INDEX :: TÄVLINGAR :: STATISTIK :: UTE 1998

Utomhus 1998 Göteborg


MÄN 
100 m
Mikael Ahl-78                Ullevi FK            10.39
Niklas Sjöstrand-76          IF Kville            10.60
Conny Malm-75                Ullevi FK            10.73
Robert Kronberg-76           IF Kville            10.73
Daniel Nunez-78              Ullevi FK            10.86
Karl Stenborg-75             Ullevi FK            10.87
Johan Hed-80                 Mölndals AIK         10.88
Peter Ahl-80                 Ullevi FK            10.92
Christoffer Sandin-79        Mölndals AIK         11.05
Anders Nilsson-78            IF Kville            11.08
200 m
Mikael Ahl-78                Ullevi FK            20.97
Niklas Sjöstrand-76          IF Kville            21.24
Johan Hed-80                 Mölndals AIK         21.69
Karl Stenborg-75             Ullevi FK            22.02
Peter Fredriksson-74         Mölndals AIK         22.12
Anders Nilsson-78            IF Kville            22.14
Niklas Wallenlind-68         Mölndals AIK         22.15
Robert Kronberg-76           IF Kville            22.31
Christoffer Sandin-79        Mölndals AIK         22.33
Peter Amundin-74             Ullevi FK            22.43
Inomhus
Anders Nilsson-78            IF Kville            22.10
Peter Amundin-74             Ullevi FK            22.36
300 m
Fredrik Wållgren-70          Mölndals AIK         35.69
Peder Bolgerth-75            Örgryte IS           35.89
400 m
Johan Hed-80                 Mölndals AIK         47.76
Peter Fredriksson-74         Mölndals AIK         49.09
Fredrik Wållgren-70          Mölndals AIK         49.57
Peter Amundin-74             Ullevi FK            49.64
Peder Bolgerth-75            Örgryte IS           50.24
Nicklas Sjöstrand-76         IF Kville            51.13
Mikael Andersson-73          Mölndals AIK         51.53
Robert Samuelsson-75         IF Kville            51.60
Stefan Strand-75             IF Kville            51.71
Kristian Dahlén-80           IF Kville            51.94
Inomhus
Peter Amundin-74             Ullevi FK            49.56
Kristian Dahlén-80           IF Kville            51.55
800 m
Stefan Strand-75             IF Kville            1.52.30
Tobias Lundvall-77           Sävedalens AIK       1.53.81
Nicklas Källmén-75           Mölndals AIK         1.55.35
Robert Samuelsson-75         IF Kville            1.56.24
Jonas Alfredsson-77          IF Kville            1.56.59
Nicolaus Fager-67            Mölndals AIK         1.58.06
Kristian Dahlén-80           IF Kville            1.58.13
Peder Bolgerth-75            Örgryte IS           1.58.55
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         2.00.09
Göran Hilmersson-66          Örgryte IS           2.00.64
Inomhus
Henrik Sandsjö-74            IF Kville            1.54.79
Magnus Warberg-73            IF Kville            1.58.62
1500 m
Claes Nyberg-71              Mölndals AIK         3.49.02
Tobias Lundvall-77           Sävedalens AIK       3.50.85
Nicklas Källmén-75           Mölndals AIK         3.51.36
Jonas Hagelin-74             Mölndals AIK         3.57.59
Nicolaus Fager-67            Mölndals AIK         3.58.69
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         4.00.88
Anders Soovik-76             Kongahälla AIK       4,08,5m
Thomas Johansson-81          Sävedalens AIK       4,09,9m
Markus Wallfur-75            Örgryte IS           4.13.71
Inomhus
Jonas Hagelin-74             Mölndals AIK         3.54.60
Sveinn Ernstsson-67          Mölndals AIK         4.00.56
Marc Karlsson-74             Mölndals AIK         4.01.69
Jonas Alfredsson-77          IF Kville            4.06.26
3000 m
Claes Nyberg-71              Mölndals AIK         8.08.89
Nicklas Källmén-75           Mölndals AIK         8.18.44
Jonas Hagelin-74             Mölndals AIK         8.23.27
Tobias Lundvall-77           Sävedalens AIK       8.27.24
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         8.41.01
Johan Faskunger-73           Mölndals AIK         8.45.37
Joakim Kaminsky-78           Mölndals AIK         8.45.67
Anders Soovik-76             Kongahälla AIK       8.56.82
Sveinn Ernstsson-69          Mölndals AIK         9.05.72
Thomas Johansson-81          Sävedalens AIK       9.06.15
Inomhus
Jonas Hagelin-74             Mölndals AIK         8.14.75
Kristian Algers-75           OK Alehof            8.34.61
Joakim Kaminsky-78           Mölndals AIK         8.42.74
Johan Wettergren-75          IF Kville            8.46.29
5000 m
Claes Nyberg-71              Mölndals AIK         13.48.42
Nicklas Källmén-75           Mölndals AIK         14.20.86
Tobias Lundvall-77           Sävedalens AIK       14.39.39
Jonas Hagelin-74             Mölndals AIK         14,44,5m
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         15.04.15
Anders Soovik-76             Kongahälla AIK       15.33.96
Nicolaus Fager-67            Mölndals AIK         15.35.56
Johan Faskunger-73           Mölndals AIK         15.35.88
Thomas Johansson-81          Sävedalens AIK       15.48.45
Sveinn Ernstsson-67          Mölndals AIK         15.55.19
10000 m
Claes Nyberg-71              Mölndals AIK         28.24.34
Jonas Hagelin-74             Mölndals AIK         30.07.28
Tobias Lundvall-77           Sävedalens AIK       32,03,0
Arto Rautiainen-68           Mölndals AIK         32,19,9
Biniam Hailemariam-65        Mölndals AIK         33,51,7
Tommy Backström              Solvikingarna        33,54,4
Kristoffer Sideby-72         Ullevi FK            33,55,5
Sveinn Ernstsson-67          Mölndals AIK         34,00,3
Mikael Broms-67              Solvikingarna        34,06,7
Oriano Chelini-55            Majornas IK          34,47,9
Halvmaraton
Eric Pettersson-80           Mölndals AIK         1.12.03
Anders Trygg-75              Sävedalens AIK       1.12.36
Anders Soovik-76             Kongahälla AIK       1.13.49
Oskar Knutsson-74            Mölndals AIK         1.13.51
Mikael Larsson-79            Ullevi FK            1.14.19
Anders Yngström-66           Tolered-Utby OL      1.14.23
Sveinn Ernstsson             Mölndals AIK         1.14.43
Kristoffer Sideby-72         Tolered-Utby OL      1.14.48
Mikael Broms-67              Solvikingarna        1.14.50
Tommy Bäckström-58           Solvikingarna        1.15.22
Maraton
Jan Svensson-66              Mölndals AIK         2.32.25
Tommy Bäckström-58           Solvikingarna        2.44.23
Mats Teneryd-56              Ale 90 IK            2.48.29
Zbigniew Grobelniak-58       Solvikingarna        2.49.41
Roger Pettersson-62          IF Kville            2.51.41
Stefan Johansson             Solvikingarna        2.51.55
Mikael Hermansson            Göteborg             2.53.10
Anders Lätt                  Göteborg             3.00.41
Häck 110 m
Robert Kronberg-76           Ullevi FK            13.61
Jakob Falkbring-77           Mölndals AIK         15.07
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      15.52
Oscar Jansson-75             Ullevi FK            15.53
Mikael Tapio-76              Ullevi FK            15.63
Peter Pipkorn-79             Ullevi FK            15.83
Christian Olsson-80          Örgryte IS           16.21
Yannick Tregaro-78           Örgryte IS           16.31
Dennis Acson-81              Örgryte IS           16.59
Henrik Hamnebo-76            IF Kville            16.95
Medvind
Jakob Falkbring-77           Mölndals AIK         15.05
Häck 400 m
Niklas Wallenlind-70         Mölndals AIK         50.55
Fredrik Wållgren-70          Mölndals AIK         51.82
Jakob Falkbring-77           Mölndals AIK         55.75
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      56.35
Kalle Stenborg-75            Ullevi FK            56.62
Karl-Anton Cruz-76           Mölndals AIK         58.41
Robert Samuelsson-75         IF Kville            60.35
Lars Diechle-69              Sävedalens AIK       60.57
Dennis Acson-81              Örgryte IS           63.35
Patrik Svensson-81           Örgryte IS           63.64
Hinder 3000 m
Johan Wettergren             IF Kville            9.35.82
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         9.40.91
Bjarne Bäcklund              Ullevi FK            9.55.91
Sveinn Ernstsson-67          Mölndals AIK         10.01.52
Johan Ströme-69              Sävedalens AIK       10.18.63
Benjamin Halimari-65         Mölndals AIK         10.35.40
Timo Ohrankämmen-67          Örgryte IS           11.04.00
Höjdhopp
Yannick Tregaro-78           Örgryte IS           2.16
Thomas Hansson-72            Ullevi FK            2.15
Daniel Johansson-73          IF Kville            2.14
Patrik Sjöberg-65            Ullevi FK            2.10
Ola Carlsson-75              Örgryte IS           2.10
Christian Olsson-80          Örgryte IS           2.04
Christer Johansson-82        Örgryte IS           1.98
Mattias Grundberg-75         Ullevi FK            1.97
Johan Simonsson-77           Ullevi FK            1.95
Peter Larsson-79             Örgryte IS           1.95
Inomhus
Thomas Hansson-72            Ullevi FK            2.17
Andreas Block-73             Ullevi FK            2.08
Stavhopp
Patrik Kristiansson-77       Örgryte IS           5.77
Oscar Jansson-75             Ullevi FK            5.35
Henrik Hallenbo-78           Lerum Friidrott      5.20
Linus Lindroth-75            Örgryte IS           5.06
Mikael Tapio-76              Ullevi FK            5.06
Alexander Igelström-74       Ullevi FK            4.95
Henrik Munthe-74             IF Kville            4.80
Aladji Jeng-81               Örgryte IS           4.80
Johan Olsson-74              Lerum Friidrott      4.66
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      4.62
Inomhus
Alexander Igelström-74       Lerum Friidrott      5.00
Längdhopp
Jerry Riutta-70              Ullevi FK            7.34
Robert Kronberg-76           IF Kville            7.19
Henrik Schandorff-77         IFK Göteborg         7.12
Kristian WeeTom-74           Örgryte IS           7.09
Conny Malm-75                Ullevi FK            7.08
Haldur Rohtla-76             Örgryte IS           6.79
Christian Olsson-80          Örgryte IS           6.66
Yannick Tregaro-78           Örgryte IS           6.63
Dennis Acson-80              Örgryte IS           6.57
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      6.55
Medvind
Jerry Riutta-70              Ullevi FK            7.60
Henrik Schandorff-77         IFK Göteborg         7.37
Kristian WeeTom-74           Örgryte IS           7.22
Inomhus
Oscar Jansson-75             Ullevi FK            6.69
Tresteg
Lars Hedman-67               Ullevi FK            16.23
Conny Malm-75                Ullevi FK            15.92
Pierre Andersson-67          IF Kville            15.83
Kristian WeeTom-74           Örgryte IS           15.67
Haldur Rohtla-76             Örgryte IS           15.42
Magnus Skoglund-75           Örgryte IS           15.07
Yannick Tregaro-78           Örgryte IS           14.80
Jerry Riutta-70              Ullevi FK            14.80
Elvir Rakovic-79             Ullevi FK            14.64
Ousainou Mbye-80             Örgryte IS           14.55
Medvind
Pierre Andersson-67          IF Kville            15.93
Jerry Riutta-70              Ullevi FK            15.55
Ousainou Mbye-80             Örgryte IS           14.64
Inomhus
Conny Malm-75                Ullevi FK            16.23
Jerry Riutta-70              Ullevi FK            15.57
Magnus Skoglund-75           Örgryte IS           15.42
Kula
Stefan Blomqvist-65          Örgryte IS           18.21
Kristian Pettersson-72       Ullevi FK            18.06
Anders Axlid-66              Ullevi FK            16.11
Mats Laamanen-72             Sävedalens AIK       14.06
Johan Svensson-69            Mölndals AIK         12.82
Philip Åman-77               Ullevi FK            12.25
Henrik Hallenbo-78           Lerum Friidrott      12.25
Jan-Erik Björklund-51        IFK Göteborg         12.15
Ola Roos                     IF Kville            11.99
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      11.82
Inomhus
Kristian Pettersson-71       Ullevi FK            19.75
Mats Laamanen-72             Sävedalens AIK       14.13
Philip Åhman-77              Ullevi FK            13.49
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      12.37
Diskus
Kristian Pettersson-72       Ullevi FK            62.66
Mats Laamanen-72             Sävedalens AIK       50.12
Anders Axlid-66              Ullevi FK            46.46
Philip Åman-77               Ullevi FK            38.98
Mikael Tapio-76              Ullevi FK            38.39
Ola Roos-71                  IF Kville            36.95
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      35.95
Henrik Hallenbo-78           Lerum Friidrott      34.70
Henrik Hamnebo-76            IF Kville            33.43
Per Crona-54                 Örgryte IS           32.66
Slägga
Fredrik Folkesson-68         Ullevi FK            52.86
Kristian Pettersson-72       Ullevi FK            48.27
Daniel Korhonen-76           IF Kville            48.13
Johan Svensson-69            Mölndals AIK         46.85
Anders Axlid-66              Ullevi FK            44.62
Henrik Hallenbo-78           Lerum Friidrott      43.66
Christer Falk-66             Lerum Friidrott      41.24
Anders Hedberg-66            Sävedalens AIK       36.81
Mikael Tapio-76              Ullevi FK            36.04
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      35.26
Jörgen Pramberg-72           Ullevi FK            35.26
Spjut
Andreas Kohn-78              IF Kville            61.54
Kristian Pettersson-72       Ullevi FK            56.62
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      54.48
Patrik Pipkorn-81            Sävedalens AIK       52.13
Mikael Tapio-76              Ullevi FK            51.73
Andreas Thomée-81            Sävedalens AIK       50.48
Tommy Karlsson-66            Örgryte IS           48.66
Taru Pippola-74              Örgryte IS           47.35
Henrik Hallenbo-78           Lerum Friidrott      47.32
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       46.85
Tiokamp
Henrik Balkander-79          Lerum Friidrott      6.226
Henrik Hamnebo-76            IF Kville            6.180
Lars Diechle-69              Sävedalens AIK       4.976
4 x 100 m
IF Kville                    M22                  41.44
Ullevi FK                    M22                  41.75
Ullevi FK                    Seniorer             42.02
Mölndals AIK                 Seniorer             42.03
Ullevi FK                    P18                  42.66
Mölndals AIK                 M22                  42.75
FIG Göteborg                                      43.51
Lerum Friidrott              Lag 1                45.43
Ullevi FK                    P16                  46.59
Lerum Friidrott              Lag 2                48.37
4 x 400 m
Mölndals AIK                 Seniorer             3.12.53
KVINNOR
100 m
Annika Amundin-77            Ullevi FK            11.66
Anna Kronberg-73             Ullevi FK            12.01
Lena Berntsson-78            Ullevi FK            12.24
Sofia Larsson-83             Mölndals AIK         12.30
Lena Melin-71                Ullevi FK            12.37
Erica Johansson-74           Mölndals AIK         12.40
Linda Storkull-79            Mölndals AIK         12.41
Annika Sandström-68          Mölndals AIK         12.46
Beatrice Dahlgren-79         Mölndals AIK         12.47
Helena Rönner-80             Ullevi FK            12.47
200 m
Annika Amundin-77            Ullevi FK            24.14
Erica Johansson-74           Mölndals AIK         24.19
Beatrice Dahlgren-79         Mölndals AIK         24.76
Lena Melin-72                Ullevi FK            25.09
Helena Rönner-80             Ullevi FK            25.26
Frida Svensson-70            Mölndals AIK         25.50
Lena Berntsson-78            Ullevi FK            25.52
Sofie Anefors-79             Ullevi FK            25.80
Chukwuwete Olomina-78        Göteborgs KIK        26.16
Sofie Andersson-81           IF Kville            26.20
300 m
Beatrice Dahlgren-79         Mölndals AIK         39.06
Sandra Jansson-80            Kongahälla AIK       43.78
400 m
Beatrice Dahlgren-79         Mölndals AIK         55.06
Frida Svensson-70            Mölndals AIK         55.87
Sofie Anefors-79             Ullevi FK            59.40
Sofie Andersson-81           IF Kville            59.43
Helen Tedeholm-78            Mölndals AIK         59.99
Erica Christiansson-79       Göteborgs KIK        60.73
Sandra Jansson-81            Kongahälla AIK       61.35
Anna Behn-79                 IF Kville            61.46
Madelene Forsberg-83         Göteborgs KIK        62.30
Fia Eriksson-81              IFK Göteborg         62.82
Inomhus
Lena Melin-72                Ullevi FK            55.94
Erica Christiansson-79       Göteborgs KIK        58.13
Sofie Anefors-79             Ullevi FK            58.93
Charlotte Berglind-81        Göteborgs KIK        61.58
800 m
Anna Behn-79                 IF Kville            2,16,8m
Sara Trane-85                Sävedalens AIK       2.20.18
Kristina Björk-72            Mölndals AIK         2.20.28
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        2.20.77
Magdalena Ottersten-85       Sävedalens AIK       2.21.36
Rosita Hallgren-77           Lerum Friidrott      2.21.89
Agneta Eiving-79             IF Kville            2.22.82
Sara Bernestål-83            Sävedalens AIK       2.23.75
Sofie Anefors-79             Ullevi FK            2.25.83
Charlotta Ottersten-85       Sävedalens AIK       2.26.59
1500 m
Anna Behn-79                 IF Kville            4.40.76
Andrea Lundqvist-75          Mölndals AIK         4.48.56
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        4.52.13
Magdalena Ottersten-85       Sävedalens AIK       4.52.41
Kristina Björk-72            Mölndals AIK         4.55.86
Jessika Franzén-76           IF Kville            4.56.16
Pernilla Sävestrand-86       Sävedalens AIK       4.59.74
Anette Fischer-56            Örgryte IS           4.59.98
Karin Ohrankämmen-61         Sävedalens AIK       5.00.95
Karin Schön-62               IF Kville            5.06.25
Inomhus
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        4.49.38
Jessica Bolgerth-77          Örgryte IS           4.56.49
3000 m
Cecilia Jeverstam-76         Mölndals AIK         9.59.00
Karin Schön-62               IF Kville            10.26.19
Gabriella Dahlgren-76        Mölndals AIK         10.30.00
Jessica Bolgerth-77          Örgryte IS           10.36.67
Jessica Franzén-76           IF Kville            10.40.33
Jennifer Öhrstig-75          Mölndals AIK         11.07.71
Ann-Charl Johansson-64       Ullevi FK            11.28.83
Paula Wass                   IF Kville            11.48.58
5000 m
Cecilia Jeverstam-76         Mölndals AIK         17.30.47
Karin Schön-62               IF Kville            18.17.82
Gabriella Dahlgren-76        Mölndals AIK         18.27.15
Jessica Bolgerth-77          Örgryte IS           18,34,0m
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        19.01.44
Paula Wass-68                IF Kville            19.35.55
Åse Bellsby-64               IF Kville            19.40.74
10000 m
Cecilia Jeverstam-76         Mölndals AIK         36.33.15
Karin Schön-62               IF Kville            37,56,1
Eleonor Öström-59            Örgryte IS           38,20,8m
Jessica Bolgerth-77          Örgryte IS           38,35,2
Anna-Karin Gärdebäck-60      Solvikingarna        39,25,1
Gabriella Dahlgren-76        Mölndals AIK         39.36.37
Paula Wass-68                IF Kville            40,43,6
Lena Linder-49               Solvikingarna        41,25,4
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        43,06,0m
Lotta Olofsson-70            Majornas IK          43,20,4
Halvmaraton
Karin Schön-62               IF Kville            1.23.59
Jessica Bolgerth-77          Örgryte IS           1.24.22
Ulrika Janemon-66            IF Kville            1.26.03
Evy Palm-42                  Mölndals AIK         1.27.37
Anna-Karin Gärdebäck-60      Solvikingarna        1.27.39
Karin Skoglund-66            Högsbo AIK           1.28.59
Lena Linder-49               Solvikingarna        1.30.33
Clary Cameras-64             IF Kville            1.31.25
Lotta Olofsson-70            Majornas IK          1.31.44
Eleonor Öström-59            Örgryte IS           1.32.07
Maraton
Karin Schön-62               IF Kville            3.01.57
Evy Palm-42                  Mölndals AIK         3.04.27
Anna-Karin Gärdebäck         Solvikingarna        3.06.30
Jenny Notfjäll-75            Solvikingarna        3.32.37
Barbro Nilsson               IF Kville            3.47.35
Häck 100 m
Erica Johansson-74           Mölndals AIK         13.63
Lena Melin-72                Ullevi FK            14.36
Sofie Anefors-79             Ullevi FK            15.09
Hanna Kensfors-82            Göteborgs KIK        15.56
Isabelle Österberg-80        IF Kville            15.67
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         15.91
Camilla Fredriksson-79       Mölndals AIK         17.73
Häck 400 m
Frida Svensson-70            Mölndals AIK         56.55
Lena Melin-72                Ullevi FK            58.75
Sofie Anefors-79             Ullevi FK            62.98
Sara Mangs-75                IF Kville            72.77
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        75.32
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         75.92
Malin Norman-82              Mölndals AIK         77.49
Amy Quinones-84              Göteborgs KIK        79.56
Höjdhopp
Ann Högberg-73               Göteborgs KIK        1.70
Jenny Kågebäck-79            Ullevi FK            1.67
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         1.62
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         1.60
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      1.59
Johanna Ohlsson-83           Kongahälla AIK       1.55
Malou Österberg-82           IF Kville            1.55
Emmelie Myhrman-79           Ullevi FK            1.55
Helena Rönner-80             Ullevi FK            1.54
Veronica Fridén-83           Mölndals AIK         1.54
Inomhus
Amanda Ottordahl-82          Mölndals AIK         1.68
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         1.65
Stavhopp
Annika Berntsson-76          Ullevi FK            3.50
Emma Josefsson-81            IF Kville            3.47
Sandra Ribba-77              Örgryte IS           3.36
Anja Rozman-80               Örgryte IS           3.25
Veronica Fridén-83           Mölndals AIK         3.13
Helena Ahxner-81             Mölndals AIK         3.10
Louise Landqvist-83          Göteborgs KIK        3.02
Therese Anefors-83           Örgryte IS           3.00
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            2.90
Inomhus
Emma Josefsson-81            IF Kville            3.50
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            3.05
Längdhopp
Erica Johansson-74           Mölndals AIK         6.85
Annika Sandström-68          Mölndals AIK         6.23
Helena Rönner-80             Ullevi FK            5.85
Chukwuwete Olomina-78        Göteborgs KIK        5.73
Sofie Andersson-81           IF Kville            5.69
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         5.63
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         5.61
Angelica Simonsson-80        Ullevi FK            5.53
Anna Folino-79               IF Kville            5.52
Kajsa Dahlöf-81              Ullevi FK            5.36
Inomhus
Laine Rohtla-72              Örgryte IS           5.76
Tresteg
Annika Sandström-68          Mölndals AIK         13.02
Chukwuete Olomina-78         Göteborgs KIK        12.96
Helena Rönner-80             Ullevi FK            12.57
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         12.34
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         12.07
Ann Högberg-73               Göteborgs KIK        12.00
Maria Berggren-82            Göteborgs KIK        11.91
Desiree Carlberg-76          Ullevi FK            11.80
Sofie Andersson-81           IF Kville            11.70
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        11.46
Inomhus
Laine Rohtla-72              Örgryte IS           12.82
Ann Högberg-73               Göteborgs KIK        12.14
Desirée Carlberg-76          Ullevi FK            11.94
Kula
Anna Söderberg-73            Ullevi FK            15.76
Linda Nestorsson-75          Ullevi FK            15.50
Kajsa Lindskog-78            Ullevi FK            13.10
Sara Lidman-81               Kongahälla AIK       11.02
Erica Johansson-74           Mölndals AIK         10.48
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         9.67
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         9.22
Linda Olsson-80              Mölndals AIK         8.94
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        8.07
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      7.90
Inomhus
Anna Söderberg-73            Ullevi FK            16.06
Linda Nestorsson-75          Ullevi FK            15.91
Sara Lidman-81               Kongahälla AIK       11.12
Diskus
Anna Söderberg-73            Ullevi FK            64.00
Linda Nestorsson-75          Ullevi FK            48.68
Kajsa Lindskog-78            Ullevi FK            39.74
Malin Andersson-82           Mölndals AIK         35.74
Sara Lidman-81               Kongahälla AIK       33.50
Kristina Gjörde-81           Mölndals AIK         31.12
Sara Lidman-81               Kongahälla AIK       30.63
Angelica Arvidsson-80        Göteborgs KIK        30.28
Maria Andersson-77           IF Kville            26.08
Elin Hufnagl-83              Ullevi FK            24.85
Slägga
Anna Söderberg-73            Ullevi FK            55.67
Linda Nestorsson-75          Ullevi FK            48.22
Kajsa Lindskog-78            Ullevi FK            42.89
Sara Lidman-81               Kongahälla AIK       31.32
Maria Andersson-77           IF Kville            27.04
Linda Olsson-80              Mölndals AIK         25.92
Angelica Arvidsson-80        GKIK                 25.82
Elin Hufnagl-83              Ullevi FK            22.92
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      22.87
Lisa Olsson-83               Ullevi FK            21.39
Spjut
Kajsa Kuronen-83             Mölndals AIK         40.02
Sandra Johansson-83          Mölndals AIK         34.17
Jenny Eriksson-79            IF Kville            32.73
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        31.74
Linda Nestorsson-75          Ullevi FK            31.47
Anna Söderberg-73            Ullevi FK            30.28
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        27.05
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        25.85
Kajsa Lindskog-78            Ullevi FK            24.67
Sjukamp
Sofie Anefors-79             Ullevi FK            3.901
4 x 100 m
Mölndals AIK                 Seniorer             47.07
Ullevi FK                    Seniorer             48.16
Mölndals AIK                 K22                  48.69
Ullevi FK                    K22                  49.00
Mölndals AIK                 F16                  49.50
Ullevi FK                    F18                  49.70
IF Kville                    F18                  50.18
IF Kville                    K22                  50.30
Ullevi FK                    F16                  50.91
Göteborgs KIK                                     51.02
Göteborgs KIK                Lag 2                51.26
Pojkar 18
100 m
Johan Hed-80                 Mölndals AIK         10.88
Peter Ahl-80                 Ullevi FK            10.92
Jonas Fermfelt-80            Ullevi FK            11.12
Ming Lee-81                  Örgryte IS           11.22
Peter Wigren-80              Lerum Friidrott      11.24
Oskar Elmgren-80             Ullevi FK            11.46
Lars Gustavsson-81           Ale 90 IK            11.51
Mattias Bengtsson-80         Lerum Friidrott      11.59
Rafael Askros-81             Ullevi FK            11.64
Tomas Hilmarsson-81          Sävedalens AIK       11.85
200 m
Johan Hed-80                 Mölndals AIK         21.69
Peter Wigren-80              Ullevi FK            22.68
Jonas Fermfelt-80            Ullevi FK            22.90
Ming Lee-81                  Örgryte IS           23.03
Lars Gustavsson-81           Ale 90 IK            23.07
Dennis Acson-81              Örgryte IS           23.65
Mattias Bengtsson-80         Lerum Friidrott      23.65
Rafael Askros-81             Ullevi FK            24.11
Andreas Sigurdsson-81        IFK Göteborg         24.53
Patrik Pipkorn-81            Sävedalens AIK       25.20
400 m
Johan Hed-80                 Mölndals AIK         47.76
Kristian Dahlén-80           IF Kville            51.94
Ming Lee-81                  Örgryte IS           52.35
Lars Gustavsson-81           Ale 90 IK            52.40
William Harhoff-81           Örgryte IS           54.31
Andreas Sigurdsson-81        IFK Göteborg         54.87
Markus Bornhäll-81           IF Kville            57.03
Adan Hassan-80               IF Kville            58.58
Carl Wilhelm Jonsson-80      Ullevi FK            59.22
Robert Persson-81            Sävedalens AIK       59.25
800 m
Kristian Dahlén-80           IF Kville            1.58.13
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         2.00.09
Jonas Lundvall-81            Sävedalens AIK       2.06.78
Thomas Johansson-81          Sävedalens AIK       2.06.86
Marcus Bornhäll-81           IF Kville            2.07.40
William Harhoff-81           Örgryte IS           2.10.00
Emil Espinosa-81             Örgryte IS           2.11.96
Adan Hassan-80               IF Kville            2.14.93
Christian Sjöberg-81         Mölndals AIK         2.14.77
1500 m
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         4.00.88
Thomas Johansson-81          Sävedalens AIK       4,09,9m
Markus Bornhäll-81           IF Kville            4.16.37
Kristian Dahlén-80           IF Kville            4.18.97
Christian Sjöberg-81         Mölndals AIK         4.35.51
5000 m
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         15.04.15
Thomas Johansson-81          Sävedalens AIK       15.48.45
Häck 100 m (100 cm)
Mattias Bengtsson-80         Lerum Friidrott      14.86
Rafael Askros-81             Ullevi FK            14.87
Dennis Acson-81              Örgryte IS           15.26
Christian Olsson-80          Örgryte IS           15.51
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      15.83
Christian Olsson-80          Örgryte IS           16.21
Patrik Svensson-81           Örgryte IS           16.48
Anders Rossing-80            Mölndals AIK         17.00
Mikael Kågebäck-81           Ullevi FK            17.33
Patrik Pipkorn-81            Sävedalens AIK       17.72
Häck 300 m (91 cm)
Rafael Askros-81             Ullevi FK            41.47
Patrik Pipkorn-81            Sävedalens AIK       42.77
Dennis Acson-81              Örgryte IS           43.58
Robert Persson-81            Sävedalens AIK       49.09
Hinder 2000 m
Thomas Johansson-81          Sävedalens AIK       6.05.71
Erik Pettersson-80           Mölndals AIK         6.09.53
Christian Sjöberg-81         Mölndals AIK         7.13.42
Höjd
Christian Olsson-80          Örgryte IS           2.04
Peter Nilsson-81             Örgryte IS           1.91
Thomas Hilmarsson-81         Sävedalens AIK       1.90
Mikael Kågebäck-81           Ullevi FK            1.85
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      1.80
Rafael Askros-81             Ullevi FK            1.80
Mattias Bengtsson-80         Lerum Friidrott      1.74
Johan Hed-80                 Mölndals AIK         1.70
Patrik Pipkorn-81            Sävedalens AIK       1.65
Stav
Aladji Jeng-81               Örgryte IS           4.80
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      4.62
Martin Persson-80            Örgryte IS           4.48
Deniz Mahshid-80             Örgryte IS           4.48
Charlie Lundh-Petersén-80    Örgryte IS           4.40
Elian Oancea-81              Örgryte IS           4.05
Niklas Lagerqvist-80         Örgryte IS           3.88
Längd
Christian Olsson-80          Örgryte IS           6.66
Dennis Acson-80              Örgryte IS           6.57
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      6.48
Ousainou Mbye-80             Örgryte IS           6.47
Martin Persson-80            Örgryte IS           6.42
Patrik Svensson-81           Örgryte IS           6.24
Mikael Larsen-81             Ullevi FK            6.22
Ming Lee-81                  Örgryte IS           6.20
Mattias Bengtsson-80         Lerum Friidrott      6.18
Sami Naukarinen-81           Örgryte IS           6.14
Tresteg
Ousainou Mbye-80             Örgryte IS           14.55
Christian Olsson-80          Örgryte IS           14.48
Mikael Larsen-81             Ullevi FK            13.75
Dennis Acson-81              Örgryte IS           13.73
Jonas Fermfelt-80            Ullevi FK            12.73
Tomas Hilmarsson-81          Sävedalens AIK       12.58
Patrik Svensson-81           Örgryte IS           12.43
Patrik Pipkorn-81            Sävedalens AIK       12.19
Kula (6.25 kg)
Peter Tomason-81             Mölndals AIK         11.36
Mattias Bengtsson-80         Lerum Friidrott      11.03
Sami Naukarinen-81           Örgryte IS           10.10
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      9.76
Diskus (1.75 kg)
Andreas Thomée-81            Sävedalens AIK       33.80
Deniz Mahshid-80             Örgryte IS           31.40
Martin Persson-80            Örgryte IS           30.83
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      30.23
Peter Thomasson-81           Mölndals AIK         30.01
Patrik  Pipkorn-81           Sävedalens AIK       29.23
Slägga (6.25 kg)
David Dubow-80               Lerum Friidrott      36.15
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      33.75
Mattias Bengtsson-80         Lerum Friidrott      22.92
Spjut (800)
Patrik Pipkorn-81            Sävedalens AIK       52.13
Andreas Thomée-81            Sävedalens AIK       50.48
Mattias Bengtsson-80         Lerum Friidrott      44.53
Erik Tegvald-80              Sävedalens AIK       40.67
Sami Naukarinen-81           Örgryte IS           39.92
Peter Tomasson-81            Mölndals AIK         37.88
Emil Guldbrandsen-80         Lerum Friidrott      36.78
Ming Lee-81                  Örgryte IS           27.90
4 x 100 m
Ullevi FK                                         42.66
Örgryte IS                                        45.03
Lerum Friidrott                                   46.28
Flickor 18
100 m
Helena Rönner-80             Ullevi FK            12.47
Anne Mäntylä-81              Mölndals AIK         12.78
Sofie Andersson-81           IF Kville            12.85
Charlotte Berglind-80        Göteborgs KIK        13.03
Kajsa Dahlöf-81              Ullevi FK            13.10
Isabelle Österberg-80        IF Kville            13.23
Malin Norman-81              Mölndals AIK         13.33
Angelica Simonsson-80        Ullevi FK            13.41
Emma Josefsson-81            IF Kville            13.45
Jenny Sandersson-80          Mölndals AIK         13.51
200 m
Helena Rönner-80             Ullevi FK            25.26
Sofie Andersson-81           IF Kville            26.20
Malin Norman-81              Mölndals AIK         27.05
Sandra Jansson-80            Kongahälla AIK       27.32
Fia Eriksson-81              IFK Göteborg         27.99
Jenny Sandersson-80          Mölndals AIK         28.21
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      29.10
Linda Davidsson-81           Lerum Friidrott      29.52
400 m
Sofie Andersson-81           IF Kville            59.43
Sandra Jansson-81            Kongahälla AIK       61.35
Fia Eriksson-81              IFK Göteborg         62.86
Malin Norman-81              Mölndals AIK         63.17
Maja Jansson-81              Göteborgs KIK        72.46
Häck 100 m (84 cm)
Isabelle Österberg-80        IF Kville            15.67
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         15.91
Emma Josefsson-81            IF Kville            17.21
Angelica Simonsson-81        Ullevi FK            19.18
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      19.43
Häck 300 m (76)
Helena Rönner-80             Ullevi FK            42.49
Sofie Andersson-81           IF Kville            46.51
Madelaine Forsberg-83        Göteborgs KIK        47.33
Veronica Fridén-83           Mölndals AIK         48.93
Isabelle Österberg-80        IF Kville            49.90
Anna Peny-83                 Lerum Friidrott      52.63
Höjd
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         1.60
Helena Rönner-80             Ullevi FK            1.54
Erica Rudbeck-81             Ullevi FK            1.45
Annika Edh-80                Ullevi FK            1.45
Sofie Andersson-81           IF Kville            1.45
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      1.41
Linda Olsson-80              Mölndals AIK         1.40
Stav
Emma Josefsson-81            IF Kville            3.47
Anja Rozman-80               Örgryte IS           3.25
Helena Ahxner-81             Mölndals AIK         3.10
Kristina Gjörde-81           Mölndals AIK         2.60
Längd
Helena Rönner-80             Ullevi FK            5.85
Sofie Andersson-81           IF Kville            5.69
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         5.63
Angelica Simonsson-80        Ullevi FK            5.53
Cajsa Dahlöf-81              Ullevi FK            5.36
Emma Josefsson-81            IF Kville            5.30
Isabelle Österberg-80        IF Kville            5.15
Maria Rosén-81               IFK Göteborg         5.12
Erica Rudbäck-81             Ullevi FK            5.05
Tresteg
Helena Rönner-80             Ullevi FK            12.57
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         12.07
Sofie Andersson-81           IF Kville            11.70
Maria Rosén-81               IFK Göteborg         11.18
Anne Mäntylä-81              Mölndals AIK         10.78
Annelie Ivarsson-81          Ullevi FK            10.11
Kula (4 kg)
Sara Lidman-81               Kongahälla AIK       11.02
Sara Brankell-81             Mölndals AIK         9.67
Linda Olsson-80              Mölndals AIK         8.94
Emma Josefsson-81            IF Kville            7.83
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      7.82
Angelica Arvidsson-80        Göteborgs KIK        7.59
Karin Engström-81            IF Kville            7.18
Kristina Gjörde-81           Mölndals AIK         7.18
Diskus
Kristina Gjörde-81           Mölndals AIK         31.12
Sara Lidman-81               Kongahälla AIK       30.63
Angelica Arvidsson-80        Göteborgs KIK        30.28
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      24.74
Slägga (4 kg)
Linda Olsson-80              Mölndals AIK         25.92
Angelica Arvidsson-80        Göteborgs KIK        25.82
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      22.87
Spjut (600)
Angelica Arvidsson-80        Göteborgs KIK        20.34
Helena Ahxner-81             Mölndals AIK         19.92
Kristina Gjörde-81           Mölndals AIK         18.72
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      18.18
Linda Olsson-80              Mölndals AIK         17.85
Sjukamp
Bianca Jacobsson-81          Lerum Friidrott      2.711
4 x 100 m
Ullevi FK                                         49.70
IF Kville                                         50.18
Mölndals AIK                                      52.41
Stafett 1000 m
IF Kville                                         2.20.96
Pojkar 16
100 m
Daniel Malmström-82          Lerum Friidrott      11.75
Anders Sjöström-83           Mölndals AIK         11.87
Mikael Wigren-82             Ullevi FK            12.04
Martin Strömberg-82          Ullevi FK            12.04
Alen Rakovic-82              Ullevi FK            12.05
Daniel Carlsson-83           Angereds IS          12.08
Daniel Abrahamsson-82        Sävedalens AIK       12.22
Faruk Ademovic-83            Örgryte IS           12.37
Emil Belfrag-82              Ullevi FK            12.40
Niklas Brännström-83         Ullevi FK            12.44
200 m
Daniel Malmström-83          Lerum Friidrott      23.89
Anders Sjöström-83           Mölndals AIK         24.43
Daniel Abrahamsson-82        Sävedalens AIK       24.81
Alen Rakovic-82              Ullevi FK            24.88
Christian Ehrenborg-83       Mölndals AIK         25.30
Emil Belfrage-82             Ullevi FK            26.17
Christopher Westdahl-82      Lerum Friidrott      26.42
Adrian Sparreborn-82         Sävedalens AIK       26.50
Kristian Spångberg-82        Sävedalens AIK       26.59
Rickard Carlsson-82          Sävedalens AIK       26.71
300 m
Daniel Carlsson-83           Angereds IS          39.40
Daniel Abrahamsson-82        Sävedalens AIK       40.19
Martin Strömberg-82          Ullevi FK            40.70
Christopher Westdahl-82      Lerum Friidrott      41.11
Adrian Sparreborn-82         Sävedalens AIK       41.93
Kristian Spångberg-82        Sävedalens AIK       42.12
Johan Ekstein-83             Kongahälla AIK       47.15
800 m
Thomas Björklund-82          Kongahälla AIK       2.02.64
Nicklas Theler-82            Mölndals AIK         2.03.73
Mikael Bergbrant-83          Sävedalens AIK       2.06.01
Mikael Rubenstein-82         Ullevi FK            2.06.78
Mikael Lindberg-83           Kongahälla AIK       2.10.14
Joakim Engström-82           Kongahälla AIK       2.10.81
Jimmy Dahlgren-82            Mölndals AIK         2.11.44
Kristian Spångberg-83        Sävedalens AIK       2.14.96
Michael Nilsson-83           Angereds IS          2.15.72
Lucas Jacobsson-83           Lerum Friidrott      2.16.40
1500 m
Thomas Björklund-82          Kongahälla AIK       4.21.45
Mikael Bergbrant-83          Sävedalens AIK       4.28.66
Joakim Engström-82           Kongahälla AIK       4.28.67
Jimmy Dahlgren-82            Mölndals AIK         4.29.71
Markus Bornhäll-81           IF Kville            4.30.79
Mikael Lindberg-83           Kongahälla AIK       4.30.98
Johan Schäfer-82             Mölndals AIK         4.47.33
3000 m
Thomas Björklund-82          Kongahälla AIK       9.14.11
Mikael Lindberg-83           Kongahälla AIK       9.24.47
Jimmy Dahlgren-82            Mölndals AIK         9.37.48
Johan Sävestrand-83          Sävedalens AIK       9.38.88
Joakim Engström-82           Kongahälla AIK       9.40.61
Michael Nilsson-83           Angereds IS          10.02.69
Johan Schäfer-82             Mölndals AIK         10.13.15
Jens Östling-83              Angereds IS          10.56.19
Erik Lindström-82            Lerum Friidrott      11.07.78
Magnus Rutholm-83            Sävedalelens AIK     11.17.11
Häck 110 m (91 cm)
Daniel Malmström-83          Lerum Friidrott      15.26
Alen Rakovic-82              Ullevi FK            15.64
Daniel Abrahamsson-82        Sävedalens AIK       15.80
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       16.54
Häck 300 m (76)
Alen Rakovic-82              Ullevi FK            41.98
Daniel Abrahamsson-82        Sävealens AIK        42.51
Adrian Sparreborn-82         Sävedalens AIK       45.74
Hinder 1500 m
Mikael Bergbrandt-83         Sävedalens AIK       4.35.07
Joakim Engström-82           Kongahälla AIK       4.49.60
Johan Sävestrand-83          Sävedalens AIK       4,58,7m
Johan Schäfer-82             Mölndals AIK         5.12.49
Björn Johansson-82           Lerum Friidrott      5.29.79
Höjd
Christer Johansson-82        Örgryte IS           1.98
Martin Eriksson-83           Örgryte IS           1.92
Faruk Ademovic-83            Örgryte IS           1.86
Daniel Malmström-82          Lerum Friidrott      1.83
Emil Belfrage-82             Ullevi FK            1.81
Alen Rakovic-82              Ullevi FK            1.80
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       1.76
Charlie Sundin-83            Ullevi FK            1.65
Anders Vento-83              Angereds IS          1.60
Stav
Daniel Malmström-82          Lerum Friidrott      3.66
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       3.26
Erik Hallenbo-83             Lerum Friidrott      3.22
Charlie Sundin-83            Ullevi FK            2.40
Längd
Daniel Malmström-82          Lerum Friidrott      6.50
Christoffer Nygård-82        Örgryte IS           6.35
Alen Rakovic-82              Ullevi FK            6.22
Jonas Karlsson-82            IF Kville            5.92
Daniel Abrahamsson-82        Sävedalens AIK       5.91
Chi Diu Cho-83               Sävedalens AIK       5.90
Charlie Sundin-83            Ullevi FK            5.83
Martin Eriksson-83           Örgryte IS           5.74
Martin Strömberg-82          Ullevi FK            5.72
Mikael Adrian-82             Örgryte IS           5.67
Tresteg
Alen Rakovic-82              Ullevi FK            13.50
Christer Johansson-83        Örgryte IS           13.16
Daniel Abrahamsson-82        Sävedalens AIK       13.10
Martin Eriksson-83           Örgryte IS           13.02
Christian Nygård-82          Örgryte IS           13.01
Daniel Malmström-83          Lerum Friidrott      12.82
Faruk Ademovic-83            Örgryte IS           12.80
Charlie Sundin-83            Ullevi FK            12.64
Anders Sjöström-83           Mölndals AIK         12.54
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       12.06
Kula (5.5 kg)
Christer Björkander-83       Lerum Friidrott      13.66
Daniel Malmström-82          Lerum Friidrott      13.09
Niklas Brännström-83         Ullevi FK            12.93
Daniel Ivelind-82            Kongahälla AIK       12.11
Christian Ehrenborg-83       Mölnals AIK          12.00
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       11.86
Björn Johansson-82           Lerum Friidrott      8.73
Daniel Abrahamsson-82        Sävedalens AIK       7.81
Adrian Sparreborn-82         Sävedalens AIK       7.73
Fredrik Strömberg-83         Lerum Friidrott      7.70
Diskus (1,5 kg)
Christer Björkander-83       Lerum Friidrott      39.02
Daniel Malmström-83          Lerum Friidrott      38.90
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       31.37
Daniel Ivelind-82            Kongahälla AIK       30.95
Niklas Brännström-83         Ullevi FK            29.30
Steve Slättmyr-82            Lerum Friidrott      20.71
Chi Diu Chu-83               Sävedalens AIK       20.10
Fredrik Strömberg-83         Lerum Friidrott      19.11
Daniel Abrahamsson-82        Sävedalens AIK       18.80
Björn Johansson-82           Lerum Friidrott      18.79
Spjut (600)
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       55.93
Martin Strömberg-82          Ullevi FK            51.29
Daniel Ivelind-82            Kongahälla AIK       50.17
Mohamoud Omar-83             Ullevi FK            43.08
Daniel Malmström-82          Lerum Friidrott      42.97
Christer Björkander-83       Lerum Friidrott      40.68
Chi Diu Cho-83               Sävedalens AIK       37.43
Christian Nygård-82          Örgryte IS           37.39
Steve Slättmyr-82            Lerum Friidrott      30.69
Christopher Westdahl-82      Lerum Friidrott      28.28
Björn Johansson-82           Lerum Friidrott      27.76
Slägga (5½ kg)
Daniel Malmström-83          Lerum Friidrott      35.02
Christer Björkander-83       Lerum Friidrott      34.90
Erik Hallenbo-83             Lerum Friidrott      28.75
Niklas Brännström-83         Ullevi FK            19.59
Niokamp
Daniel Malmström-82          Lerum Friidrott      6.708
Christoffer Thomée-82        Sävedalens AIK       5.828
4 x 100 m
Ullevi FK                                         46.58
Sävedalens AIK               Lag 1                49.20
Sävedalens AIK               Lag 2                51.12
3 x 800 m
Sävedalens AIK                                    6.52.82
Kongahälla AIK                                    6.59.21
Lerum Friidrott                                   7.40.00
Flickor 16
100 m
Sofia Larsson-83             Mölndals AIK         12.30
Anja Ödman-82                Ullevi FK            12.67
Paula Preissner-83           Ullevi FK            13.01
Hanna Kensfors-82            Göteborgs KIK        13.08
Elisabet Larsson-83          IF Kville            13.09
Louise Landqvist-83          Göteborgs KIK        13.12
Yamu Jagne-83                Angereds IS          13.15
Sandra Johansson-83          Mölndals AIK         13.26
Malou Österberg-82           IF Kville            13.27
Madelaine Forsberg-83        Göteborgs KIK        13.28
200 m
Madelaine Forsberg-83        Göteborgs KIK        27.03
Paula Preissner-83           Ullevi FK            27.03
Elisabeth Larsson-82         IF Kville            27.11
Malou Österberg-82           IF Kville            27.17
Anja Ödman-82                Ullevi FK            27.21
Hanna Kensfors-82            Göteborgs KIK        27.35
Sandra Johansson-83          Mölndals AIK         27.65
Gabriella Nyström-83         Mölndals AIK         27.77
Johanna Rönner-82            Ullevi FK            27.79
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         28.02
300 m
Anja Ödman-82                Ullevi FK            43.03
Madelaine Forsberg-83        Göteborgs KIK        43.36
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        44.34
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         45.24
Johanna Rönner-82            Ullevi FK            45.66
Amanda Nord-82               Göteborgs KIK        46.70
Anna Peny-83                 Lerum Friidrott      46.97
Sara Thelin-83               Ullevi FK            48.35
800 m
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        2.20.77
Sara Bernestål-83            Sävedalens AIK       2.23.75
Jenny Lindahl-83             Sävedalens AIK       2.25.43
Elin Hartelius-82            Kongahälla AIK       2.26.39
Linda Johansson-82           Ale 90 IK            2.29.85
Emelie Avenius-82            Sävedalens AIK       2.32.71
Johanna Högebrandt-83        Kongahälla AIK       2.36.59
Maria Johansson-83           Sävedalens AIK       2.37.64
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         2.39.62
Sofia Berglund-83            Göteborgs KIK        2.42.24
1500 m
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        4.59.74
Jenny Lindahl-83             Sävedalens AIK       5.07.04
Sara Bernestål-83            Sävedalens AIK       5.16.02
Elin Hartelius-82            Kongahälla AIK       5.23.42
Emelie Avemius-82            Sävedalens AIK       5.26.37
Maria Johansson-83           Sävedalens AIK       5.27.39
2000 m
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        6.53.72
Jenny Lindahl-83             Sävedalens AIK       7.12.24
Elin Hartelius-82            Kongahälla AIK       7.25.82
Häck 100 m (76 cm)
Paula Preissner-83           Ullevi FK            14.62
Hanna Kensfors-82            Göteborgs KIK        15.23
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         15.27
Madeleine Forsberg-83        Göteborgs KIK        15.84
Johanna Rönner-82            Ullevi FK            16.21
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         16.63
Anna Peny-83                 Lerum Friidrott      17.57
Maria Berggren-82            Göteborgs KIK        17.85
Sandra Fundin-83             Mölndals AIK         18.13
Amanda Kaså-83               Ullevi FK            18.54
Medvind
Hanna Kensfors-82            Göteborgs KIK        14.84
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         16.28
Häck 300 m (76 cm)
Hanna Kensfors-82            Göteborgs KIK        45.54
Madelaine Forsberg-83        Göteborgs KIK        46.22
Maria Berggren-82            Göteborgs KIK        48.12
Maria Svensson-83            Göteborgs KIK        48.59
Veronica Fridén-83           Mölndals AIK         48.91
Johanna Rönner-82            Ullevi FK            50.01
Paula Preissner-83           Ullevi FK            50.24
Amanda Kaså-83               Ullevi FK            52.58
Anna Peny-83                 Lerum Friidrott      54.49
(Mikaela Bernhardsson-84     Göteborgs KIK        46.49)
Höjd
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         1.62
Malou Österberg-82           IF Kville            1.55
Johanna Ohlsson-83           Kongahälla AIK       1.55
Veronica Fridén-83           Mölndals AIK         1.54
Anja Ödman-82                Ullevi FK            1.50
Elin Hartelius-82            Kongahälla AIK       1.40
Gabrielle Ljungström-83      Mölndals AIK         1.35
Anna Peny-83                 Lerum Friidrott      1.32
Sara Thelin-83               Ullevi FK            1.30
Marianne Ottosson-82         Mölndals AIK         1.30
Stav
Veronica Fridén-83           Mölndals AIK         3.13
Louise Landqvist-83          Göteborgs KIK        3.02
Therese Anefors-83           Örgryte IS           3.00
Merja Moilanen-83            Mölndals AIK         2.42
Emy Fredriksson-83           Lerum Friidrott      2.20
Martina Elf-82               Lerum Friidrott      1.80
Jennie Dahlin-82             Lerum Friidrott      1.80
Längdhopp
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         5.61
Sofia Larsson-83             Mölndals AIK         5.33
Maria Berggren-82            Göteborgs KIK        5.12
Malou Österberg-82           IF Kville            5.10
Anja Ödman-82                Ullevi FK            5.08
Erika Waldén-83              Mölndals AIK         5.01
Elisabeth Larsson-82         IF Kville            5.00
Louise Pettersson-82         Göteborgs KIK        4.88
Sandra Johansson-83          Mölndals AIK         4.85
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         4.85
Tresteg
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         12.34
Maria Berggren-82            Göteborgs KIK        11.91
Louise Pettersson-82         Göteborgs KIK        11.03
Doreen Nagawa-82             Ullevi FK            10.85
Madelaine Forsberg-83        Göteborgs KIK        10.82
Louise Landqvist-83          Göteborgs KIK        10.54
Johanna Rönner-82            Ullevi FK            10.19
Paula Preissner-83           Ullevi FK            9.65
Amanda Kaså-83               Ullevi FK            9.57
Kula (3 kg)
Anna Wiberger-82             Mölndals AIK         11.05
Veronica Fridén-83           Mölndals AIK         10.35
Elin Hufnagl-83              Ullevi FK            10.11
Filiz Mahshid-82             IFK Göteborg         9.97
Yamu Jagne-83                Angereds IS          9.46
Doreen Nagawa-82             Ullevi FK            9.41
Merja Moilanen-83            Mölndals AIK         8.96
Lisa Olsson-83               Ullevi FK            8.68
Louise Landqvist-83          Göteborgs KIK        8.54
Emma Olausson-83             Sävedalens AIK       7.98
Diskus
Malin Andersson-82           Mölndals AIK         35.74
Elin Hufnagl-83              Ullevi FK            24.98
Louise Landqvist-83          Göteborgs KIK        24.73
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         24.28
Filiz Mahshid-83             IFK Göteborg         23.63
Emma Olausson-83             Sävedalens AIK       23.16
Lisa Olsson-83               Ullevi FK            19.47
Therese Olmsäter-83          Sävedalens AIK       18.93
Hanna Kensfors-82            Göteborgs KIK        18.66
Madelaine Forsberg-83        Göteborgs KIK        17.76
Spjut (600)
Kajsa Kuronen-83             Mölndals AIK         40.02
Sandra Johansson-83          Mölndals AIK         34.17
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         24.01
Doreen Nagawa-82             Ullevi FK            23.56
Maria Berggren-82            Göteborgs KIK        21.85
Hanna Kensfors-82            Göteborgs KIK        19.17
Slägga (3 kg)
Elin Hufnagl-83              Ullevi FK            29.52
Lisa Olsson-83               Ullevi FK            28.78
Merja Moilanen-83            Mölndals AIK         28.12
Louise Landqvist-83          Göteborgs KIK        20.86
Emma Olausson-83             Sävedalens AIK       20.85
Therese Olmsäter-83          Sävedalens AIK       19.32
Malin Bundsen-83             Sävedalens AIK       17.27
Jennie Dahlin-82             Lerum Friidrott      15.67
Martina Elf-82               Lerum Friidrott      14.26
Sjukamp
Veronika Fridén-83           Mölndals AIK         4.477
4 x 100 m
Mölndals AIK                                      49.50
Ullevi FK                                         50.91
3 x 800 m
Sävedalens AIK                                    7.23.54
Göteborgs KIK                                     7.54.72
Kongahälla AIK                                    9.01.72
Pojkar 14
80 m
Erik Fridh-84                Sävedalens AIK       10.22
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK         10.34
Alexander Arlbrant-84        Ullevi FK            10.34
Tommy Ivarsson-84            Mölndals AIK         10.58
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         10.69
Hy Long Ho-84                Sävedalens AIK       10.79
Jure Baric-84                Sävedalens AIK       10.88
Jonas Kullberg-84            IF Kville            11.04
Erik Staats-84               Angereds IS          11.07
Hernik Rohdén-84             Mölndals AIK         11.17
200 m
Erik Fridh-84                Sävedalens AIK       25.96
Alexander Arlbrant-84        Ullevi FK            26.72
Jonas Kullberg-84            IF Kville            27.73
Henrik Sönnergren-84         Sävedalens AIK       28.68
800 m
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK         2.17.76
Daniel Johansson-84          Ale 90 IK            2.18.13
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         2.25.70
Patrik Magnusson-84          IF Kville            2.32.42
Dennis Högberg-84            Sävedalens AIK       2.36.54
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         2.36.85
Jonny Pawlak-84              IF Kville            2.45.94
Ulf Pettersson-84            Mölndals AIK         2.47.09
Guiseppe Luppino-84          Angereds IS          2.48.04
Fredrik Olausson-84          Mölndals AIK         2.49.92
2000 m
Mattias Zwick-84             Sävedalens AIK       6.26.30
Daniel Johansson-84          Ale 90 IK            6.39.08
Dennis Högberg-84            Sävedalens AIK       7.07.64
Patrik Magnusson-84          IF Kville            7.08.83
Häck 80 m (84 cm)
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK         12.91
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         13.43
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         13.52
Jonas Kullberg-84            IF Kville            13.92
Henrik Rohdén-84             Mölndals AIK         14.79
Jonny Pawlak-84              IF Kville            14.84
Kenny Henriksson-84          Örgryte IS           15.90
Anders Ödman-84              Angereds IS          16.01
Ulf Pettersson-84            Mölndals AIK         16.45
Erik Staats-84               Angereds IS          16.99
Höjd
Thomas Bipella-84            Örgryte IS           1.70
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         1.60
Jonny Pawlak-84              IF Kville            1.55
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK         1.54
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         1.49
Mikael Ström-84              Sävedalens AIK       1.45
Giuseppe Luppino-84          Angereds IS          1.40
Anders Ödman-84              Angereds IS          1.35
Ulf Pettersson-84            Mölndals AIK         1.33
Stav
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         3.13
Urban Rozman-84              Örgryte IS           2.80
Jonny Pawlak-84              IF Kville            2.70
Hy Long Ho-84                Sävedalens AIK       2.33
Jure Baric-84                Sävedalens AIK       2.33
Längd (zon)
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK         5.70
Tommy Ivarsson-84            Mölndals AIK         5.57
Alexander Arlbrant-84        Ullevi FK            5.42
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         5.18
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         5.16
Jure Baric-84                Sävedalens AIK       5.06
Erik Staats-84               Angereds IS          4.90
Jonny Pawlak-84              IF Kville            4.90
Jonas Kullberg-84            IF Kville            4.74
Mikael Ström-84              Sävedalens AIK       4.59
Tresteg (zon)
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK         11.46
Alexander Arlbrant-84        Ullevi FK            11.38
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         11.09
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         11.08
Jure Baric-84                Sävedalens AIK       10.97
Thomas Bipella-84            Örgryte IS           10.88
Alexander Ljungblom-84       IFK Göteborg         10.44
Jonas Kullberg-84            IF Kville            10.34
Andreas Franzon-84           Mölndals AIK         10.31
Mikael Ström-84              Sävedalens AIK       10.30
Kula (4 kg)
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         13.39
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK         11.46
Dennis Malmström-84          Lerum Friidrott      10.55
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         10.18
Tommy Ivarsson-84            Mölndals AIK         9.98
Hy Long Ho-84                Sävedalens AIK       9.93
Ulf Pettersson-84            Mölndals AIK         9.71
Giuseppe Luppino-84          Angereds IS          9.56
David Norling-84             Angereds IS          8.65
Erik Fridh-84                Sävedalens AIK       8.17
Diskus (1.0 kg)
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         33.46
Giuseppe Luppino-84          Angereds IS          32.32
Dennis Malmström-84          Lerum Friidrott      24.82
Erik Fridh-84                Sävedalens AIK       23.33
David Norling-84             Angereds IS          21.92
Jonas Kullberg-84            IF Kville            20.96
Tommy Ivarsson-84            Mölndals AIK         20.60
Kim Fjeldheim-84             Örgryte IS           20.40
Jonny Pawlak-84              IF Kville            20.04
Kenny Henricsson-84          Örgryte IS           19.14
Slägga (4 kg)
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         35.40
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         23.62
Spjut
Ulf Peterson-84              Mölndals AIK         47.79
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK         46.21
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK         43.76
Dennis Malmström-84          Lerum Friidrott      32.86
Joakim Norman-84             Mölndals AIK         28.28
Tommy Ivarsson-84            Mölndals AIK         26.58
David Norling-84             Angereds IS          23.24
Jonas Kullberg-84            IF Kville            22.76
Hussein Farraj-84            Ullevi FK            21.59
Anders Ödman-84              Angereds IS          21.52
Sexkamp
Thomas Erlandsson-84         Mölndals AIK             4111
Magnus Lohse-84              Mölndals AIK             3767
Joakim Norman-84             Mölndals AIK             3181
Ulf Pettersson-84            Mölndals AIK             2406
Jonny Pawlak-84              IF Kville                2229
Anders Ödman-84              Angereds IS              1441
3 x 800 m
Sävedalens AIK               Lag 1                7.40.82
Sävedalens AIK               Lag 2                8.03.32
Flickor 14
80 m
Nanna Sacko Nilsen-84        Göteborgs KIK        10.47
Emma Salomonsson-84          Mölndals AIK         10.79
Katrin Larsson-84            Göteborgs KIK        11.18
Amy Quinones-84              Göteborgs KIK        11.55
Emma Broms-84                Göteborgs KIK        11.59
Annika Gustafsson-84         Lerum Friidrott      11.60
Celestina Abika-84           Sävedalens AIK       11.62
Anna Banovits-84             Angereds IS          11.62
Parva Jarid-84               Ullevi FK            12.14
Jennie Lundberg-84           IFK Göteborg         12.15
200 m
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        27.81
Katrin Larsson-84            Göteborgs KIK        28.62
Emma Salomonsson-84          Mölndals AIK         29.02
Amy Quinones-84              Göteborgs KIK        29.07
Jennie Lundberg-84           IFK Göteborg         30.30
800 m
Malin Nilsson-84             Sävedalens AIK       2.28.14
Junette Christiansson-84     Ale 90 IK            2.29.18
Sofi Nilsson-84              Sävedalens AIK       2.31.08
Maria Carlsson-84            Sävedalens AIK       2.32.44
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        2.33.65
Hanna Thedros-84             Göteborgs KIK        2.37.61
Lynn Lo Presti-84            Angereds IS          2.54.89
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        3.10.71
Katarina Ukalovic-84         Göteborgs KIK        3.15.26
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      3.15.63
2000 m
Junette Christiansson-84     Ale 90 IK            7.04.87
Malin Nilsson-84             Sävedalens AIK       7.29.72
Maria Carlsson-84            Sävedalens AIK       7.31.17
Sofi Nilsson-84              Sävedalens AIK       7.44.04
Häck 80 m (76 cm)
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        12.53
Nanna Sacko Nilsen-84        Göteborgs KIK        13.37
Hanna Thedros-84             Göteborgs KIK        13.79
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        13.88
Anna Banovits-84             Angereds IS          13.91
Amy Quinones-84              Göteborgs KIK        14.39
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        14.59
Celestina Abika-84           Sävedalens AIK       14.77
Katarina Ukalovic-84         Göteborgs KIK        15.30
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      15.33
Höjd
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      1.59
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        1.51
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        1.48
Katrin Larsson-84            Göteborgs KIK        1.41
Katarina Ukalovic-84         Göteborgs KIK        1.26
Anna Banovits-84             Angereds IS          1.24
Stav
Sara Josefsson-84            IF Kville            2.60
Längd
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        5.36
Nanna Sacko Nilsen-84        Göteborgs KIK        5.16
Celestina Abika-84           Sävedalens AIK       4.92
Emma Salomonsson-84          Mölndals AIK         4.74
Katrin Larsson-84            Göteborgs KIK        4.70
Linn Eriksson-84             Göteborgs KIK        4.60
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        4.54
Jennie Lundberg-84           IFK Göteborg         4.50
Emma Broms-84                Göteborgs KIK        4.48
Katarina Ukalovic-84         Göteborgs KIK        4.46
Tresteg (zon)
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        11.79
Nanna Sacko Nilsen-84        Göteborgs KIK        11.46
Celestina Abika-84           Sävedalens AIK       10.48
Amy Quinones-84              Göteborgs KIK        10.14
Hanna Thedros-84             Göteborgs KIK        9.80
Sara Josefsson-84            IF Kville            9.50
Emma Salomonsson-84          Mölndals AIK         9.30
Katrin Larsson-84            Göteborgs KIK        9.30
Anna Banovits-84             Angereds IS          9.19
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        8.91
                             Medvind
Mikaela Bernhardsson-84      gÖteborgs KIK        11.95
Kula (3)
Celestina Abika-84           Sävedalens AIK       10.00
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      9.96
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        9.84
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        9.18
Sabell Jagne-84              Angereds IS          8.47
Emma Salomonsson-84          Mölndals AIK         8.22
Michelle Hansson-84          Göteborgs KIK        7.87
Katarina Ukalovic-84         Göteborgs KIK        7.86
Diskus (0.6 kg)
Emma Salomonsson-84          Mölndals AIK         31.88
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        30.92
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      28.80
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        28.72
Hanna Thedros-84             Göteborgs KIK        24.06
Anna Banovits-84             Angereds IS          18.69
Sara Josefsson-84            IF Kville            16.46
Slägga (3 kg)
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        24.00
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      21.73
Annika Gustavsson-84         Lerum Friidrott      16.10
Spjut (400)
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        38.51
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      32.41
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        28.63
Anna Banovits-84             Angereds IS          23.47
Katarina Ukalovic-84         Göteborgs KIK        19.69
Sabell Jagne-84              Angereds IS          19.53
Hanna Thedros-84             Göteborgs KIK        18.72
Sexkamp
Mikaela Bernhardsson-84      Göteborgs KIK        4.669
Joanna Odenlund-84           Göteborgs KIK        3.091
Veronica Gulldén-84          Lerum Friidrott      2.811
Katarina Ukalovic-84         Göteborgs KIK        2.329
Anna Banovits-84             Angereds IS          2.284
4 x 80 m
Göteborgs Kvinnliga IK       Lag 1                40,6m
Ullevi FK                                         41,7m
Göteborgs Kvinnliga IK       Lag 2                45,4m
Lerum Friidrott                                   45,6m
3 x 800 m
Sävedalens AIK               Lag 1                7.46.42
Sävedalens AIK               Lag 2                8.32.16
Göteborgs Kvinnliga IK                            8.50.71
Pojkar 13
80 m
Martin Jungmark-85           IF Kville            10.75
Thomas Schedwin-85           Ullevi FK            10.80
John San Pedro-85            Mölndals AIK         10.99
Alexander Ljungblom-85       IFK Göteborg         10.99
Rasmus Tjärndal-85           Ullevi FK            11.38
Jonas Järvsén-85             IFK Göteborg         11.39
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      11.41
Daniel Linder-85             Ullevi FK            11.47
Niklas Edström-85            IFK Göteborg         11.54
200 m
Martin Jungmark-85           IF Kville            27.51
Alexander Ljungblom-85       IFK Göteborg         28.24
Niklas Edström-85            IFK Göteborg         29.64
800 m
Magnus Strand-85             OK Alehof            2.21.01
Alexander Ljungblom-85       IFK Göteborg         2.31.98
William Lind-85              Sävedalens AIK       2,32,1m
Jonas Järvsén-85             IFK Göteborg         2.35.25
John San Pedro-85            Mölndals AIK         2.36.31
Rickard Björkqvist-85        Ullevi FK            2.37.89
Oscar Rose-85                Sävedalens AIK       2.38.85
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      2.41.35
Daniel Svensson-85           Lerum Friidrott      2.42.94
Niklas Edström-85            IFK Göteborg         2.44.36
2000 m
Magnus Strand-85             OK Landehof          6.39.26
William Lind-85              Sävedalens AIK       7.01.80
Martin Ljungmark-85          IF Kville            7.49.25
Häck 80 m (84 cm)
Rasmus Tjärndal-85           Ullevi FK            13.75
Alexander Ljungblom-85       IFK Göteborg         14.09
Staffan Gustafsson-85        Ullevi FK            14.87
John San Pedro-85            Mölndals AIK         15.41
Johannes Fredriksson-85      Ullevi FK            15.58
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      15.91
Jonas Järvsén-85             IFK Göteborg         16.78
Höjd
Daniel Linder-85             Ullevi FK            1.56
Jonas Järvsén-85             IFK Göteborg         1.46
Johannes Fredriksson-85      Ullevi FK            1.45
Staffan Gustafsson-85        Ullevi FK            1.40
Hampus Ahlqvist-85           Ullevi FK            1.37
John San Pedro-85            Mölndals AIK         1.37
Alexander Ljungblom-85       IFK Göteborg         1.37
Rasmus Tjärndal-85           Ullevi FK            1.35
Peter Thorsson-85            Lerum Friidrott      1.33
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      1.23
Stav
John San Pedro-85            Mölndals AIK         2.52
Rasmus Tjärndal-85           Ullevi FK            2.07
Längd (zon)
Martin Jungmark-85           IF Kville            5.15
Alexander Ljungblom-85       IFK Göteborg         5.02
Tomas Schedwin-85            Ullevi FK            4.88
John San Pedro-85            Mölndals AIK         4.77
Jonas Järvsén-85             IFK Göteborg         4.59
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      4.56
Rasmus Tjärndal-85           Ullevi FK            4.54
Staffan Gustafsson-85        Ullevi FK            4.32
Johannes Fredriksson-85      Ullevi FK            4.28
Niklas Edström-85            IFK Göteborg         4.26
Tresteg (zon)
Alexander Ljungblom-85       IFK Göteborg         11.45
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      10.27
John San Pedro-85            Mölndals AIK         10.16
Martin Jungmark-85           IF Kville            9.68
Rasmus Tjärndal-85           Ullevi FK            9.39
Staffan Gustavsson-85        Ullevi FK            9.25
Anders Karlsson-85           Mölndals AIK         7.36
Kula (4 kg)
Kai Jousmäki-85              IF Kville            9.91
Joakim Thomée-85             Sävedalens AIK       9.29
Tomas Schedwin-85            Ullevi FK            9.11
Daniel Linder-85             Ullevi FK            8.42
Daniel Svensson-85           Lerum Friidrott      8.26
Martin Jungmark-85           IF Kville            7.66
Jonas Järvsén-85             IFK Göteborg         7.48
John San Pedro-85            Mölndals AIK         7.27
Staffan Gustafsson-85        Ullevi FK            6.74
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      6.59
Slägga (4 kg)
Kai Jousmäki-85              IF Kville            19.50
Martin Jungmark-85           IF Kville            16.56
John San Pedro-85            Mölndals AIK         14.27
Diskus (1.0 kg)
Kai Jousmäki-85              IF Kville            25.97
John San Pedro-85            Mölndals AIK         25.58
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      17.08
Spjut (600)
Joakim Thomée-85             Sävedalens AIK       37.15
Fredrik Björklund-85         Kongahälla AIK       31.74
John San Pedro-85            Mölndals AIK         30.76
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott      20.47
Staffan Gustafsson-85        Ullevi FK            19.61
Sexkamp
John San Pedro-85            Mölndals AIK             2220
Alexander Ljungblom-85       IFK Göteborg             2060
Staffan Gustafsson-85        Ullevi FK                1747
Jonas Järvsén-85             IFK Göteborg             1737
Robin Sasse-85               Lerum Friidrott          1418
Flickor 13
80 m
Mfon Etim-85                 Angereds IS          10.70
Sara Trane-85                Sävedalens AIK       10.78
Anna Otterstedt-85           Ullevi FK            10.85
Susanne Pettersson-85        Göteborgs IK         10.97
Ida Hellgren-85              Ullevi FK            11.15
Rebecca Gustafsson-85        Ullevi FK            11.17
Camilla Rahm-85              Göteborgs KIK        11.34
Louise Eliasson-85           Mölndals AIK         11.47
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        11.51
Tuni Baraka-85               Göteborgs KIK        11.72
800 m
Sara Trane-85                Sävedalens AIK       2.20.18
Magdalena Ottersten-85       Sävedalens AIK       2.21.36
Charlotta Ottersten-85       Sävedalens AIK       2.26.53
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        2.32.45
Lucie Andersson-85           Mölndals AIK         2.37.57
Charlotte Fougberg-85        Göteborgs KIK        2.37.83
Anna Nicklasson-85           Mölndals AIK         2.50.27
Susanne Pettersson-85        Göteborgs KIK        2.52.22
Ida Hellgren-85              Ullevi FK            2.52.86
Annika Nyberg-85             Mölndals AIK         2.53.86
2000 m
Magdalena Ottersten-85       Sävedalens AIK       6.45.92
Charlotta Ottersten-85       Sävedalens AIK       6.51.96
Pernilla Sävestrand-86       Sävedalens AIK       7.15.31
Carina Persson-87            Sävedalens AIK       7.47.02
Karolina Ottersten-87        Sävedalens AIK       8.08.50
Emma Larsson-85              Ullevi FK            8.21.49
Anna Niklasson-85            Ullevi FK            8.23.49
Häck 80 cm (84 cm)
Susanne Pettersson-85        Göteborgs KIK        13.17
Mfon Etim-85                 Angereds IS          13.23
Anna Otterstedt-85           Ullevi FK            13.46
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        13.66
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            14.15
Emelie Andrén-85             Ullevi FK            15.23
Ida Hellgren-85              Ullevi FK            15.27
Tuni Baraka-85               Göteborgs KIK        15.49
Annika Nyberg-85             Mölndals AIK         16.92
Höjd
Rebecca Gustafsson-85        Ullevi FK            1.47
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            1.46
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        1.45
Sara Trane-85                Sävedalens AIK       1.40
Mfon Etim-85                 Angereds IS          1.40
Emelie Andrén-85             Ullevi FK            1.40
Anna Otterstedt-85           Ullevi FK            1.38
Tuni Baraka-85               Göteborgs KIK        1.37
Karolina Davidsson-85        IFK Göteborg         1.36
Christine Andreasson-85      Ale 90 IK            1.35
Stav
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            2.90
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        2.40
Längd
Susanne Pettersson-85        Göteborgs KIK        5.24
Mfon Etim-85                 Angereds IS          5.16
Tuni Baraka-85               Göteborgs KIK        5.16
Anna Otterstedt-85           Ullevi FK            5.01
Sara Trane-85                Sävedalens AIK       4.82
Rebecca Gustafsson-85        Ullevi FK            4.80
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            4.64
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        4.61
Camilla Rahm-85              Göteborgs KIK        4.46
Charlotte Fougberg-85        Göteborgs KIK        4.44
Tresteg (zon)
Zeituni Baraka-85            Göteborgs KIK        11.24
Susanne Pettersson-85        Göteborgs KIK        11.10
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        10.93
Camilla Rahm-85              Göteborgs KIK        9.92
Rebecca Gustavsson-85        Ullevi FK            9.77
Helene Landqvist-85          Göteborgs KIK        9.69
Sara Trané-85                Sävedalens AIK       9.54
Jennifer Santos-85           IF Kville            9.34
Ida Hellgren-85              Ullevi FK            9.29
Kula (3)
Ida Hellgren-85              Ullevi FK            9.42
Tuni Baraka-85               Göteborgs KIK        8.68
Caroline Höglund-85          Mölndals AIK         8.65
Susanne Pettersson-85        Göteborgs KIK        8.57
Annsofie Andersson-85        IF Kville            8.14
Annika Nyberg-85             Mölndals AIK         8.07
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            7.93
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        7.72
Louise Eliasson-85           Mölndals AIK         7.46
Diskus (0.6 kg)
Caroline Höglund-85          Mölndals AIK         32.47
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        27.56
Louise Eliasson-85           Mölndals AIK         24.12
Anna Niklasson-85            Mölndals AIK         22.74
Susanne Pettersson-85        Göteborgs KIK        20.80
Camilla Rahm-85              Göteborgs KIK        18.13
Isabella Adamschewska-85     IF Kville            17.13
Annika Nyberg-85             Mölndals AIK         16.84
Slägga (3 kg)
Louise Eliasson-85           Mölndals AIK         22.02
Caroline Höglund-85          Mölndals AIK         19.59
Anna Niklasson-85            Mölndals AIK         16.07
Spjut (400)
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        33.54
Tuni Baraka-85               Göteborgs KIK        27.25
Susanne Pettersson-85        Göteborgs KIK        24.00
Camilla Rahm-85              Göteborgs KIK        21.93
Ann-Sofie Andersson-85       IF Kville            17.84
Caroline Höglund-85          Mölndals AIK         17.02
Annika Nyberg-85             Mölndals AIK         17.48
Louise Eliasson-85           Mölndals AIK         16.31
Anna Nicklasson-85           Mölndals AIK         15.54
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            15.47
Sexkamp
Lisa Ledenvall-85            Göteborgs KIK        3.733
Susanne Pettersson-85        Göteborgs KIK        3.210
Tuni Baraka-85               Göteborgs KIK        2.940
Cecilia Gagyi-85             Ullevi FK            2.607
Ida Hellgren-85              Ullevi FK            2.415
Sara Trané-85                Sävedalens AIK       2.238
Annika Nyberg-85             Mölndals AIK         1.975
Pojkar 12
60 m
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         8.42
Patrik Abika-87              Sävedalens AIK       8.63
Fredrik Jävert-86            Ale 90 IK            8.73
Olle Salomonsson-86          Ullevi FK            8.85
Jonatan Falk-86              Lerum Friidrott      8.87
Abbas Faraj-87               Ullevi FK            8.97
Mattias Majetic-87           Mölndals AIK         8.99
Johan Eklund-86              Mölndals AIK         9.07
Linus Grundell-86            Lerum Friidrott      9.13
Johnny Persson-86            Angereds IS          9.13
600 m
Fredrik Björklund-86         Kongahälla AIK       1.47.73
Erik Ek-86                   Ullevi FK            1.49.29
Fredrik Jävert-86            Ale 90 IK            1.50.40
Emil Ryberg-87               Majornas IK          1.51.07
Martin Johansson-86          Ale 90 IK            1.51.21
Robert Lind-87               Sävedalens AIK       1.51.46
Kristoffer Hagstedt-87       Ullevi FK            1.54.69
Torbjörn Karlsson-88         IFK Göteborg         1.59.47
Jonas Arvidsson-87           Ullevi FK            2.00.71
Alexander Banovits-86        Angereds IS          2.01.18
800 m
Fredrik Björklund-86         Kongahälla AIK       2.30.46
Emil Ryberg-87               Majornas IK          2.34.59
Erik Ek-86                   Ullevi FK            2.35.56
Christoffer Heden-86         Ullevi FK            2.36.84
Robert Lind-87               Sävedalens AIK       2.37.89
Abbas Faraj-87               Ullevi FK            2.40.81
Fredrik Haraldsson-87        Kongahälla AIK       2.40.94
Martin Johansson-86          Ale 90 IK            2.42.58
Patrik Wiberg-86             IFK Göteborg         2.44.16
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         2.46.02
Häck 60 m
Jonatan Falk-86              Lerum Friidrott      10.24
Rickard Kilander-86          Mölndals AIK         10.91
Patrik Wiberg-86             IFK Göteborg         11.60
Henrik Danielsson-87         Örgryte IS           11.82
Magnus Elf-86                Lerum Friidrott      12.10
Patrik Abika-87              Sävedalens AIK       12.14
Marcus Larsson-88            IFK Göteborg         12.15
Kristoffer Hagstedt-87       Ullevi FK            12.27
Alexander Banovits-86        Angereds IS          12.41
Jonas Arvidsson-87           Ullevi FK            12.73
Höjd
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         1.46
Magnus Elf-86                Lerum Friidrott      1.38
Jonatan Falk-86              Lerum Friidrott      1.35
Robin Granqvist-86           Lerum Friidrott      1.33
Patrik Wiberg-86             IFK Göteborg         1.31
Patrik Abika-87              Sävedalens AIK       1.30
Mikael Norén-86              Ullevi FK            1.30
Emil Ryberg-87               Majornas IK          1.30
Johnny Persson-86            Angereds IS          1.30
Daniel Falk-88               Lerum Friidrott      1.26
Stavhopp
Henrik Danielsson-87         Örgryte IS           1.71
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         1.61
Fredrik Björklund-86         Kongahälla AIK       1.51
Jonatan Falk-86              Lerum Friidrott      1.51
Längd (zon)
John Svensson-86             Angereds IS          4.73
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         4.71
Jonatan Falk-86              Lerum Friidrott      4.60
Erik Ek-86                   Ullevi FK            4.49
Patrik Abika-87              Sävedalens AIK       4.46
Johnny Persson-86            Angereds IS          4.44
John Svensson-86             Angereds IS          4.43
Mikael Norén-86              Ullevi FK            4.25
Rickard Kilander-86          Mölndals AIK         4.23
Emil Predan-88               Mölndals AIK         4.10
Tresteg (zon)
Jonatan Falk-86              Lerum Friidrott      9.71
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         9.48
Johnny Persson-86            Angereds IS          9.46
John Svensson-86             Angereds IS          9.31
Linus Grundell-86            Lerum Friidrott      9.21
Patrik Abika-87              Sävedalens AIK       8.93
Robin Granqvist-86           Lerum Friidrott      8.92
Erik Ek-86                   Ullevi FK            8.88
Emil Ryberg-87               Majornas IK          8.49
Fredrik Haraldsson-87        Kongahälla AIK       8.36
Kula (3)
Jonatan Falk-86              Lerum Friidrott      9.92
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         9.86
Erik Gustavsson-86           Ale 90 IK            9.15
Rickard Kilander-86          Mölndals AIK         9.12
Mikael Norén-86              Ullevi FK            9.03
Johan Eklund-86              Mölndals AIK         8.83
Robert Forsling-86           Lerum Friidrott      8.80
Patrik Abika-87              Sävedalens AIK       8.23
Fredrik Björklund-86         Kongahälla AIK       7.82
Diskus (0.6 kg)
Richard Kilander-86          Mölndals AIK         26.01
Fredrik Björklund-86         Kongahälla AIK       25.47
Pontus Thomée-87             Sävedalens AIK       24.60
Henrik Danielsson-87         Örgryte IS           22.78
Emil Ryberg-87               Majornas IK          22.13
Magnus Elf-86                Lerum Friidrott      20.91
Johnny Persson-86            Angereds IS          20.35
Alexander Banovits-86        Angereds IS          19.35
Fredrik Haraldsson-87        Kongahälla AIK       18.16
Marcus Larsson-87            IFK Göteborg         16.83
Spjut (400 gr)
Fredrik Björklund-86         Kongahälla AIK       35.85
Pontus Thomée-87             Sävedalens AIK       28.06
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         26.82
Rikard Kihlander-86          Mölndals AIK         24.34
Patrik Johansson-86          Lerum Friidrott      24.23
Alexander Banovits-86        Angereds IS          24.12
Emil Ryberg-87               Majornas IK          23.75
Fredrik Haraldsson-87        Kongahälla AIK       22.41
Henrik Danielsson-87         Örgryte IS           22.12
Daniel Sundholm-87           IF Kville            20.65
Femkamp
Sandro Karlsfred-86          IFK Göteborg         3.663
Jonatan Falk-86              Lerum Friidrott      3.387
Magnus Elf-86                Lerum Friidrott      2.724
Johny Persson-86             Angereds IS          2.699
John Svensson-86             Angereds IS          2.615
Pontus Thomée-87             Sävedalens AIK       2.526
Marcus Larsson-87            IFK Göteborg         2.307
William Lindberg-87          Lerum Friidrott      2.240
Torbjörn Karlsson-88         IFK Göteborg         2.236
Robin Köhl-87                Lerum Friidrott      1.937
5 x 60 m
Angereds IS                                       48.37
3 x 800 m
Mölndals AIK                                      8.20.75
Sävedalens AIK               Lag 1                8.29.29
Kongahälla AIK                                    8.32.18
Sävedalens AIK               Lag 2                8.48.98
Flickor 12
60 m
Maria Fridén-86              Ullevi FK            8.60
Karin Ahl-86                 Ullevi FK            8.69
Susanne Forsberg-87          Göteborgs KIK        8.99
Emelie Flander-86            Angereds IS          9.03
Isabell Ekström-87           Ullevi FK            9.18
Emelie Warås-86              IF Kville            9.20
Lisa Johansson-86            Ullevi FK            9.26
Nina Flodin-86               Göteborgs KIK        9.30
Marielle Malmström-86        Lerum Friidrott      9.31
Annie Egecioglu-86           Ullevi FK            9.34
Johanna Fermfelt-86          Ullevi FK            9.34
600 m
Pernilla Sävestrand-86       Sävedalens AIK       1.48.02
Johanna Ahlm-87              Sävedalens AIK       1,48,7m
Cecilia Malmsten-86          Mölndals AIK         1.52.25
Carina Persson-87            Sävedalens AIK       1.53.1m
Josefin Zachrisson-86        Sävedalens AIK       1.54.42
Pernilla Ahlm-88             Sävedalens AIK       2.00.47
Louise Lundin-87             Ullevi FK            2,00,9m
Åsa Johansson-87             Kongahälla AIK       2,01,8
Alexandra Järvestrand-87     Kongahälla AIK       2,02,2m
Emelie Flander-86            Angereds IS          2.03.79
800 m
Pernilla Sävestrand-86       Sävedalens AIK       2,30,6m
Johanna Ahlm-87              Sävedalens AIK       2.34.18
Cecilia Holmbom-86           Mölndals AIK         2.34.51
Sofia Bernestål-86           Sävedalens AIK       2.34.87
Carina Persson-87            Sävedalens AIK       2,37,8m
Josefine Zackrisson-86       Sävedalens AIK       2.38.01
Pernilla Ahlm-89             Sävedalens AIK       2.42.25
Karolina Ottersten-87        Sävedalens AIK       2.42.58
Åsa Jonsson-87               Kongahälla AIK       2.50.65
Louise Lundin-87             Ullevi FK            2.50.71
1500 m
Pernilla Sävestrand-87       Sävedalens AIK       5.10.86
Johanna Ahlm-87              Sävedalens AIK       5.21.47
Carina Persson-87            Sävedalens AIK       5.30.21
Carolina Ottersten-87        Sävedalens AIK       5.49.05
Häck 60 m
Karin Ahl-86                 Ullevi FK            10.87
Anna Johansson-86            Göteborgs KIK        11.71
Linda Andersson-86           Mölndals AIK         11.72
Susanne Forsberg-87          Göteborgs KIK        12.11
Cecilia Holmbom-86           Mölndals AIK         12.16
Åsa Wilén-86                 IF Kville            12.56
Yordabel Abraham-86          Ullevi FK            12.73
Åsa Jonsson-87               Kongahälla AIK       12.91
Miriam Bokasa-86             Göteborgs KIK        12.92
Louise Lundin-87             Ullevi FK            13.13
Höjd
Linda Andreasson-86          Mölndals AIK         1.47
Anna Johansson-86            Göteborgs KIK        1.38
Cecilia Johansson-86         Ale 90 IK            1.35
Nina Flodin-86               Göteborgs KIK        1.30
Lisa Johansson-86            Ullevi FK            1.30
Åsa Wilén-86                 IF Kville            1.22
Louise Lundin-87             Ullevi FK            1.21
Sara Kluge-86                Lerum Friidrott      1.20
Johanna Karttunen-86         Ullevi FK            1.20
Emma Jungmark-87             IF Kville            1.20
Annelie Borg-87              Lerum Friidrott      1.20
Stav
Louise Lundin-87             Ullevi FK            2.10
Åsa Wilén-86                 IF Kville            2.10
Rebecca Leidstedt-87         Lerum Friidrott      1.72
Sandra Idegård-86            IF Kville            1.62
Sara Pedersen-86             Lerum Friidrott      1.47
Längd (zon)
Maria Fridén-86              Ullevi FK            4.61
Karin Ahl-86                 Ullevi FK            4.41
Linda Andreasson-86          Mölndals AIK         4.33
Lisa Johansson-86            Ullevi FK            4.26
Annie Egeciouglu-86          Ullevi FK            4.21
Sofia Bernestål-86           Sävedalens AIK       4.19
Johanna Fermfelt-86          Ullevi FK            4.19
Johanna Karttunen-86         Ullevi FK            4.12
Malin Andreasson-86          Ullevi FK            4.07
Sandra Idegård-86            IF Kville            4.07
Tresteg (zon)
Karin Ahl-86                 Ullevi FK            9.52
Maria Fridén-86              Ullevi FK            9.28
Nina Flodin-86               Göteborgs KIK        9.10
Sofia Bernestål-86           Sävedalens AIK       9.01
Susanne Forsberg-87          Göteborgs KIK        9.00
Johanna Fermfelt-86          Ullevi FK            8.79
Sandra Idegård-86            IF Kville            8.62
Emelie Warås-86              IF Kville            8.24
Maja Grundell-87             Lerum Friidrott      7.89
Åsa Johnsson-87              Kongahälla AIK       7.80
Kula (2 kg)
Annica Beckman-86            Sävedalens AIK       10.22
Anna Johansson-86            Göteborgs KIK        9.48
Linda Andreasson-86          Mölndals AIK         9.25
Josefin Nordgren-86          Mölndals AIK         9.11
Marielle Malmström-86        Lerum Friidrott      8.67
Annika Pipkorn-86            Sävedalens AIK       8.40
Annika Pipkorn-86            Sävedalens AIK       7.73
Samantha Sjöberg-86          Ale 90 IK            7.55
Johanna Karttunen-86         Ullevi FK            7.48
Miriam Bokassa-86            Göteborgs KIK        7.35
Diskus (0.6)
Annica Beckman-86            Sävedalens AIK       25.50
Annika Pipkorn-86            Sävedalens AIK       25.20
Sandra Andersson-86          Sävedalens AIK       21.70
Linda Andreasson-86          Mölndals AIK         21.14
Samantha Sjöberg-86          Ale 90 IK            18.74
Louise Lundin-87             IF Kville            19.11
Karin Höglund-87             Mölndals AIK         18.22
Paula Lange-86               Mölndals AIK         17.45
Cecilia Holmbom-86           Mölndals AIK         17.22
Åsa Willén-86                IF Kville            16.36
Slägga (3 kg)
Marielle Malmström-86        Lerum Friidrott      17.16
Spjut (400)
Annika Pipkorn-86            Sävedalens AIK       27.09
Sandra Andersson-86          Sävedalens AIK       24.68
Åsa Wilén-86                 IF Kville            20.75
Linda Andreasson-86          Mölndals AIK         19.12
Annica Beckman-86            Sävedalens AIK       19.00
Linda Wilén-88               IF Kville            17.81
Louise Lundin-87             Ullevi FK            17.70
Emelie Warås-86              IF Kville            16.98
Sharon Abraham-86            Ullevi FK            16.81
Karin Höglund-87             Mölndals AIK         16.53
Femkamp
Johanna Alm-87               Sävedalens AIK       3.228
Anna Johansson-86            Göteborgs KIK        3.174
Linda Andreasson-86          Mölndals AIK         3.080
Sofia Bernestål-86           Sävedalens AIK       2.977
Cecilia Holmbom-86           Mölndals AIK         2.737
Sandra Idegård-86            IF Kville            2.641
Emelie Flander-86            Angereds IS          2.622
Josefine Zachrisson-86       Sävedalens AIK       2.603
Sara Kluge-86                Lerum Friidrott      2.370
Angelika Dellenmark-86       Lerum Friidrott      2.075
5 x 60 m
Mölndals AIK                                      46.48
Angereds IS                                       49.72
Göteborgs Kvinnliga IK                            50.05
3 x 800 m
Sävedalens AIK               Lag 1                8.05.53
Sävedalens AIK               Lag 2                8.50.16
Sävedalens AIK               Lag 3                9.03.00
Kongahälla AIK                                    9.22.35
Ullevi FK                                         9.24.32
Angereds IS                                       10.01.03