Resultat Göteborgs Inomhus -12

Arrangör: IK Vikingen
Datum: 4-5 feb 2012
Plats: Friidrottens Hus
Ort: Göteborg
Tävlingsledare: Sigyn Ekwall

Listan skapad: 2012-02-05 16:06:40


MS 60 m Försök4/2  13:20

Heat 1
       
1Benjamin Olsson1991IFK Helsingborg6,90q
2Mike Kalisz1989Sparta Atletik og Motion6,90q
3Patrik Andersson1991IF Kville6,91q
4Frederik Thomsen1993Ballerup AK6,98q
5Nasser Sebabi1982IF Kville7,00q
6Mario Bassani1983ITA7,17q
 Sulaman Bah1986Ullevi FKDQ
 Darco Sarovic1990IK YmerDQ

Heat 2
       
1Jonas Halonen1995IL Tyrving7,23q
2Peter Andréas1981Ullevi FK7,26q
3David Tegel1987IF Göta7,35
4Simon Ekström1992Hovslätts IK7,37
5Sebastian Wesslen1995Hammarby IF7,51
6Hugo Forsberg1996Ullevi FK7,52
7Anders Andersson1976IK Orient7,66
8Joel Fjällborg1994Mölndals AIK7,90

Heat 3
       
1Jonas Hilmersson1988Ullevi FK7,12q
2John Svensson1986IF Kville7,34q
3Mattias Håkansson1994IK Orient7,38
4Andreas Norström1992Ullevi FK7,38
5Daniel Börjesson.Rintala1995Trollhättans FIK7,50
6Linus Anhbo1993Mölndals AIK7,55
7Fabian Ronningen1995IL Tyrving7,74
8Markus Lind1995Hammarby IF7,93

Heat 4
       
1Niclas Hyde1986Sparta Atletik og Motion7,14q
2Martin Astner1993Ullevi FK7,16q
3Martin Andersson1995IK Ymer7,28q
4Henrik Wikström1993Trollhättans FIK7,61
5Eivind Hvistendal1996IL Tyrving7,67
6Simon Averin-Markström1995Hammarby IF7,74
7Vinh Ingvasson1995Ullevi FK7,84
8Albert Eriksson1979Sävedalens AIK7,98

Heat 5
       
1Jacob Ewertzh1995Hammarby IF7,19q
2Alexander Messer1991Alingsås IF7,35
3Kathan Yoganathan1994IL Tyrving7,36
4Emil von Barth1996Ullevi FK7,44
5Erik Gedda1995Mölndals AIK7,52
6Martin Selin1995Ullevi FK7,57
7Alfred Sandell1993Hovslätts IK7,78
8Andreas Gustafsson1994Dals Södra FFI8,01

Heat 6
       
1Mathias Dufornier1990IF Göta7,02q
2Shahbaz Safdar1992IF Kville7,07q
3Josef Åberg1991Hälle IF7,47
4Melker Karlsson1996Ullevi FK7,61
5Daniel Flisak1993Ullevi FK7,62
6Filip Möller1991IFK Göteborg7,80
7Patrick Malmqvist1995IFK Helsingborg7,86
 Hans Alenäs1996Hammarby IFDNS

Heat 7
       
1Niclas Ragneberg1991Trollhättans FIK7,39
2Mathias Bengtsson1995Sparta Atletik og Motion7,42
3Artur Engström1996IK Ymer7,44
4Patrik Bergström1983Sävedalens AIK7,49
5Samuel Grip1994IK Orient7,58
6Nicolay Sandsdalen1995IL Tyrving7,58
7John-Arne Sagdal1950Ullevi FK10,45
 Fredrik Lind1996Mölndals AIKDNF

MS 60 m Final4/2  15:35

Heat A
       
1Patrik Andersson1991IF Kville6,91
2Mike Kalisz1989Sparta Atletik og Motion6,91
3Benjamin Olsson1991IFK Helsingborg6,92
4Mathias Dufornier1990IF Göta6,93
5Frederik Thomsen1993Ballerup AK6,94
6Nasser Sebabi1982IF Kville6,98
7Shahbaz Safdar1992IF Kville7,02
8Jonas Hilmersson1988Ullevi FK7,22

Heat B
       
1Martin Astner1993Ullevi FK7,15
2Mario Bassani1983ITA7,19
3Jacob Ewertzh1995Hammarby IF7,21
4Peter Andréas1981Ullevi FK7,23
5Jonas Halonen1995IL Tyrving7,24
6Martin Andersson1995IK Ymer7,29
7John Svensson1986IF Kville7,43
 Niclas Hyde1986Sparta Atletik og MotionDNS

MS 200 m Final4/2  16:45

Heat 1
       
1Niclas Hyde1986Sparta Atletik og Motion21,95
2Patrik Andersson1991IF Kville22,23
3Niklas Breum Müller1992Sparta Atletik og Motion22,27

Heat 2
       
1Mike Kalisz1989Sparta Atletik og Motion22,15
2Niclas Ragneberg1991Trollhättans FIK22,79
 Fredrik Lindgren1992Stenungsunds FIDQ F.4.2.9

Heat 3
       
1Jacob Ewertzh1995Hammarby IF23,17
2Alexander Lundskog1996Ullevi FK23,30
3Kathan Yoganathan1994IL Tyrving23,89
4Pontus Ahlstedt1994Lerum FI23,92

Heat 4
       
1Sebastian Wesslen1995Hammarby IF23,80
2Patrick Malmqvist1995IFK Helsingborg24,97
3Alfred Sandell1993Hovslätts IK25,09
4Daniel Skatt1991Örgryte IS25,34

Heat 5
       
1Melker Karlsson1996Ullevi FK24,18
2Fabian Ronningen1995IL Tyrving24,52
3Eivind Hvistendal1996IL Tyrving24,63
4Eric Persson1963IF Kville25,83

Heat 6
       
1Darco Sarovic1990IK Ymer22,81
2Simon Averin-Markström1995Hammarby IF24,80
3Jonathan Björkqvist1993IFK Göteborg25,05
4Markus Lind1995Hammarby IF26,13

Heat 7
       
1Andreas Almlöf1995Hammarby IF23,65
2Martin Petersson1990IFK Göteborg24,55
3Hans Alenäs1996Hammarby IF26,61
 Axel Bergramh1992Spårvägens FKDNF

MS 200 m Final - Sammanställning
       
1Niclas Hyde1986Sparta Atletik og Motion21,95
2Mike Kalisz1989Sparta Atletik og Motion22,15
3Patrik Andersson1991IF Kville22,23
4Niklas Breum Müller1992Sparta Atletik og Motion22,27
5Niclas Ragneberg1991Trollhättans FIK22,79
6Darco Sarovic1990IK Ymer22,81
7Jacob Ewertzh1995Hammarby IF23,17
8Alexander Lundskog1996Ullevi FK23,30
9Andreas Almlöf1995Hammarby IF23,65
10Sebastian Wesslen1995Hammarby IF23,80
11Kathan Yoganathan1994IL Tyrving23,89
12Pontus Ahlstedt1994Lerum FI23,92
13Melker Karlsson1996Ullevi FK24,18
14Fabian Ronningen1995IL Tyrving24,52
15Martin Petersson1990IFK Göteborg24,55
16Eivind Hvistendal1996IL Tyrving24,63
17Simon Averin-Markström1995Hammarby IF24,80
18Patrick Malmqvist1995IFK Helsingborg24,97
19Jonathan Björkqvist1993IFK Göteborg25,05
20Alfred Sandell1993Hovslätts IK25,09
21Daniel Skatt1991Örgryte IS25,34
22Eric Persson1963IF Kville25,83
23Markus Lind1995Hammarby IF26,13
24Hans Alenäs1996Hammarby IF26,61
 Fredrik Lindgren1992Stenungsunds FIDQ F.4.2.9
 Axel Bergramh1992Spårvägens FKDNF

MS 400 m Final4/2  17:45

Heat 1
       
1Nick Eklund-Arnander1989Kobenhavn IF47,65
2Jacob Riis1982Sparta Atletik og Motion48,68
3Alexander Lesser1993Ullevi FK49,75

Heat 2
       
1Dennis Forsman1995Ullevi FK49,90
2Martin Bengtsson1992Ullevi FK50,00
3Erik Lindahl1990IF Kville50,68
4Nicolai Hartling1994Sparta Atletik og Motion51,27

Heat 3
       
1Asger Gerrid1993Kobenhavn IF50,85
2Emil Ström1993Sparta Atletik og Motion50,87
3Oliver Willskytt1992Ullevi FK51,28
4Oliwer Åstrand1992IK Ymer51,58

Heat 4
       
1Björn Mattsson1992IF Kville52,43
2Philip Braun1991Sparta Atletik og Motion52,57
3Robin Skärström1994Tanums IF52,70
4Erik Roraas1994Moss IL53,47

Heat 5
       
1Christopher Nilsson1994Ullevi FK52,86
2Hampus Börjesson1994Ullevi FK53,08
3Gabriel Eriksson1994Ullevi FK53,19
4Daniel Skatt1991Örgryte IS56,87

Heat 6
       
1John Collin1994Ullevi FK55,60
2Simon Kempinsky1991IFK Växjö55,94
3Jonatan Malka1988IF Kville55,97
4Jonathan Björkqvist1993IFK Göteborg56,62

Heat 7
       
1Peter Wigren1980Ullevi FK53,96
2Martin Petersson1990IFK Göteborg54,10
3Elias Blomstrand1991IFK Växjö56,17
4Steinar Liebe Harneshaug1995IL Runar1,01,74

MS 400 m Final - Sammanställning
       
1Nick Eklund-Arnander1989Kobenhavn IF47,65
2Jacob Riis1982Sparta Atletik og Motion48,68
3Alexander Lesser1993Ullevi FK49,75
4Dennis Forsman1995Ullevi FK49,90
5Martin Bengtsson1992Ullevi FK50,00
6Erik Lindahl1990IF Kville50,68
7Asger Gerrid1993Kobenhavn IF50,85
8Emil Ström1993Sparta Atletik og Motion50,87
9Nicolai Hartling1994Sparta Atletik og Motion51,27
10Oliver Willskytt1992Ullevi FK51,28
11Oliwer Åstrand1992IK Ymer51,58
12Björn Mattsson1992IF Kville52,43
13Philip Braun1991Sparta Atletik og Motion52,57
14Robin Skärström1994Tanums IF52,70
15Christopher Nilsson1994Ullevi FK52,86
16Hampus Börjesson1994Ullevi FK53,08
17Gabriel Eriksson1994Ullevi FK53,19
18Erik Roraas1994Moss IL53,47
19Peter Wigren1980Ullevi FK53,96
20Martin Petersson1990IFK Göteborg54,10
21John Collin1994Ullevi FK55,60
22Simon Kempinsky1991IFK Växjö55,94
23Jonatan Malka1988IF Kville55,97
24Elias Blomstrand1991IFK Växjö56,17
25Jonathan Björkqvist1993IFK Göteborg56,62
26Daniel Skatt1991Örgryte IS56,87
27Steinar Liebe Harneshaug1995IL Runar1,01,74

MS 800 m Final4/2  17:20

Heat 1
       
1Albert Mollén1985Sävedalens AIK1,58,20
2Desmond Manu1992Sävedalens AIK1,58,72
3Markus Wearme1991Ullevi FK1,59,81
4Petter Rod Gulliksen1993IL Tyrving2,01,04
5Eivind Drablos1993IL Tyrving2,02,11
6Sebastian Selbekk1993IL Tyrving2,03,22

Heat 2
       
1Joakim Johansson1988Örgryte IS2,01,97
2Joel Zackrisson1994Ullevi FK2,04,15
3Linus Wirén1993IK Ymer2,07,20
4Björn Hellgren1962IF Kville2,12,85

MS 800 m Final - Sammanställning
       
1Albert Mollén1985Sävedalens AIK1,58,20
2Desmond Manu1992Sävedalens AIK1,58,72
3Markus Wearme1991Ullevi FK1,59,81
4Petter Rod Gulliksen1993IL Tyrving2,01,04
5Joakim Johansson1988Örgryte IS2,01,97
6Eivind Drablos1993IL Tyrving2,02,11
7Sebastian Selbekk1993IL Tyrving2,03,22
8Joel Zackrisson1994Ullevi FK2,04,15
9Linus Wirén1993IK Ymer2,07,20
10Björn Hellgren1962IF Kville2,12,85

MS 3 000 m Final4/2  16:00
       
1Robin Lindgren1990Örgryte IS8,28,80
2Andreas HöyeSlevik IL, NOR8,43,37
3Carl Senorski1993Örgryte IS8,45,74
4Johan Strand1987Ullevi FK8,51,05
5Göran Sander1967Solvikingarna8,54,89
6Simon Toper1989Sävedalens AIK8,56,58
7Björn Hammar1992Sävedalens AIK8,57,94
8Johan Runesson1990Ullevi FK8,58,19
9Andreas Åkesson1990Örgryte IS9,18,89
10David Nilsson1994Mölndals AIK9,54,41

MS Stav Final4/2  12:00
       
1Simon Gyllensten1992IF Kville502
2Andreas Rönning1993Ballerup AK482
3Deniz Mahshid1980Örgryte IS472
4Johan Westö1985Örgryte IS462
5Gauti Asbjörnsson1985Örgryte IS452
6David Kappelin1995Örgryte IS437
7Jonatan Nordh1996Örgryte IS392(392:1)
8Massin Ait Bouziad1995Sparta Atletik og Motion392(392:3)
9Kevin Fankl1995Ullevi FK352
 Arvid Lindahl1992KA2 IFDNS
 Melker Svärd Jacobson1994Malmö AIDNS
 Viktor Moen1993IF Kvilleno result
 Magnus Jomyr1995Örgryte ISDNS
 Carl Thunberg1996Örgryte ISDNS
 Anton Evertsson1995Habo Friidrott-04no result
 Carl Ivarsson1996Lerum FIno result
 Patric Rodås1995Ullevi FKDNS

MS Längd Final4/2  17:15
       
1Andreas Trajkovski1993Kobenhavn IF747
2Johan Taléus1994Eskilstuna FI705
3Adam Johansson1991Mölndals AIK699
4Benjamin Gabrielsen1995Sparta Atletik og Motion663
5Fredrik Sangberg1990IF Kville653
6Erik Olsson1989Örgryte IS651
7Mahyar Noghani1992Ullevi FK646
8Viktor Warg1993KFUM Arvika644
9Viktor Broo1992Ullevi FK628
10Karl Teiffel1994Mölndals AIK619
11Samuel Grip1994IK Orient608
12Erik Jonsson1991Falkenbergs IK595
13Magnus Almegius1993Brattås CK592
14Jonatan Lilja1992Hovslätts IK578
15Henrik Wikström1993Trollhättans FIK396

MS Tresteg Final4/2  14:10
       
1Simon Karlén1994KFUM Arvika1559
2Daniel Falk1988Mölndals AIK1542
3Sebastian Ekstrand1986Öresund FK1494
4Sadeeh Mbye1992Ullevi FK1424
5Erik Olsson1989Örgryte IS1352
6Andreas Carlsson1995IK Ymer1313
7Jonatan Lilja1992Hovslätts IK1258
8Oscar Wahlqvist1993Örgryte IS1214
9Jonathan Persgården1996Kongahälla AIK1173
 Lars Diechle1969Sävedalens AIKDNS
 Per Johansson1996Sävedalens AIKDNS
 Anton Andersson1981Örgryte ISDNS
 Martin Selin1995Ullevi FKDNS
 Samuel Grip1994IK OrientDNS

MS Kula Final4/2  15:25
       
1Arwid Koskinen1992Huddinge AIS1728
2Krister Werner Liv1978Tingbergs AIS1162
3Lars Diechle1969Sävedalens AIK1011
4Albert Eriksson1979Sävedalens AIK926
 John-Arne Sagdal1950Ullevi FK7474 kg
 Martin Jönsson1990Ullevi FKno result
 Martin Gren1989Ullevi FKDNS

MS Vikt Final4/2  17:30
       
1Daniel Nyman1987IFK Växjö1782
2Johan Björnstad1990Ullevi FK1499
3Martin Jönsson1990Ullevi FK1474
4Lennie Helander1975Ullevi FK1469
5Stefan Holst1982Bottnaryds IF1423
6Krister Werner Liv1978Tingbergs AIS962

P 19 Kula Final4/2  15:25
       
1Albin Vastersson1994Varbergs GIF1168
2Andreas Gustafsson1994Dals Södra FFI1035
3Marcus Johansson1994Tanums IF1019
4Alexander Sätterman1994Trollhättans FIK974
 Markus Saarela1994Trollhättans FIKDNS

P 17 400 m Final5/2  14:35

Heat 1
       
1Victor Fingal1996Ullevi FK51,71
2Eddy Meydeirks1995Ullevi FK51,88
3Kevin Hermansson1995Trollhättans FIK53,29

Heat 2
       
1Staffan Åkesson1995Hammarby IF53,80
2Fabian Ronningen1995IL Tyrving54,02
3Nicolay Sandsdalen1995IL Tyrving55,29

P 17 400 m Final - Sammanställning
       
1Victor Fingal1996Ullevi FK51,71
2Eddy Meydeirks1995Ullevi FK51,88
3Kevin Hermansson1995Trollhättans FIK53,29
4Staffan Åkesson1995Hammarby IF53,80
5Fabian Ronningen1995IL Tyrving54,02
6Nicolay Sandsdalen1995IL Tyrving55,29

P 17 1 500 m Final5/2  12:30
       
1Jakob Ranglin Grissler1995Majornas IK4,20,53

P 17 60 mh Försök 

Heat 1
       
1Andreas Almlöf1995Hammarby IF8,15q
2Gustav Magnusson1995IK Orient8,18q
3Jonas Halonen1995IL Tyrving8,23q
4Alexander Lundskog1996Ullevi FK8,26q
5Kevin Fankl1995Ullevi FK8,97q

Heat 2
       
1Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK8,34q
2Philip Ngwe1995Mölndals AIK8,53q
3Massin Ait Bouziad1995Sparta Atletik og Motion8,94q
4Andreas Carlsson1995IK Ymer9,08
 Vinh Ingvasson1995Ullevi FKDNF

P 17 60 mh Final4/2  12:35
       
1Gustav Magnusson1995IK Orient8,17
2Alexander Lundskog1996Ullevi FK8,17
3Andreas Almlöf1995Hammarby IF8,18
4Jonas Halonen1995IL Tyrving8,24
5Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK8,39
6Philip Ngwe1995Mölndals AIK8,53
 Massin Ait Bouziad1995Sparta Atletik og MotionDNS
 Kevin Fankl1995Ullevi FKDNS

P 17 Höjd Final4/2  13:50
       
1Andreas Carlsson1995IK Ymer194
2Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK191
3Simon Larssson1995Stenungsunds FI188
4Staffan Åkesson1995Hammarby IF181
 Ola Carlsson1975Örgryte IS203utom tävlan
 Kristian Olofsson1990IK Ymer203utom tävlan
 Erik Liberg1993Ullevi FK197utom tävlan
 Jesper Berg1993IFK Helsingborg194utom tävlan
 Marcus Johansson1994Tanums IF162utom tävlan
 Erik Bryngelsson1995IK Orientdns
 Joel Spolén1983Örgryte ISdns
 Markus Saarela1994Trollhättans FIKdns

P 17 Längd Final5/2  13:10
       
1Andreas Carlsson1995IK Ymer6,76
2Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK6,41
3Staffan Åkesson1995Hammarby IF6,18
4Andreas Almlöf1995Hammarby IF6,09
5André Andersson1995Brattås CK6,05
6Patrick Malmqvist1995IFK Helsingborg5,50
 Kevin Fankl1995Ullevi FKDNS

P 17 Kula Final5/2  10:55
       
1Tim Söderqvist1995Dals Södra FFI16,02
2Fredrik Samuelsson1995Hässelby SK14,34
3Simon Evertsson1996Trollhättans FIK13,89
4Andreas Almlöf1995Hammarby IF13,07
5Andreas Carlsson1995IK Ymer12,38
6Kevin Fankl1995Ullevi FK12,37
7John Amundsson1996Ullevi FK9,08
 Boye Ayoade1996Ullevi FKdns

P 17 Vikt Final5/2  15:30
       
1Tim Söderqvist1995Dals Södra FFI16,63

P 16 400 m Final5/2  14:25
       
1Melker Karlsson1996Ullevi FK55,64
2Andreas Magnusson1996Trollhättans FIK58,08
3Joakim Bäckman1996Varbergs GIF58,50

P 16 1 500 m Final5/2  12:30
       
1Johan Lindgren1996Mölndals AIK4,19,52
2Martin Axelsson1996Trollhättans FIK4,29,93

P 16 60 mh Final4/2  12:00
       
1Artur Engström1996IK Ymer8,67
2Per Johansson1996Sävedalens AIK9,40
3Hans Alenäs1996Hammarby IF9,54

P 16 Höjd Final4/2  13:50
       
1Henrik Thoms1996Hanvikens SK191
2Artur Engström1996IK Ymer177
3Daniel Gällblad1996Varbergs GIF162
 Herman Olvik1996Ullevi FKdns

P 16 Längd Final5/2  13:10
       
1Joakim Bäckman1996Varbergs GIF5,84
2Per Johansson1996Sävedalens AIK5,34
3John Amundsson1996Ullevi FK5,16
4Hans Alenäs1996Hammarby IF5,03
 Noah Elliott1996Ullevi FKdns

P 15 60 m Försök5/2  11:35

Heat 1
       
1Viktor Johansson1997Ullevi FK7,81q
2Gustav Larsson1997Mölndals AIK8,09q
3Elias Martinsson1997Brattås CK8,11q
4Alexander Metze1997Mölndals AIK8,37q
5Andreas Fredlund1997Sävedalens AIK8,81
6Alex Bierhance Söderberg1997Hammarby IF8,85

Heat 2
       
1Adrian Appelgren1997Mölndals AIK7,70q
2Filip Augustsson1997Brattås CK7,94q
3Martin Arvidsson1997Sävedalens AIK8,01q
4Tim Möller1997Hammarby IF8,63q
5Eric Andreasson1997IF Kville8,69

P 15 60 m Final5/2  12:05
       
1Viktor Johansson1997Ullevi FK7,71
2Adrian Appelgren1997Mölndals AIK7,71
3Elias Martinsson1997Brattås CK7,99
4Filip Augustsson1997Brattås CK8,04
5Martin Arvidsson1997Sävedalens AIK8,08
6Gustav Larsson1997Mölndals AIK8,26
7Alexander Metze1997Mölndals AIK8,40
8Tim Möller1997Hammarby IF8,72

P 15 200 m Final5/2  15:10

Heat 1
       
1Gustav Larsson1997Mölndals AIK25,75
2Alexander Metze1997Mölndals AIK26,40
3Alex Bierhance Söderberg1997Hammarby IF28,38

Heat 2
       
1Elias Martinsson1997Brattås CK25,69
2Tim Möller1997Hammarby IF28,57
 Adrian Appelgren1997Mölndals AIKDNS

P 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Elias Martinsson1997Brattås CK25,69
2Gustav Larsson1997Mölndals AIK25,75
3Alexander Metze1997Mölndals AIK26,40
4Alex Bierhance Söderberg1997Hammarby IF28,38
5Tim Möller1997Hammarby IF28,57
 Adrian Appelgren1997Mölndals AIKDNS

P 15 1 000 m Final5/2  13:40
       
1Isac Larsson1997Sävedalens AIK2,49,53
2Gustav Olsson1997Sävedalens AIK2,52,10
3Filip Wadman1997Mölndals AIK2,52,65
4Jacob Lidman1997Hälle IF2,59,62

P 15 60 mh Final4/2  11:45
       
1Elias Martinsson1997Brattås CK8,73
2Viktor Johansson1997Ullevi FK8,89
3Filip Augustsson1997Brattås CK9,18
4Gustav Larsson1997Mölndals AIK9,27

P 15 Höjd Final4/2  10:00
       
1Elias Martinsson1997Brattås CK177
2Filip Augustsson1997Brattås CK166
3Victor Armand Stensholt1997IL Runar160160:1
3Simon von Sydow1997Mölndals AIK160160:1
5Niklas Svanberg1997Stenungsunds FI156

P 15 Stav Final5/2  13:40
       
1Niklas Svanberg1997Stenungsunds FI3,35
2Axel Eliasson1997Örgryte IS2,80
3Robin Jacobsson1998Ullevi FK2,70
4Mauro Karlsfred1998Ullevi FK2,40(240:1+0r)
5Gustaf Bålström1998Ullevi FK2,40(240:2+0r)
5Erik Axlid1998Ullevi FK2,40(240:2+0r)
7Filip Augustsson1997Brattås CK2,40(240:2+3r)
8Max Skalenius1997Örgryte IS2,40(240:3)
9Fredrik Illander1998Ullevi FK2,20(220:1)
10Jacob Olvik1998Ullevi FK2,20(220:2)
11Filip Andrén1998Ullevi FK2,00
 David Kappelin1995Örgryte IS4,40utom tävl
 Esa Hiltonen1996Ullevi FK3,90utom tävl
 Carl Thunberg1996Örgryte IS3,60utom tävl

P 15 Längd Final5/2  10:55
       
1Viktor Johansson1997Ullevi FK5,63
2Alexander Metze1997Mölndals AIK5,08
3Pontus Quick1997IFK Lund5,04
4Adrian Appelgren1997Mölndals AIK5,03
5Andreas Fredlund1997Sävedalens AIK4,42
 Niklas Svanberg1997Stenungsunds FIdns
 Daniel Bohlin1997Ullevi FKdns
 Olof Hjorth1997Ullevi FKdns
 Marco Simic1997Öresund FKdns

P 15 Tresteg Final4/2  11:20
       
1Pontus Quick1997IFK Lund11,00
2Gustaf Bålström1998Ullevi FK10,34
3Samuel Wiik1997IF Rigor10,31
4Fredrik Illander1998Ullevi FK09,81
 Edmund Bäck1944Utby IK
 Niklas Svanberg1997Stenungsunds FI
 Nils Eickhoff1997IK Ymer
 Daniel Bohlin1997Ullevi FK

P 14 60 m Försök5/2  11:25

Heat 1
       
1Filip Schwartz1998Mölndals AIK8.06q
2Gustav Eriksson1998IF Kville8.28q
3Filip Andrén1998Ullevi FK8.41q
4Richard Heikkilä1998Mölndals AIK8.84q
5Häzem Elagouz1998Ullevi FK8.87q
6Gustaf Bålström1998Ullevi FK8.99

Heat 2
       
1Fredrik Illander1998Ullevi FK8,67q
2David Magni1998Mölndals AIK8,79q
3Victor Koch1998Örgryte IS8,83q
4Willhelm Olbin1998Mölndals AIK8,97
5Jacob Olvik1998Ullevi FK9,16
6Kevin Kurdali1998IFK Göteborg9,45

P 14 60 m Final5/2  12:05
       
1Filip Schwartz1998Mölndals AIK8,12
2Gustav Eriksson1998IF Kville8,29
3Filip Andrén1998Ullevi FK8,31
4Fredrik Illander1998Ullevi FK8,76
5Häzem Elagouz1998Ullevi FK8,91
6David Magni1998Mölndals AIK8,91
7Victor Koch1998Örgryte IS8,96
 Richard Heikkilä1998Mölndals AIKDNS

P 14 200 m Final5/2  15:00
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville28,06
2Markus Bredberg1998Mölndals AIK29,35
3Anton Albert1998Mölndals AIK30,02
 Leo Magnusson1998Sävedalens AIKDNS

P 14 1 000 m Final5/2  13:50
       
1Leo Magnusson1998Sävedalens AIK2,49,65
2Sackarias Wohlin1998Stensjöns IF2,58,01
3Gustav Eriksson1998IF Kville3,12,57
4Markus Bredberg1998Mölndals AIK3,13,05

P 14 60 mh Final4/2  11:40
       
1Filip Schwartz1998Mölndals AIK9,91
2Gustav Eriksson1998IF Kville10,09
3Axel Hjelmqvist1998IF Kville10,74
4Richard Heikkilä1998Mölndals AIK10,94
5Markus Bredberg1998Mölndals AIK12,09
 Arvid Ryberg1998Örgryte ISDNS
 David Magni1998Mölndals AIKDNF

P 14 Höjd Final4/2  10:00
       
1Simon Larsson1998IK Ymer166
2Gustav Eriksson1998IF Kville163
3Linus Baeckström1998Ullevi FK152152:2+1r
3Robin Jacobsson1998Ullevi FK152152:2+1r
5Axel Hjelmqvist1998IF Kville152152:3
6Max Hejdenberg1998Örgryte IS152152:3+1r
7Arvid Ryberg1998Örgryte IS148
8Richard Heikkilä1998Mölndals AIK143143:1
9Markus Bredberg1998Mölndals AIK143143:2
10Filip Wenander1998Örgryte IS143143:3
11Zakarias Lifmark1998Sävedalens AIK138
 Kevin Kurdali1998IFK Göteborg

P 14 Längd Final5/2  10:00
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville502(496)
2Max Hejdenberg1998Örgryte IS502(492)
3Richard Heikkilä1998Mölndals AIK482
4Gustaf Bålström1998Ullevi FK441
5Zakarias Lifmark1998Sävedalens AIK436
6Fredrik Illander1998Ullevi FK427
7Victor Koch1998Örgryte IS409
8Häzem Elagouz1998Ullevi FK377
9Jonas Persson1998IFK Göteborg353
 Filip Wenander1998Örgryte ISdns
 Anton Albert1998Mölndals AIKdns
 Jacob Olvik1998Ullevi FKdns
 Linus Baeckström1998Ullevi FKdns

P 14 Kula Final5/2  11:45
       
1Jonathan Amneskog1998Klippans FK15,24
2Linus Baeckström1998Ullevi FK9,99
3Mauro Karlsfred1998Ullevi FK9,19
4Erik Axlid1998Ullevi FK7,70
 Kristian Hannon1998Ullevi FKdns

P 13 60 m Försök5/2  11:15

Heat 1
       
1Marcus Lidman1999Hälle IF8,14q
2Malcom Herlenius1999Ullevi FK8,91q
3Erik Andersson1999Sävedalens AIK9,08q
4Jesper Olin1999IF Kville9,33
5Karl Kjellner1999Ullevi FK9,43
6Herman Stadig Rosvall1999Ullevi FK9,44
 Samuel Persgården1999Kongahälla AIKDNS

Heat 2
       
1Olof Wiberg1999Ullevi FK8,63q
2Hampus Lindman1999Stensjöns IF8,69q
3Eric Bergh1999Ullevi FK8,96q
4Alec Delphin-Morton1999IF Kville9,22q
5Hugo Rosvall1999Sävedalens AIK9,32q
6Jakob Lang1999Kongahälla AIK10,09

P 13 60 m Final5/2  12:05
       
1Marcus Lidman1999Hälle IF8,27
2Olof Wiberg1999Ullevi FK8,63
3Hampus Lindman1999Stensjöns IF8,79
4Malcom Herlenius1999Ullevi FK8,88
5Eric Bergh1999Ullevi FK9,02
6Erik Andersson1999Sävedalens AIK9,07
7Alec Delphin-Morton1999IF Kville9,35
 Hugo Rosvall1999Sävedalens AIKDQ

P 13 200 m Final5/2  14:45

Heat 1
       
1Marcus Lidman1999Hälle IF26,52
2Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK26,54
3Isak Kristensen2000Ullevi FK27,68

Heat 2
       
1Anton Bengtsson1999Ullevi FK28,16
2Erik Andersson1999Sävedalens AIK29,40
3Svant Wester1999Örgryte IS30,63

Heat 3
       
1Hampus Lindman1999Stensjöns IF30,01
2Hugo Rosvall1999Sävedalens AIK31,08
3Jesper Olin1999IF Kville32,05
4Jakob Lang1999Kongahälla AIK33,88

Heat 4
       
1Olof Wiberg1999Ullevi FK29,21
2Albin Thunberg2000Sävedalens AIK30,72
3Otto Hammarström1999Örgryte IS30,77
4Markus Höglin1999Kongahälla AIK33,29

Heat 5
       
1Tobias Carlryd2000IF Rigor29,43
2Mathias Söder1999Kongahälla AIK30,12
3Adam Bengtsson1999Mölndals AIK31,47
4Daniel Jönsson2000IF Kville35,92

P 13 200 m Final - Sammanställning
       
1Marcus Lidman1999Hälle IF26,52
2Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK26,54
3Isak Kristensen2000Ullevi FK27,68
4Anton Bengtsson1999Ullevi FK28,16
5Olof Wiberg1999Ullevi FK29,21
6Erik Andersson1999Sävedalens AIK29,40
7Tobias Carlryd2000IF Rigor29,43
8Hampus Lindman1999Stensjöns IF30,01
9Mathias Söder1999Kongahälla AIK30,12
10Svant Wester1999Örgryte IS30,63
11Albin Thunberg2000Sävedalens AIK30,72
12Otto Hammarström1999Örgryte IS30,77
13Hugo Rosvall1999Sävedalens AIK31,08
14Adam Bengtsson1999Mölndals AIK31,47
15Jesper Olin1999IF Kville32,05
16Markus Höglin1999Kongahälla AIK33,29
17Jakob Lang1999Kongahälla AIK33,88
18Daniel Jönsson2000IF Kville35,92

P 13 800 m Final5/2  13:10

Heat 1
       
1Ishak Suleiman1999Ullevi FK2,28,76
2Anton Bengtsson1999Ullevi FK2,29,69
3Herman Stadig Rosvall1999Ullevi FK2,30,64
4Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK2,36,42
5Niklas Johansson1999Sävedalens AIK2,48,79

Heat 2
       
1Adam Bengtsson1999Mölndals AIK2,39,11
2Markus Lundborg1999Ullevi FK2,41,19
3Alec Delphin-Morton1999IF Kville2,42,10
4Markus Höglin1999Kongahälla AIK2,51,05
5Jakob Lang1999Kongahälla AIK2,58,99

P 13 800 m Final - Sammanställning
       
1Ishak Suleiman1999Ullevi FK2,28,76
2Anton Bengtsson1999Ullevi FK2,29,69
3Herman Stadig Rosvall1999Ullevi FK2,30,64
4Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK2,36,42
5Adam Bengtsson1999Mölndals AIK2,39,11
6Markus Lundborg1999Ullevi FK2,41,19
7Alec Delphin-Morton1999IF Kville2,42,10
8Niklas Johansson1999Sävedalens AIK2,48,79
9Markus Höglin1999Kongahälla AIK2,51,05
10Jakob Lang1999Kongahälla AIK2,58,99

P 13 60 mh Final4/2  10:40
       
1Robin Gustafsson1999Brattås CK9,68
2Tobias Carlryd2000IF Rigor10,63
3Olof Wiberg1999Ullevi FK10,96
4Magnus Pedersén1999IFK Göteborg11,03
5Anton Bengtsson1999Ullevi FK11,78
6Jesper Olin1999IF Kville12,17
7Erik BreitholtzSävedalens AIK12,89

P 13 Höjd Final4/2  15:35
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK155
2Robin Gustafsson1999Brattås CK147(147:1)
3Eric Bergh1999Ullevi FK147(147:1+2r)
4Malcom Herlenius1999Ullevi FK143(143:2+1r)
5Alvin Grunander1999Mölndals AIK143(143:3+1r)
6Magnus Pedersén1999IFK Göteborg143(143:3+3r)
7Markus Lundborg1999Ullevi FK139(139:1)
8Hugo Johanesson1999Ullevi FK139(139:3)
9Mathias Söder1999Kongahälla AIK134(134:1)
10Adam Bengtsson1999Mölndals AIK134(134:2)
11Jesper Olin1999IF Kville129(129:1)
11Linus Bertilsson1999IFK Göteborg129(129:1)
13Otto Hammarström1999Örgryte IS129(129:2)
 Alec Delphin-Morton1999IF Kvilledns
 Samuel Sahlström1999IFK Göteborgdns

P 13 Stav Final5/2  12:40
       
1Filip Anell1999IK Ymer2,06
2Jona Askelund2000Mölndals AIK1,81
 Olaf Johansson1926GF Manhemu.t. 2,01utom tävl
 Vincent Andreasson2000IF Kvilledns

P 13 Längd Final5/2  10:00
       
1Marcus Lidman1999Hälle IF494
2Erik Andersson1999Sävedalens AIK460
3Eric Bergh1999Ullevi FK455
4Hugo Johanesson1999Ullevi FK454(451)
5Malcom Herlenius1999Ullevi FK454(446)
6Samuel Persgården1999Kongahälla AIK441
7Ishak Suleiman1999Ullevi FK428
8Alec Delphin-Morton1999IF Kville418
9Hugo Rosvall1999Sävedalens AIK417
10Otto Hammarström1999Örgryte IS414
11Jesper Olin1999IF Kville403
12Karl Kjellner1999Ullevi FK398
13Markus Lundborg1999Ullevi FK393
14Jakob Lang1999Kongahälla AIK365
15Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK363
16Niklas Johansson1999Sävedalens AIK331
 Markus Höglin1999Kongahälla AIKdns
 Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIKdns
 Edvin Uhlan1999Ullevi FKdns
 Magnus Pedersén1999IFK Göteborgdns
 Linus Bertilsson1999IFK Göteborgdns
 Samuel Sahlström1999IFK Göteborgdns
 Hampus Lindman1999Stensjöns IFdns

P 13 Tresteg Final4/2  14:10
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK1114
2Olof Wiberg1999Ullevi FK986
3Magnus Pedersén1999IFK Göteborg966
4Markus Lundborg1999Ullevi FK956
5Ishak Suleiman1999Ullevi FK949
6Erik Andersson1999Sävedalens AIK947
7Linus Bertilsson1999IFK Göteborg928
8Anton Bengtsson1999Ullevi FK923
9Samuel Persgården1999Kongahälla AIK913
10Alvin Grunander1999Mölndals AIK896
11Jesper Olin1999IF Kville866
12Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK811
13Niklas Johansson1999Sävedalens AIK749
 Per Johansson1996Sävedalens AIK1119utom tävlan
 Edvin Uhlan1999Ullevi FKdns

P 13 Kula Final5/2  15:10
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK10,68
2Hugo Rosvall1999Sävedalens AIK9,98
3Mathias Söder1999Kongahälla AIK8,13
4Alec Delphin-Morton1999IF Kville8,10
5Erik Andersson1999Sävedalens AIK6,72
 Gabriel Hansson1999Sävedalens AIKdns
 Nils Carlund1999IFK Göteborgdns

P 12 60 m Försök4/2  10:20

Heat 1
       
1Tobias Carlryd2000IF Rigor8,76q
2Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK8,93q
3Elias Taserud2000Sävedalens AIK8,96q
4Joel Rosengren2000IFK Göteborg9,26
5Olof Ryberg2000Örgryte IS9,28
6Albin Thunberg2000Sävedalens AIK9,45
7Petter Sandung2000Kongahälla AIK10,03
8Simon Lanngren2000Sävedalens AIK10,88

Heat 2
       
1Carl Bengtström2000Örgryte IS8,81q
2Todd Hector2000IFK Göteborg9,13
3Carl Malmström2000Kongahälla AIK9,69
4Leonard Lenhoff2000IFK Göteborg9,71
5Albin Dangardt2000Sävedalens AIK9,79
6Felix Larsen2000IFK Göteborg9,87
7Malkolm Lundkvist2000Sävedalens AIK10,37
8William Koskinen2000Mölndals AIK10,51

Heat 3
       
1Liu Kunmrk2000Strömstad IF8,48q
2Isak Kristensen2000Ullevi FK8,50q
3Samuel Lestander2000IFK Göteborg8,93q
4Simon Hultén2000Sävedalens AIK9,02q
5Gustaf Lewert2000Sävedalens AIK9,77
6Jona Askelund2000Mölndals AIK10,39
7Filip Linnér2000IFK Göteborg10,97

P 12 60 m Final4/2  12:55
       
1Tobias Carlryd2000IF Rigor8,52
2Isak Kristensen2000Ullevi FK8,52
3Liu Kunmrk2000Strömstad IF8,55
4Carl Bengtström2000Örgryte IS8,76
5Elias Taserud2000Sävedalens AIK8,87
6Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK8,88
7Samuel Lestander2000IFK Göteborg9,00
8Simon Hultén2000Sävedalens AIK9,20

P 12 600 m Final5/2  12:40
       
1Elias Taserud2000Sävedalens AIK1,47,51
2Albin Thunberg2000Sävedalens AIK1,50,49
3Eric Källman2000IK Ymer1,54,35
4Albin Dangardt2000Sävedalens AIK1,55,55
5Malkolm Lundkvist2000Sävedalens AIK2,06,68
6Leonard Lenhoff2000IFK Göteborg2,06,85
7Daniel Jönsson2000IF Kville2,09,57
8Sebastian Juhlin2000IF Kville2,10,54
9Gustaf Lewert2000Sävedalens AIK2,11,91
10William Koskinen2000Mölndals AIK2,21,38
 Liu Kunmrk2000Strömstad IFDNF

P 12 Höjd Final5/2  10:00
       
1Olof Ryberg2000Örgryte IS143
2Tobias Carlryd2000IF Rigor140
3Melker Snövall2000Sävedalens AIK136
4Jona Askelund2000Mölndals AIK132
5Samuel Lestander2000IFK Göteborg127(127:1)
6Vincent Haynes2000Ullevi FK127(127:1+3r)
7Oscar Arvidsson2000Sävedalens AIK127(127:2)
8Samuel Nyqvist2000IF Kville122(122:2)
9Joel Rosengren2000IFK Göteborg122(122:2+1r)
10Joel Gylden2000IF Kville122(122:2+2r)
11Lukas Flogård2000IF Kville122(122:3)
12Felix Larsen2000IFK Göteborg117(117:1)
13Simon Lanngren2000Sävedalens AIK117(117:1+1r)
14Gustaf Lewert2000Sävedalens AIK112(112:1)
14Malkolm Lundkvist2000Sävedalens AIK112(112:1)
16William Koskinen2000Mölndals AIK112(112:1+2r)
17Vincent Andreasson2000IF Kville112(112:3)
18Daniel Jönsson2000IF Kville106
 Todd Hector2000IFK Göteborgno result

P 12 Längd Final5/2  13:10
       
1Wiggo Jonåker2000Mölndals AIK4,64
2Liu Kunmrk2000Strömstad IF4,63
3Todd Hector2000IFK Göteborg4,53
4Tobias Carlryd2000IF Rigor4,49
5Samuel Lestander2000IFK Göteborg4,43
6Carl Bengtström2000Örgryte IS4,33
7Elias Taserud2000Sävedalens AIK4,25
8Olof Ryberg2000Örgryte IS4,19
9Simon Lanngren2000Sävedalens AIK4,11
10Leonard Lenhoff2000IFK Göteborg3,96(3,94)
11Felix Larsen2000IFK Göteborg3,96(3,84)
12Oscar Arvidsson2000Sävedalens AIK3,94
13Vincent Haynes2000Ullevi FK3,86
14Sebastian Juhlin2000IF Kville3,83
15Joel Rosengren2000IFK Göteborg3,79
16Melker Snövall2000Sävedalens AIK3,76
17Joel Gylden2000IF Kville3,67
18Samuel Nyqvist2000IF Kville3,50
19William Koskinen2000Mölndals AIK3,46
20Gustaf Lewert2000Sävedalens AIK3,38
21Jona Askelund2000Mölndals AIK3,24
22Malkolm Lundkvist2000Sävedalens AIK3,09
 Jonathan Oden2000IF Kvilledns
 Albin Dangardt2000Sävedalens AIKdns

P 12 Kula Final4/2  13:50
       
1Simon Lanngren2000Sävedalens AIK816
2Liu Kunmrk2000Strömstad IF803
3Olof Ryberg2000Örgryte IS765
4Felix Larsen2000IFK Göteborg746
5Hampus Borgemyr2000Trollhättans FIK736
6Jona Askelund2000Mölndals AIK675(670)
7Joel Rosengren2000IFK Göteborg675(669)
8Isak Kristensen2000Ullevi FK655
9William Koskinen2000Mölndals AIK632
10Samuel Lestander2000IFK Göteborg611
11Filip Linnér2000IFK Göteborg587
 Jonathan Oden2000IF Kvilledns
 Adam Frison2000Mölndals AIKdns
 Albin Thunberg2000Sävedalens AIKdns
 Malkolm Lundkvist2000Sävedalens AIKdns

P 11 60 m Försök4/2  10:10

Heat 1
       
1Erik Johansson2001IFK Göteborg9,03q
2Emil Persson2001IF Kville9,62q
3Josef Wallenlind2001Mölndals AIK9,79q
4Elias Brink2001IF Kville9,91
5Anton Välkki2001IFK Göteborg10,01
6Oliver Karlsson2001Örgryte IS10,11
7Hampus Helamb2001IFK Göteborg10,44
8William Lanndalen2001IK Ymer10,74

Heat 2
       
1Philip Ryding2001IF Kville9,20q
2Karl Fyhr2001Örgryte IS9,35q
3William Sander2001Majornas IK9,73q
4Albin Rosengren2001IFK Göteborg9,77q
5Elliot WallinMajornas IK9,85q
6Markus Linder2001Kongahälla AIK10,25
7Milan Buzadzic2001IFK Göteborg10,57
8Max Vulin2001IF Kville11,37

P 11 60 m Final4/2  12:50
       
1Erik Johansson2001IFK Göteborg8,84
2Philip Ryding2001IF Kville9,17
3Karl Fyhr2001Örgryte IS9,34
4Elliot WallinMajornas IK9,59
5Emil Persson2001IF Kville9,73
6Albin Rosengren2001IFK Göteborg9,74
7William Sander2001Majornas IK9,75
 Josef Wallenlind2001Mölndals AIKDNS

P 11 600 m Final5/2  12:50
       
1Josef Wallenlind2001Mölndals AIK1,52,02
2Elias Brink2001IF Kville1,53,18
3Karl Fyhr2001Örgryte IS1,59,75
4Erik Buiten2001IF Kville2,08,61
5Petter Rönning2001IF Kville2,22,71
6Milan Buzadzic2001IFK Göteborg2,35,38
 Jusaf Suleiman2001Ullevi FKDNF
 Sana Salih2001Ullevi FKDNS

P 11 Höjd Final5/2  11:25
       
1Philip Ryding2001IF Kville127
2Emil Krenauer2001Mölndals AIK122(122:2)
3Albin Rosengren2001IFK Göteborg122(122:2+2r)
4Erik Johansson2001IFK Göteborg122(122:3)
5Oliver Karlsson2001Örgryte IS117(117:1)
6Anton Välkki2001IFK Göteborg117(117:3)
7Erik Rolfö2001Örgryte IS112(112:1)
8Petter Rönning2001IF Kville112(112:2)
9Hampus Helamb2001IFK Göteborg106(106:1)
10Milan Buzadzic2001IFK Göteborg106(106:2)
 Ture Olsson2001Majornas IKdns
 Johan Körmark2001Kongahälla AIKdns
 Elias Lindahl2001Lerum FIdns

P 11 Längd Final5/2  10:00
       
1Erik Johansson2001IFK Göteborg421
2Philip Ryding2001IF Kville403
3Karl Fyhr2001Örgryte IS399
4Elliot WallinMajornas IK385
5Elias Brink2001IF Kville376
6Anton Välkki2001IFK Göteborg375
7Albin Rosengren2001IFK Göteborg373
8William Sander2001Majornas IK369
9Erik Rolfö2001Örgryte IS366
10Jesper Larsson2001Ullevi FK365
11Petter Rönning2001IF Kville358
12Marcus Nordlund2001Mölndals AIK349
13Hampus Helamb2001IFK Göteborg339
14Jusaf Suleiman2001Ullevi FK337
15Max Vulin2001IF Kville309
16Milan Buzadzic2001IFK Göteborg291
 Ture Olsson2001Majornas IKdns
 Johan Körmark2001Kongahälla AIKdns
 Elias Lindahl2001Lerum FIdns

P 11 Kula Final4/2  11:30
       
1William Lanndalen2001IK Ymer8,16
2Anton Välkki2001IFK Göteborg7,49
3Albin Rosengren2001IFK Göteborg7,42
4Emil Persson2001IF Kville7,23
5Nisse Branzell2001Alingsås IF6,94
6Markus Linder2001Kongahälla AIK6,93
7Philip Ryding2001IF Kville6,68
8Elliot WallinMajornas IK6,52
9Hampus Helamb2001IFK Göteborg6,47(6,28)
10Milan Buzadzic2001IFK Göteborg6,47(6,19)
11Elias Brink2001IF Kville6,33
12Max Vulin2001IF Kville4,91

P 10 60 m Försök4/2  10:00

Heat 1
       
1Samuel Melin2002IF Kville9,86q
2Carl Hermansson2003Tingbergs AIS10,38q
3Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg10,51q
4Loke Carlgren2002Majornas IK10,58q
5Fabian Brodal2002Mölndals AIK10,87
6Andreas Augustsson2002Trollhättans FIK11,45

Heat 2
       
1Gustav Tartu2002IF Kville10,09q
2Miran Salih2002Ullevi FK10,53q
3Carl Erixon2003Mölndals AIK10,55q
4Ville Larsson2002IFK Göteborg10,73q
5Emrik Taserud2002Sävedalens AIK10,80
6Karl Olofsson2002Mölndals AIK11,17
7Alan Salih2004Ullevi FK12,01

P 10 60 m Final4/2  12:45
       
1Samuel Melin2002IF Kville9,78
2Gustav Tartu2002IF Kville9,97
3Carl Hermansson2003Tingbergs AIS10,22
4Carl Erixon2003Mölndals AIK10,26
5Miran Salih2002Ullevi FK10,40
6Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg10,42
7Loke Carlgren2002Majornas IK10,50
8Ville Larsson2002IFK Göteborg10,91

P 10 600 m Final5/2  13:00
       
1Samuel Melin2002IF Kville2,10,81
2Gustav Tartu2002IF Kville2,15,40
3Miran Salih2002Ullevi FK2,19,63
4Jacob Nelin2002IK Bergaström2,21,59
5Ville Larsson2002IFK Göteborg2,22,76
6Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg2,27,01
7Måns Roos2002Mölndals AIK2,27,87
8Axel Rosencrantz2002IFK Göteborg2,31,94
9Alan Salih2004Ullevi FK2,33,27
 Loke Carlgren2002Majornas IKDNS

P 10 Höjd Final5/2  10:00
       
1Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg115
2Måns Roos2002Mölndals AIK103
3Samuel Melin2002IF Kville98(98:1)
4Miran Salih2002Ullevi FK98(98:2)
5Gustav Tartu2002IF Kville92(92:1)
5Ville Larsson2002IFK Göteborg92(92:1)
7Axel Rosencrantz2002IFK Göteborg86(86:2)
8Alan Salih2004Ullevi FK86(86:3)
 Elmer Evanson2002Örgryte ISdns
 Mohana Jameelah2002Ullevi FKdns
 Edvin Bergeå2002IFK Göteborgdns

P 10 Längd Final5/2  11:35
       
1Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg3,62(360)
2Gustav Tartu2002IF Kville3,62(355)
3Samuel Melin2002IF Kville3,55
4Måns Roos2002Mölndals AIK3,48
5Jacob Nelin2002IK Bergaström3,24
6Victor Hering2003Majornas IK3,19
7Ville Larsson2002IFK Göteborg3,16
8Loke Carlgren2002Majornas IK3,14
9Miran Salih2002Ullevi FK3,08
10Axel Rosencrantz2002IFK Göteborg2,97
11Pontus Lundborg2003Majornas IK2,63
12Alan Salih2004Ullevi FK2,39
13Emrik Taserud2002Sävedalens AIK2,37
 David Hamilton2002Örgryte ISdns
 Elmer Evanson2002Örgryte ISdns
 Mohana Jameelah2002Ullevi FKdns
 Edvin Bergeå2002IFK Göteborgdns

P 10 Kula Final4/2  10:30
       
1Rasmus Samuelsson2002IFK Göteborg6,67
2Samuel Melin2002IF Kville6,09
3Fabian Brodal2002Mölndals AIK5,84
4Carl Erixon2003Mölndals AIK5,36
5Miran Salih2002Ullevi FK5,18
6Gustav Tartu2002IF Kville5,07
7Ville Larsson2002IFK Göteborg4,93
8Karl Olofsson2002Mölndals AIK4,77
9Andreas Augustsson2002Trollhättans FIK4,69
10Alan Salih2004Ullevi FK3,17
 Mohana Jameelah2002Ullevi FK
 Edvin Bergeå2002IFK Göteborg

KS 60 m Försök4/2  13:00

Heat 1
       
1Line Kloser1990SK Vidar7,62q
2Astrid Cederkvist1994SK Vidar7,66q
3Amber Helminski1996Ullevi FK7,74q
4Matilda Hellqvist1993IK Orient7,74q
5Anna Olsson1988Sparta Atletik og Motion7,74q
6Angelica Karlsson1993Tanums IF7,80q
7Erica Pettersson1990IF Göta7,80q

Heat 2
       
1Johanna Strandberg1995IFK Halmstad8,04q
2Caroline Tegel1990IF Göta8,05q
3Yasmin Jelassi1996Hammarby IF8,12
4Astrid Råd Valderhaug1995IL Tyrving8,21
5Chalotta Swenson-Bäckelin1995Alingsås IF8,21
6Alva Alsin1996IK Ymer8,47
7Felicia Asplund1996Hammarby IF8,93

Heat 3
       
1Lisa Skagersten1992Varbergs GIF7,84q
2Hanna Mattisson1992Ullevi FK7,89q
3Isabell Annerfalk1993Mariestads AIF8,12
4Karin Grahn1995Alingsås IF8,21
5Ellen Widengård1995Tanums IF8,40
6Jessica Wallenius1994IK Ymer8,43
7Linn Bergstrand1996Ullevi FK8,46

Heat 4
       
1Elina Palmqvist1991IF Göta7,75q
2Ida Bakke Hansen1993IL Runar7,83q
3Sandra Hentschel1997Hammarby IF8,01q
4Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK8,06q
5Angelica Adolfsson1992IF Kville8,27
6Mia Stenvall1991Ullevi FK8,37
7Andrea Bressand1995IL Tyrving8,47

Heat 5
       
1Johanna Holmen Svensson1995Alingsås IF8,06q
2Hanna Arvidsson1994Istrum SK8,12
3Josefin Thompson1992Göteborgs Kvinnliga IK8,26
4Ulrika Nyhlén1993Mölndals AIK8,28
5Lovisa Bauer1992Eksjö Södra IK8,54
 Ellen Wikström1993IK HakarpspojkarnaDNS

KS 60 m Final4/2  15:25

Heat A
       
1Astrid Cederkvist1994SK Vidar7,53
2Line Kloser1990SK Vidar7,65
3Anna Olsson1988Sparta Atletik og Motion7,65
4Erica Pettersson1990IF Göta7,68
5Matilda Hellqvist1993IK Orient7,69
6Elina Palmqvist1991IF Göta7,75
7Angelica Karlsson1993Tanums IF7,78
 Amber Helminski1996Ullevi FKDNS

Heat B
       
1Ida Bakke Hansen1993IL Runar7,84
2Lisa Skagersten1992Varbergs GIF7,84
3Hanna Mattisson1992Ullevi FK7,86
4Sandra Hentschel1997Hammarby IF7,93
5Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK8,04
6Caroline Tegel1990IF Göta8,09
7Johanna Strandberg1995IFK Halmstad8,16
8Johanna Holmen Svensson1995Alingsås IF8,19

KS 200 m Final4/2  16:15

Heat 1
       
1Line Kloser1990SK Vidar24,60
2Erica Pettersson1990IF Göta25,14
 Astrid Cederkvist1994SK VidarDNS

Heat 2
       
1Anna Olsson1988Sparta Atletik og Motion25,03
2Angelica Karlsson1993Tanums IF25,10
3Ida Bakke Hansen1993IL Runar25,65
4Terese Bolen-Kinn1987Ullevi FK26,32

Heat 3
       
1Melissa Stenzon1991Göteborgs Kvinnliga IK25,71
2Amber Helminski1996Ullevi FK26,34
3Gabrielle Wehlander1996Göteborgs Kvinnliga IK26,39
4Alexandra Axell1989Lerum FI26,59

Heat 4
       
1Yasmin Jelassi1996Hammarby IF27,74
2Matilda Olausson1993IK Ymer28,03
3Hanna Bergqvist1991Örgryte IS28,22
4Andrea Bressand1995IL Tyrving28,28

Heat 5
       
1Astrid Råd Valderhaug1995IL Tyrving26,82
2Ellen Widengård1995Tanums IF28,13
3Alva Alsin1996IK Ymer28,23
4Sofie Hallman1992Ullevi FK28,62

Heat 6
       
1Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK26,07
2Jessica Wallenius1994IK Ymer26,89
 Amanda Fransson1994Kongahälla AIKDQ

Heat 7
       
1Ragnhild Kilborn1995Göteborgs Kvinnliga IK26,65
2Linnea Ivarsson1994Lerum FI27,30
3Lovisa Bauer1992Eksjö Södra IK28,56

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Line Kloser1990SK Vidar24,60
2Anna Olsson1988Sparta Atletik og Motion25,03
3Angelica Karlsson1993Tanums IF25,10
4Erica Pettersson1990IF Göta25,14
5Ida Bakke Hansen1993IL Runar25,65
6Melissa Stenzon1991Göteborgs Kvinnliga IK25,71
7Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK26,07
8Terese Bolen-Kinn1987Ullevi FK26,32
9Amber Helminski1996Ullevi FK26,34
10Gabrielle Wehlander1996Göteborgs Kvinnliga IK26,39
11Alexandra Axell1989Lerum FI26,59
12Ragnhild Kilborn1995Göteborgs Kvinnliga IK26,65
13Astrid Råd Valderhaug1995IL Tyrving26,82
14Jessica Wallenius1994IK Ymer26,89
15Linnea Ivarsson1994Lerum FI27,30
16Yasmin Jelassi1996Hammarby IF27,74
17Matilda Olausson1993IK Ymer28,03
18Ellen Widengård1995Tanums IF28,13
19Hanna Bergqvist1991Örgryte IS28,22
20Alva Alsin1996IK Ymer28,23
21Andrea Bressand1995IL Tyrving28,28
22Lovisa Bauer1992Eksjö Södra IK28,56
23Sofie Hallman1992Ullevi FK28,62
 Astrid Cederkvist1994SK VidarDNS
 Amanda Fransson1994Kongahälla AIKDQ

KS 400 m Final4/2  17:30

Heat 1
       
1Stina Kilborn1995Göteborgs Kvinnliga IK57,74
2Elin Axelsson1994Trollhättans FIK57,93
3Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg59,22
4Linnea Harrysson1992Ullevi FK59,38

Heat 2
       
1Josefin Thompson1992Göteborgs Kvinnliga IK1,00,85
2Elsa Skagersten1994Varbergs GIF1,01,20
3Kaja Marie Johansen1994Moss IL1,04,50
4Marit Liebe Harneshaug1993IL Runar1,04,85

Heat 3
       
1Matilda Olausson1993IK Ymer1,02,12
2Chalotta Swenson-Bäckelin1995Alingsås IF1,02,28
3Anna Rydin1993Ullevi FK1,03,58
4Hanna Bergqvist1991Örgryte IS1,06,09

KS 400 m Final - Sammanställning
       
1Stina Kilborn1995Göteborgs Kvinnliga IK57,74
2Elin Axelsson1994Trollhättans FIK57,93
3Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg59,22
4Linnea Harrysson1992Ullevi FK59,38
5Josefin Thompson1992Göteborgs Kvinnliga IK1,00,85
6Elsa Skagersten1994Varbergs GIF1,01,20
7Matilda Olausson1993IK Ymer1,02,12
8Chalotta Swenson-Bäckelin1995Alingsås IF1,02,28
9Anna Rydin1993Ullevi FK1,03,58
10Kaja Marie Johansen1994Moss IL1,04,50
11Marit Liebe Harneshaug1993IL Runar1,04,85
12Hanna Bergqvist1991Örgryte IS1,06,09

KS 800 m Final4/2  17:15
       
1Sara Christiansson1997Trollhättans FIK2,16,11
2Aurora DybedokkenIL Tyrving2,18,35
3Alice Kristiansen1994Tanums IF2,26,61
4Ingrid Muri1996IL Tyrving2,27,92
5Josefin Ellmarker1993IK Orient2,34,59
 Ingvild Drablos1996IL TyrvingDNF

KS 3 000 m Final4/2  15:50
       
1Linn Nilsson1990Hälle IF9,58,31
2Nina Persson1991Örgryte IS10,17,86
3Paula Wass1968IF Kville11,30,77
4Karin Swensson1968IF Kville11,42,32
5Annette Lundqvist1985Falkenbergs IK12,57,18

KS Stav Final4/2  14:45
       
1Malin Dahlström1989Ullevi FK412
2Fanny Berglund1988Göteborgs Kvinnliga IK402
3Linda Carlsson1990IK Ymer382
4Line Renée Jensen1992Randers Danmark372
5Lisa Wälitalo1982KA2 IF362
6Amalie Bang Petersen1998Randers Danmark347
7Josephine Skipper1998Randers Danmark332
8Sara Cannmo1996Hovslätts IK317(317:1)
9Lisa Torell1991Mölndals AIK317(317:2)
10Olivia Axell1994Lerum FI302(302:1)
11Anna Borg1989Göteborgs Kvinnliga IK302(302:2)
12Alicia Schmidt1993Örgryte IS302(302:2+1r)
13Johanna Greger1994Örgryte IS282
 Sara Eriksson1991Ullevi FKno result
 Michaela Meijer1993Örgryte ISdns
 Malin Antonsson1996Örgryte ISdns
 Sara Skogman1995Örgryte ISdns
 Isa Diamant1997Hammarby IFno result
 Iben Hogh-Pedersen1990Randers Danmarkno result

KS Längd Final4/2  15:50
       
1Jessie Hyrup Ipsen1983Kobenhavn IF586
2Elin Larsson1994Falkenbergs IK559
3Johanna Nilsson1990Mölndals AIK556
4Kim McCabe1990IFK Helsingborg545
5Matilda Holm1993Ullevi FK536
6Johanna Aalto1989IF Kville529
7Sabina Winqvist1991Göteborgs Kvinnliga IK519
8Elina Gunnarsson1994Hovslätts IK518
9Kamila Pietruszka1994Göteborgs Kvinnliga IK516
10Diana Nilsson1991Varbergs GIF510
11Ellen DarellGöteborgs Kvinnliga IK495
12Hanna Arvidsson1994Istrum SK477
13Sara Pernbrink1996Hammarby IF473
14Elin Berggren1994IK Orient463
15Maja Vastersson1993Varbergs GIF316
 Natalie Westman1993Varbergs GIFdns
 Linda Berntsson1987Mölndals AIKdns
 Amanda Fredlund1992Ullevi FKdns
 Frida McCabe1992IFK Lunddns
 Jennifer Czerapowicz1993Ullevi FKdns
 Melissa Stenzon1991Göteborgs Kvinnliga IKno result
 Josefin Svensson1989IFK Växjödns

KS Tresteg Final4/2  12:45
       
1Inger Anne FroysdalTjalve, Nor1304
2Helene HovenIL Sandvin1186
3Maren Högberget1989Sparta Atletik og Motion1177
4Katrine Holten Kristensen1989Kobenhavn IF1154
5Diana Nilsson1991Varbergs GIF1151
6Linnea Ahlstedt1996Lerum FI1149
7Kamila Pietruszka1994Göteborgs Kvinnliga IK1136
8Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK1072
9Moa Karlin Josefsson1994Ullevi FK1039
10Sara Pernbrink1996Hammarby IF1025
11Mathilda Norström1996IK Ymer1011
12Josefin Leander Nilsson1991IK Orient998
13Madeleine Hammarstrand1995Alingsås IF975
 Emilia Hammarström1996Wärnamo SKDNS
 Åsa Hedström1975Alingsås IFDNS
 Johanna Konsélius1995Ullevi FKDNS
 Sofie Hallman1992Ullevi FKDNS
 Sandra Hedhag1992Ullevi FKno result

KS Kula Final4/2  15:25
       
1Rebecka Holmqvist1989Mölndals AIK1242
2Maja Vastersson1993Varbergs GIF948
3Stephanie Ericson1993Ullevi FK942
 Frida Arnhög1994Varbergs GIFDNS
 Ellinor Forssander1988Ullevi FKDNS
 Josefin Svensson1989IFK VäxjöDNS

KS Vikt Final4/2  17:30
       
1Ellinor Forssander1988Ullevi FK1768
2Karolina Pedersen1987Ullevi FK1686
3Alessandra Wall1995Ullevi FK1504
4Viktoria Oscarsson1987Herrljunga SK1405
5Jessika Lowe1996IFK Helsingborg1381
6Stephanie Ericson1993Ullevi FK1274
 Tracey Andersson1984Ullevi FK 

F 17 400 m Final5/2  14:20
       
1Aurora DybedokkenIL Tyrving1,01,41
2Jenny Holm1995Ullevi FK1,02,41
3Evelina Hiltunen1995Ullevi FK1,05,29
 Agnes Johansson1995Trollhättans FIKDNS

F 17 60 mh Final4/2  11:30
       
1Johanna Holmen Svensson1995Alingsås IF9,10
2Astrid Råd Valderhaug1995IL Tyrving9,32
3Elin Axberg1995Kongahälla AIK9,83

F 17 Höjd Final4/2  11:45
       
1Sabina Winqvist1991Göteborgs Kvinnliga IK165
 Elin Axberg1995Kongahälla AIKDNF
 Sofia Lindskogen1995IFK GöteborgDNF

F 17 Längd Final5/2  11:45
       
1Agnes Johansson1995Trollhättans FIK5,08
 Elin Lindell1995Hammarby IF 
 Ragnhild Kilborn1995Göteborgs Kvinnliga IK 
 Johanna Herstedt1995Öresund FK 

F 17 Kula Final5/2  10:00
       
1Lisa Einarsson1996Eds SK13,92
2Maria Nilsson1995IK Orient12,97
3Linn Bergstrand1996Ullevi FK12,46
4Jessika Lowe1996IFK Helsingborg11,98
5Elsa Vastersson1996Varbergs GIF9,67
6Mathilda Norström1996IK Ymer9,19
7Sara Kuutti1996Tingbergs AIS8,82
8Malin Sandberg1995Alingsås IF8,78

F 17 Vikt Final5/2  15:30
       
1Jessika Lowe1996IFK Helsingborg14,44
2Alessandra Wall1995Ullevi FK14,19
3Lisa Einarsson1996Eds SK12,52
4Julia Marklund1996SK Bore12,51
5Maria Nilsson1995IK Orient12,25
6Sara Kuutti1996Tingbergs AIS5,75
 Ebba Olsson1997Brattås CK11,45utom tävl

F 16 400 m Final5/2  14:10

Heat 1
       
1Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK1,00,55
2Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg1,00,73
3Ingvild Drablos1996IL Tyrving1,03,17

Heat 2
       
1Gabrielle Wehlander1996Göteborgs Kvinnliga IK1,01,79
2Elvira Erixon1996Mölndals AIK1,02,27
3Ingrid Muri1996IL Tyrving1,03,29
4Linnea Karlsson1996Varbergs GIF1,04,26

F 16 400 m Final - Sammanställning
       
1Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK1,00,55
2Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg1,00,73
3Gabrielle Wehlander1996Göteborgs Kvinnliga IK1,01,79
4Elvira Erixon1996Mölndals AIK1,02,27
5Ingvild Drablos1996IL Tyrving1,03,17
6Ingrid Muri1996IL Tyrving1,03,29
7Linnea Karlsson1996Varbergs GIF1,04,26

F 16 1 500 m Final5/2  12:20
       
1Johanna Andersson1996Mölndals AIK5,14,36

F 16 60 mh Final4/2  11:20
       
1Amber Helminski1996Ullevi FK8,53
2Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK8,76
3Ida Planke Berg1996IL Tyrving9,20
4Sara Cannmo1996Hovslätts IK9,29
5Gabrielle Wehlander1996Göteborgs Kvinnliga IK9,50
6Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK9,74
7Felicia Asplund1996Hammarby IF9,84

F 16 Höjd Final4/2  11:45
       
1Ellen Ekholm1996Ullevi FK159
2Filippa Karlsson1996Varbergs GIF152152:1
2Ida Planke Berg1996IL Tyrving152152:1
4Amanda Hjalmarsson1997Hovslätts IK152152:3+2r
5Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK148:1
5Elin Forsberg1996Hammarby IF148148:1
5Felicia Asplund1996Hammarby IF148148:1
5Ellen Sander1996Lerum FI148148:1
 Jill Höstman1996Lerum FI

F 16 Längd Final5/2  11:45
       
1Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK5,29
2Linnea Ahlstedt1996Lerum FI5,21
3Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK5,13
4Amanda Öberg1996IK Ymer5,10
5Izabelle Kjellberg1996IF Göta5,07
6Sara Pernbrink1996Hammarby IF4,83
7Felicia Asplund1996Hammarby IF4,70
8Mathilda Norström1996IK Ymer4,31
 Emilia Hammarström1996Wärnamo SKdns
 Emma Hedin1996Sävedalens AIKdns

F 15 60 m Försök5/2  11:05

Heat 1
       
1Sandra Hentschel1997Hammarby IF8,14q
2Filippa Öljemark1977Mölndals AIK8,47q
3Alva Gustafsson1997Ullevi FK8,79q
4Ida Augustsson1997Mölndals AIK8,82
5Kristin Walkhed1997Mölndals AIK9,00
6Moa Augustsson1997Mölndals AIK9,03
7Rebecka Sellberg1997Mölndals AIK9,05

Heat 2
       
1Louise Liljeblad1997Varbergs GIF8,08q
2Emmie Johansson1997Kongahälla AIK8,45q
3Beata Tersander1997Hammarby IF8,72q
4Ingrid Crapon de Caprona1997Göteborgs Kvinnliga IK8,83
5Cecilia Womesjö1997Mölndals AIK9,09
6Marina Dimitreva1997Mölndals AIK9,80
 Maria Valenzuela1997Ullevi FKDNS

Heat 3
       
1Linnea Gustafsson1997Hammarby IF8,60q
2Fanny Sandberg1997Mölndals AIK8,74q
3Elina Lanndalen1997IK Ymer8,84
4Joanna Turkalj1997Göteborgs Kvinnliga IK8,86
5My Bertilsson1997IFK Göteborg9,15
6Amanda Lindman1997Mölndals AIK9,16

F 15 60 m Final5/2  11:55
       
1Sandra Hentschel1997Hammarby IF7,99
2Louise Liljeblad1997Varbergs GIF8,08
3Emmie Johansson1997Kongahälla AIK8,41
4Filippa Öljemark1977Mölndals AIK8,44
5Alva Gustafsson1997Ullevi FK8,61
6Linnea Gustafsson1997Hammarby IF8,64
7Fanny Sandberg1997Mölndals AIK8,66
8Beata Tersander1997Hammarby IF8,70

F 15 200 m Final4/2  14:25

Heat 1
       
1Karin Ytterberg1997IK Ymer27,78
2Ingrid Crapon de Caprona1997Göteborgs Kvinnliga IK29,76
3Cecilia Womesjö1997Mölndals AIK32,07
4Sofia Björk1997Mölndals AIK32,23

Heat 2
       
1Jenny Labråten1997IL Tyrving27,42
2Filippa Öljemark1977Mölndals AIK28,05
3Rebecka Sellberg1997Mölndals AIK28,30
4Matilda Andersson1997Varbergs GIF28,40

Heat 3
       
1Sara Christiansson1997Trollhättans FIK27,99
2Klara Mellqvist1997Sävedalens AIK29,30
3Joanna Turkalj1997Göteborgs Kvinnliga IK29,44
4Kristin Walkhed1997Mölndals AIK29,73

Heat 4
       
1Maria Valenzuela1997Ullevi FK27,23
2Ida Augustsson1997Mölndals AIK29,70
3My Bertilsson1997IFK Göteborg31,00

F 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Maria Valenzuela1997Ullevi FK27,23
2Jenny Labråten1997IL Tyrving27,42
3Karin Ytterberg1997IK Ymer27,78
4Sara Christiansson1997Trollhättans FIK27,99
5Filippa Öljemark1977Mölndals AIK28,05
6Rebecka Sellberg1997Mölndals AIK28,30
7Matilda Andersson1997Varbergs GIF28,40
8Klara Mellqvist1997Sävedalens AIK29,30
9Joanna Turkalj1997Göteborgs Kvinnliga IK29,44
10Ida Augustsson1997Mölndals AIK29,70
11Kristin Walkhed1997Mölndals AIK29,73
12Ingrid Crapon de Caprona1997Göteborgs Kvinnliga IK29,76
13My Bertilsson1997IFK Göteborg31,00
14Cecilia Womesjö1997Mölndals AIK32,07
15Sofia Björk1997Mölndals AIK32,23

F 15 1 000 m Final5/2  13:40
       
1Klara Mellqvist1997Sävedalens AIK3,08,34
2Moa Ellmarker1997IK Orient3,16,77

F 15 60 mh Försök4/2  11:05

Heat 1
       
1Linnea Gustafsson1997Hammarby IF9,44q
2Fanny Sandberg1997Mölndals AIK9,53q
3Ebba Olsson1997Brattås CK9,60q
4Jenny Labråten1997IL Tyrving9,64q
5Sanan Lundqvist1997IK Ymer9,66q
6Agnes Begntsson1997Sävedalens AIK9,72q
7Viktoria Kemborn1997Stenungsunds FI9,74q

Heat 2
       
1Nellie Fransson1997Lerum FI9,34q
2Ida Augustsson1997Mölndals AIK9,81
3Frida Hansson1997Stenungsunds FI9,95
4Beata Tersander1997Hammarby IF10,05
5Dagny Olofsson-Hoffmann1997Lerum FI10,15
6Sofia Björk1997Mölndals AIK12,27

F 15 60 mh Final4/2  12:25
       
1Fanny Sandberg1997Mölndals AIK9,46
2Jenny Labråten1997IL Tyrving9,47
3Sanan Lundqvist1997IK Ymer9,48
4Linnea Gustafsson1997Hammarby IF9,63
5Agnes Begntsson1997Sävedalens AIK9,63
6Ebba Olsson1997Brattås CK9,70
7Viktoria Kemborn1997Stenungsunds FI9,75
 Nellie Fransson1997Lerum FIDQ

F 15 Höjd Final5/2  12:30
       
1Agnes Begntsson1997Sävedalens AIK162
2Sanan Lundqvist1997IK Ymer157
3Elina Lanndalen1997IK Ymer154
4Ebba Olsson1997Brattås CK147
5Joanna Turkalj1997Göteborgs Kvinnliga IK142
6Sofia Björk1997Mölndals AIK117
 Amanda Hjalmarsson1997Hovslätts IKdns
 Chiamaka Chidi1997Ullevi FKdns

F 15 Stav Final5/2  10:00
       
1Lina Larsson1997IK Ymer2,80
2Isa Diamant1997Hammarby IF2,30
2Ellinor Eriksson1997Lerum FI2,30
4Linnea Romling1998Lerum FI2,10
5Rebecca Pettersson1998Ullevi FK1,90
 Malin Antonsson1996Örgryte ISno result
 Stina Hufhult1997Ullevi FKdns
 Sofia Jansson Muller1997Örgryte ISdns
 Nellie Fransson1997Lerum FIno result

F 15 Längd Final5/2  14:20
       
1Louise Liljeblad1997Varbergs GIF5,32
2Alva Gustafsson1997Ullevi FK5,00
3Ebba Olsson1997Brattås CK4,97
4Fanny Sandberg1997Mölndals AIK4,95
5Sanan Lundqvist1997IK Ymer4,92
6Elina Lanndalen1997IK Ymer4,74
7Kristin Olofsson-Hoffmann1997Lerum FI4,69
8Viktoria Kemborn1997Stenungsunds FI4,64
9Linnea Gustafsson1997Hammarby IF4,62
10Karin Ytterberg1997IK Ymer4,35
11Ingrid Crapon de Caprona1997Göteborgs Kvinnliga IK4,29
12Joanna Turkalj1997Göteborgs Kvinnliga IK4,13
13Beata Tersander1997Hammarby IF4,09
14Amanda Lindman1997Mölndals AIK3,99
15Hedvig Ernst1997Göteborgs Kvinnliga IK3,80
16Sofia Björk1997Mölndals AIK3,64
17Kristin Walkhed1997Mölndals AIK3,53
18My Bertilsson1997IFK Göteborg3,51
19Marina Dimitreva1997Mölndals AIK3,11
 Moa Augustsson1997Mölndals AIKdns
 Emmie Johansson1997Kongahälla AIKdns
 Amra Dzanic1997Göteborgs Kvinnliga IKdns
 Petra Pagil1997Ullevi FKdns
 Victoria Jacobsson1997Ullevi FKdns
 Anna Feiff Axelsson1997Ullevi FKdns
 Amra Dzanic1997Göteborgs Kvinnliga IKdns
 Moa Ugglin1997Öresund FKdns

F 15 Tresteg Final4/2  10:00
       
1Viktoria Kemborn1997Stenungsunds FI11,09
2Hanna Agrell-Gustafsson1997UF Contact10,85
3Emma Söderström1998Göteborgs Kvinnliga IK10,53
4Frida Hansson1997Stenungsunds FI10,49
5Matilda Andersson1997Varbergs GIF10,47
6Sara Sjögren1998Stenungsunds FI10,24
7Dagny Olofsson-Hoffmann1997Lerum FI10,03
8Kristin Olofsson-Hoffmann1997Lerum FI09,80
9Petra Pagil1997Ullevi FK09,68
10Sandra Vallin1998Brattås CK09,16
11Lovisa Snygg1997Ullevi FK09,08
12Vilja Ågren1998Göteborgs Kvinnliga IK08,45
13My Bertilsson1997IFK Göteborg07,62
 Joanna Turkalj1997Göteborgs Kvinnliga IK
 Amanda Hjalmarsson1997Hovslätts IK
 Victoria Jacobsson1997Ullevi FK
 Sofia Lindwall1998Göteborgs Kvinnliga IK

F 15 Kula Final4/2  12:45
       
1Ebba Olsson1997Brattås CK1260
2Nellie Fransson1997Lerum FI870
3Elina Lanndalen1997IK Ymer863
4Isa Diamant1997Hammarby IF824
5Beata Tersander1997Hammarby IF803
6Sanan Lundqvist1997IK Ymer758
 Elin Johansson1997Kongahälla AIKDNS
 Chiamaka Chidi1997Ullevi FKDNS

F 14 60 m Försök5/2  10:55

Heat 1
       
1Lisa Warfinge1998Varbergs GIF8,12q
2Josefin Persson1998Sävedalens AIK8,23q
3Tess Hertz-Saebbö1998Göteborgs Kvinnliga IK8,34q
4Amanda Lindahl1998Lerum FI8,46q
5Lisa Åhlström1998Mölndals AIK8,71q
6Ellen Stübner1998Göteborgs Kvinnliga IK8,79
7Serena Dinu1998IF Kville9,85

Heat 2
       
1Anna Larsson1998Varbergs GIF8,54q
2Sara Sjögren1998Stenungsunds FI8,97
3Elin Steene1998IK Orient9,03
4Sara Molnar1998Mölndals AIK9,41
5Nicole Fankl1998Ullevi FK9,47
6Sara Elewi1998Ullevi FK9,49

Heat 3
       
1Miranda Uttgren1998Tanums IF8,37q
2Evelina Olsson1998IK Orient8,77q
3Prescilla Bakuba1998Ullevi FK8,78
4Anna Kåreklint1998Varbergs GIF9,06
5Vilja Ågren1998Göteborgs Kvinnliga IK9,52
6Cecilia Jönsson1998IF Kville9,68

F 14 60 m Final5/2  11:55
       
1Lisa Warfinge1998Varbergs GIF8,05
2Josefin Persson1998Sävedalens AIK8,28
3Tess Hertz-Saebbö1998Göteborgs Kvinnliga IK8,30
4Miranda Uttgren1998Tanums IF8,45
5Amanda Lindahl1998Lerum FI8,45
6Anna Larsson1998Varbergs GIF8,52
7Evelina Olsson1998IK Orient8,69
8Lisa Åhlström1998Mölndals AIK8,71

F 14 200 m Försök4/2  14:10

Heat 1
       
1Josefin Persson1998Sävedalens AIK26,82
2Amanda Lindahl1998Lerum FI27,43
3Tess Hertz-Saebbö1998Göteborgs Kvinnliga IK27,48
4Lisa Åhlström1998Mölndals AIK29,49

Heat 2
       
1Emma Söderström1998Göteborgs Kvinnliga IK27,56
2Saga Backteman1998Lerum FI30,60
3Helena Saarela1998Trollhättans FIK30,96
4Sara Molnar1998Mölndals AIK32,22

Heat 3
       
1Amanda Holmberg1998Lidköpings IS27,04
2Miranda Uttgren1998Tanums IF27,23
3Anna BengtssonSävedalens AIK31,27

Heat 4
       
1Ellen Stübner1998Göteborgs Kvinnliga IK28,46
2Moa Kjellsson1998IK Orient29,60

Heat 5
       
1Linn Sander1998Lerum FI29,26
2Isabelle Melin1998IF Kville30,38
3Jovanna Pekic1998IFK Göteborg32,65

F 14 200 m Försök - Sammanställning
       
1Josefin Persson1998Sävedalens AIK26,82
2Amanda Holmberg1998Lidköpings IS27,04
3Miranda Uttgren1998Tanums IF27,23
4Amanda Lindahl1998Lerum FI27,43
5Tess Hertz-Saebbö1998Göteborgs Kvinnliga IK27,48
6Emma Söderström1998Göteborgs Kvinnliga IK27,56
7Ellen Stübner1998Göteborgs Kvinnliga IK28,46
8Linn Sander1998Lerum FI29,26
9Lisa Åhlström1998Mölndals AIK29,49
10Moa Kjellsson1998IK Orient29,60
11Isabelle Melin1998IF Kville30,38
12Saga Backteman1998Lerum FI30,60
13Helena Saarela1998Trollhättans FIK30,96
14Anna BengtssonSävedalens AIK31,27
15Sara Molnar1998Mölndals AIK32,22
16Jovanna Pekic1998IFK Göteborg32,65

F 14 1 000 m Final5/2  13:30
       
1Josefin Persson1998Sävedalens AIK3,06,42
2Kerstin Wadman1998Göteborgs Kvinnliga IK3,17,66
3Isabelle Melin1998IF Kville3,20,24
4Emma Söderström1998Göteborgs Kvinnliga IK3,21,13
5Anna BengtssonSävedalens AIK3,21,44
6Saga Backteman1998Lerum FI3,23,71
7Julia Nilsson1998IK Orient3,26,23
8Alice Greberg1998Mölndals AIK3,26,37
9Helena Saarela1998Trollhättans FIK3,29,54
10Sara Molnar1998Mölndals AIK3,37,88
 Linn Sander1998Lerum FIDNS

F 14 60 mh Final 
       
1Amanda Holmberg1998Lidköpings IS9,12
2Tess Hertz-Saebbö1998Göteborgs Kvinnliga IK9,69
3Sara Sjögren1998Stenungsunds FI9,81
4Sandra Vallin1998Brattås CK10,43
5Josefin Persson1998Sävedalens AIK10,44
6Prescilla Bakuba1998Ullevi FK10,48
7Elin Steene1998IK Orient11,27
8Sara Molnar1998Mölndals AIK11,56

F 14 Höjd Final5/2  12:40
       
1Emma Söderström1998Göteborgs Kvinnliga IK162
2Elin Störholt1998Mölndals AIK144(144:2)
3Elsa Liljegren1998Göteborgs Kvinnliga IK144(144:3)
4Evelina Olsson1998IK Orient140(140:1+0r)
4Anna Larsson1998Varbergs GIF140(140:1+0r)
4Tess Hertz-Saebbö1998Göteborgs Kvinnliga IK140(140:1+0r)
7Julia Pettersson1998Ullevi FK140(140:2)
8Linn Sander1998Lerum FI140(140:3)
9Elin Steene1998IK Orient121
 Stina Ahlbertz1998Göteborgs Kvinnliga IKdns
 Kerstin Wadman1998Göteborgs Kvinnliga IKdns
 Sofia Lindwall1998Göteborgs Kvinnliga IKdns

F 14 Längd Final5/2  14:10
       
1Lisa Warfinge1998Varbergs GIF5,11
2Tess Hertz-Saebbö1998Göteborgs Kvinnliga IK5,01
3Sara Sjögren1998Stenungsunds FI4,73
4Anna Larsson1998Varbergs GIF4,52
5Josefin Persson1998Sävedalens AIK4,51
6Elin Störholt1998Mölndals AIK4,48
7Prescilla Bakuba1998Ullevi FK4,35
8Ellen Stübner1998Göteborgs Kvinnliga IK4,26
9Sara Elewi1998Ullevi FK4,15
10Elin Steene1998IK Orient4,13
11Anna Kåreklint1998Varbergs GIF4,06
12Lovisa Wallman1998Varbergs GIF4,05
13Serena Dinu1998IF Kville3,78
14Isabelle Melin1998IF Kville3,74
15Linn Sander1998Lerum FI3,72
16Evelina Olsson1998IK Orient3,65
17Cecilia Jönsson1998IF Kville3,60
18Vilja Ågren1998Göteborgs Kvinnliga IK3,50
 Alice Greberg1998Mölndals AIKdns
 Nikolina Boström1998Göteborgs Kvinnliga IKno result
 Stina Ahlbertz1998Göteborgs Kvinnliga IKdns
 Emilia Johansson1998Ullevi FKdns
 Vilma Smedberg1998Ullevi FKdns
 Sofia Lindwall1998Göteborgs Kvinnliga IKdns

F 14 Kula Final4/2  12:45
       
1Amanda Holmberg1998Lidköpings IS1152
2Nicole Fankl1998Ullevi FK913
3Josefin Persson1998Sävedalens AIK889
4Lovisa Wallman1998Varbergs GIF809
5Anna BengtssonSävedalens AIK767
6Julia Pettersson1998Ullevi FK739
7Jovanna Pekic1998IFK Göteborg618
8Vilja Ågren1998Göteborgs Kvinnliga IK614

F 13 60 m Försök5/2  10:40

Heat 1
       
1Lina Jehander1999Göteborgs Kvinnliga IK8,58q
2Frida Johansson1999Mölndals AIK8,61q
3Lizzie Hager1999Lerum FI8,96q
4Alva Lindberg1999Trollhättans FIK9,04
5Matilda Karlsson1999IK Orient9,13
6Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK9,43
7Stella Andersson1999Göteborgs Kvinnliga IK9,62
8Natalie Eliasson1999IK Ymer9,62

Heat 2
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum FI8,44q
2Lisa Petrusson1999Göteborgs Kvinnliga IK8,79q
3Tilde Rosell1999Ullevi FK8,88q
4Alice Widarsson1999Trollhättans FIK9,01q
5Maria Runneberger1999Sävedalens AIK9,16
6Hilma Svalander1999IK Ymer9,29
7Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK9,40

Heat 3
       
1Matilda Holterberg1999Trollhättans FIK8,44q
2Andrea Envall1999Varbergs GIF8,72q
3Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK8,72q
4Alice Dahlemar1999Mölndals AIK8,78q
5Alva Murtoniemi Gräbel1999Örgryte IS8,85q
6Caroline Nilsson1999Göteborgs Kvinnliga IK8,90q
7Hanna Bergqvist1999IK Ymer9,03

Heat 4
       
1Lisa Dahlström1999IK Orient8,48q
2Wilma Eriksson1999IK Ymer8,69q
3Johanna Andersson1999Lerum FI8,86q
4Hanna Heurlin1999Varbergs GIF9,02
5Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK9,13
6Hanna Menonen1999Göteborgs Kvinnliga IK10,23
 Fatima Koné1999Ullevi FKDNS

F 13 60 m Final5/2  11:15

Heat 1
       
1Matilda Holterberg1999Trollhättans FIK8,42
2Madeleine Söderlund1999Lerum FI8,43
3Lisa Dahlström1999IK Orient8,53
4Lina Jehander1999Göteborgs Kvinnliga IK8,60
5Wilma Eriksson1999IK Ymer8,64
6Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK8,66
7Frida Johansson1999Mölndals AIK8,66
8Andrea Envall1999Varbergs GIF8,83

Heat 2
       
1Lisa Petrusson1999Göteborgs Kvinnliga IK8,69
2Alva Murtoniemi Gräbel1999Örgryte IS8,78
3Alice Dahlemar1999Mölndals AIK8,86
4Tilde Rosell1999Ullevi FK8,89
5Caroline Nilsson1999Göteborgs Kvinnliga IK8,96
6Johanna Andersson1999Lerum FI8,97
7Alice Widarsson1999Trollhättans FIK9,11
8Lizzie Hager1999Lerum FI9,19

F 13 200 m Final4/2  13:50

Heat 1
       
1Lina Jehander1999Göteborgs Kvinnliga IK27,74
2Frida Johansson1999Mölndals AIK28,61
3Lisa Petrusson1999Göteborgs Kvinnliga IK29,62
4Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK31,55

Heat 2
       
1Miranda Widdgård1999Hälle IF29,11
2Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK30,12
3Maria Runneberger1999Sävedalens AIK30,30
4Emma Magnusson1999Mölndals AIK31,63

Heat 3
       
1Alice Johansson1999IF Rigor29,48
2Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK30,31
3Tova Lindström1999Brattås CK30,70
4Luana Klaric-Lundh1999Göteborgs Kvinnliga IK31,85

Heat 4
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum FI27,86
2Lina Toremark1999Örgryte IS29,01
3Esther Hedin1999Göteborgs Kvinnliga IK29,30

Heat 5
       
1Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK29,37
2Sara Pettersson1999Hälle IF29,58
3Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK30,56

Heat 6
       
1Alice Kjellander2000Sävedalens AIK30,15
2Natalie Eliasson1999IK Ymer32,65
3Hanna Menonen1999Göteborgs Kvinnliga IK33,14

F 13 200 m Final - Sammanställning
       
1Lina Jehander1999Göteborgs Kvinnliga IK27,74
2Madeleine Söderlund1999Lerum FI27,86
3Frida Johansson1999Mölndals AIK28,61
4Lina Toremark1999Örgryte IS29,01
5Miranda Widdgård1999Hälle IF29,11
6Esther Hedin1999Göteborgs Kvinnliga IK29,30
7Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK29,37
8Alice Johansson1999IF Rigor29,48
9Sara Pettersson1999Hälle IF29,58
10Lisa Petrusson1999Göteborgs Kvinnliga IK29,62
11Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK30,12
12Alice Kjellander2000Sävedalens AIK30,15
13Maria Runneberger1999Sävedalens AIK30,30
14Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK30,31
15Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK30,56
16Tova Lindström1999Brattås CK30,70
17Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK31,55
18Emma Magnusson1999Mölndals AIK31,63
19Luana Klaric-Lundh1999Göteborgs Kvinnliga IK31,85
20Natalie Eliasson1999IK Ymer32,65
21Hanna Menonen1999Göteborgs Kvinnliga IK33,14

F 13 800 m Final5/2  13:20

Heat 1
       
1Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK2,32,95
2Emma Magnusson1999Mölndals AIK2,34,38
3Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK2,38,87
4Julia Nielsen2001Sävedalens AIK2,39,45
5Stella Andersson1999Göteborgs Kvinnliga IK2,39,46
6Erika Alkstrand1999IK Ymer2,54,35
 Lina Jehander1999Göteborgs Kvinnliga IKDNS

Heat 2
       
1Andrea Envall1999Varbergs GIF2,38,49
2Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK2,38,88
3Luana Klaric-Lundh1999Göteborgs Kvinnliga IK2,46,06
4Hanna Heurlin1999Varbergs GIF2,49,40
5Emma Johansson1999Göteborgs Kvinnliga IK2,52,98
6Hilma Svalander1999IK Ymer3,06,48

F 13 800 m Final - Sammanställning
       
1Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK2,32,95
2Emma Magnusson1999Mölndals AIK2,34,38
3Andrea Envall1999Varbergs GIF2,38,49
4Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK2,38,87
5Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK2,38,88
6Julia Nielsen2001Sävedalens AIK2,39,45
7Stella Andersson1999Göteborgs Kvinnliga IK2,39,46
8Luana Klaric-Lundh1999Göteborgs Kvinnliga IK2,46,06
9Hanna Heurlin1999Varbergs GIF2,49,40
10Emma Johansson1999Göteborgs Kvinnliga IK2,52,98
11Erika Alkstrand1999IK Ymer2,54,35
12Hilma Svalander1999IK Ymer3,06,48
 Lina Jehander1999Göteborgs Kvinnliga IKDNS

F 13 60 mh Försök4/2  10:30

Heat 1
       
1Alice Johansson1999IF Rigor10,32q
2Elin Fredriksson2000IF Kville11,50q
3Emma Nilsson1999Mölndals AIK11,80q
4Emma Magnusson1999Mölndals AIK11,92q
5Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK12,25q

Heat 2
       
1Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK10,78q
2Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK11,25q
3Miranda Widdgård1999Hälle IF11,37q
4Evelina Magnusson1999Mölndals AIK12,99
5Natalie Eliasson1999IK Ymer13,21

F 13 60 mh Final4/2  12:10
       
1Alice Johansson1999IF Rigor10,11
2Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK10,94
3Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK11,12
4Miranda Widdgård1999Hälle IF11,23
5Emma Magnusson1999Mölndals AIK11,51
6Elin Fredriksson2000IF Kville11,53
7Emma Nilsson1999Mölndals AIK11,80
8Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK12,27

F 13 Höjd Final5/2  14:00
       
1Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK138(138:1+1r)
1Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK138(138:1+1r)
3Hanna Bergqvist1999IK Ymer138(138:2+1r)
4Alice Johansson1999IF Rigor133(133:1+0r)
4Maria Runneberger1999Sävedalens AIK133(133:1+0r)
6Emma Magnusson1999Mölndals AIK133(133:3+1r)
7Alva Lindberg1999Trollhättans FIK128(128:1+0r)
8Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK128(128:3+1r)
9Stella Andersson1999Göteborgs Kvinnliga IK128(128:3+3r)
10Frida Johansson1999Mölndals AIK123(123:1+0r)
10Alice Widarsson1999Trollhättans FIK123(123:1+0r)

F 13 Stav Final5/2  10:00
       
1Matilda EkenbergSävedalens AIK200(200:1)
2Erika Alkstrand1999IK Ymer200(200:2)
3Nathalie Lemark2000IF Kville170
4Elin Skarin2000Ullevi FK160
5Katja Gudmand-Hoyer2000Mölndals AIK120
 Elin Eriksson2000IF Kvilleno result

F 13 Längd Final5/2  12:40
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum FI4,69
2Alva Murtoniemi Gräbel1999Örgryte IS4,64
3Miranda Widdgård1999Hälle IF4,62
4Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK4,60
5Alice Dahlemar1999Mölndals AIK4,59
6Matilda Holterberg1999Trollhättans FIK4,58
7Johanna Andersson1999Lerum FI4,55
8Frida Johansson1999Mölndals AIK4,44
9Lisa Petrusson1999Göteborgs Kvinnliga IK4,41
10Alva Lindberg1999Trollhättans FIK4,35
11Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK4,33(4,31)
12Wilma Eriksson1999IK Ymer4,33(4,16)
13Tilde Rosell1999Ullevi FK4,32
14Caroline Nilsson1999Göteborgs Kvinnliga IK4,28
15Lina Toremark1999Örgryte IS4,26
16Luana Klaric-Lundh1999Göteborgs Kvinnliga IK4,25
17Matilda Karlsson1999IK Orient4,22
18Lizzie Hager1999Lerum FI4,20
19Alice Johansson1999IF Rigor4,19(4,17)
20Elin Liljeblad1999Varbergs GIF4,19(4,14)
21Hanna Bergqvist1999IK Ymer4,14
22Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK4,10
23Erika Alkstrand1999IK Ymer4,09
24Hanna Borgemyr1999Trollhättans FIK4,07
25Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK3,97(3,87)
26Hilma Svalander1999IK Ymer3,97(3,84)
27Emma Nilsson1999Mölndals AIK3,96
28Andrea Envall1999Varbergs GIF3,86
29Stella Andersson1999Göteborgs Kvinnliga IK3,85
30Ida Nyström1999IF Kville3,83
31Hanna Heurlin1999Varbergs GIF3,78
32Agnes Ingvarsson1999Varbergs GIF3,76
33Natalie Eliasson1999IK Ymer3,48
34Lisa Lindskog1999Alingsås IF3,17
 Emma Hamilton1999Örgryte ISdns
 Rebecca Strand1999Örgryte ISdns
 Ellinor Kleiven1999Sävedalens AIKdns
 Elsa Nilsson1999Trollhättans FIKdns
 Wilma Nilsson1999Örgryte ISdns
 Lina Jehander1999Göteborgs Kvinnliga IKdns
 Esther Hedin1999Göteborgs Kvinnliga IKdns
 Fatima Koné1999Ullevi FKdns

F 13 Tresteg Final4/2  15:35
       
1Alva Murtoniemi Gräbel1999Örgryte IS1013
2Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK974
3Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK946
4Frida Johansson1999Mölndals AIK937
5Lina Toremark1999Örgryte IS913
6Emma Nilsson1999Mölndals AIK896
7Maria Runneberger1999Sävedalens AIK883
8Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK880
9Tova Lindström1999Brattås CK870
10Johanna Jansson2000Mölndals AIK864
11Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK825
12Anna Kuutti1999Tingbergs AIS791
13Matilda Fröberg2000IF Rigor642
 Mathilda Fogelberg1999Örgryte ISdns
 Rebecca Strand1999Örgryte ISdns
 Elvira Adolfsson1999Örgryte ISdns
 Wilma Nilsson1999Örgryte ISdns
 Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IKno result

F 13 Kula Final5/2  15:10
       
1Hanna Borgemyr1999Trollhättans FIK10,40
2Wilma Eriksson1999IK Ymer9,89
3Agnes Ingvarsson1999Varbergs GIF9,19(9,10)
4Elin Liljeblad1999Varbergs GIF9,19(8,88)
5Luana Klaric-Lundh1999Göteborgs Kvinnliga IK8,72
6Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK8,70
7Maria Runneberger1999Sävedalens AIK8,64
8Johanna Andersson1999Lerum FI8,61
9Lisa Lindskog1999Alingsås IF6,64
10Astrid Woxenius1999Sävedalens AIK5,84
 Andrea Johansson1999IK Ymerdns
 Hilma Svalander1999IK Ymerdns
 Hanna Menonen1999Göteborgs Kvinnliga IKdns

F 12 60 m Försök5/2  10:20

Heat 1
       
1Cornelia Rutgersson2000Brattås CK9,26q
2Cajsa Augustsson2002IK Ymer9,48q
3Elin Larsson2000Varbergs GIF9,52
4Ebba Molinder2000Mölndals AIK9,58
5Martina Börjesson2000Lerum FI9,62
6Elin Eriksson2000IF Kville9,82
7Alexandra Pekic2000IFK Göteborg9,84
 Hedda Jagstedt2000Göteborgs Kvinnliga IKDNS

Heat 2
       
1Alice Kjellander2000Sävedalens AIK9,04q
2Therese Nätstrand2000Örgryte IS9,09q
3Julia Björkman2000IF Kville9,29q
4Katja Gudmand-Hoyer2000Mölndals AIK9,39q
5Linn Hertz-Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK9,61
6Alexandra Schill2000Mölndals AIK9,68
7Elina Sjöwall2000Varbergs GIF10,26
8Denice Nilsen2000Brattås CK10,46

Heat 3
       
1Madeleine Winberg2000Mölndals AIK8,76q
2Elin Fredriksson2000IF Kville8,77q
3Linnea Wijk2000Lerum FI9,10q
4Astrid Ekström2000Göteborgs Kvinnliga IK9,42q
5Elna Nilsson2000Brattås CK9,78
6Vera Leo2000Mölndals AIK9,99
7Ella Blomqvist2000Örgryte IS10,07

Heat 4
       
1Alva Vastersson2000Varbergs GIF9,10q
2Wilma Källqvist2000Örgryte IS9,17q
3Emma Andreasson2000Sävedalens AIK9,25q
4Ida Björk2000Mölndals AIK9,77
5Linnea Petzoild2000IFK Göteborg10,64
6Matilda Fröberg2000IF Rigor11,12
 Clara Augustsson2000IK YmerDNS

Heat 5
       
1Julia Johansson2000IK Bergaström8,95q
2Louise Duvling2000Ullevi FK9,34q
3Nora Bankell2000Lerum FI9,40q
4Elin Skarin2000Ullevi FK9,79
5Wilma Söderbaum2000Varbergs GIF10,08
6Elina Hansson2000Göteborgs Kvinnliga IK10,27
7Sofia Dotevall2000Mölndals AIK10,52
8Nathalie Lemark2000IF Kville11,01

F 12 60 m Final5/2  11:45

Heat 1
       
1Elin Fredriksson2000IF Kville8,75
2Madeleine Winberg2000Mölndals AIK8,87
3Julia Johansson2000IK Bergaström8,95
4Alice Kjellander2000Sävedalens AIK9,13
5Therese Nätstrand2000Örgryte IS9,15
6Wilma Källqvist2000Örgryte IS9,15
7Linnea Wijk2000Lerum FI9,16
8Alva Vastersson2000Varbergs GIF9,18

Heat 2
       
1Louise Duvling2000Ullevi FK9,21
2Cornelia Rutgersson2000Brattås CK9,26
3Julia Björkman2000IF Kville9,27
4Emma Andreasson2000Sävedalens AIK9,32
5Astrid Ekström2000Göteborgs Kvinnliga IK9,40
6Nora Bankell2000Lerum FI9,46
7Katja Gudmand-Hoyer2000Mölndals AIK9,47
8Cajsa Augustsson2002IK Ymer9,59

F 12 600 m Final4/2  15:05

Heat 1
       
1Alice Kjellander2000Sävedalens AIK1,55,04
2Linnéa Hovtun2000Örgryte IS2,04,61
3Emilia Svantesson2000Alingsås IF2,07,88
4Alva Sellgren2000Sävedalens AIK2,08,42
5Ebba Molinder2000Mölndals AIK2,14,21
6Linn Hertz-Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK2,15,38
7Matilda Fröberg2000IF Rigor2,15,92
8Elina Hansson2000Göteborgs Kvinnliga IK2,17,52

Heat 2
       
1Astrid Ekström2000Göteborgs Kvinnliga IK1,56,19
2Olivia Lindström2000Örgryte IS2,06,80
3Emma Andreasson2000Sävedalens AIK2,08,34
4Matilda EkenbergSävedalens AIK2,08,88
5Elin Eriksson2000IF Kville2,12,22
6Linnea Andersson2000Mölndals AIK2,18,46
7Lova Björkdahl2000Alingsås IF2,24,38

Heat 3
       
1Sofie Eriksson2000Sävedalens AIK1,59,07
2Embla Ingelman SundbergMajornas IK1,59,60
3Ella Zackrisson2000Göteborgs Kvinnliga IK2,02,91
4Alexandra Pekic2000IFK Göteborg2,08,38
5Elin Fredvi2000Alingsås IF2,11,45
6Jennifer Quick2000IFK Lund2,15,95
7Amanda Mullins2000Mölndals AIK2,20,18

F 12 600 m Final - Sammanställning
       
1Alice Kjellander2000Sävedalens AIK1,55,04
2Astrid Ekström2000Göteborgs Kvinnliga IK1,56,19
3Sofie Eriksson2000Sävedalens AIK1,59,07
4Embla Ingelman SundbergMajornas IK1,59,60
5Ella Zackrisson2000Göteborgs Kvinnliga IK2,02,91
6Linnéa Hovtun2000Örgryte IS2,04,61
7Olivia Lindström2000Örgryte IS2,06,80
8Emilia Svantesson2000Alingsås IF2,07,88
9Emma Andreasson2000Sävedalens AIK2,08,34
10Alexandra Pekic2000IFK Göteborg2,08,38
11Alva Sellgren2000Sävedalens AIK2,08,42
12Matilda EkenbergSävedalens AIK2,08,88
13Elin Fredvi2000Alingsås IF2,11,45
14Elin Eriksson2000IF Kville2,12,22
15Ebba Molinder2000Mölndals AIK2,14,21
16Linn Hertz-Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK2,15,38
17Matilda Fröberg2000IF Rigor2,15,92
18Jennifer Quick2000IFK Lund2,15,95
19Elina Hansson2000Göteborgs Kvinnliga IK2,17,52
20Linnea Andersson2000Mölndals AIK2,18,46
21Amanda Mullins2000Mölndals AIK2,20,18
22Lova Björkdahl2000Alingsås IF2,24,38

F 12 Höjd Final5/2  11:05
       
1Julia Johansson2000IK Bergaström140(140:1)
2Katja Gudmand-Hoyer2000Mölndals AIK140(140:3+2r)
3Elna Nilsson2000Brattås CK140(140:3+3r)
4Elin Larsson2000Varbergs GIF136
5Elin Fredriksson2000IF Kville132(132:1)
6Therese Nätstrand2000Örgryte IS132(132:3+0r)
6Martina Börjesson2000Lerum FI132(132:3+0r)
8Linnea Amneskog2000Klippans FK132(132:3+1r)
9Madeleine Winberg2000Mölndals AIK127(127:1+0r)
9Emma Andreasson2000Sävedalens AIK127(127:1+0r)
9Cornelia Rutgersson2000Brattås CK127(127:1+0r)
12Ella Zackrisson2000Göteborgs Kvinnliga IK127(127:3)
13Ebba Molinder2000Mölndals AIK122(122:1+0r)
13Linn Hertz-Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK122(122:1+0r)
15Alice Kjellander2000Sävedalens AIK122(122:1+2r)
16Linnéa Hovtun2000Örgryte IS122(122:3)
17Denice Nilsen2000Brattås CK117(117:1+0r)
17Wilma Söderbaum2000Varbergs GIF117(117:1+0r)
19Alexandra Pekic2000IFK Göteborg117(117:2+1r)
20Elin Eriksson2000IF Kville117(117:2+2r)
21Sofia Dotevall2000Mölndals AIK117(117:3+0r)
21Linnea Petzoild2000IFK Göteborg117(117:3+0r)
22Nathalie Lemark2000IF Kville112
23Ida Björk2000Mölndals AIK106(106:1+0r)
23Amanda Mullins2000Mölndals AIK106(106:1+0r)
25Elina Hansson2000Göteborgs Kvinnliga IK106(106:3)
 Johanna Sköldborg2000IF KvilleDNS
 Alva GustafssonMajornas IKDNS
 Louise Karlsson2000Örgryte ISDNS

F 12 Längd Final4/2  10:00
       
1Julia Johansson2000IK Bergaström455
2Hedda Jagstedt2000Göteborgs Kvinnliga IK444
3Elin Fredriksson2000IF Kville432
4Linn Hertz-Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK417
5Elsa Wemmert2000IF Kville415
6Matilda EkenbergSävedalens AIK412,
7Julia Björkman2000IF Kville410
8Cornelia Rutgersson2000Brattås CK408
9Alice Kjellander2000Sävedalens AIK407
10Wilma Källqvist2000Örgryte IS406
11Embla Ingelman SundbergMajornas IK400
12Nora Bankell2000Lerum FI398
13Katja Gudmand-Hoyer2000Mölndals AIK395
14Emma Andreasson2000Sävedalens AIK392
15Therese Nätstrand2000Örgryte IS387
16Elin Skarin2000Ullevi FK384
17Emma Bergqvist2000Brattås CK382
18Louise Duvling2000Ullevi FK381(370)
19Emilia Svantesson2000Alingsås IF381(363)
20Elin Fredvi2000Alingsås IF379
21Ebba Molinder2000Mölndals AIK378
22Ella Zackrisson2000Göteborgs Kvinnliga IK374
23Johanna Jansson2000Mölndals AIK373
24Ida Björk2000Mölndals AIK371
25Elin Thorsson2000IF Kville370(365)
26Olivia Lindström2000Örgryte IS370(340)
27Alexandra Schill2000Mölndals AIK368
28Wilma Söderbaum2000Varbergs GIF366
29Nathalie Nyström2000Örgryte IS359
30Tova Elvesson2000Varbergs GIF357
31Alexandra Pekic2000IFK Göteborg354
32Anna Rönner2000Ullevi FK353
33Elin Eriksson2000IF Kville351
34Linnea Andersson2000Mölndals AIK346
35Elina Hansson2000Göteborgs Kvinnliga IK345
36Jennifer Quick2000IFK Lund337
37Amanda Mullins2000Mölndals AIK335
38Lova Björkdahl2000Alingsås IF334
39Josefin Ahlgren2000Örgryte IS325
40Loka Sterner2000Alingsås IF324
41Alva Sellgren2000Sävedalens AIK323
42Sofia Dotevall2000Mölndals AIK320
43Sara Hallberg2000Alingsås IF272
 Linnéa Hovtun2000Örgryte IS
 Elsa Strömer2000Sävedalens AIK

F 12 Kula Final5/2  14:20
       
1Alva Vastersson2000Varbergs GIF8,46
2Emma Andreasson2000Sävedalens AIK7,74
3Denice Nilsen2000Brattås CK7,66
4Nora Bankell2000Lerum FI7,64
5Matilda EkenbergSävedalens AIK7,47
6Madeleine Winberg2000Mölndals AIK7,41
7Martina Börjesson2000Lerum FI7,40
8Johanna Jansson2000Mölndals AIK7,26
9Ella Blomqvist2000Örgryte IS7,19
10Elna Nilsson2000Brattås CK7,18
11Elina Sjöwall2000Varbergs GIF7,14
12Katja Gudmand-Hoyer2000Mölndals AIK6,96(6,85)
13Jennifer Quick2000IFK Lund6,96(6,55)
14Ida Björk2000Mölndals AIK6,47
15Linn Hertz-Saebbö2000Göteborgs Kvinnliga IK6,23
16Astrid Ekström2000Göteborgs Kvinnliga IK5,98
17Ebba Molinder2000Mölndals AIK5,94
18Elina Hansson2000Göteborgs Kvinnliga IK5,85
19Linnea Petzoild2000IFK Göteborg5,72
20Sofia Dotevall2000Mölndals AIK5,63
21Hanna Sahlen2000Alingsås IF5,40
22Elin Eriksson2000IF Kville5,27
23Vera Leo2000Mölndals AIK5,16
24Matilda Fröberg2000IF Rigor4,97
 Johanna Sköldborg2000IF Kvilledns
 Elsa Strömer2000Sävedalens AIKdns
 Alva GustafssonMajornas IKdns
 Melina Karlsson2001Lerum FIdns
 Cajsa Augustsson2002IK Ymerdns

F 11 60 m Försök5/2  10:10

Heat 1
       
1Felicia Leinonen2001IK Bergaström9,31q
2Tindra Andblad2001Örgryte IS9,43q
3Elvira Carlén2001Lerum FI9,60q
4Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK9,88
5Flora Wingfors2001Majornas IK10,30
6Sana Salih2001Ullevi FK10,37
7Alma Eriksson2001IK Ymer10,40
8Karolina Ilic2001IF Kville11,28

Heat 2
       
1Julia Wennersten2001IK Ymer8,77q
2Filippa Söderström2001Göteborgs Kvinnliga IK9,29q
3Klara Mattsson2001Örgryte IS9,43q
4Ebba Hager2001Lerum FI9,72
5Annie Lundin2001Örgryte IS9,84
6Melissa Mansouri2001IFK Göteborg9,89
7Julia Nielsen2001Sävedalens AIK10,09
8Ebba Sundelin2001Sävedalens AIK10,09

Heat 3
       
1Sofie Cedergrund2001Göteborgs Kvinnliga IK9,56q
2Corinne Wessman2001IK Ymer9,71q
3Gaël De Coninck2001IFK Göteborg10,17
4Elvira Larsson2001Ullevi FK10,46
5Linnea Pihl2001Lerum FI10,47
6Linnea Löfqvist2001Sävedalens AIK10,49
7Elin Hellqvist2001Sävedalens AIK10,75
8Thea Collin2001Sävedalens AIK10,99

F 11 60 m Final5/2  11:45
       
1Julia Wennersten2001IK Ymer8,77
2Felicia Leinonen2001IK Bergaström9,28
3Filippa Söderström2001Göteborgs Kvinnliga IK9,28
4Klara Mattsson2001Örgryte IS9,38
5Sofie Cedergrund2001Göteborgs Kvinnliga IK9,40
6Elvira Carlén2001Lerum FI9,44
7Tindra Andblad2001Örgryte IS9,46
8Corinne Wessman2001IK Ymer9,69

F 11 600 m Final4/2  14:55

Heat 1
       
1Julia Nielsen2001Sävedalens AIK1,55,33
2Elvira Carlén2001Lerum FI2,04,28
3Gaël De Coninck2001IFK Göteborg2,07,64
4Sofie Cedergrund2001Göteborgs Kvinnliga IK2,13,33
5Filippa Söderström2001Göteborgs Kvinnliga IK2,13,46
6Sana Salih2001Ullevi FK2,34,97
7Ellen Liljeklev2001Alingsås IF3,00,19
 Linnea Löfqvist2001Sävedalens AIKDNS

Heat 2
       
1Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK1,53,50
2Klara Mattsson2001Örgryte IS2,05,26
3Ella Larsen2001IFK Göteborg2,05,42
4Linnea Pihl2001Lerum FI2,17,49
5Tove Kanerot2001Alingsås IF2,20,61
6Lovisa Fagerlund2001Göteborgs Kvinnliga IK2,25,57
7Thea Collin2001Sävedalens AIK2,38,00

F 11 600 m Final - Sammanställning
       
1Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK1,53,50
2Julia Nielsen2001Sävedalens AIK1,55,33
3Elvira Carlén2001Lerum FI2,04,28
4Klara Mattsson2001Örgryte IS2,05,26
5Ella Larsen2001IFK Göteborg2,05,42
6Gaël De Coninck2001IFK Göteborg2,07,64
7Sofie Cedergrund2001Göteborgs Kvinnliga IK2,13,33
8Filippa Söderström2001Göteborgs Kvinnliga IK2,13,46
9Linnea Pihl2001Lerum FI2,17,49
10Tove Kanerot2001Alingsås IF2,20,61
11Lovisa Fagerlund2001Göteborgs Kvinnliga IK2,25,57
12Sana Salih2001Ullevi FK2,34,97
13Thea Collin2001Sävedalens AIK2,38,00
14Ellen Liljeklev2001Alingsås IF3,00,19
 Linnea Löfqvist2001Sävedalens AIKDNS

F 11 Höjd Final5/2  14:45
       
1Elvira Carlén2001Lerum FI134
2Julia Wennersten2001IK Ymer131
3Elin Hellqvist2001Sävedalens AIK117
4Ebba Sundelin2001Sävedalens AIK112
5Annie Lundin2001Örgryte IS106(106:1+0r)
5Karolina Ilic2001IF Kville106(106:1+0r)
5Flora Wingfors2001Majornas IK106(106:1+0r)
8Linnea Pihl2001Lerum FI100(100:1+0r)
8Linnea Löfqvist2001Sävedalens AIK100(100:1+0r)
10Sana Salih2001Ullevi FK100(100:2)
11Thea Collin2001Sävedalens AIK94(94:1+0r)
11Melissa Mansouri2001IFK Göteborg94(94:1+0r)
 Alexandra Gullberg2001Sävedalens AIKdns
 Ella Darrell2001Lerum FIdns
 Melina Karlsson2001Lerum FIdns

F 11 Längd Final4/2  11:20
       
1Elvira Carlén2001Lerum FI409
2Tindra Andblad2001Örgryte IS385
3Sofie Cedergrund2001Göteborgs Kvinnliga IK368
4Filippa Söderström2001Göteborgs Kvinnliga IK362
5Julia Nielsen2001Sävedalens AIK358
6Cornelia Lindberg2001Alingsås IF357
7Melissa Mansouri2001IFK Göteborg349
8Gaël De Coninck2001IFK Göteborg344
9Tove Kanerot2001Alingsås IF342
10Ronja Bökmark2001Lerum FI339
11Wilma Nielsen2001Sävedalens AIK336
12Ella Larsen2001IFK Göteborg329(326)
13Elvira Larsson2001Ullevi FK329(325)
14Sana Salih2001Ullevi FK326(309)
15Flora Wingfors2001Majornas IK326(301)
16Lovisa Fagerlund2001Göteborgs Kvinnliga IK322
17Felicia Leinonen2001IK Bergaström321
18Wilma Svantesson2001Alingsås IF318
19Linnea Pihl2001Lerum FI311
20Linnea Löfqvist2001Sävedalens AIK301
21Thea Collin2001Sävedalens AIK298
22Karolina Ilic2001IF Kville265
23Ellen Liljeklev2001Alingsås IF225
 Ella Lindgren2001Majornas IK
 Tilda Erixon2001Mölndals AIK
 Alexandra Gullberg2001Sävedalens AIK
 Ella Darrell2001Lerum FI
 Maja Sonesson2001Ullevi FK

F 11 Kula Final5/2  13:20
       
1Corinne Wessman2001IK Ymer8,23
2Julia Wennersten2001IK Ymer7,30
3Elvira Carlén2001Lerum FI6,41
4Emma Garpenbring2001Alingsås IF6,20
5Ebba Hager2001Lerum FI6,06
6Flora Wingfors2001Majornas IK5,90
7Alma Eriksson2001IK Ymer5,65
8Sofie Cedergrund2001Göteborgs Kvinnliga IK5,59
9Gaël De Coninck2001IFK Göteborg5,58
10Sana Salih2001Ullevi FK5,51
11Vanessa Sammatti2001Kongahälla AIK5,34
12Linnea Löfqvist2001Sävedalens AIK5,11(509)
13Karolina Ilic2001IF Kville5,11(498)
14Linnea Pihl2001Lerum FI4,66
15Ebba Sundelin2001Sävedalens AIK4,55
16Elin Hellqvist2001Sävedalens AIK4,46
17Ella BreitholtzSävedalens AIK4,37
18Melissa Mansouri2001IFK Göteborg4,18
19Thea Collin2001Sävedalens AIK3,84
 Ella Lindgren2001Majornas IKdns
 Felicia Leinonen2001IK Bergaströmdns
 Ella Darrell2001Lerum FIdns

F 10 60 m Försök5/2  10:00

Heat 1
       
1Cindy Darrell2002Lerum FI9,60q
2Sandra Mannerstråle2002IF Kville9,64q
3Ebba Rössberger2002Sävedalens AIK10,56q
4Elin Daman2002Majornas IK10,90q
5Andrea Parmalm2002IFK Göteborg10,98
6Irma Bergius2003Majornas IK11,86
7Rakel Hanson2003Göteborgs Kvinnliga IK12,16

Heat 2
       
1Sofie Hammarström2003Örgryte IS9,66q
2Ebba Follin2002Mölndals AIK9,78q
3Cajsa Augustsson2002IK Ymer9,96q
4Wendela Yhlen2002Sävedalens AIK10,05q
5Johanna Stübner2002Göteborgs Kvinnliga IK10,33q
6Elin Gustafsson2002Majornas IK10,80q
7Smilla Gemanius2002Majornas IK11,53
8Bianca Nikadon2002Majornas IK12,17

Heat 3
       
1Frida Malmström2002Kongahälla AIK10,01q
2Ebba Åhman2002Alingsås IF10,17q
3Ida Bäckman2002Varbergs GIF10,36q
4Sofia Björkman2003IF Kville10,90
5Anna Collin2002Sävedalens AIK11,20
6Mirjam Nilsson2003Majornas IK12,53

Heat 4
       
1Nora Lindahl2004Lerum FI10,47q
2Märta Jaxhagen2002IFK Göteborg10,78q
3Tess Gustafsson2002Mölndals AIK10,79q
4Emma Borgemyr2002Trollhättans FIK11,03
5Antonia Bozic2003Majornas IK11,45
6Alva Olsson2002Brattås CK12,10

F 10 60 m Final5/2  11:45

Heat 1
       
1Cindy Darrell2002Lerum FI9,49
2Sandra Mannerstråle2002IF Kville9,51
3Sofie Hammarström2003Örgryte IS9,60
4Wendela Yhlen2002Sävedalens AIK9,72
5Ebba Follin2002Mölndals AIK9,73
6Frida Malmström2002Kongahälla AIK9,86
7Cajsa Augustsson2002IK Ymer10,12
8Ebba Åhman2002Alingsås IF10,28

Heat 2
       
1Ida Bäckman2002Varbergs GIF10,16
2Nora Lindahl2004Lerum FI10,32
3Johanna Stübner2002Göteborgs Kvinnliga IK10,46
4Märta Jaxhagen2002IFK Göteborg10,73
5Ebba Rössberger2002Sävedalens AIK10,76
6Elin Gustafsson2002Majornas IK10,84
7Tess Gustafsson2002Mölndals AIK10,89
8Elin Daman2002Majornas IK10,95

F 10 600 m Final4/2  14:45

Heat 1
       
1Elsa Björk2002Göteborgs Kvinnliga IK2,06,13
2Cindy Darrell2002Lerum FI2,06,39
3Johanna Stübner2002Göteborgs Kvinnliga IK2,17,47
4Ebba Rössberger2002Sävedalens AIK2,18,82
5Märta Jaxhagen2002IFK Göteborg2,37,51

Heat 2
       
1Wendela Yhlen2002Sävedalens AIK2,15,06
2Ebba Follin2002Mölndals AIK2,18,57
3Ebba Åhman2002Alingsås IF2,21,16
4Rakel Hanson2003Göteborgs Kvinnliga IK2,55,53
 Viktoria Tranälv2002Kongahälla AIKDNF
 Anna Collin2002Sävedalens AIKDNF
 Andrea Parmalm2002IFK GöteborgDNS

F 10 600 m Final - Sammanställning
       
1Elsa Björk2002Göteborgs Kvinnliga IK2,06,13
2Cindy Darrell2002Lerum FI2,06,39
3Wendela Yhlen2002Sävedalens AIK2,15,06
4Johanna Stübner2002Göteborgs Kvinnliga IK2,17,47
5Ebba Follin2002Mölndals AIK2,18,57
6Ebba Rössberger2002Sävedalens AIK2,18,82
7Ebba Åhman2002Alingsås IF2,21,16
8Märta Jaxhagen2002IFK Göteborg2,37,51
9Rakel Hanson2003Göteborgs Kvinnliga IK2,55,53
 Viktoria Tranälv2002Kongahälla AIKDNF
 Anna Collin2002Sävedalens AIKDNF
 Andrea Parmalm2002IFK GöteborgDNS

F 10 Höjd Final5/2  13:30
       
1Wendela Yhlen2002Sävedalens AIK117
2Ebba Follin2002Mölndals AIK112(112:1)
3Tess Gustafsson2002Mölndals AIK112(112:2)
4Ida Bäckman2002Varbergs GIF112(112:3)
5Cajsa Augustsson2002IK Ymer107
6Sandra Mannerstråle2002IF Kville97(97:1+0r)
6Ebba Åhman2002Alingsås IF97(97:1+0r)
8Ebba Rössberger2002Sävedalens AIK92
9Elin Daman2002Majornas IK86(86:2+0r)
9Bianca Nikadon2002Majornas IK86(86:2+0r)
11Andrea Parmalm2002IFK Göteborg86(86:2+1r)
12Mirjam Nilsson2003Majornas IK80(80:1+0r)
12Märta Jaxhagen2002IFK Göteborg80(80:1+0r)
12Rakel Hanson2003Göteborgs Kvinnliga IK80(80:1+0r)
 Klara Larsson2003Majornas IKdns
 Anna Collin2002Sävedalens AIKdns
 Leah Flygare2002IFK Göteborgdns

F 10 Längd Final4/2  12:35
       
1Cindy Darrell2002Lerum FI389
2Elsa Björk2002Göteborgs Kvinnliga IK371
3Ebba Åhman2002Alingsås IF353
4Wendela Yhlen2002Sävedalens AIK347
5Ebba Follin2002Mölndals AIK338
6Ida Elvesson2002Varbergs GIF333
7Märta Jaxhagen2002IFK Göteborg325
8Sofia Björkman2003IF Kville316
9Andrea Parmalm2002IFK Göteborg309
10Viktoria Tranälv2002Kongahälla AIK306
11Vanna Darrell2003Lerum FI304
12Johanna Stübner2002Göteborgs Kvinnliga IK289
13Alicia Dahlsund2002Varbergs GIF282
14Ebba Rössberger2002Sävedalens AIK278
15Bianca Nikadon2002Majornas IK265
16Anna Collin2002Sävedalens AIK256
17Rakel Hanson2003Göteborgs Kvinnliga IK249
18Klara Börjesson Knutzen2003Majornas IK245
19Irma Bergius2003Majornas IK241(235)
20Smilla Gemanius2002Majornas IK241(221)
21Alva Olsson2002Brattås CK233
 Klara Larsson2003Majornas IK
 Leah Flygare2002IFK Göteborg
 CajsaStina Strand2004Örgryte IS 

F 10 Kula Final5/2  12:30
       
1Cindy Darrell2002Lerum FI6,04
2Cajsa Augustsson2002IK Ymer5,97
3Emma Borgemyr2002Trollhättans FIK5,95
4Bianca Nikadon2002Majornas IK5,46
5Johanna Stübner2002Göteborgs Kvinnliga IK5,28
6Elin Gustafsson2002Majornas IK5,06
7Märta Jaxhagen2002IFK Göteborg4,95
8Wendela Yhlen2002Sävedalens AIK4,79
9Alva Olsson2002Brattås CK4,67
10Elin Daman2002Majornas IK4,42
11Ebba Rössberger2002Sävedalens AIK4,21
12Andrea Parmalm2002IFK Göteborg3,99
13Irma Bergius2003Majornas IK3,20
14Rakel Hanson2003Göteborgs Kvinnliga IK2,97
15Mirjam Nilsson2003Majornas IK2,80
16Anna Collin2002Sävedalens AIK2,75
 Leah Flygare2002IFK GöteborgDNS


© Arena 2.0, RunPro Systems