Resultat ISM i Friidrottens Hus Göteborg 21-22 februari 2004
M 60m

Försök  heat: 1                                         21/2
    1 Jaysuma Saidy                84 NORGE                      6.85   Q
    2 Robert Kronberg              76 IF Kville                  6.91   Q
    3 Morten Jensen                82 DANMARK                    6.98   Q
    4 Emil Olofsson                82 IFK Umeå                   7.02   q
    5 Espen Gatzwiller             81 DANMARK                    7.02   q
    6 Cesar Posse                  70 DANMARK                    7.14
    7 Troels B Jensen              83 DANMARK                    7.20

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Patrik Lövgren               75 Malmö AI                   6.75   Q
    2 David Samuyiwa **            72 Ullevi FK                  6.98   Q
    3 Anders Boyacioglu            76 Huddinge AIS               6.98   Q
    4 John Lundvik                 83 IFK Växjö                  7.00   q
    5 Kleverton Santos             85 Alingsås IF                7.17
    6 Rune Selstad                 82 NORGE                      7.21
    7 Kurt Andersen                62 DANMARK                    7.93

Försök  heat: 3                                         21/2
    1 Peter Johansson              81 Ullevi FK                  6.88   Q
    2 Daniel Persson               82 Malmö AI                   6.92   Q
    3 Magnus Linder                81 SoIK Hellas                7.03 = Q   7.028
    3 Christian Trajkovski         65 DANMARK                    7.03 = Q   7.028
    5 Anders Bache                 82 DANMARK                    7.15
    6 Rickard Arvidsson            87 Hökensås U-                7.16
    7 Charlie Sundin               83 Ullevi FK                  7.17

Försök  heat: 4                                         21/2
    1 Per Strandquist              87 Malmö AI                   6.96   Q
    2 Niclas Broström              77 IF Göta                    7.00   Q
    3 Stefan Tärnhuvud             85 Sundsvalls FI              7.03   Q   7.024
    4 Terence Stamp                70 STORBRITTANIEN             7.03       7.026
    5 Pär Lindén                   81 Ullevi FK                  7.17
    6 David Tegel                  87 Trollhättans SK            7.25
    7 Ove Lindekleiv               76 NORGE                      7.48
Semifinal  1                                            21/2
    1 Patrik Lövgren               75 Malmö AI                   6.69   Q
    2 Robert Kronberg              76 IF Kville                  6.83   Q
    3 Per Strandquist              87 Malmö AI                   6.88   Q
    4 Magnus Linder                81 SoIK Hellas                6.99   q
    5 Morten Jensen                82 DANMARK                    7.00
    6 Niclas Broström              77 IF Göta                    7.01
    7 Espen Gatzwiller             81 DANMARK                    7.05
    8 Christian Trajkovski         65 DANMARK                    7.13

Semifinal  2                                            21/2
    1 Jaysuma Saidy                84 NORGE                      6.77   Q
    2 Peter Johansson              81 Ullevi FK                  6.85   Q
    3 Daniel Persson               82 Malmö AI                   6.85   Q
    4 David Samuyiwa **            72 Ullevi FK                  6.97   q
    5 Stefan Tärnhuvud             85 Sundsvalls FI              7.00
    6 John Lundvik                 83 IFK Växjö                  7.00
    7 Anders Boyacioglu            76 Huddinge AIS               7.01
    8 Emil Olofsson                82 IFK Umeå                   7.08

Final                                                   21/2
    1 Jaysuma Saidy                84 NORGE                      6.77
    2 Robert Kronberg              76 IF Kville                  6.77
    3 Daniel Persson               82 Malmö AI                   6.84
    4 Peter Johansson              81 Ullevi FK                  6.88
    5 Per Strandquist              87 Malmö AI                   6.88
    6 David Samuyiwa **            72 Ullevi FK                  6.92
    7 Magnus Linder                81 SoIK Hellas                6.99
    8 Patrik Lövgren               75 Malmö AI                   9.83
M 200m

Försök  heat: 1                                         21/2
    1 Johan Wissman                82 IFK Helsingborg           21.53   Q
    2 Einar Inge Aasen             82 NORGE                     22.20   q
    3 Rune Selstad                 82 NORGE                     22.33

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Alexander Ljunggren          81 IFK Helsingborg           21.91   Q
    2 Anders Hansson               74 Heleneholms IF            22.15   q
    - Troels B Jensen              83 DANMARK                   diskv.       § F 4.2.9
Försök  heat: 3                                         21/2
    1 Espen Gatzwiller             81 DANMARK                   22.06   Q
    2 Pontus Nilsson               82 Malmö AI                  22.19   q
    3 Rickard Arvidsson            87 Hökensås UR               22.98

Försök  heat: 4                                         21/2
    1 Lenny Martinez               78 SoIK Hellas               22.00   Q
    2 Martin Skeppstedt            82 Spårvägens FK             22.46
    3 Anders Bache                 82 DANMARK                   23.00

Försök  heat: 5                                         21/2
    1 Peter Johansson              81 Ullevi FK                 22.25   Q
    2 Niklas Larsson               85 Hässelby SK               22.41
      Emil Olofsson                82 IFK Umeå               ej start
Semifinal  heat: 1                                      22/2
    1 Johan Wissman                82 IFK Helsingborg           21.64   Q
    2 Peter Johansson              81 Ullevi FK                 22.42       22.419
      Espen Gatzwiller             81 DANMARK                    bröt
      Anders Hansson               74 Heleneholms IF             bröt

Semifinal  heat: 2                                      22/2
    1 Lenny Martinez               78 SoIK Hellas               21.78   Q
    2 Alexander Ljunggren          81 IFK Helsingborg           21.85   q
    3 Einar Inge Aasen             82 NORGE                     22.42   q   22.415
      Pontus Nilsson               82 Malmö AI               ej start
Final                                                   22/2
    1 Johan Wissman                82 IFK Helsingborg           20.66   Sv-rek
    2 Lenny Martinez               78 SoIK Hellas               21.65
    3 Alexander Ljunggren          81 IFK Helsingborg           22.00
    4 Einar Inge Aasen             82 NORGE                     22.00
M 400m

Försök  heat: 1                                         21/2           (mellantid 200m)
    1 Albin Johansson              81 Hässelby SK               49.48   Q   (24.28)
    2 Sebastian Hukari             78 Turebergs FK              50.41   q   (24.00)
    3 Jean Kristophe Debost        85 DANMARK                   50.63   q   (24.49)
    4 Victor Lohr                  87 IK Orient                 51.02       (24.73)

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Thomas Nikitin               82 Spårvägens FK             51.06   Q   (24.19)
    2 Joakim Lagergren             81 Norrköpings FIK           51.20       (24.39)
    3 Henrik Encke                 84 Hässelby SK               51.88       (24.35)
Försök  heat: 3                                         21/2
    1 Mikael Sandin                82 Mölndals AIK              50.09   Q   (23.88)
    2 Tor Pöllänen                 87 Hässelby SK               50.81   q   (24.31)
    3 Kristoffer Nyhuus            82 NORGE                     50.96       (24.23)
    4 Charles Svensson             75 Brännans IF               51.77       (24.08)

Försök  heat: 4                                         21/2
    1 Klas Ringdahl                77 SoIK Hellas               50.48   Q   (24.39)
    2 Jacob Riis                   84 DANMARK                   50.63   q   (24.61)
    3 Andreas Höiby                80 NORGE                     52.61       (25.27)

Semifinal  1                                            21/2
    1 Thomas Nikitin               82 Spårvägens FK             49.18       (23.69)
    2 Albin Johansson              81 Hässelby SK               49.27       (24.13)
    3 Tor Pöllänen                 87 Hässelby SK               49.73       (23.95)
    4 Sebastian Hukari             78 Turebergs FK              50.32       (24.18)

Semifinal  2                                            21/2
    1 Klas Ringdahl                77 SoIK Hellas               49.22       (23.46)
    2 Mikael Sandin                82 Mölndals AIK              49.47       (23.96)
    3 Jacob Riis                   84 DANMARK                   49.77       (24.24)
    4 Jean Kristophe Debost        85 DANMARK                   51.13       (24.73)
Final                                                   22/2         (mellantid 200m)
    1 Thomas Nikitin               82 Spårvägens FK             48.12  (22.88)
    2 Albin Johansson              81 Hässelby SK               48.58  (24.12)
    3 Mikael Sandin                82 Mölndals AIK              48.71  (22.64)
    4 Klas Ringdahl                77 SoIK Hellas               49.20  (22.27)
M 800m

Försök  heat: 1                                         21/2
    1 Fredrik Karlsson             78 Hammarby IF             1:53.01   Q
    2 Thomas Johansson             81 Sävedalens AIK          1:53.22
    3 Ken Pihlblad                 78 Malmö AI                1:53.27
    4 Andreas Rehnborg             80 Hässelby SK             1:55.10
    5 Olafur Margeirsson           84 ISLAND                  1:59.15
    6 Nicolaj Sörensen             75 DANMARK                 2:00.40

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Rizak Dirshe                 72 Malmö AI                1:52.07   Q
    2 Karl Borgö                   80 IK Ymer                 1:52.58   q
    3 Axel Lönnqvist               81 Hässelby SK             1:53.05
    4 Fredrik Rohlén               75 Falu IK                 1:56.85
    5 Fredrik Jäwert               86 Hälle IF                2:02.18
    6 Philip Wilhelmsson           78 Sävedalens AIK          2:02.62

Försök  heat: 3                                         21/2
    1 Göran Olofsson               77 Malmö AI                1:51.95   Q
    2 Björn Margeirsson            79 ISLAND                  1:52.13   q
    3 Johan Klinteskog             81 Hammarby IF             1:53.48
    4 Said Smahi                   75 IFK Lidingö             1:54.73
    5 John Kristensen              84 DANMARK                 2:00.60
    6 Troels Baagland              72 DANMARK                 2:07.33

Försök  heat: 4                                         21/2
    1 Rickard Pell                 79 Hammarby IF             1:49.54   Q
    2 Jan Olszowy                  82 Spårvägens FK           1:52.63   q
    3 Daniel Norberg               78 Hammarby IF             1:58.31
    4 Aladdin Bouhania             84 DANMARK                 2:00.60
      Martin Pedersen              75 DANMARK                    bröt

Final                                                   22/2
    1 Rizak Dirshe                 72 Malmö AI                1:50.85
    2 Rickard Pell                 79 Hammarby IF             1:50.90
    3 Fredrik Karlsson             78 Hammarby IF             1:52.28
    4 Göran Olofsson               77 Malmö AI                1:52.34
    5 Jan Olszowy                  82 Spårvägens FK           1:52.85
    6 Björn Margeirsson            79 ISLAND                  1:53.27
    7 Karl Borgö                   80 IK Ymer                 1:54.03
M 1500m Final                                    	22/2
    1 John Laselle                 79 Turebergs FK            3:54.49
    2 Olle Walleräng               85 Råby-Rekarne            3:54.84
    3 Thomas Johansson             81 Sävedalens AIK          3:55.03
    4 Rachid Benjira               74 Hammarby IF             3:55.92
    5 Niklas Österberg             73 Rånäs 4 H               3:56.14
    6 Martin Öhman                 81 Hässelby SK             3:57.90
    7 Henning Tunek                86 IK Akele                3:59.76
    8 Björn Ahlepil                80 Rånäs 4 H               4:01.74
    9 Mohammed Bashir              87 Ullevi FK               4:08.96
   10 Albert Mollén                85 Söderköpings FIK        4:15.04
      Philip Wilhelmsson           78 Sävedalens AIK             bröt
M 3000m 

Finalheat  A                                      	21/2
    1 Erik Sjöqvist                72 Enhörna IF              7:56.99   1
    2 Joakim Johansson             76 Hälle IF                8:05.59   2
    3 Oskar Käck                   82 IF Hagen                8:07.51   3
    4 Kent Claesson                71 Spårvägens FK           8:10.46   4
    5 Henrik Skoog                 79 Spårvägens FK           8:13.55   5
    6 Per Jacobsen                 77 IF Göta                 8:23.34   6
    7 Fredrik Uhrbom               77 Söderköpings FIK        8:23.59   7
    8 Öystein Sylta                78 NORGE                   8:27.15   8
    9 Örjan Lunde                  80 NORGE                   8:32.67   9
   10 Rickard Andersson            73 Malmö AI                8:54.98  17

Finalheat  B                                     	21/2
    1 Sigurbjörn Arni              73 ISLAND                  8:35.91  10
    2 Runar Höiom                  67 Alingsås IF             8:37.82  11
    3 Oskar Nilsson                85 Åhus FK                 8:39.74  12
    4 Andreas Eriksson             86 Hässelby SK             8:40.11  13
    5 Bogi Lenvig                  82 DANMARK                 8:43.17  14
    6 Johan Lundahl                78 Sävedalens AIK          8:49.52  15
    7 Fredrik Swahn                77 Rånäs 4 H               8:51.21  16
    8 Kristian Nedregård           74 NORGE                   9:07.59  18
    9 Kari Steinn Karlsson         86 DANMARK                 9:19.30  19


M Häck 60m

Försök  heat: 1                                         22/2
    1 Robert Kronberg              76 IF Kville                  7.70   Q
    2 Christian Sjöberg            84 Mariestads AIF             8.10   Q
    3 Dennis Acson                 81 Örgryte IS                 8.11   q
    4 Magnus Norberg               79 Huddinge AIS               8.21   q
    5 Lars Olsson                  83 Östersunds GIF             8.63
    6 Ove Lindekleiv               76 NORGE                      8.94

Försök  heat: 2                                         22/2
    1 Carl-Johan Olsson            80 Mariestads AIF             8.05   Q
    2 Joakim Blaschke              77 KA 2 IF                    8.09   Q
    3 Magnus Husby Rostad          80 NORGE                      8.13   q
    4 Henrik Värendh               69 Spårvägens FK              8.35   q
    5 Björn Johansson              84 Trollhättans SK            8.60
    6 Henrik Weisbach              79 Örgryte IS                 8.63
Final                                                   22/2
    1 Robert Kronberg              76 IF Kville                  7.60
    2 Carl-Johan Olsson            80 Mariestads AIF             7.92
    3 Joakim Blaschke              77 KA 2 IF                    7.94
    4 Christian Sjöberg            84 Mariestads AIF             7.97
    5 Magnus Husby Rostad          80 NORGE                      8.05
    6 Dennis Acson                 81 Örgryte IS                 8.10
    7 Magnus Norberg               79 Huddinge AIS               8.15
    8 Henrik Värendh               69 Spårvägens FK              8.18
M Höjd							22/2
    1 Stefan Holm                76   Kils AIK                    231
    2 Thomas Bipella             84   Örgryte IS                  221
    3 Joel Spolén                83   Örgryte IS                  215
    4 Peter Blom                 79   IFK Lidingö                 210
    5 Björn Pettersson           85   Oskarhamns SK               206
    6 Umit Demirci               84   Råby-Rekarne                206
    7 Christian Norstedt         83   Råby-Rekarne                202
    8 Oskar Jonsson              81   Råby-Rekarne                202
    8 Jan Erik Wanhainen         71   Hälle IF                    202
    8 Jens Möller Boeris         81   DANMARK                     202
   11 Jörgen Herrström           81   Sävedalens AIK              202
   12 Johan Redborg              81   Turebergs FK                197
   12 David Fridell              83   Spårvägens FK               197
   14 Ove Lindekleiv             76   NORGE                       192


                  192  197  202  206  210  213  215  217  219  221  223  225  231  235  

D.Fridell         o    xo   xxx
J.Herrström       xo   o    xxo  xxx
J.Redborg         o    xo   xxx
S.Holm            -    -    -    -    -    -    o    -    -    o    -    o    xo   xxx
J.Wanhainen       -    -    xxo  xxx
T.Bipella         -    -    -    o    -    o    -    o    -    o    -    xxx
B.Pettersson      o    o    o    o    xxx
U.Demirci         -    -    xo   xxo  xxx
O.Jonsson         -    -    xxo  xxx
J.Möller Boeris   -    o    xxo  xxx
C.Norstedt        -    -    o    xxx
O.Lindekleiv      o    xxx
P.Blom            -    -    o    xo   xxo  xxx
J.Spolén          -    -    -    o    o    -   xxo   xxx
M Stav A-Grupp						21/2
    1 Oscar Janson               75   Ullevi FK                   558     1.    
    2 Patrik Kristiansson        77   KA 2 IF                     551     2.    
    3 Alhaji Jeng                81   Örgryte IS                  551     3.    
    4 Jesper Fritz               85   Malmö AI                    530     4.    
    5 Pawel Szczyrba  **         81   KA 2 IF                     510     5.    
    6 Deniz Mahshid              80   Örgryte IS                  497     6.
    - Anders Edvinsson           73   Spårvägens FK                 X

                  482  497  510   521   530   537   544   551   558   565  572  577
A.Jeng            -    -    -     -     o     -     -     xxo   -     xxx
A.Edvinsson       -    xx-
J.Fritz           o    o    o     o     xo    xxx
P.Kristiansson    -    -    -     -     -     -     -     xo    -     xxx
P.Szczyrba        -    o    o     xxx
O.Janson          -    -    -     -     -     o     -     xxo   o     -    -    xxx
D.Mahshid         o    o    xxx
M Stav B-Grupp						21/2
    1 Mikael Tapio               76   Ullevi FK                   497     7.
    2 Alexander Igelström        74   Ullevi FK                   482     8.
    3 Gustaf Hultgren            83   Örgryte IS                  482     9.
    4 Henrik Weisbach            79   Örgryte IS                  482    10.
    5 Geir-Ove Rasmussen         80   Örgryte IS                  465    11.
    6 Marcus Lindh               76   Spårvägens FK               465    12.
    7 Lars Haukohl               84   DANMARK                     465    13.
    8 Joakim Norman              84   Mölndals AIK                446    14.
      Alexander Eriksson         79   Spårvägens FK                 X
      Reine Eklund               77   Örgryte IS                    X

                  446    465   482    497   510
G.Rasmussen       -      xo    xxx
R.Eklund          xxx
L.Haukohl         xo     xxo   xxx
M.Lindh           -      xxo   xxx
J.Norman          o      xxx
A.Igelström       -      o     o      x--   xx
M.Tapio           -      o     o      xxo   xxx
G.Hultgren        o      xxo   o      xxx
H.Weisbach        o      o     xxo    xxx
A.Eriksson        -      xxx
M Längd							22/2
   1 David Frykholm              80   IF Göta            7,43
   2 Morten Jensen               82   DANMARK            7,40
   3 Daniel Arnsten              82   Trångsvikens IF    7,31
   4 Anton Andersson             81   Örgryte IS         7,27
   5 Daniel Almgren              79   Hässelby SK        7,20
   6 John Steffen                80   DANMARK            7,19
   7 Michel Tornéus              86   IFK Tumba          7,18
   8 Robert Bagge                82   Mölndals AIK       7,13
   9 Robert Fält                 77   Gefle IF           6,99
  10 Thomas Flensborg            82   DANMARK            6,98
  10 Dan Alfredsson              79   Hässelby SK        6,98
  12 Erik Henrysson              79   KFUM Örebro        6,94
  13 Ruben Kiefer **             74   Gefle IF           6,88
  14 Mathias Lageskog            73   Ullevi FK          6,84
  15 Erik Larsson                80   Gotländsk FI       6,72
  16 Anders Hansson              74   Heleneholms IF     6,64
  17 Ove Lindekleiv              76   NORGE              6,52
  18 Marcus Dahlberg             83   IK Finish          6,35

 T.Flensborg           x     6,98        x           
 A.Hansson          6,64     6,43     6,38           
 D.Alfredsson          x        x     6,98      
 D.Frykholm         7,03     7,35     7,23        x    7,33     7,43
 M.Dahlberg         6,32     6,35        x            
 E.Henrysson        6,82     6,70     6,94           
 M.Lageskog         6,60     6,84     5,35          
 M.Jensen           7,39     7,40        x          
 J.Steffen          7,12        x     6,96        x    7,19     7,07
 R.Fält             6,99     6,88        x           
 M.Tornéus          6,88     7,10        x     7,05    7,18     7,00
 E.Larsson          6,72     6,71     6,70        -       -        -
 D.Almgren          7,17     6,99     7,20        x    7,10     6,74
 R.Kiefer           6,88     6,75     6,47            
 R.Bagge            7,13        x        -        -       -        -
 O.Lindekleiv       6,52     6,34        -           
 D.Arnsten          7,19        x     5,29        x    7,14     7,31
 A.Andersson        7,08     7,18     6,96     7,12       x     7,27
M Tresteg						21/2
   1 Christian Olsson            80   Örgryte IS         17,25
   2 Anders Möller               77   DANMARK            15,72
   3 Anton Andersson             81   Örgryte IS         15,70
   4 Martin Eriksson             83   Örgryte IS         15,47
   5 Johan Attersand             74   Hammarby IF        15,31
   6 Sebastian Lindén            83   Falu IK            14,94
   7 Ousainou Mbye               80   Örgryte IS         14,88
   8 Mattias Ekman               79   Kils AIK           14,69
   - Johan Tobiasson             86   Ullevi FK              X

 M.Ekman                   x    14,69        x        x   14,46        x
 A.Andersson           15,70        x        x        x   15,56    15,54
 M.Eriksson            14,65    15,08    15,02    14,76   14,99    15,47
 A.Möller              15,26    13,99        x    15,12   15,16    15,72
 J.Tobiasson               x        x        x
 J.Attersand               x    15,31    14,93    14,79   15,19        x
 O.Mbye                    x    14,84        x    14,88   14,67        x
 S.Lindén                  x    14,74    14,94        x   14,82        x
 C.Olsson              13,71    16,86    17,14    17,16   17,25    17,14
M Kula 							21/2
   1 Andreas Gustafsson          75   IF Hagen                  16,94
   2 Manuel Brändeborn           73   Råby-Rekarne              16,82
   3 Daniel Jonsson              74   Råby-Rekarne              16,67
   4 Anders Axlid                66   Ullevi FK                 16,53
   5 Vittorio Gabrielli          77   Råby-Rekarne              16,18
   6 Robert Melin                82   Bottnaryds IF             15,84
   7 Philip Åman                 77   Ullevi FK                 14,96
   8 Erik Larsson                80   Gotländsk FI              13,80
   9 Mats Olsson                 86   Järvsö IF                 13,78
  10 Johan Pihlgren              86   Strands IF                13,50
  11 Christer Björkander         83   Lerum Friidrott           13,27
  12 Ibro Ribic                  86   Falu IK                   13,06
  13 Ove Lindekleiv              76   NORGE                     13,02

 C.Björkander        13,13    x         13,27    -        -        -
 V.Gabrielli         15,98    x         15,77    15,78    16,11    16,18
 P.Åman              14,84    14,96     14,67    x        x        14,87
 A.Gustafsson        16,93    16,69     x        x        16,88    16,94
 I.Ribic             12,97    12,92     13,06    -        -        -
 R.Melin             14,56    14,76     15,04    15,84    x        15,51
 J.Pihlgren          x        x         13,50    -        -        -
 E.Larsson           x        x         13,80    x        x        x
 D.Jonsson           16,30    16,67     x        16,64    16,61    x
 M.Brändeborn        14,89    15,90     x        16,82    16,65    16,30
 M.Olsson            13,78    x         13,74    -        -        -
 O.Lindekleiv        13,02    12,82     12,78    -        -        -
 A.Axlid             16,03    16,37     x        16,40    16,33    16,53
M Vikt							21/2
   1 Bengt Johansson             73   Västerås FIK              18,24
   2 Per Karlsson                67   IFK Växjö                 17,76
   3 Robert Alneroth             84   Gefle IF                  16,67
   4 Sören Olsson                70   IF Göta                   16,55
   5 Stellan Kjellander          78   IFK Växjö                 16,30
   6 Mikael Johansson            74   Hälle IF                  16,00
   7 Fredric Folkeson            68   Hälle IF                  15,40
   8 Tony Settle                 75   Råby-Rekarne              14,84
   9 Mats Olsson                 86   Järvsö IF                 12,88
  10 Thomas Edvinsson            77   Alingsås IF               12,33
  11 Christer Björkander         83   Lerum Friidrott           12,22
  12 Ibro Ribic                  86   Falu IK                   10,86

 M.Olsson            x        12,14     12,88    -        -        -
 T.Settle            14,78    14,84     x        x        x        x
 B.Johansson         x        18,24     x        18,09    x        18,21
 S.Olsson            16,55    15,98     16,38    x        16,50    15,93
 T.Edvinsson         12,28    12,33     x        -        -        -
 S.Kjellander        15,45    x         16,30    16,17    x        16,03
 P.Karlsson          17,34    x         16,59    x        17,03    17,76
 C.Björkander        11,64    11,37     12,22    -        -        -
 F.Folkesson         14,49    15,40     14,94    x        x        15,30
 I.Ribic             x        10,86     x        -        -        -
 M.Johansson         x        x         15,80    x        16,00    x
 R.Alneroth          x        16,11     x        15,89    16,36    16,67

 

K 60m

Försök  heat: 1                                         21/2
    1 Jenny Kallur                 81 Falu IK                    7.34   Q
    2 Jenny Ljunggren              84 IFK Helsingborg            7.57   Q
    3 Ann Helen Rinden             76 NORGE                      7.67
    4 Sunna Gestsdottir            76 Island                     7.78
    5 Anna Lilja                   81 Nyköpings BIS              7.89
    6 Emma Magnusson               85 IFK Växjö                  8.01
    7 Louise Martin                87 Hässelby SK                8.05

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Emma Rienas                  82 IF Göta                    7.45   Q
    2 Petronella Dahlerus          83 Malmö AI                   7.53   Q
    3 Emma Björkman                86 IF Göta                    7.61   q
    4 Lena Berntsson               78 Ullevi FK                  7.62   q
    5 Sofia Lund                   86 Hässelby SK                7.88
    6 Rikke Sörensen                  DANMARK                    7.94
Försök  heat: 3                                         21/2
    1 Carolina Klüft               83 IFK Växjö                  7.49   Q
    2 Linda Fernström              81 Hässelby SK                7.57   Q
    3 Anette Broselid              88 FIK Färjestaden            7.64
    4 Lisa Rönnkvist               86 Skellefteå AIK             7.65
    5 Klara Blume                  78 Bromma IF                  7.85
    6 Moa Larsson                  85 IK Orient                  7.89

Final                                                   21/2
    1 Jenny Kallur                 81 Falu IK                    7.33
    2 Emma Rienas                  82 IF Göta                    7.43
    3 Carolina Klüft               83 IFK Växjö                  7.46
    4 Petronella Dahlerus          83 Malmö AI                   7.52
    5 Jenny Ljunggren              84 IFK Helsingborg            7.57
    6 Linda Fernström              81 Hässelby SK                7.58
    7 Lena Berntsson               78 Ullevi FK                  7.59
    8 Emma Björkman                86 IF Göta                    7.69
K 200m

Försök  heat: 1                                         21/2
    1 Jenny Ljunggren              84 IFK Helsingborg           24.71   Q
    2 Emma Magnusson               85 IFK Växjö                 25.28   q  25.272
    - Elin Lundqvist               86 IF Göta                   diskv.     § F 4.2.9

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Petronella Dahlerus          83 Malmö AI                  24.74   Q
    2 Sandra Pode                  81 Heleneholms IF            25.19   q
      Caroline Öhman               81 Hässelby SK            ej start

Försök  heat: 3                                         21/2
    1 Pernilla Tornemark           85 Malmö AI                  24.83   Q
    2 Jessica Samuelsson           85 Hässelby SK               24.88   q
    3 Stine Rui                    85 NORGE                     25.97

Försök  heat: 4                                         21/2
    1 Julie Schmidt Scherer        84 DANMARK                   25.06   Q
    2 Anette Broselid              88 FIK Färjestaden           25.28      25.275 
    3 Emma Ljungmark               87 IF Kville                 26.83

Försök  heat: 5                                         21/2
    1 Sunna Gestsdottir            76 ISLAND                    24.77   Q
    2 Anna Lilja                   81 Nyköpings BIS             25.35
    3 Louise Martin                87 Hässelby SK               25.75
Semifinal  heat: 1                                      22/2
    1 Jenny Ljunggren              84 IFK Helsingborg           24.61   Q
    2 Pernilla Tornemark           85 Malmö AI                  24.73   q
    3 Julie Schmidt Scherer        84 DANMARK                   25.22
    4 Emma Magnusson               85 IFK Växjö                 25.42

Semifinal  heat: 2                                      22/2
    1 Sunna Gestsdottir            76 ISLAND                    24.47   Q
    2 Petronella Dahlerus          83 Malmö AI                  24.54   q
    3 Jessica Samuelsson           85 Hässelby SK               24.75
    4 Sandra Pode                  81 Heleneholms IF            25.69
Final                                                   22/2
    1 Jenny Ljunggren              84 IFK Helsingborg           24.11
    2 Petronella Dahlerus          83 Malmö AI                  24.22
    3 Sunna Gestsdottir            76 ISLAND                    24.56
    4 Pernilla Tornemark           85 Malmö AI                  24.91
K 400m

Försök  heat: 1                                         21/2          (mellantid 200m)
    1 Louise Gundert               80 IFK Lidingö               55.62   Q  (26.29)
    2 Lise Margareth Jensen        79 NORGE                     55.95      (26.41)
    3 Nuulu Ndiwabene              84 Hofors AIF                56.14      (26.20)
      Sara Petersen                87 DANMARK                ej start

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Ellinor Stuhrmann            77 Malmö AI                  53.98   Q  (25.60)
    2 Anneli Melin                 76 IFK Helsingborg           55.64   q  (26.27)
    3 Sara Strömberg               86 Heleneholms IF            56.79      (26.41)
Försök  heat: 3                                         21/2
    1 Beatrice Dahlgren            79 Mölndals AIK              56.25   Q  (26.49)
    2 Sofie Persson                87 IFK Helsingborg           56.55      (26.72)
    3 Sandra Pode                  81 Heleneholms IF            56.56      (26.79)
Final                                                   22/2        (mellantid 200m)
    1 Beatrice Dahlgren            79 Mölndals AIK              53.37  (25.24)
    2 Ellinor Stuhrmann            77 Malmö AI                  53.60  (25.31)
    3 Louise Gundert               80 IFK Lidingö               55.48  (26.24)
    4 Anneli Melin                 76 IFK Helsingborg           55.71  (26.64)
K 800m

Försök  heat: 1                                         21/2
    1 Elin Wiik                    85 Hässelby SK             2:11.57   Q
    2 Carolina Nylén               79 Täby IS                 2:11.74   Q
    3 Louise Fredriksson           80 IF Göta                 2:11.98   q
    4 Charlotte Schönbeck          84 IFK Lidingö             2:12.03   q
    5 Alvilde Ossum                82 DANMARK                 2:13.20
    6 Marlin Brown                 75 Spårvägens FK           2:13.99

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Camilla Nyquist              79 IK Ymer                 2:10.01   Q
    2 Viktoria Tegenfeldt          87 Ume FI                  2:11.45   Q
    3 Malin Kemi                   75 Spårvägens FK           2:17.15
    4 Pia Thomasson                65 IF Göta                 2:19.43
      Therese Ahlepil              76 Rånäs 4 H                  bröt
Final 22/2 1 Camilla Nyquist 79 IK Ymer 2:07.88 2 Louise Fredriksson 80 IF Göta 2:09.39 3 Elin Wiik 85 Hässelby SK 2:10.00 4 Carolina Nylén 79 Täby IS 2:10.18 5 Charlotte Schönbeck 84 IFK Lidingö 2:11.59 6 Viktoria Tegenfeldt 87 Ume FI 2:12.41
K 1500m

Försök  heat: 1                                         21/2
    1 Louise Pil Mörk              82 DANMARK                 4:37.08   Q
    2 Frida Flodström              87 Turebergs FK            4:37.34   Q
    3 Kristin Ahlepil              78 Rånäs 4 H               4:37.40   q
    4 Madeleine Mattsson           81 Hässelby SK             4:38.97   q
    5 Ann Carlsson                 81 IK Ymer                 4:39.79   q
    6 Ida Lindström                86 Täby IS                 4:43.31
    7 Hanna Holst                  85 IFK Växjö               4:54.82

Försök  heat: 2                                         21/2
    1 Annika Gerner                75 Rånäs 4 H               4:39.02   Q
    2 Ann Johansson                85 Söderhamns IF           4:40.14   Q
    3 Frida Run Thordardottir      70 Island                  4:40.14   q
    4 Rebecca Ringström            77 Spårvägens FK           4:41.13
    5 Pia Thomasson                65 IF Göta                 4:41.25
    6 Carola Eriksson              81 Rånäs 4 H               4:45.63
      Kristine Mäkelä              84 IK Ymer                    bröt

Final                                                   22/2
    1 Louise Pil Mörk              82 DANMARK                 4:32.23
    2 Frida Flodström              87 Turebergs FK            4:33.25
    3 Kristin Ahlepil              78 Rånäs 4 H               4:33.84
    4 Annika Gerner                75 Rånäs 4 H               4:34.37
    5 Ann Carlsson                 81 IK Ymer                 4:37.08
    6 Ann Johansson                85 Söderhamns IF           4:49.59
    7 Frida Run Thordardottir      70 ISLAND                  4:50.85
      Madeleine Mattsson           81 Hässelby SK            ej start
K 3000m  Final                                   	21/2
    1 Christin Johansson           78 IF Kville               9:36.02
    2 Anneli Fransson              78 Rånäs 4 H               9:41.48
    3 Louise Pil Mörk              82 DANMARK                 9:45.56
    4 Helena Olofsson              78 Rånäs 4 H               9:51.71
    5 Anna Stavlind                70 Kisa SK                 9:54.22
    6 Anna Lindh                   74 Rånäs 4 H               9:54.88
    7 Madeleine Mattsson           81 Hässelby SK             9:57.14
    8 Anna Rahm                    81 Rånäs 4 H               9:57.56
    9 Karin Schön                  62 IF Kville              10:11.99
   10 Eva-Britt Karlsson           65 Sundsvalls FI          10:18.28
   11 Laura Munch                  70 DANMARK                10:20.31
   12 Lisa Wiklund                 70 Spårvägens FK          10:21.33
   13 Frida Run Thordardottir      70 Island                 10:37.42
   14 Kjersti Karoline Danielsen   79 NORGE                  10:58.33


K Häck 60m

Försök  heat: 1                                         22/2
    1 Jenny Kallur                 81 Falu IK                    8.20   Q
    2 Anna Marberg                 81 Trollhättans SK            8.62   Q
    3 Anne Klöve Andersen          82 DANMARK                    8.64   q
    4 Thale J Glomsröd             84 NORGE                      8.66
    5 Paula Preisner               83 Ullevi FK                  8.90
    6 Anna Palmerius               78 GoIF Tjalve                9.05

Försök  heat: 2                                         22/2
    1 Jennie Nilsson               84 Brännans IF                8.57   Q
    2 Lina Quick                   80 Gefle IF                   8.59   Q
    3 Karin Jönsson                77 Malmö AI                   8.65   q
    4 Malin Ericsson               80 Enköpings AI               8.69
    5 Therese Gustafsson           85 Kils AIK                   8.98
    6 Rannveig Kvalvik             76 NORGE                      9.04
Försök  heat: 3                                         22/2
    1 Susanna Kallur               81 Falu IK                    8.02   Q
    2 Kamilla Brandt               71 NORGE                      8.65   Q
    3 Christina Vukicevic          87 NORGE                      8.71
    4 Lisa Rönnkvist               86 Skellefteå AIK             8.74
    5 Lena Berntsson               78 Ullevi FK                  8.85
    6 Malin Svensson               78 IFK Helsingborg            8.98
    7 Emma Magnusson               85 IFK Växjö                  9.20
Final                                                   22/2
    1 Susanna Kallur               81 Falu IK                    7.96
    2 Jenny Kallur                 81 Falu IK                    8.17
    3 Jennie Nilsson               84 Brännans IF                8.42
    4 Karin Jönsson                77 Malmö AI                   8.45
    5 Anne Klöve Andersen          82 DANMARK                    8.50
    6 Lina Quick                   80 Gefle IF                   8.56
    7 Anna Marberg                 81 Trollhättans SK            8.61
    8 Kamilla Brandt               71 NORGE                      8.63
K Höjd							21/2
    1 Emma Green                 84   Örgryte IS                  181
    2 Angelica Johansson         83   Hälle IF                    178
    3 Helena Redborg             83   Turebergs FK                175
    4 Lena Johansson             79   Hässelby SK                 175 =
      Jenny Isgren               81   Spårvägens FK               175 =
    6 Stina Bohgard              82   Turebergs FK                172
    7 Sofie Johansson            87   Wärnamo SK                  172
    8 Andrea Åhlin               86   Strömstads IF               168
    9 Pernille Fredriksen        77   DANMARK                     168
   10 Frida Brolin               85   Ärla IF                     168
   11 Alice Bergström            79   IFK Växjö                   163


                  158    163   168    172   175   178    181   185
E.Green           -      -     -      -     o     o      o     xxx
A.Åhlin           -      -     o      xxx
S.Bohgard         -      -     o      xo    xxx
A.Johansson       -      -     o      xo    o     xxo    xxx
F.Brolin          o      o     xxo    xxx
H.Redborg         -      -     o      xo    o     xxx
P.Fredriksen      -      xo    o      xxx
A.Bergström       o      xxo   xxx
J.Isgren          -      -     o      o     xxo   xxx
L.Johansson       -      -     o      o     xxo   xxx
S.Johansson       -      o     o      xxo   xxx


K Stav A-Grupp						22/2
    1 Vala Flosadottir  **       78   Örgryte IS                  418      1.
    2 Hanna-Mia Persson          78   Kalmar SK                   409      2.
    3 Linda Persson              81   IFK Växjö                   400      3.
    4 Anita Törring              79   DANMARK                     400      4.
    5 Maria Rendin               82   Örgryte IS                  389      5.
    6 Alissa White               74   Hässelby SK                 378      6.
   =7 Lotta Hultin               85   Hässelby SK                 378     =7.
   =7 Fanny Berglund             88   Göteborgs Kv IK             378     =7.
      Klara Persson              80   Spårvägens FK                 X

                  341    356   367    378   389   400    409   418   435
A.Törring         -      -     -      xo    xo    xxo    xxx
L.Hultin          -      xo    o      o     xxx
V.Flosadottir     -      -     -      -     -     -      o     o     xxx
L.Persson         -      -     -      o     o     xxo    x--   xx
K.Persson         -      xxx
H.Persson         -      -     -      -     o     o      o     xxx
F.Berglund        o      xo    o      o     xxx
M.Rendin          -      -     o      o     xo    xxx
A.White           -      o     o      o     xxx
K Stav B-Grupp						22/2
    1 Karen Klintö               83   DANMARK                     367      8.
    2 Klara Blume                78   Bromma IF                   341      9.
   =3 Nadja Casadei              83   KA 2 IF                     341    =10.   
   =3 Sanne Berg                 83   DANMARK                     341    =10.
    5 Lisa Wälitalo              82   Umedalens IF                341     12.
    6 Sara Josefsson             84   IF Kville                   324     13.
    7 Christina Garametsos       88   Malmö AI                    324     14.
   =8 Louise Lundin              87   DANMARK                     324    =15.
   =8 Yordabel Abraham           86   Ullevi FK                   324    =15.
   10 Åsa Wilén                  86   Örgryte IS                  305     17.
   11 Linnea Weding-Holmgren     80   Ullevi FK                   305     18.

                  305    324   341    356   367   378   
Y.Abraham         o      xo    xxx
K.Klintö          -      o     o      o     xo    xxx
K.Blume           -      o     o      xxx
C.Garametsos      xxo    o     xxx
L.Weding-Holmgren xxo    xxx
Å.Wilén           o      xxx
N.Casadei         -      -     xo     xxx
L.Wälitalo        -      o     xxo    xxx
L.Lundin          -      xo    xxx
S.Berg            o      o     xo     xxx
S.Josefsson       xo     o     xxx
K Längd Kval  (5.80m/10 st)				21/2
   1 Carolina Klüft              83   IFK Växjö                5,85 Q
   2 Pernilla Tornemark          85   Malmö AI                 5,78 q
   3 Linda Berntsson             87   Varbergs GoIF            5,69 q
   4 Anna Larsson                78   Ullevi FK                5,68 q
   5 Sofie Andersson             81   IF Kville                5,66 q
   6 Lina Quick                  80   Gefle IF                 5,65 q
   7 Emma Rienas                 82   IF Göta                  5,65 q
   8 Sara Brankell               81   Mölndals AIK             5,62 q
   9 Caroline Bryland            78   Heleneholms IF           5,60 q
  10 Therese Gustafsson          85   Kils AIK                 5,58 q
  11 Thale J Glomsröd            84   NORGE                    5,57
  12 Lisa Rönnkvist              86   Skellefteå AIK           5,52
  13 Elin Lundqvist              86   IF Göta                  5,48
  14 Malin Ericsson              80   Enköpings AI             5,47
  15 Malin Marmbrandt            85   Enköpings AI             5,46
  16 Mfon Etim                   85   Angereds IS              5,36
  17 Hedvig J Glomsröd           82   NORGE                    5,34
  18 Malin Svensson              78   IFK Helsingborg          5,22
  19 Nina Johannessen            75   NORGE                    5,21
  20 Sofia Lund                  86   Hässelby SK              5,20
   - Margrethe Renström          85   NORGE                       X

 M.Renström                x            x            x            
 E.Lundqvist            5,48         5,06            x           
 C.Bryland              5,48         5,39         5,60           
 M.Marmbrandt           5,44            x         5,46          
 E.Rienas                  x         5,65         5,47           
 M.Ericsson             5,47            x         5,47            
 A.Larsson              5,68            x            x            
 C.Klüft                   x         5,85            -          
 M.Etim                 1,87            x         5,36            
 L.Quick                5,65         5,63         5,55           
 S.Lund                 4,62         5,20         5,07            
 H.Glomsröd             5,20         5,21         5,34          
 P.Tornemark               x         5,78            -           
 T.Gustavsson           5,58            x         5,56           
 M.Svensson             5,03         5,22            x            
 L.Rönnkvist            5,43            x         5,52           
 L.Berntsson            5,52            x         5,69            
 T.Glomsröd             5,57         5,16         5,50            
 N.Johannessen          4,33         5,21         5,18            
 S.Brankell                x         5,62            -            
 S.Andersson            5,40            x         5,66            
K Längd Final					21/2  
   1 Carolina Klüft              83   IFK Växjö          6,40
   2 Emma Rienas                 82   IF Göta            5,83
   3 Pernilla Tornemark          85   Malmö AI           5,79
   4 Linda Berntsson             87   Varbergs GoIF      5,79
   5 Lina Quick                  80   Gefle IF           5,73
   6 Caroline Bryland            78   Heleneholms IF     5,68
   7 Therese Gustafsson          85   Kils AIK           5,67
   8 Sara Brankell               81   Mölndals AIK       5,65
   9 Anna Larsson                78   Ullevi FK          5,46
  10 Sofie Andersson             81   IF Kville          5,46

 L.Quick                5,66     5,64     3,69        x       x     5,73
 T.Gustavsson              x        x     5,53        x    5,52     5,67
 C.Klüft                6,22     6,32     6,36        x    6,40     6,19
 L.Berntsson            5,31     5,48     5,79     5,42    5,72     5,59
 P.Tornemark            5,36     5,36     5,74     5,79    5,74        x
 C.Bryland              5,60     5,68     1,87     5,63       x     3,95
 A.Larsson                 x     5,35     5,46           
 S.Brankell                x        x     5,51     5,61    5,65        x
 E.Rienas               5,45     5,72     5,83     5,61    5,54        x
 S.Andersson            5,32     5,46        x 
K Tresteg					22/2
   1 Camilla Johansson           76   IFK Växjö          13,95
   2 Mfon Etim                   85   Angereds IS        12,92
   3 Kajsa Levin                 83   Tranås AIF         12,84
   4 Sara Brankell               81   Mölndals AIK       12,69
   5 Nina Johannessen            75   NORGE              12,48
   6 Anna Larsson                78   Ullevi FK          12,13
   7 Sara Sköldin                85   Råby-Rekarne       12,13
   8 Hedvig J Glomsröd           82   NORGE              12,06
   9 Malin Larsson               77   Falu IK            11,78
  10 Johanna Olander             79   Örgryte IS         11,62
  11 Johanna Rönner              82   Ullevi FK          11,43
     Ellen Valgeborg             83   Enköpings AI       X

 E.Valgeborg            x         x         x
 S.Brankell         12,58         x     12,66     12,69    12,53         x
 A.Larsson          12,02     11,95     12,13     12,10        x     11,81
 K.Levin            12,84     12,56     12,80     12,66    12,64     12,50
 N.Johannessen      12,11         x     12,38     12,48        x         x
 J.Rönner               x         x     11,43
 C.Johanson             x         x     13,50     13,63    13,95     13,87
 H.Glomsröd         11,84     12,06     11,97         x    12,02     11,96
 M.Etim             12,67         x     12,92     12,79    10,61     12,62
 J.Olander          11,62     11,57     11,61
 M.Larsson          11,78     11,62         x 
 S.Sköldin              x     12,13     12,08     12,07     11,92        x
K Kula						21/2
   1 Helena Engman               76   Riviera FI                16,03
   2 Linda-Marie Mårtensson      71   Hässelby SK               15,45
   3 Carolina Hjelt              86   Huddinge AIS              14,34
   4 Anna-Karin Svensson         81   FIK Färjestaden           13,76
   5 Karin Olsson                75   IFK Helsingborg           13,52
   6 Linda Wijkander             83   Klippans FK               13,10
   7 Malin Svensson              78   IFK Helsingborg           12,23
   8 Alice Bergström             79   IFK Växjö                 11,04

 K.Olson             x        12,41     13,52    13,52    12,62    x
 H.Engman            15,27    14,95     16,03    15,30    15,53    x
 C.Hjelt             13,10    12,98     13,62    13,93    14,04    14,34
 A.Bergström         11,04    x         -        -        -        -
 A.Svensson          x        x         13,66    x        13,76    13,72
 L.Wijkander         13,02    12,82     13,10    12,83    x        12,62
 M.Svensson          12,23    11,77     11,81    x        12,10    x
 L.Mårtensson        15,29    x         x        14,89    15,00    15,45
K Vikt						21/2
   1 Cecilia Nilsson             79   IK Ymer                   18,47
   2 Anna Söderberg              73   Ullevi FK                 18,39
   3 Tracey Andersson            84   Heleneholms IF            15,76
   4 Karin Engström              83   IF Göta                   15,45
   5 Annika Hjelm                86   Huddinge AIS              15,29
   6 Maria Andersson             82   KFUM Arvika               15,17
   7 Linda Wijkander             83   Klippans FK               14,59
   8 Madelen Fahlstedt           83   Gefle IF                  14,08
   9 Ida Hellgren                85   Ullevi FK                 13,90
  10 Emma Jones                  85   Ullevi FK                 12,67
  11 Caroline Höglund            85   Mölndals AIK              12,30

 C.Höglund           x        x         12,30    -        -        -
 T.Andersson         14,52    14,64     15,76    15,58    14,93    14,81
 A.Hjelm             14,63    x         13,02    15,29    x        13,68
 L.Wijkander         14,59    14,17     14,04    x        14,14    14,47
 E.Jones             11,57    12,57     12,67    -        -        -
 A.Söderberg         17,35    18,17     x        17,38    18,13    18,39
 K.Engström          14,39    x         14,90    x        14,99    15,45
 M.Fahlstedt         13,58    14,08     13,65    x        x        13,42
 I.Hellgren          13,69    13,90     x        -        -        -
 C.Nilsson           16,74    17,84     18,39    x        x        18,47
 M.Andersson         14,81    x         15,17    x        15,08    -

** = Deltar i SM "utom tävlan" likt de som tävlar för andra nationaliteter än Sverige. 
-----------------------------------------------------------------------------------------

Vinterkasttävling i samband med ISM (Utomhus, tävlingsledare: Anders Axlid)
M Diskus (Utomhus, ej ISM)                              22/2
   1 Linus Bernhult              75   Huddinge AIS              52,04
   2 Philip Åhman                77   Ullevi FK                 48,55
   3 Christian Ehrenborg         83   Mölndals AIK              41,81
   4 Mats Olsson                 86   Järvsö IF                 41,41

 P.Åhman             48,30    48,55     47,88    47,76    x        46,22
 C.Ehrenborg         x        x         41,81    x        x        x
 L.Bernhult          52,04    x         x        x        50,57    x
 M.Olsson            41,41    x         x        38,04    38,88    40,35
M Slägga (Utomhus, ej ISM)				22/2
   1 Per Karlsson                67   IFK Växjö                 63,68
   2 Bengt Johansson             73   Västerås FIK              63,49
   3 Robert Alneroth             84   Gefle IF                  60,20
   4 Stellan Kjellander          78   IFK Växjö                 60,07
   5 Mats Olsson                 86   Järvsö IF                 46,52
   6 Thomas Edvinsson            77   Alingsås IF               46,15
   - Sebastian Höglin-Thordén    87   Ullevi FK                 48,85 UT 5,0kg

 M.Olsson            41,90    43,67     44,31    46,52    46,23    44,93
 R.Alneroth          59,51    57,65     60,20    59,48    x        59,65
 S.Kjellander        60,07    x         x        x        x        58,66
 P.Karlsson          x        x         x        63,40    62,58    63,68
 T.Edvinsson         44,51    x         x        46,15    45,34    x
 B.Johansson         x        63,49     x        x        x        x
 S.Höglin-Thordén    48,25    x         x        48,85    47,84    x
K Diskus (Utomhus, ej ISM)				22/2
   1 Anna Söderberg              73   Ullevi FK                 57,22
   2 Annika Larsson              70   Gefle IF                  52,17
   3 Caroline Höglund            85   Mölndals AIK              39,26
   4 Anna-Karin Svensson         81   FIK Färjestaden           38,71
   5 Ida Hellgren                85   Ullevi FK                 37,87

 C.Höglund           x        x         34,86    x        39,26    36,04
 A.Söderberg         56,08    57,22     52,15    52,31    x        53,93
 A.Svensson          x        x         x        x        x        38,71
 A.Larsson           50,42    49,86     47,95    52,17    49,65    49,03
 I.Hellgren          37,87    35,92     x        x        x        x
K Slägga (Utomhus, ej ISM)				22/2
   1 Cecilia Nilsson             79   IK Ymer                   65,55 Sv-rek
   2 Karin Engström              83   IF Göta                   58,92
   3 Emma Johannesson            84   Hovslätts IK              53,87
   4 Maria Andersson             82   KFUM Arvika               53,62
   5 Annika Hjelm                86   Huddinge AIS              51,62
   6 Ida Hellgren                85   Ullevi FK                 49,95
   7 Madelen Fahlstedt           83   Gefle IF                  49,55
   8 Frida Brolin                85   Ärla IF                   49,05
   9 Linda Wijkander             83   Klippans FK               47,42
  10 Ida-Marie Holmgren          82   Kyrkhults SK              47,28
  11 Emma Jones                  85   Ullevi FK                 44,62
  12 Karolina Pedersen           87   Göteborgs Kv IK           42,39

 M.Andersson         53,26    x         51,69    50,20    52,99    53,62
 M.Fahlstedt         48,76    49,38     49,55    x        x        49,10
 K.Engström          55,43    53,23     54,27    52,40    54,82    58,92
 I.Hellgren          x        x         49,95    49,16    x        x
 C.Nilsson           61,41    62,69     62,91    62,79    64,05    65,55
 A.Hjelm             50,20    48,51     x        51,62    51,14    50,51
 I.Holmgren          47,28    x         x        -        -        -
 E.Jones             43,46    43,29     44,62    -        -        -
 E.Johannesson       53,87    52,41     x        51,16    50,94    52,02
 K.Pedersen          41,21    42,39     41,24    -        -        -
 F.Brolin            49,05    x         47,10    x        x        x
 L.Wijkander         47,42    45,49     45,24    -        -        -