Hoppa till sidans innehåll

2010-1998


Utomhus 2010   
Stafett-DM  25 maj 2010 
Kvilles Vårtävling  1 juni 2010 
Sävedalsspelen  5-6 juni 2010 
Folksam Challenge SAIK  6 juni 2010 
Angeredsspelen  19 juni 2010 
En Midsommarnattsdröm  24 juni 2010 
Trekungamötet  27 juni 2010 
Världsungdomsspelen  2-4 juli 2010 
Stonehill Games  8 aug 2010 
Göteborg GP  10 aug 2010 
UDM  29 aug 2010 
Lag-SM Final  31 aug 2010 
DM 10000m  2 sept 2010 
   
Inomhus 2010   
Ungdomsmatch  8 nov 2009 
Adventsspelen  21-22 nov 2009 
Julklappsjakten  5-6 dec 2009 
Kortbanehoppning  14 jan 2010 
UDM dag 1  16 jan 2010  
DM/JDM dag 1  17 jan 2010
Gbg Inomhus  6-7 feb 2010
UDM dag 2  14 feb 2010
Autolounge Comeback  20 mars 2010
   
2009 utomhus  
Stafett-DM 19 maj 2009
Lerumskampen 23-24 maj 2009
Kvilles Vårtävling 26 maj 2009
Sävedalsspelen 30-31 maj 2009
Angeredsspelen 6 juni 2009
Göteborg GP 8 juni 2009
En Midsommarnattsdröm 18 juni 2009
Världsungdomsspelen 26-28 juni 2009
Stonehill Games 9 aug 2009
UDM 13-17 år 19 + 23 aug 2009
Folksam Challenge 22 aug 2009
Finnkampen M/K + P/F 29-30 sept 2009
Åbyhoppet 3 sept 2009
U-seriematch 9 sept 2009
Terrängserien 20/10 10/11 24/11 8/12
Terrängserien 15/12 Totalpoäng
   
2009 inomhus  
Ungdomsmatch 19 okt 2008
Ungdomsmatch 9 nov 2008
Adventsspelen 22-23 nov 2008
Julklappsjakten 6-7 dec 2008
DM/JDM dag 1 11 jan 2009
Kortbanehoppning 14 jan 2009
UDM dag 1 17 jan 2009
Stavhoppskarneval 23-25 jan 2009
SamsungGalan 29 jan 2009
DM/JDM dag 2 7 feb 2009
Road to Göteborg 2013 14 feb 2009
Löplabbet Inomhus 21-22 feb 2009
UDM dag 2 1 mars 2009
IJSM 22-19-17 7-8 mars 2009
   
2008 utomhus  
100 bästa Varvet 17 maj 2008
SM/JSM/USM stafett 24-25 maj 2008
Kvilles Vårtävling 28 maj 2008
Lerumskampen 31/5-1/6 2008
Sävedalssspelen 7-8 juni 2008
Angeredsspelen 14 juni 2008
En Midsommarnattsdröm 19 juni 2008
Göteborg Grand Prix 24 juni 2008
Världsungdomsspelen 27-29 juni 2008
Final Lag-SM 2 juli 2008
GP-Galan 15 juli 2008
Stonehill Games 17 aug 2008
Road to London 23 aug 2008
DM/JDM stafett 2 sept 2008
Ungdomsmatch 10 sept 2008
Ungdomsmatch 15 sept 2008
DM 10000m 18 sept 2008
UDM 13-17 21 sept 2008
Terrängserien 21/10 4/11 11/11 25/11
Terrängserien 9/12 16/12 Slutpoäng
   
2008 inomhus  
Ungdomsmatch 21 okt 2007
Ungdomsmatch 11 nov 2007
Adventsspelen 24-25 nov 2007
DM/JDM dag 1 12 jan 2008
UDM Dag 1 13 jan 2008
UDM dag 2 19 jan 2008
Ungdomsmatch 20 jan 2008
Kortbanehoppning 22 jan 2008
SamsungGalan 29 jan 2008
DM/JDM - Gbg Inomhus 2-3 feb 2008
RödBlå Vinter 9 feb 2008
GP Galan 16 feb 2008
Löplabbet Inomhus 1-2 mars 2008
Ungdomsmatch 9 mars 2008
SM/JSM/USM Mångkamp 15-16 mars 2008
   
2007 utomhus  
DM terränglöpning 18 april 2007
Kvilles Vårtävling 22 maj 2007
Lerumskampen 26-27 maj 2007
Sävedalsspelen 3-4 juni 2007
Angeredsspelen 9 juni 2007
En Midsommarnattsdröm 21 juni 2007
Trekungamötet 24 juni 2007
Världsungdomsspelen 29/6-1/7 2007
Vallhamra Open 7 juli 2007
GP-galan 1500m 24 juli 2007
Göteborg Grand Prix 1 augusti 2007
Stonehill Games 19 augusti 2007
Road to Berlin 1 september 2007
Ungdoms-DM 2 september 2007
Stafett-DM 6 september 2007
Kraftmätningen Riksfinal 7-9 september 2007
Sverige-Finland M/K+P/F 8-9 september 2007
Ungdomsmatch 12 september 2007
Ungdomsmatch 18 september 2007
DM 10000m 24 september 2007
   
2007 inomhus  
Adventsspelen 25-26 november 2006
Julklappsjakten 9-10 december 2006
Kortbanehoppning 11 januari 2007
DM/JDM dag 1 13 januari 2007
UDM 13-17 dag 1 14 januari 2007
UDM 13-17 dag 2 20 januari 2007
Ungdomsmatch 21 januari 2007
Samsung Eurojump 31 januari 2007
DM lör + Gbg Inne sön 3-4 februari 2007
RödBlå Vinter 10 februari 2007
ISM seniorer 24-25 februari 2007
Löplabbet 3-4 mars 2007
   
2006 utomhus  
DM terränglöpning 24 april 2006
Post-EM 9-10 juni 2006
Lerumskampen 27-28 maj 2006
Världsungdomsspelen 7-9 juli 2006
Uppvärmning EM 5 augusti 2006
Kvilles Vårtävling 15 augusti 2006
Angeredsspelen 26 augusti 2006
UDM P/F 13-17 27 augusti 2006
Stafett-DM 31 augusti 2006
Sävedalens Höst 7 september 2006
Ungdomsmatch 10 september 2006
Ungdomsmatch 17 september 2006
   
2006 inomhus  
Adventsspelen 27-28 november 2005
Julklappsjakten 10-11 december 2005
UDM dag 1 14 januari 2005
Senior-DM 15 januari 2006
Kortbanehoppning 17 januari 2006
UDM dag 2 21 januari 2006
Ungdomsmatch 22 januari 2006
Senior-DM dag 2 4 februari 2006
Göteborg Inomhus 5 februari 2006
Eurojump 8 februari 2006
RödBlå Vinter 18 februari 2006
Löplabbet 25-26 februari 2006
Ungdomsmatch 12 mars 2006
   
2005 utomhus  
Terräng-DM 21 april 2005
Lerumskampen 28-29 maj 2005
Sävedalsspelen 4-5 juni 2005
Angeredsspelen 10 juni 2005
Göteborg Grand Prix 14 juni 2005
En Midsommarnattsdröm 23 juni 2005
Trekungamötet 26 juni 2005
Världsungdomsspelen 1-3 juli 2005
Stonehill Games 10 augusti 2005
UDM 21 augusti 2005
Stafett-DM 24 augusti 2005
Finnkampen 27-28 augusti 2005
UDM dag 2 18 sept 2005
   
2005 inomhus  
Ungdomsmatch 24 oktober 2004
Ungdomsmatch 14 november 2004
Adventsspelen 27-28 november 2004
Julklappsjakten 4-5 december 2004
Kortbanehoppning 13 januari 2005
Senior-DM dag 1 15 januari 2005
UDM dag 1 16 januari 2005
Ungdomsmatch 23 januari 2005
Eurojump 3 februari 2005
UDM dag 2 5 februari 2005
RödBlå Vinter 19 februari 2005
UDM 20 februari 2005
IJSM/IUSM 25-27 februari 2005
Löplabbet 5-6 mars 2005
Ungdomsmatch 13 mars 2005
   
2004 utomhus  
Terräng-DM 21 april 2004
Stafett-DM 2 juni 2004
Kvilles Vårtävling 19 juni 2004
Trekungamötet 27 juni 2004
Världsungdomsspelen 2-4 juli 2004
Lag-SM 6 juli 2004
Angeredsspelen 28 augusti 2004
Senior-DM dag 1 9 september 2004
Senior-DM dag 2 14 september 2004
   
2004 inomhus  
Ungdomsmatch 19 oktober 2003
Ungdomsmatch 16 november 2003
Adventsspelen 29-30 november 2003
Julklappsjakten 6-7 december 2003
Kortbanehoppning 15 januari 2004
UDM 17 januari 2004
Senior-DM 18 januari 2004
Ungdomsmatch 18 januari 2004
Senior-DM 31 januari 2004
Göteborg Inomhus 1 februari 2004
Eurojump 3 februari 2004
RödBlå Vinter 7 februari 2004
UDM 15 februari 2004
ISM seniorer 21-22 februari 2004
Löplabbet 28-29 februari 2004
Ungdomsmatch 7 mars 2004
   
2003 utomhus  
Terräng-DM 23 april 2002
Stafett-DM 27 maj 2003
Kvilles Vårtävling 14 juni 2003
Världsungdomsspelen 4-6 juli 2003
Stonehill Games 10 augusti 2003
JSM och USM 17-18 augusti 2003
UDM 24 augusti 2003
Angeredsspelen 30 augusti 2003
Göteborg Grand Prix 2 september 2003
Ungdomsmatch 7 september 2003
Götalands 13-14 7-8 september 2003
Senior-DM dag 1 9 september 2003
Senior-DM dag 2 11 september 2003
UDM 14 september 2003
DM 10000m 18 september 2003
UDM Mångkamp 21 september 2003
   
2003 inomhus  
Adventspelen 1-2 december 2002
Julklappsjakten 8-9 december 2002
Kortbanehoppning 14 januari 2003
UDM dag 1 19 januari 2003
DM/JDM 1 februari 2003
Göteborg Inomhus 2 februari 2003
RödBlå Vinter 8 februari 2003
Senior-DM 15 februari 2003
UDM dag 2 23 februari 2003
Löplabbet 1-2 mars 2003
Götalands 13-14 22-23 mars 2003
   
2002 utomhus  
Adventsspelen 15-16 december 2001
Terräng-DM 17 april 2002
Sävedalsspelen 1-2 juni 2002
Stafett-DM 6 juni 2002
UDM 8 juni 2002
Kvilles Vårtävling 9 juni 2002
MAIK-spelen 16 juni 2002
Världsungdomsspelen 5-7 juli 2002
Sävedalens Hösttävling 20 augusti 2002
UDM 25 augusti 2002
Göteborg Grand Prix 27 augusti 2002
Angeredsspelen 31 augusti 2002
DM dag 1 5 september 2002
DM dag 2 10 september 2010
UDM mångkamp 12-13 14 september 2002
   
2002 inomhus  
Kortbanehoppning 11 januari 2002
Senior-DM dag 1 19 januari 2002
UDM dag 1 20 januari 2002
DM seniorer/Juniorer 2 februari 2002
RödBlå Vinter 9 februari 2002
UDM 17 februari 2002
IJSM 23-24 februari 2002
RödGrön 2-3 mars 2002
Eurojump 5 mars 2002
UDM 10 mars 2002
Ungdomsmatch 17 mars 2002
   
2001 utomhus  
UDM 24 maj 2001
Kvilles Vårtävling 27 maj 2001
Världsungdomsspelen 11-11 juli 2001
SAIK:s Hösttävling 21 augusti 2001
UDM 26 augusti 2001
Senior-DM dag 1 6 september 2001
Senior-DM dag 2 11 september 2001
UDM Mångkamp 15 september 2001
DM 10000m 18 september 2001
   
2001 inomhus  
Kortbanehoppning 11 januari 2001
DM dag 1 13 januari 2001
UDM dag 1 14 januari 2001
DM dag 2 20 januari 2001
RödBlå Vinter 3 februari 2001
Göteborg Inomhus 4 februari 2001
Rödgrön 3-4 mars 2001
UDM dag 2 11 mars 2001
ISM seniorer 16-17 februari 2001
   
2000 utomhus  
Lerumskampen 20-21 maj 2000
Kvilles Vårtävling 29 maj 2000
Sävedalsspelen 3-4 juni 2000
Midsommarnattsdröm 22 juni 2000
Lag-SM 26 juli 2000
Världsungdomsspelen 30/6-2/7 2000
Folksam GP 3 augusti 2000
Stonehill Games 6 augusti 2000
UDM 27 augusti 2000
JDM 2 september 2000
Senior-DM dag 1 7 september 2000
UDM dag 2 10 september 2000
Senior-DM dag 2 12 september 2000
UDM mångkamp 16 september 2000
UDM dag 3 24 september 2000
Nyårssläggan 31 december 2000
   
2000 inomhus  
Kortbanehoppning 14 januari 2000
IUDM dag 1 6 februari 2000
IUDM dag 2 26 februari 2000
RödGrön Röra 4-5 mars 2000
   
1999 utomhus  
DM 10000m 15 september 1999
Senior-DM 8 september 1999
PC Invitational 28 juli 1999
Stafett-DM 2 juni 1999
Kvilles Vårtävling 29 maj 1999
UDM terräng 4 maj 1999
DM terräng 13 april 1999
DM utomhus Samlade resultat
   
1999 inomhus  
UDM 24 januari 1999
RödBlå Vinter 6 februari 1999
UDM 7 februari 1999
Senior-DM 20-21 februari 1999
UDM 27 februari 1999
Götalands 13-14 år 1-2 mars 1999
DM inomhus Samlade resultat
   
1998 utomhus  
DM terräng 14 april 1998
UDM terräng 5 maj 1998
Stafett-DM 19 maj 1998
UDM 1 juni 1998
Sävedalsspelen 6-7 juli 1998
Distriktsmatch 23 augusti 1998
UDM 29 augusti 1998
Sävedalens Hösttävling 30 augusti 1998
Senior-DM dag 1 3 september 1998
Senior-DM dag 2 8 september 1998
UDM Mångkamp 13 september 1998
DM 10000m 15 september 1998
UDM 19 september 1998
JDM 20 september 1998
DM utomhus Samlade resultat
   
1998 inomhus  
JDM 10 januari 1998
JDM 17 januari 1998
IUSM 15-16 13-14 mars 1998
DM inomhus Samlade resultat

 


Uppdaterad: 07 JUN 2016 16:56
Skribent: Anki Johansson

 

 

 

Postadress:
Göteborgs Friidrottsförbund
Box 12174
402 42 Göteborg

Besöksadress:
Friidrottens väg 5
414 76 Göteborg

Kontakt:
Tel: 031-7727885
Fax: 031-7727890
E-post: This is a mailto link

Se all info