Resultat I-UDM11feb2012

Arrangör: Utby IK/SAIK
Datum: 7 feb 2012
Plats: F-Hus
Ort: Göteborg
Tävlingsledare: Per Skoog/C-R Ljung

Listan skapad: 2012-02-15 12:05:57


P 17 400 m Final11/2  13:55
       
1Melker Karlsson1996Ullevi FK54,90
 Vinh Ingvason1995Ullevi FKDNF

P 17 1 500 m Final11/2  12:00
       
1Alexander Nilsson1995Mölndals AIK4,10,69
2Vidar Johansson1996Sävedalens AIK4,14,56
3Johan Lindgren1996Mölndals AIK4,17,34
4Benjamin Akyol1995Ullevi FK4,20,88
5Jakob Ranglin-Grissler1995Majornas IK4,24,82
6Tobias Karlsson1997Sävedalens AIK4,28,28
7Karl Wallén1996Istrum SK4,41,12
 Gabriel Steffensen1996Sävedalens AIKDNF

P 17 Stav Deltagare 
       
1David Kappelin1995Örgryte IS431
2Magnus Jomyr1995Örgryte IS431
3Carl Ivarsson1996Lerum FI406
4Jonatan Nordh1997Örgryte IS401
5Jonatan Edsinger1996Lerum FI305
 Andreas Carlsson1995IK Ymer453UT
 Patric Rodås1995Ullevi FKno result

P 17 Längd Deltagare 
       
1John Amundsson1996Ullevi FK521
 Noah Elliott1996Ullevi FKDNS
 Andreas Carlsson1995IK YmerDNS

P 17 Tresteg Deltagare 
       
1Martin Selin1995Ullevi FK1334
2Jonathan Persgården1996Kongahäla AIK1220
 Erik Olsson1989Örgryte IS1396UT

P 15 200 m Final11/2  13:30
       
1Viktor Johansson1997Ullevi FK25,18
2Filip Wadman1997Mölndals AIK27,28

P 15 1 000 m Final11/2  15:20
       
1Isac Larsson1997Sävedalens AIK2,49,36

P 15 Stav Deltagare 
       
1Axel Eliasson1997Örgryte IS295

P 14 200 m Final11/2  13:00

Heat 1
       
1Filip Schwartz1998Mölndals AIK26,49
2Leo Magnusson1998Sävedalens AIK27,81
3Markus Bredberg1998Mölndals AIK29,34
4Arvid Ryberg1998Örgryte IS30,49

Heat 2
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville27,15
2Fredrik Ilander1998Ullevi FK28,24
 Häzem Elagouz1998Ullevi FK28,71DQF 4.2.9

P 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Filip Schwartz1998Mölndals AIK26,49
2Gustav Eriksson1998IF Kville27,15
3Leo Magnusson1998Sävedalens AIK27,81
4Fredrik Ilander1998Ullevi FK28,24
6Markus Bredberg1998Mölndals AIK29,34
7Arvid Ryberg1998Örgryte IS30,49
 Häzem Elagouz1998Ullevi FK28,71DQF 4.2.9

P 14 1 000 m Final11/2  15:05
       
1Leo Magnusson1998Sävedalens AIK2,51,33
2Markus Bredberg1998Mölndals AIK3,12,16
3Filip Schwartz1998Mölndals AIK3,14,35
4Sebastian Nilson1998Mölndals AIK3,16,20
5Adam Söderholm1998Sävedalens AIK3,21,43
 Isac Larsson1997Sävedalens AIK2,49,36P15

P 14 60 mh Final11/2  11:00
       
1Filip Schwartz1998Mölndals AIK9,88
2Richard Heikkilä1998Mölndals AIK10,77
 Gustav Eriksson1998IF KvilleDNS

P 14 Längd Deltagare 
       
1Gustav Eriksson1998IF Kville503
2Richard Heikkilä1998Mölndals AIK489
3Filip Schwartz1998Mölndals AIK467
4Michael Vikberg1998Ullevi FK456
5Fredrik Ilander1998Ullevi FK451
6Gustav Bålström1998Ullevi FK447
 Markus Höglin1999Kongahäla AIKDNS
 Anton AlbertÖrgryte ISDNS

P 14 Tresteg Deltagare 
       
1Michael Vikberg1998Ullevi FK1040
2Gustav Bålström1998Ullevi FK1033
3Fredrik Ilander1998Ullevi FK988
4Filip Wenander1998Örgryte IS987
5Gustav Eriksson1998IF Kville963
6Erik Axlid1998Ullevi FK952

P 14 Kula Deltagare 
       
1Linus Baeckström1998Ullevi FK1005
2Gustav Eriksson1998IF Kville823
3Fredrik Ilander1998Ullevi FK751
4Gustav Bålström1998Ullevi FK739
5Erik Axlid1998Ullevi FK729
 Kristian Hannon1998Ullevi FKDNS

P 13 200 m Final11/2  12:30

Heat 1
       
1Anton Bengtsson1999Ullevi FK28,01
2Erik Andersson1999Sävedalens AIK29,46
3Svante Wester1999Örgryte IS30,74
4Wiliam Bogeryd Andersson1999IF Kville31,56

Heat 2
       
1Edvin Uhlan1999Ullevi FK28,22
2Linus Bertilsson1999IFK Göteborg29,10
3Alec Delphin-Morton1999IF Kville30,62
4Jacob Lang1999Kongahäla AIK33,45

Heat 3
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK27,86
2Samuel Persgård1999Kongahäla AIK29,47
3Olof Wiberg1999Ullevi FK30,54
 Ruben Rick1999Kongahäla AIKDQ

P 13 200 m Final - Sammanställning
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK27,86
2Anton Bengtsson1999Ullevi FK28,01
3Edvin Uhlan1999Ullevi FK28,22
4Linus Bertilsson1999IFK Göteborg29,10
5Erik Andersson1999Sävedalens AIK29,46
6Samuel Persgård1999Kongahäla AIK29,47
7Olof Wiberg1999Ullevi FK30,54
8Alec Delphin-Morton1999IF Kville30,62
9Svante Wester1999Örgryte IS30,74
10Wiliam Bogeryd Andersson1999IF Kville31,56
12Jacob Lang1999Kongahäla AIK33,45
 Ruben Rick1999Kongahäla AIKDQ

P 13 800 m Final11/2  14:20
       
1Ishak Suleiman1999Ullevi FK2,30,08
2Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK2,36,65
3Markus Lundborg1999Ullevi FK2,39,94
4Alec Delphin-Morton1999IF Kville2,40,19
5Wiliam Bogeryd Andersson1999IF Kville2,50,06
6William Jörnelius1999Mölndals AIK2,58,11
7Jacob Lang1999Kongahäla AIK2,58,22
8Ruben Rick1999Kongahäla AIK3,18,34

P 13 60 mh Final11/2  10:10
       
1Olof Wiberg1999Ullevi FK10,94
2Magnus Pedersén1999IFK Göteborg10,99
3Alec Delphin-Morton1999IF Kville11,60

P 13 Höjd Deltagare 
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK154
2Markus Lundborg1999Ullevi FK144
3Magnus Pedersén1999IFK Göteborg138
4Alec Delphin-Morton1999IF Kville130
4Svante Wester1999Örgryte IS130
 Malkolm Herlenius1999Ullevi FKDNS
 Eric Bergh1999Ullevi FKDNS
 Hugo Johannesson1999Ullevi FKDNS

P 13 Tresteg Deltagare 
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK1141
2Magnus Pedersén1999IFK Göteborg989
3Ishak Suleiman1999Ullevi FK964
4Linus Bertilsson1999IFK Göteborg953
5Erik Andersson1999Sävedalens AIK942
6Anton Bengtsson1999Ullevi FK936
7Edvin Uhlan1999Ullevi FK923
8Oskar Salfjord1999Kongahäla AIK900
9Alec Delphin-Morton1999IF Kville893
10Gabriel Hansson1999Sävedalens AIK844
 Samuel Persgård1999Kongahäla AIKDNS
 Hugo Johannesson1999Ullevi FKDNS

P 13 Kula Deltagare 
       
1Axel Jeske Magnusson1999Sävedalens AIK1024
2Alec Delphin-Morton1999IF Kville833
3Edvin Uhlan1999Ullevi FK829
4Erik Andersson1999Sävedalens AIK702

F 17 400 m Final11/2  13:45

Heat 1
       
1Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg59,26
2Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK59,60
3Minda Langmoen1995Ullevi FK1,01,50

Heat 2
       
1Elvira Erixon1996Mölndals AIK1,03,14
2Evelina Hiltunen1995Ullevi FK1,03,62

F 17 400 m Final - Sammanställning
       
1Madeleine Björlin-Delmar1996IFK Göteborg59,26
2Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK59,60
3Minda Langmoen1995Ullevi FK1,01,50
4Elvira Erixon1996Mölndals AIK1,03,14
5Evelina Hiltunen1995Ullevi FK1,03,62

F 17 1 500 m Final11/2  11:50
       
1Johanna Andersson1996Mölndals AIK5,08,89

F 17 60 mh Final11/2  10:50
       
1Amber Helminski1996Ullevi FK8,63
2Hanna Palmqvist1996Mölndals AIK8,92
3Emelie Larsson1995Mölndals AIK9,21
4Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK9,38

F 17 Höjd Deltagare 
       
1Sara Skogman1995Örgryte IS158
2Emma Werung1996Sävedalens AIK155
3Ellen Ekholm1996Ullevi FK145

F 17 Stav Deltagare 
       
1Malin Antonsson1995Örgryte IS295
2Malin Smetana1996Lerum FI275
3Sigrid Forsberg1996Lerum FI245
 Lisa Torell1991Mölndals AIK315UT
 Johanna Greger1994Örgryte IS305UT
 Alicia Schmidt1993Göteborgs Kvinnliga IK285UT
 Sara Skogman1995Örgryte ISno result

F 17 Tresteg Deltagare 
       
1Hanna Bengtsson1996Sävedalens AIK1129
2Moa Karlin Josefsson1994Ullevi FK1080
 Diana Nilsson1991Varbergs GIF1152UT
 Emilia Hammarström1996Wärnamo SK1152UT
 Sofie Hallman1992Ullevi FKno results
 Johanna Konseleus1995Ullevi FKDNS

F 15 200 m Final11/2  13:15

Heat 1
       
1Alice Svantesson1997Istrum SK26,04
2Ebba Svantesson1997Istrum SK26,36
3Agnes Bengtsson1997Sävedalens AIK27,30

Heat 2
       
1Recka Sellberg1997Mölndals AIK27,89
2Fanny Sandberg1997Mölndals AIK28,18
3Ida Augustsson1997Mölndals AIK29,72
4Moa Augustsson1997Mölndals AIK30,02

Heat 3
       
1Alva Gustafsson1997Ullevi FK29,70
2Elin Johansson1997Kongahäla AIK31,61
3Sofia Björk1997Mölndals AIK32,41
 Cecilia Wolmesjö1997Mölndals AIKDNS

Heat 4
       
1Linnea Tibelius1997Lerum FI28,15
2Kristin Olofsson Hoffman1997Lerum FI28,65
 Maria Vanenzuela1997Ullevi FKDNS

F 15 200 m Final - Sammanställning
       
 Agnes Bengtsson1997Sävedalens AIK27,30
 Ebba Svantesson1997Istrum SK26,36
 Alice Svantesson1997Istrum SK26,04
1Recka Sellberg1997Mölndals AIK27,89
2Linnea Tibelius1997Lerum FI28,15
3Fanny Sandberg1997Mölndals AIK28,18
4Kristin Olofsson Hoffman1997Lerum FI28,65
5Alva Gustafsson1997Ullevi FK29,70
6Ida Augustsson1997Mölndals AIK29,72
7Moa Augustsson1997Mölndals AIK30,02
8Elin Johansson1997Kongahäla AIK31,61
9Sofia Björk1997Mölndals AIK32,41
 Cecilia Wolmesjö1997Mölndals AIKDNS
 Maria Vanenzuela1997Ullevi FKDNS

F 15 1 000 m Final11/2  14:50
       
1Alice Svantesson1997Istrum SK3,07,74
2Mathilda Rydin1997Sävedalens AIK3,09,93
3Ebba Svantesson1997Istrum SK3,21,45
 Anna Bengtsson1998Sävedalens AIK3,22,47F14

F 15 60 mh Final11/2  10:40
       
1Agnes Bengtsson1997Sävedalens AIK9,52
2Fanny Sandberg1997Mölndals AIK9,52
3Ida Augustsson1997Mölndals AIK10,17
4Frida Gustafsson1997Sävedalens AIK10,63
5Sofia Björk1997Mölndals AIK12,31

F 15 Stav Deltagare 
       
 Lina Larsson1997IK Ymer2.65UT
 Stina Hufhult1997Ullevi FKno result

F 15 Längd Deltagare 
       
1Fanny Sandberg1997Mölndals AIK509
2Alva Gustafsson1997Ullevi FK490
3Kristin Olofsson Hoffman1997Lerum FI471
4Maria Vanenzuela1997Ullevi FK450
5Moa Augustsson1997Mölndals AIK418414
6Recka Sellberg1997Mölndals AIK418413
7Elin Johansson1997Kongahäla AIK408
8Cecilia Wolmesjö1997Mölndals AIK390
 Amanda Lindman1997Mölndals AIKDNS
 Joanna Turkalj1997Göteborgs Kvinnliga IKDNS
 Ingrid de Caprona1997Göteborgs Kvinnliga IKDNS
 Asta Hulting1997Göteborgs Kvinnliga IKDNS

F 15 Tresteg Deltagare 
       
1Victoria Jacobsson1997Ullevi FK1004
 Petra Pagil1997Ullevi FKDNS
 Dagny Olofsson Hoffman1997Lerum FIDNS
 Parosh Omar1997Ullevi FKDNS
 Joanna Turkalj1997Göteborgs Kvinnliga IKDNS

F 14 200 m Final11/2  12:45

Heat 1
       
1Amanda Lindahl1998Lerum FI27,43
2Elsa Lilljegren1998Göteborgs Kvinnliga IK29,09
3Michelle Vickberg1998Ullevi FK33,05

Heat 2
       
1Ellen Stubner1998Göteborgs Kvinnliga IK28,25
2Priscilla Bacuba1998Ullevi FK29,86
3Jovanna Pekic1998IFK Göteborg32,80

F 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Amanda Lindahl1998Lerum FI27,43
2Ellen Stubner1998Göteborgs Kvinnliga IK28,25
3Elsa Lilljegren1998Göteborgs Kvinnliga IK29,09
4Priscilla Bacuba1998Ullevi FK29,86
5Jovanna Pekic1998IFK Göteborg32,80
6Michelle Vickberg1998Ullevi FK33,05

F 14 1 000 m Final11/2  14:35
       
1Anna Bengtsson1998Sävedalens AIK3,22,47

F 14 60 mh Final11/2  10:30
       
1Annie Fingal1998Sävedalens AIK11,63
2Sara Ekwi1998Ullevi FK12,05
 Percilia Bakuba1998Ullevi FKDNF

F 14 Höjd Deltagare 
       
1Emma Söderström1998Göteborgs Kvinnliga IK160
2Elin Störholt1998Mölndals AIK143
3Elsa Lilljegren1998Göteborgs Kvinnliga IK140
4Hanna Bergqvist1999IK Ymer140
 Elphida Pehlivanidou1998Göteborgs Kvinnliga IKDNS

F 14 Tresteg Deltagare 
       
1Percilia Bakuba1998Ullevi FK993
2Annie Fingal1998Sävedalens AIK852
3Vilja Ågren1998Göteborgs Kvinnliga IK845

F 14 Kula Deltagare 
       
1Anna Bengtsson1998Sävedalens AIK777
2Jovanna Pekic1998IFK Göteborg695
3Sara Ekwi1998Ullevi FK683
4Michelle Vickberg1998Ullevi FK610
5Vilja Ågren1998Göteborgs Kvinnliga IK601

F 13 200 m Final11/2  12:15

Heat 1
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum FI27,87
2Frida Johansson1999Mölndals AIK28,56
3Maria Runneberger1999Sävedalens AIK30,11

Heat 2
       
1Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK29,68
2Lina Toremark1999Örgryte IS29,79
3Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK30,31
4Emma Magusson1999Mölndals AIK31,49

Heat 3
       
1Caroline Nilsson1999Göteborgs Kvinnliga IK29,03
2Alva Murtiniemi Gräbel1999Örgryte IS29,28
3Emma Hamilton1999Örgryte IS29,28

F 13 200 m Final - Sammanställning
       
1Madeleine Söderlund1999Lerum FI27,87
2Frida Johansson1999Mölndals AIK28,56
3Caroline Nilsson1999Göteborgs Kvinnliga IK29,03
4Alva Murtiniemi Gräbel1999Örgryte IS29,28
5Emma Hamilton1999Örgryte IS29,28
6Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK29,68
7Lina Toremark1999Örgryte IS29,79
8Maria Runneberger1999Sävedalens AIK30,11
9Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK30,31
10Emma Magusson1999Mölndals AIK31,49

F 13 800 m Final11/2  14:05
       
1Beatrice Brink1999IF Kville2,34,50
2Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK2,34,50
3Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK2,36,88
4Emma Magusson1999Mölndals AIK2,42,46
5Frida Johansson1999Mölndals AIK2,51,10
6Stina Nyström1999Örgryte IS3,01,13

F 13 60 mh Final11/2  10:00
       
1Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK10,97
2Madeleine Söderlund1999Lerum FI11,27
3Sara Gunnarsson1999Mölndals AIK11,38
4Emma Magusson1999Mölndals AIK11,54

F 13 Längd Deltagare 
       
1Alva Murtiniemi Gräbel1999Örgryte IS466
2Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK459
3Emma Hamilton1999Örgryte IS450
4Lina Toremark1999Örgryte IS447
5Luana Klaric-Lundh1999Göteborgs Kvinnliga IK439
6Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK437
7Caroline Nilsson1999Göteborgs Kvinnliga IK436
8Madeleine Söderlund1999Lerum FI435
9Maria Runneberger1999Sävedalens AIK415
10Stina Nyström1999Örgryte IS376
 Lisa Petrusson1999Göteborgs Kvinnliga IKDNS
 Wilma Nilsson1999Örgryte ISDNS
 Emma Magusson1999Mölndals AIKDNS

F 13 Tresteg Deltagare 
       
1Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK969
2Della Månsson1999Göteborgs Kvinnliga IK930
3Anna Påsse1999Göteborgs Kvinnliga IK913
4Frida Johansson1999Mölndals AIK884

F 13 Kula Deltagare 
       
1Tilda Oldberg1999Sävedalens AIK957
2Maria Runneberger1999Sävedalens AIK909
3Luana Klaric-Lundh1999Göteborgs Kvinnliga IK850


© Arena 2.0, RunPro Systems