Friidrott		4.255
Malin Dahlström			89 Göteborgs KIK		4.104
*Mari Klaup			90 Örgryte IS / Estland		3.848
(Mari Klaup har gjort 4.985 poäng efter 16.03-1.64-11.38-28.85-4.99-35.86-2.38.50
100m häck med 13m till första och 8.25m mellan häckarna och 500 gramsspjut)
F17 4x100m
Ullevi FK 48.92
Lerum Friidrott 50.66
F17 Stafett 1000m
Sävedalens AIK 2.29.26
Lerum Friidrott 2.29.76
F17 3x800m
Sävedalens AIK							6.56.58

F15 100m
Linnea Söderström 91 Ullevi FK 12.78 Emilia Niklasson 91 Sävedalens AIK 13.03 Sabina Winqvist 91 Göteborgs KIK 13.35 Alinne Andersson 91 Mölndals AIK 13.39 Linnea Wittenstam 91 Ullevi FK 13.48 Estelle Montler 91 Lerum Friidrott 13.49 Nathalie Åklint 91 Ullevi FK 13.63 Frida Ekborg 91 Kongahälla AIK 13.72 Hanna Börjesson 91 Sävedalens AIK 13.86
Lisa Stenström 91 Mölndals AIK 13.93
F15 200m
Linnea Söderström		91 Ullevi FK			26.72
Alinne Andersson		91 Mölndals AIK			27.90
Frida Ekborg			91 Kongahälla AIK		28.72

F15 300m
Lovisa Lindh			91 Kongahälla AIK		42.49
Emilia Niklasson		91 Sävedalens AIK		42.81
Linnea Söderström		91 Ullevi FK			42.88
Alinne Andersson		91 Mölndals AIK			44.32
Linnea Kullberg			91 Ullevi FK			45.23
Matilda Hultman 91 Lerum Friidrott 48.62
F15 400m
Lovisa Lind			91 Kongahälla AIK		59.24

F15 600m
Sabina Winqvist			91 Göteborgs KIK		1.46.84
Estelle Montler			91 Lerum Friidrott		1.57.53
Tilde Svirins			91 Lerum Friidrott		1.56.65
F15 800m
Lovisa Lind 91 Kongahälaa AIK 2.15.09 Elin Borglund 91 Ullevi FK 2.20.93 Hanna Erlandsson 91 Sävedalens AIK 2.21.21 Maria Borglund 91 Ullevi FK 2.23.68 Emma Dahl 91 Ullevi FK 2.32.84 Emilia Niklasson 91 Sävedalens AIK 2.36.29 Stina Norrman 91 Kongahälla AIK 2.40.25 Louise Bichler 91 Sävedalens AIK 2.46.45 Alinne Andersson 91 Mölndals AIK 2.47.97
F15 1500m
Hanna Erlandsson 91 Sävedalens AIK 4.51.34 Maria Borglund 91 Ullevi FK 5.05.16
F15 2000m
Lovisa Lind			91 Kongahälaa AIK		6.35.34
Hanna Erlandsson		91 Sävedalens AIK		6.40.53
Elin Borglund			91 Ullevi FK			6.43.07
Maria Borglund			91 Ullevi FK			6.44.71
Emma Dahl 91 Ullevi FK 6.55.97
F15 80m häck 76 cm
Sabina Winqvist			91 Göteborgs KIK		12.19
Estelle Montler			91 Lerum Friidrott		12.48
Linnea Wittenstam		91 Ullevi FK			12.93
Charlotte Eriksson		91 Mölndals AIK			13.18
Linnea Warvne			91 Ullevi FK			13.46
Annie Brickman			91 Kongahälla AIK		13.52
Anna Lokrantz			91 Ullevi FK			13.98
Tilda Svirins			91 Lerum Friidrott		15.27
F15 300m häck 76 cm
Charlotte Eriksson		91 Mölndals AIK			48.43
Matilda Hultman 91 Lerum Friidrott 52.64 Patricia Himaj 91 Göteborgs KIK 55.32
F15 1500m hinder
Hanna Erlandsson		91 Sävedalens AIK		5.04.42
Elin Borglund 91 Ullevi FK 5.22.26
Emma Dahl 91 Ullevi FK 5.27.53
F15 Höjd
Linnea Warvne			91 Ullevi FK			1.72
Jenny Fridström			91 Göteborgs KIK		1.67
Sabina Winqvist			91 Göteborgs KIK		1.58
Estelle Montler			91 Lerum Friidrott		1.58
Linda Pewik			91 Mölndals AIK			1.56
Johanna Weteus			91 Mölndals AIK			1.50
Annie Brickman			91 Kongahälla AIK		1.49
Lovisa Lindh			91 Kongahälla AIK		1.48
Emilia Niklasson		91 Sävedalens AIK		1.44
Tilda Svirins			91 Lerum Friidrott		1.41
F15 Stav
Linnea Warvne 91 Ullevi FK 2.90 Lisa Torell 91 Mölndals AIK 2.80 Frida Axelsson 91 Ullevi FK 2.50
F15 Längd
Emilia Niklasson		91 Sävedalens AIK		5.26
Lovisa Lind			91 Kongahälla AIK		5.11
Lisa Stenström			91 Mölndals AIK			5.06
Sabina Winqvist			91 Göteborgs KIK		5.02
Estelle Montler			91 Lerum Friidrott		4.72
Annie Brickman			91 Konghaälla AIK		4.62
Linda Pewik			91 Mölndals AIK			4.60
Anna Ridderstolpe		91 Ullevi FK			4.58
Hanna Börjesson			91 Sävedalens AIK		4.46
Karin Sundqvist			91 IF Kville			4.44

F15 Tresteg Annie Brickman 91 Kongahälla AIK 11.35 Lovisa Lind 91 Kongahälla AIK 11.15 Anna Ridderstolpe 91 Ullevi FK 10.22 Estelle Montler 91 Lerum Friidrott 9.70 Stina Norrman 91 Kongahälla AIK 9.70 Karin Sundqvist 91 IF Kville 9.37 Nathalie Åklint 91 Ullevi FK 9.35
Linn Engren 91 IF Kville 9.20
F15 Kula 3.0
Emilia Niklasson		91 Sävedalens AIK		10.62
Sabina Winqvist			91 Göteborgs KIK		10.02
Emelie Larsson			91 Ullevi FK			 8.76
Jenny Fridström			91 Göteborgs KIK		 8.64
Annie Brickman			91 Kongahälla AIK		 8.58
Sandra Johansson		91 Ullevi FK			 8.20
Johanna Neikter			91 Sävedalens AIK		 7.27
Tilde Svirins			91 Lerum Friidrott		 7.04
Estelle Montler			91 Lerum Friidrott		 6.98
F15 Diskus 0.6 kg Emelie Larsson 91 Ullevi FK 33.79 Sandra Johansson 91 Ullevi FK 28.59 Hanna Börjesson 91 Sävedalens AIK 23.87 Sabina Winqvist 91 Göteborgs KIK 19.50 Frida Axelsson 91 Ullevi FK 19.23
Johanna Neikter 91 Sävedalens AIK 16.81 Emilia Niklasson 91 Sävedalens AIK 16.26
F15 Slägga 3.0 kg
Jennie Glarbjerg 91 Ullevi FK 34.70 Frida Axelsson 91 Ullevi FK 34.10 Sandra Johansson 91 Ullevi FK 25.77
Emelie Larsson 91 Ullevi FK 20.92
Johanna Neikter 91 Sävedalens AIK 19.25
F15 Spjut 400 gr
Emelie Larsson			91 Ullevi FK			38.34
Emilia Niklasson		91 Sävedalens AIK		36.95
Sabina Winqvist			91 Göteborgs KIK		31.58
Stina Lignell			91 Göteborgs KIK		31.09
Tilda Svirins			91 Lerum Friidrott		21.72
Estelle Montler			91 Lerum Friidrott		20.37
Annie Brickman			91 Kongahälla AIK		19.80
Emma Edlund			91 Sävedalens AIK		19.21
Linda Pewik			91 Mölndals AIK			17.04
Alinne Andersson 91 Mölndals AIK 16.05
F15 Sexkamp
Sabina Winqvist			91 Göteborgs KIK		4.401
Estelle Montler			91 Lerum Friidrott		3.534
Tilde Svirins			91 Lerum Friidrott		2.709
F15 4x100m
Mölndals AIK Lag 1 50.79
Kongahälla AIK 51.32
Göteborgs KIK Lag 1 52.54
Mölndals AIK Lag 2 55.00
Göteborgs KIK Lag 2 55.53
Mölndals AIK Lag 3 57.75
Mölndals AIK Lag 4 58.52
F15 stafett 1000m
F15 3x800m
Ullevi FK 7.25.78
Sävedalens AIK 7.33.66 F14 100m GM 13.40 Erika Brandt 92 Mölndals AIK 12.61 Angelica Adolfsson 92 Kongahälla AIK 13.04 Amanda Gustavsson 92 Göteborgs KIK 13.19 Nathalie Nagy 92 Mölndals AIK 13.21 Ekanem Etim 92 Ullevi FK 13.24 Hanna Mattisson 92 IFK Göteborg 13.24 Ida Lundgren 92 Göteborgs KIK 13.41 Linnea Kullberg 92 Ullevi FK 13.47 Amanda Fredlund 92 Sävedalens AIK 13.58 Charlotte Granfors 92 Göteborgs KIK 13.67
F14 200m
Ekanem Etim			92 Ullevi FK			27.87
Linnea Kullberg 92 Ullevi FK 28.71
Malvina Erlandsson 92 Ullevi FK 29.49 Clara Morberg 92 Ullevi FK 29.63 Ida Lundgren 92 Göteborgs KIK 29.84 F14 300m GM 46.00 Angelica Adolfsson 92 Kongahälla AIK 41.47 Linnea Kullberg 92 Ullevi FK 43.92 Emma Torberntsson 92 Kongahälla AIK 45.02 Malvina Erlandsson 92 Ullevi FK 45.07 Hanna Andersson 92 IF Kville 46.32 Amanda Gustavsson 92 Göteborgs KIK 46.48 Sofia Torstensson 92 Lerum Friidrott 47.52 Anja Ohrankämmen 92 Sävedalens AIK 47.62 Clara Morberg 92 Ullevi FK 47.84 Isabelle Easterling 92 Ullevi FK 48.09
F14 600m
Jennifer Midsäter 92 Sävedalens AIK 1.50.49 Josefin Holmberg 92 Göteborgs KIK 1.55.42 Sofia Torstensson 92 Lerum Friidrott 1.57.03 Anja Ohrankämmen 92 Sävedalens AIK 2.00.42 Sanna Torstensson 92 Lerum Friidrott 2.00.46 Patricia Himaj 92 Göteborgs KIK 2.01.82 Johanna Kurzwelly 92 Sävedalens AIK 2.14.50
F14 800m   			GM 2.35.00
Frida Lilja			92 Sävedalens AIK		2.24.03
Emma Torberntsson		92 Kongahälla AIK		2.28.27
Malvina Erlandsson		92 Ullevi FK			2.30.96
Hedda Linderstam 92 Göteborgs KIK 2.34.21 Jennifer Midsäter 92 Sävedalens AIK 2.35.63 Jenny Axelsson 92 Sävedalens AIK 2.36.52 Sofia Thorstensson 92 Lerum Friidrott 2.38.91 Sofia Rohdin 92 Ullevi FK 2.39.23 Miranda Bonnsgård 92 Mölndals AIK 2.41.85 Emelie Felling 92 Göteborgs KIK 2.46.86
F14 1500m
Frida Lilja 92 Sävedalens AIK 5.14.74
F14 2000m
GM 7.38.00 Frida Lilja 92 Sävedalens AIK 7.01.29 Jenny Axelsson 92 Sävedalens AIK 7.17.59 Hedda Linderstam 92 Göteborgs KIK 7.39.55 Stina Gustafsson 92 Sävedalens AIK 7.51.51
Linnea Baksås 92 Ullevi FK 7.54.12
Ella Andreasson 92 Sävedalens AIK 8.15.72
F14 80m häck 76 cm    		GM 14.10
Erika Brandt			92 Mölndals AIK			11.90
Minna Kesti			92 Ullevi FK			12.72
Linn Martin			92 Mölndals AIK			13.43
Josefin Holmberg		92 Göteborgs KIK		13.51
Hanna Racklin			92 Lerum Friidrott		13.64
Patricia Himaj			92 Göteborgs KIK		13.73
Josefin Thompson		92 Göteborgs KIK		13.80
Madeleine Rodås			92 Ullevi FK			13.81
Anja Ohrankämmen		92 Sävedalens AIK		14.00
Clara Morberg			92 Ullevi FK			14.29
F14 300m häck 76 cm 		GM 54.00
Linnea Kullberg			92 Ullevi FK			48.12
Malvina Erlandsson		92 Ullevi FK			48.59
Angelika Adolfsson		92 Kongahälla AIK		48.92
Nathalie Nagy			92 Mölndals AIK			49.40
Isabelle Easterling		92 Ullevi FK			49.87
Minna Kesti			92 Ullevi FK			50.00
Linn Martin			92 Mölndals AIK			50.64
Jenny Axelsson			92 Sävedalens AIK		50.97
Clara Morberg			92 Ullevi FK			51.40
Jenny Axelsson			92 Sävedalens AIK		51.66
F14 1500m hinder
F14 Höjd			GM 1.44
Amanda Klöv			92 Ullevi FK			1.62
Marie Wall			92 Kongahälla AIK		1.60
Sofie Eklund			92 Göteborgs KIK		1.50
Josefin Holmberg		92 Göteborgs KIK		1.48
Karin Bengtsson			92 Mölndals AIK			1.48
Malin Åhvall-Johansson		92 IFK Göteborg			1.46
Lovisa Mybeck			92 Sävedalens AIK		1.44
Kim Sjögren			92 Göteborgs KIK		1.42
Angelica Adolfsson		92 Kongahälla AIK		1.42
Linnea Brickman			92 Kongahälla AIK		1.41
F14 Stav			GM 2.10
Madeleine Rodås			92 Ullevi FK			2.60
Sigrid Bersman			92 Göteborgs KIK		2.50
Sofia Rohdin			92 Ullevi FK			2.50
Linnea Baksås			92 Ullevi FK			2.30
F14 Längd    			GM 4.70
Ekanem Etim			92 Ullevi FK			5.39
Erika Brandt			92 Mölndals AIK			5.53
Nathalie Nagy			92 Mölndals AIK			5.03
Amanda Gustavsson		92 Göteborgs KIK		4.89
Malin Åhvall-Johansson		92 IFK Göteborg			4.89
Hanna Mattisson			92 IFK Göteborg			4.88
Josefin Thompson		92 Göteborgs KIK		4.87
Josefin Holmberg		92 Göteborgs KIK		4.78
Angelica Adolfsson		92 Kongahälla AIK		4.76
Linnea Kullberg			92 Ullevi FK			4.67
F14 Tresteg        		GM 9.80
Minna Kesti			92 Ullevi FK			10.96
Sofie Eklund			92 Göteborgs KIK		10.43
Josefin Thompson		92 Göteborgs KIK		10.22
Josefin Holmberg		92 Göteborgs KIK		10.20
Hanna Racklin			92 Lerum Friidrott		 9.83
Amanda Gustavsson		92 Göteborgs KIK		 9.70
Jennifer Midsäter		92 Sävedalens AIK		 9.67
Madeleine Rodås			92 Ullevi FK			 9.52
Sofie Hallman			92 Sävedalens AIK		 9.17
Linnea Brickman			92 Kongahälla AIK		 9.09
F14 Kula 3.0 kg			GM 8.75
Patricia Himaj			92 Göteborgs KIK		11.41
Lisa Haag			92 Ullevi FK			10.67
Marie Wall			92 Kongahälla AIK		 9.78
Anja Ohrankämmen		92 Sävedalens AIK		 9.69
Linnea Brickman			92 Kongahälla AIK		 9.21
Lovisa Mybeck			92 Sävedalens AIK		 8.70
Bina Merzai			92 Ullevi FK			 7.93
Josefin Holmberg		92 Göteborgs KIK		 7.26
Ida Lundgren			92 Göteborgs KIK		 7.06
Elvira Forsberg			92 Göteborgs KIK		 6.71
Sanna Torstensson		92 Lerum Friidrott		 6.46
F14 Diskus 0.6 kg		GM 24.00
Lisa Haag			92 Ullevi FK			37.94
Patricia Himaj			92 Göteborgs KIK		30.57
Bina Merzai			92 Ullevi FK			30.47
Anja Ohrankämmen		92 Sävedalens AIK		26.68
Linnea Brickman			92 Kongahälla AIK		22.11
Jennifer Midsäter		92 Sävedalens AIK		17.71
Lovisa Mybeck			92 Sävedalens AIK		16.90
Sanna Thorstensson		92 Lerum Friidrott		16.07
Jenny Axelsson 92 Sävedalens AIK 15.38 Stina Gustafsson 92 Sävedalens AIK 14.15
F14 Slägga 3.0 kg 		GM 22.00
Lisa Haag			92 Ullevi FK			39.18
Linnea Brickman 92 Kongahälla AIK 35.37
Patricia Himaj 92 Göteborgs KIK 21.84
Lovisa Mybeck 92 Sävedalens AIK 17.03
Bina Merzai 92 Ullevi FK 16.40
F14 Spjut 400 gr		GM 24.00
Patricia Himaj			92 Göteborgs KIK		35.51
Bina Merzai			92 Ullevi FK			33.50
Lisa Haag			92 Ullevi FK			31.99
Linnea Brickman			92 Kongahälla AIK		26.90
Anja Ohrankämmen		92 Sävedalens AIK		26.24
Jennifer Midsäter		92 Sävedalens AIK		21.25
Johanna Kurzwely		92 Sävedalens AIK		19.80
Emilia Diamantidis		92 Mölndals AIK			19.48
Annahita Nikavar		92 Sävedalens AIK		18.94
Sofie Eklund			92 Göteborgs KIK		18.82
F14 Sexkamp
Patricia Himaj			92 Göteborgs KIK		3.416
Josefin Holmberg		92 Göteborgs KIK		3.087
Anja Ohrankämmen		92 Sävedalens AIK		3.079
Jennifer Midsäter		92 Sävedalens AIK		2.819
Sofia Torstensson		92 Lerum Friidrott		2.222
Sanna Torstensson		92 Lerum Friidrott		2.221
Johanna Kurzwelly		92 Sävedalens AIK		1.588
F14 4x100m
F13 80m   			GM 11.00
Ulrika Nyhlén			93 Mölndals AIK			10.57
Anna Hildingsson		93 Lerum Friidrott		10.74
Jessika Floback			93 Ullevi FK			10.77
Matilda Holm			93 Lerum Friidrott		10.86
Hanna Jägnemyr			93 Göteborgs KIK		10.86
Jennifer Himaj			93 Göteborgs KIK		10.95
Rebecka Nilsson			93 Ullevi FK			10.96
Sandra Bärkroth			93 Mölndals AIK			11.16
Charlotta Andersson		93 Kongahälla AIK		11.32
Frida Felldin			93 Mölndals AIK			11.49
F13 200m  			GM 28.40
Ulrika Nyhlén			93 Mölndals AIK			26.79
Anna Hildingsson		93 Lerum Friidrott		27.26
Jessika Floback			93 Ullevi FK			27.31
Hanna Jängnemyr			93 Göteborgs KIK		27.41
Jennifer Himaj			93 Göteborgs KIK		27.93
Rebecca Nilsson			93 Ullevi FK			28.35
Sandra Bärkroth			93 Mölndals AIK			28.41
Charlotta Andersson		93 Kongahälla AIK		29.39
Clara von Corswant		93 Mölndals AIK			29.46
Stina Svensson			93 Lerum Friidrott		29.70
F13 600m  			GM 1.50.00
Stina Svensson			93 Lerum Friidrott		1.44.70
Vendela von Corswant		93 Mölndals AIK			1.50.55
Maria Larsson			93 Mölndals AIK			1.50.96
Ulrika Nyhlén			93 Mölndals AIK			1.53.51
Jennifer Himaj 93 Göteborgs KIK 1.53.60 Ida Holm 93 Lerum Friidrott 1.56.28 Lina Marcussen 93 Lerum Friidrott 1.57.08 Clara von Corswant 93 Mölndals AIK 1.58.35 Julia Fabricius 93 Ullevi FK 1.59.78 Mikaela Andersen 93 Mölndals AIK 2.01.98

F13 800m  Stina Svensson 93 Lerum Friidrott 2.30.78

F13 1500m  
GM 5.38.00 Stina Svensson 93 Lerum Friidrott 5.03.92 Sara Jonasson 93 Mölndals AIK 6.13.23
F13 60m häck 76 cm GM 10.50 Ulrika Nyhlén 93 Mölndals AIK 9.39 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK 9.69 Sandra Bärkroth 93 Mölndals AIK 9.83
Lina Marcussen 93 Lerum Friidrott 10.01 Mikaela Andersen 93 Mölndals AIK 10.27 Frida Löfvenborg 93 Mölndals AIK 10.48
Frida Felldin 93 Mölndals AIK 10.56 Jennifer Himaj 93 Göteborgs KIK 10.69 Eleonore Montler 93 Lerum Friidrott 10.82
F13 1500m hinder

F13 Höjd    			GM 1.41
Lina Marcussen			93 Lerum Friidrott		1.49
Hanna Jängnemyr			93 Göteborgs KIK		1.46
Ulrika Nyhlén			93 Mölndals AIK			1.45
Mikaela Andersen		93 Mölndals AIK			1.40
Frida Löfvenborg		93 Mölndals AIK			1.40
Anna Hildingsson		93 Lerum Friidrott		1.37
Josefine Strandberg		93 Kongahälla AIK		1.37
Charlotta Andersson		93 Kongahälla AIK		1.36
Frida Feldin			93 Mölndals AIK			1.32
Vendela von Corswant		93 Mölndals AIK			1.32
Sigrid Thunberg 93 Sävedalens AIK 1.32
F13 Stav 			GM 1.90
Mikaela Andersen		93 Mölndals AIK			2.59
F13 Längd zon  			GM 4.70
Hanna Jängnemyr			93 Göteborgs KIK		5.26
Matilda Holm			93 Lerum Friidrott		5.12
Jessica Floback			93 Ullevi FK			5.12
Anna Hildingsson		93 Lerum Friidrott		4.83
Jennifer Himaj			93 Göteborgs KIK		4.81
Ulrika Nyhlén			93 Mölndals AIK			4.79
Stina Svensson			93 Lerum Friidrott		4.65
Rebecka Nilsson			93 Ullevi FK			4.59
Evelina Karlsson		93 Mölndals AIK			4.55
Lina Marcussen			93 Lerum Friidrott		4.54

F13 Tresteg zon
GM 9.60 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK 10.52 Linnea Wallén 93 Ullevi FK 9.96 Annika Almström 93 Ullevi FK 9.80 Anna Hildingsson 93 Sävedalens AIK 9.69 Ulrika Nyhlén 93 Mölndals AIK 9.62 Evelina Karlsson 93 Mölndals AIK 9.15 Ellinor Montler 93 Lerum Friidrott 9.10 Sofia Nordgren 93 Kongahälla AIK 8.91 Josefine Strandberg 93 Kongahälla AIK 8.79 Sigrid Thunberg 93 Sävedalens AIK 8.48
F13 Kula 2.0 kg			GM 10.00
Sandra Bärkroth 93 Mölndals AIK 11.08 Maria Larsson 93 Mölndals AIK 11.06 Julia Walentin 93 Mölndals AIK 10.63
Anna Hildingsson 93 Lerum Friidrott 10.36 Susanna Andreasson 93 Sävedalens AIK 10.27
Anja Ohrankämmen 93 Sävedalens AIK 9.09 Hanna Jängnemyr 93 Göteborgs KIK 8.97 Therese Persson 93 Ullevi FK 8.67 Linnea Edsand 93 Sävedalens AIK 8.38 Frida Felldin 93 Mölndals AIK 8.19
F13 Diskus 0.6 kg 		GM 21.00
Ulrika Nyhlén			93 Mölndals AIK			31.14
Lina Marcussen			93 Lerum Friidrott		27.75
Sandra Bärkroth			93 Mölndals AIK			27.02
Mikaela Andersen		93 Mölndals AIK			25.69
Jennifer Himaj			93 Göteborgs KIK		24.08
Lina Marcussen			93 Lerum Friidrott		23.30
Anna Hildingsson		93 Lerum Friidrott		21.93
Susanna Andreasson		93 Sävedalens AIK		21.04
Linnea Edsand			93 Sävedalens AIK		21.02
Vendela von Corswant		93 Mölndals AIK			20.66
Therese Persson			93 Ullevi FK			17.64
F13 Slägga 2.0 kg		GM 22.00
Sigrid Thunberg			93 Sävedalens AIK		23.94
Karolina W Arvidsson		93 Kongahälla AIK		21.68
Linnea Edsand			93 Sävedalens AIK		15.42
Sofia Wallenius			93 Sävedalens AIK		14.00
Charlotta Andersson		93 Kongahälla AIK		13.85
F13 Spjut 400 gr 		GM 24.00
Ulrika Nyhlén 93 Mölndals AIK 32.48 Sandra Bärkroth 93 Mölndals AIK 25.48 Maria Larsson 93 Mölndals AIK 26.08 Charlotta Andersson 93 Kongahälla AIK 24.11 Linnea Edsand 93 Sävedalens AIK 22.74 Stina Svensson 93 Lerum Friidrott 22.35 Karolina W Arvidsson 93 Kongahälla AIK 20.09 Jennifer Himaj 93 Göteborgs KIK 19.97 Julia Walentin 93 Mölndals AIK 19.86
F13 Boll 300 gr
Ulrika Nyhlén			93 Mölndals AIK			42.78
Anna Hildingsson 93 Lerum Friidrott 32.84 Jennifer Himaj 93 Göteborgs KIK 31.29 Mikaela Andersen 93 Mölndals AIK 30.85 Linnea Edsand 93 Sävedalens AIK 28.59 Eleonore Montler 93 Lerum Friidrott 25.28 Lina Marcussen 93 Lerum Friidrott 22.30 Viktoria Malmqvist 93 Lerum Friidrott 21.29 Frida Löfvenborg 93 Mölndals AIK 20.72
F13 Femkamp
Ulrika Nyhlén			93 Mölndals AIK			4.799
Jennifer Himaj 93 Göteborgs KIK 4.203 Lina Marcussen 93 Lerum Friidrott 4.111 Anna Hildingsson 93 Lerum Friidrott 3.939 Mikaela Andersen 93 Mölndals AIK 3.874 Frida Löfvenborg 93 Mölndals AIK 3.507 Clara von Corswant 93 Mölndals AIK 3.124 Linnea Edsand 93 Sävedalens AIK 2.998 Eleonore Montler 93 Lerum Friidrott 2.894
F13 4x80m
Mölndals AIK			Lag 1				42.54
Lerum Friidrott			Lag 1				43.19
Lerum Friidrott			Lag 2				44.66
Mölndals AIK			Lag 2				44.73
Kongahälla AIK 45.61
Göteborgs KIK 46.38
Sävedalens AIK 46.98
F13 3x600m
Lerum Friidrott 5.38.64
Mölndals AIK 5.40.12
F12 80m Lina Gerhardsson 94 Sävedalens AIK 10.97 Lisa Engström 94 Lerum Friidrott 11.29 Frida Hartzell 94 Göteborgs KIK 11.55 Frida Källman 94 Mölndals AIK 11.56 Johanna Gustafsson 94 Ullevi FK 11.60 Julia Stoll 94 Sävedalens AIK 11.62 Fanny Hammarstrand 94 Lerum Friidrott 11.63 Malin Cederqvist 94 Göteborgs KIK 11.64 Josefine Tempsch 94 Lerum Friidrott 11.74 Ingrid Söderström 94 Ullevi FK 11.83
F12 200m
Lina Gerhardsson		94 Sävedalens AIK		28.72
Lisa Engström			94 Lerum Friidrott		28.98
Frida Hartzell			94 Göteborgs KIK		29.52
Malin Cederqvist		94 Göteborgs KIK		29.89
Frida Källman			94 Mölndals AIK			30.00
Ingrid Söderström		94 Ullevi FK			30.07
Julia Stoll			94 Sävedalens AIK		30.23
Josefine Tempsch		94 Lerum Friidrott		30.25
Olivia Axell			94 Lerum Friidrott		30.26
Johanna Gustafsson		94 Ullevi FK			30.77
F12 600m
Amanda Hallersjö		94 Mölndals AIK			1.48.57
Sophia Geirup			94 Kongahälla AIK		1.50.86
Sigrid Lind			94 Kongahälla AIK		1.51.14
Maria Larsson			94 Ullevi FK			1.53.60
Linnea Ivarsson			94 Lerum Friidrott		1.54.06
Josefine Tempsch		94 Lerum Friidrott		1.55.67
Malin Cederqvist		94 Göteborgs KIK		1.58.65
Olivia Axell			94 Lerum Friidrott		1.59.49
Frida Hartzell			94 Göteborgs KIK		2.00.63
Cajsa Aruvald			94 Sävedalens AIK		2.00.72

F12 800m
Maria Larsson			94 Ullevi FK			2.36.45
Sophia Geirup			94 Kongahälla AIK		2.37.54
Sigrid Lindh 94 Kongahälla AIK 2.39.52
Linnea Ivarsson 94 Lerum Friidrott 2.43.34 Mikaela Lindegran 94 Mölndals AIK 2.44.64 Elsa Pedersen 94 Kongahälla AIK 2.46.43
F12 1500m
Sophia Geirup			94 Kongahälla AIK		5.10.41
Maria Larsson			94 Ullevi FK			5.12.18
Sigrid Lindh			94 Kongahälla AIK		5.26.43
Cajsa Aruvald			94 Sävedalens AIK		6.00.40
Margaretha Bännsgård		94 Mölndals AIK			6.15.09
F12 60m häck 76 cm
Lina Gerhardsson		94 Sävedalens AIK		 9.92
Frida Hartzell			94 Göteborgs KIK		10.39
Liv Thorén			94 Göteborgs KIK		11.64
Josefine Tempsch		93 Lerum Friidrott		11.99
Julia Franzén			94 Göteborgs KIK		11.99
Maria Larsson			94 Ullevi FK			11.99
Hanna Engberg			94 Sävedalens AIK		12.28
Malin Westerberg		94 Mölndals AIK			12.35
Olivia Axell			94 Lerum Friidrott		12.69
Linnea Ivarsson			94 Lerum Friidrott		12.72
F12 Höjd
Josefine Tempsch		94 Lerum Friidrott		1.48
Julia Stoll			94 Sävedalens AIK		1.44
Julia Franzén			94 Göteborgs KIK		1.43
Hanna Engberg			94 Sävedalens AIK		1.40
Frida Hartzell			94 Göteborgs KIK		1.38
Johanna Gellerman		94 Lerum Friidrott		1.35
Nina Lundahl			94 Mölndals AIK			1.35
Avishan Ghadaffari		94 Sävedalens AIK		1.31
Fanny Hammarstrand		94 lerum Friidrott		1.31
Gabriella Olofsson		94 Ullevi FK			1.27
F12 Stav
Olivia Axell			94 Lerum Friidrott		1.92
F12 Längd zon
Lina Gerhardsson		94 Sävedalens AIK		4.93
Frida Hartzell			94 Göteborgs KIK		4.64
Frida Källman			94 Mölndals AIK			4.50
Amanda Hallersjö		94 Mölndals AIK			4.45
Fanny Hammarstrand		94 Lerum Friidrott		4.40
Maria Larsson			94 Ullevi FK			4.38
Matilda Gustavsson		94 Göteborgs KIK		4.33
Julia Stoll			94 Sävedalens AIK		4.30
Julia Franzén			94 Göteborgs KIK		4.29
Sigrid Lind			94 Kongahälla AIK		4.26
F12 Tresteg zon 
Kamila Pietruszka 94 Göteborgs KIK 9.51 Maria Larsson 94 Ullevi FK 9.35 Olivia Axell 94 Lerum Friidrott 8.93
Mathilda Gustavsson 94 Göteborgs KIK 8.87
Johanna Gustafsson 94 Ullevi FK 8.77
Anja Wallén 94 Ullevi FK 8.76
Ingrid Söderström 94 Ullevi FK 8.70
Malin Roth 94 Kongahälla AIK 8.19
Elsa Pedersen 94 Kongahälla AIK 8.06
F12 Kula 2.0 kg
Julia Stoll			94 Sävedalens AIK		11.50
Emma Palm			94 Sävedalens AIK		11.40
Josefine Tempsch		94 Lerum Friidrott		10.26
Avishan Ghaffari		94 Sävedalens AIK		 8.30
Fanny Hammarstrand		94 Lerum Friidrott		 8.30
Maja Svensson			94 Lerum Friidrott		 7.62
Johanna Gellerman		94 Lerum Friidrott		 7.59
Felicia Sahlin			94 Mölndals AIK			 7.56
Madeleine Imfeld		94 Kongahälla AIK		 7.54
Jennifer Johansson		94 Kongahälla AIK		 7.34

F12 Diskus 0.6 kg
Emma Palm 94 Sävedalens AIK 17.24
F12 Slägga 2.0 kg
F12 Spjut 400 gr
Emma Palm			94 Sävedalens AIK		31.33
Josefine Tempsch		94 Lerum Friidrott		21.41
Linnea Ivarsson			94 Lerum Friidrott		19.95
Felicia Sahlin			94 Mölndals AIK			19.12
Jennifer Johansson		94 Kongahälla AIK		18.92
Julia Stoll 94 Sävedalens AIK 16.54 Frida Hartzell 94 Göteborgs KIK 15.72 Malin Westerberg 94 Mölndals AIK 14.62
F12 Boll 300g
Josefine Tempsch		94 Lerum Friidrott		41.30
Julia Stoll			94 Sävedalens AIK		28.38
Avishan Ghadaffari		94 Sävedalens AIK		28.31
Frida Hartzell			94 Göteborgs KIK		21.61
Linnea Ivarsson			94 Lerum Friidrott		23.02
Matilda Sirilää			94 Göteborgs KIK		20.45
Julia Franzén			94 Göteborgs KIK		20.34
Johanna Trouvé			94 Lerum Friidrott		19.37
Hanna Engberg			94 Sävedalens AIK		18.19
Johanna Gellerman		94 Lerum Friidrott		17.08
F12 Femkamp
Josefine Tempsch		94 Lerum Friidrott		4.298
Frida Hartzell			94 Göteborgs KIK		3.505
Linnea Ivarsson			94 Lerum Friidrott		3.139
Matilda Sirilää			94 Göteborgs KIK		2.903
Avishan Ghadaffari		94 Sävedalens AIK		2.792
Hanna Engberg			94 Sävedalens AIK		2.772
Olivia Axell			94 Lerum Friidrott		2.705
Johanna Gellerman		94 Lerum Friidrott		2.627
Johanna Trouvé			94 Lerum Friidrott		2.325
Klara Sundberg			94 Lerum Friidrott		2.130

F11 60m
Alessandra Wall			95 Mölndals AIK			9.08
Stina Kilborn			95 Göteborgs KIK		9.16
Alessandra Wall			95 Mölndals AIK			9.24
Nathalie Fash-Ekström		95 Mölndals AIK			9.24
Robyn Melin Godor		95 Mölndals AIK			9.28
Frida Wollmar			95 Göteborgs KIK		9.40
Felicia Andersson		95 Ullevi FK			9.41
Ragnhild Kilborn		95 Göteborgs KIK		9.43
Malin Roth			95 Kongahälla AIK		9.43
Lisa Jerpenfeldt		95 Sävedalens AIK		9.45
F11 200m
Lisa Jerpenfeldt		95 Sävedalens AIK		31.11
Nathalie Fast-Ekström		95 Mölndals AIK			31.46
Frida Wollmar			95 Göteborgs KIK		31.48
Madeleine Björlin-Delmar	96 IFK Göteborg			31.67
Ellen Lindebladh		95 Göteborgs KIK		31.67
Sarah Jängnemyr			95 Göteborgs KIK		31.72
Astrid Svensson			95 Ullevi FK			32.66
Siri Ohrankämmen		95 Sävedalens AIK		32.82
Alma Calmstierna		95 Lerum Friidrott		33.03
Klara Håkansson			95 Göteborgs KIK		33.19
F11 600m Michaela Lindegran 95 Mölndals AIK 1.55.11 Nathalie Fash-Ekström 95 Mölndals AIK 2.02.32 Lisa Jerpenfeldt 95 Sävedalens AIK 2.03.96 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalens AIK 2.05.06 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2.05.28 Robyn Melin Godor 95 Mölndals AIK 2.05.57 Evelina Hiltunen 95 Bergsjöns Finska Förening 2.05.59 Sara Grüner 95 Göteborgs KIK 2.05.70 Frida Wollmar 95 Göteborgs KIK 2.08.20 Linda Höög 95 Mölndals AIK 2.08.86
F11 60m häck 76 cm
Siri Ohrankämmen 95 Sävedalens AIK 12.96 Michaela Lindegran 95 Mölndals AIK 13.36 Elin Axberg 95 Kongahälla AIK 13.59 F11 Höjd Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK 1.35 Josefin Larsson 95 Kongahälla AIK 1.32 Michaela Lindegran 95 Mölndals AIK 1.32 Alessandra Wall 95 Mölndals AIK 1.31 Sabine Hoffman 95 Lerum Friidrott 1.30 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalens AIK 1.28 Nathalie Fash-Ekström 95 Mölndals AIK 1.28 Ragnhild Kilborn 95 Göteborgs KIK 1.28 Olivia Pyk 95 Ullevi FK 1.25 Frida Wollmar 95 Göteborgs KIK 1.25 Sara Skogman 95 Göteborgs KIK 1.25

F11 Längd Alessandra Wall 95 Mölndals AIK 4.05 Stina Kilborn 95 Göteborgs KIK 4.04 Frida Wollmar 95 Göteborgs KIK 3.97 Emelie Larsson 95 Mölndals AIK 3.95 Kajsa Eriksson 96 Sävedalens AIK 3.93 Josefin Larsson 95 Kongahälla AIK 3.93 Diana Jacobs 95 Majornas IK 3.91 Ellen Lindebladh 95 Göteborgs KIK 3.90 Klara Håkansson 95 Göteborgs KIK 3.85 Alma Calmstierna 95 Lerum Friidrott 3.83
Sabine Hoffman 95 Lerum Friidrott 3.83
F11 Kula  2.0 kg
Linnea Stevander		95 Kongahälla AIK		7.54
Stina Kilborn			95 Göteborgs KIK		7.40
Sofia Hildingsson		95 Lerum Friidrott		7.27
Lisa Jerpenfeldt		95 Sävedalens AIK		7.20
Sarah Jängnemyr			95 Göteborgs KIK		6.75
Josefine Hjortskog		95 Kongahälla AIK		6.68
Malin Kymmer			95 Sävedalens AIK		6.61
Madeleine Johansson		95 Mölndals AIK			6.59
Kajsa Eriksson			96 Sävedalens AIK		6.58
Felicia Andersson		95 Ullevi FK			6.50
F11 Diskus 0.6 kg
Alma Calmstierna 95 Lerum Friidrott 12.42 Linnea Calmstierna 95 Lerum Friidrott 11.48
F11 Boll
Siri Ohrankämmen 95 Sävedalens AIK 25.65 Johanna Palm 97 Sävedalens AIK 25.15 Frida Wollmar 95 Göteborgs KIK 23.73 Malin Kvist 95 Mölndals AIK 23.43 Nathalie Fash-Ekström 95 Mölndals AIK 21.61 Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 21.09 Klara Håkansson 95 Göteborgs KIK 20.84 Sara Skogman 95 Göteborgs KIK 20.82 Sarah Jängnemyr 95 Göteborgs KIK 18.97 Alma Calmstjerna 95 Lerum Friidrott 18.89
F11 Femkamp Nathalie Fash-Ekström 95 Mölndals AIK 3.058 Frida Wollmar 95 Göteborgs KIK 2.989 Michaela Lindegran 95 Mölndals AIK 2.908 Alessandra Wall 95 Mölndals AIK 2.872 Siri Ohrankämmen 95 Sävedalens AIK 2.850 Lisa Jerpenfeldt 95 Sävedalens AIK 2.731 Sara Skogman 95 Göteborgs KIK 2.569 Alma Calmstjerna 95 Lerum Friidrott 2.505 Sofia Israelsson-Busk 95 Mölndals AIK 2.426 Malin Kvist 95 Mölndals AIK 2.396
F11 5x60m
* = Ej svensk medborgare